Şimdi Ara

800€ Makine ve Ekipman Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefon ile hobi olarak fotoğraf çekimi yapıyorum ancak hem bu hobiye olan ilgimi artırmak hem de daha profesyonel ve daha kaliteli çekimler yapmak istediğim için fotoğraf makinesi almak istiyorum.

Önceliğim doğa, gittiğim fuarlardaki uçakların, arabaların ve diğer şeylerin, gezdiğim yerlerin fotoğraflarını çekebilmek ve video çekimi de yapmak istiyorum. Bunun için sadece videoya odaklı bir makine almak mı daha uygun olur yoksa herhangi bir zararı olmadan fotoğraf makinesiyle yapmak da mümkün mü? Video çekimlerinde bir ileri seviye için Gimbal almayı da düşünüyorum aslında ancak mâlum fiyatlardan ötürü bu ürünleri biraz uzun bir zaman aralığında elde edebileceğim gibi duruyor.

Başlangıç için önceliğim amacımı yerine getirebilecek güzel bir fotoğraf makinesi ve gereçlerini almak, video ve gimbal sonraya da kalabilir ama olabilitesi varsa niye olmasın. Almışken biraz iyisi olsun mantığındayım o yüzden makinenin kendisi ve bilumum ekipmanlar için toplamda ayırdığım bütçe 800€ civarı. Başlangıç için daha elverişli bütçe ile amacımı karşılayan bir makine benim için daha uygun olacaktır elbet. Amazon.de veya bildiğiniz diğer Alman sitelerinden öneri yapabilirseniz sevinirim. Cyber Monday indirimleri hâlâ devam ediyor ve bazı makineler indirim kapsamında.

DSLR, aynasız makineler arasındaki farklılıklar, lensler, amacıma hangi makinenin uygun olduğu ve diğer hiçbir özellik hakkında herhangi bir fikrim olmadığı için nedeniyle, açıklayıcı bir şekilde anlatırsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer video öncelikli ama aynı zamanda iyi fotoğraf çeken ve tabii ki devamlı yanında olmasını istediğin bir makine arıyorsan, aşağıdaki bağlantıda yer alan makineyi satın alabilirsin. Yanında iki tane de günlük kullanıma uygun lensle birlikte yaklaşık 3.500 TL (Gümrük ve kargo dahil) fiyata alınabilecek en iyi kombinasyon budur bence.
    Baktın olmuyor, zaten aldığın fiyata rahatlıkla satabilirsin.

https://www.amazon.com/PANASONIC-12-32mm-45-150mm-Stabilization-DMC-GX85WK/dp/B079VDF7ZG
  • webbie kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Ben Olympus OM-D E-M10 Mark II almayı düşünüyordum, iki ürün arasında yaşayacağım avantaj/dezavantajlardsn bahsedebilir misiniz? Bu arada Amazon.de bağlantılı bir ürün olursa sevinirim, uluslararası aldığım zaman Alman gümrüğüne ekstra para ödüyorum çoğunlukla.

https://www.amazon.de/dp/B013QWFT2M/ref=cm_sw_r_cp_api_-h8-BbNSYGM1A

• quote:

Orijinalden alıntı: Zusth

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Ben Olympus OM-D E-M10 Mark II almayı düşünüyordum, iki ürün arasında yaşayacağım avantaj/dezavantajlardsn bahsedebilir misiniz? Bu arada Amazon.de bağlantılı bir ürün olursa sevinirim, uluslararası aldığım zaman Alman gümrüğüne ekstra para ödüyorum çoğunlukla.

https://www.amazon.de/dp/B013QWFT2M/ref=cm_sw_r_cp_api_-h8-BbNSYGM1A
    Siz Almanya'da mısınız? Eğer öyleyse, size Almanya fiyatını da öğrenebilirim. Bu ürün şu anda Amazon.com sitesinde çok uygun bir kampanya ile bu fiyata geliyor ve ben de aslında bu nedenle size bunu önerdim.

Ben Olympus OM-D E-M1 kullanıyorum ve daha önce de E-M10 kullandım.

