Şimdi Ara

8 Mbps'e kadar Limitsiz 39 tl yanıyorr (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
755
Cevap
29
Favori
69.812
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bahtiyaraziz

Bu arada 31.12.2020 itibariyle benim ilk faturam geldi. 7 Ocak son ödeme tarihi. Benim bildiğim ay ortasında abone olunca gün hesabıyla fatura tahakkuku hesaplanır. Bunlar