GX85'i deneme imkanım olmadı ama ben de satın almayı düşündüğümden (Elimdeki makinenin daha iyi olduğuna kanaat getirip vazgeçtim) uzunca bir süre incelemiştim. Aklımda kalan bilgiler şu şekilde;
    - Panasonic GX85 ile Olympus OM-D E-M10 arasındaki en önemli fark, GX85'in 4K video çekebilmesidir. Ki zaten hiçbir Olympus video konusunda iddialı değildir.
    - GX85'te, EE-M10 mark 2'deki gibi 5 eksenli titreşim önleyici var ama eğer Panasonic lens ile kullanırsanız, lens içerisindeki 2 eksenli titreşim engelleyici ile birleşip 7 eksenli (Yani yaklaşık olarak böyle birşey) bir titreşim önleyiciye dönüşüyor. Titreşim engelleyici benim için vazgeçilmez bir özelliktir.
    - GX85'te yanlış hatırlamıyorsam Post Focus özelliği var. Yani önce fotoğrafı çekip, ardından da istediğiniz noktaya odaklama yapabiliyorsunuz. Bu özellik eğer anlatıldığı gibiyse, çoğu durumda hayat kurtarır.
    - GX85'in ekranı E-M10 mark 2'ye göre daha başarılı.

Şimdi baktım da, Almanya sitesinde tek lens ile (12-32mm) 429,80 Euro'ya satılıyor. Eğer bunu alırsanız, üzerine bir de helalinden güzel bir lens alıp konuyu kapatabilirsiniz.

https://www.amazon.de/Panasonic-DMC-GX80KEGK-Systemkamera-Bildstabilisator-Touchscreen/dp/B01E5Y43C2

535€ gibi bir meblağ karşılığında bahsettiğiniz indirimdeki ürünü alabiliyorum uluslararası Amazon’dan. Sanırım Almanya’dan alındığında 420€ üstüne alacağım lens daha pahalıya gelmesine sebebiyet verecek. Attığım Olympus OM-D E-M10 Mark II ise yanındaki ekstra lensle beraber 590€ ediyor.

Bu 2 ürün arasında GX85 seçmem daha mı mantıklı olur? Amazon incelemelerinde biraz sınıfta kalmış gibi OM-D E-M10’a nazaran.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zusth -- 26 Kasım 2018; 13:47:13 >
  • quote:

535€ gibi bir meblağ karşılığında bahsettiğiniz indirimdeki ürünü alabiliyorum uluslararası Amazon’dan. Sanırım Almanya’dan alındığında 420€ üstüne alacağım lens daha pahalıya gelmesine sebebiyet verecek. Attığım Olympus OM-D E-M10 Mark II ise yanındaki ekstra lensle beraber 590€ ediyor.

Bu 2 ürün arasında GX85 seçmem daha mı mantıklı olur? Amazon incelemelerinde biraz sınıfta kalmış gibi OM-D E-M10’a nazaran.
    Amazon'daki yorumları boşverin derim. Dpreview gibi sitelerde, gerçekten bu cihazları kullananların yorumlarına bakın. Kişisel görüşüm; fiyatlar eşit olsa bile yani lensle birlikte her iki makine aynı fiyata gelse bile GX85'i seçerdim. Bunu bir Olympus kullanıcısı olarak söylüyorum.
    Tamamdır teşekkür ederim.

Peki DSLR olarak önerebileceğiniz modeller var mı?

• quote:

Tamamdır teşekkür ederim.

Peki DSLR olarak önerebileceğiniz modeller var mı?
    Maalesef ki yorum yapabileceğim bir konu değil. Benim için hafiflik ve boyut önemli olduğundan, tercihimi aynasızdan yana kullanıp DSLR defterin çok önceden kapattım ve bir daha da dönüş yapmam sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Maalesef ki yorum yapabileceğim bir konu değil. Benim için hafiflik ve boyut önemli olduğundan, tercihimi aynasızdan yana kullanıp DSLR defterin çok önceden kapattım ve bir daha da dönüş yapmam sanırım.

Alıntıları Göster
    darısı hepimizin başına :D ekipmanları ne yapacağız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: _RAPTOR_

darısı hepimizin başına :D ekipmanları ne yapacağız ?

Alıntıları Göster
    Türk Hava Kurumu'na bağışlayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.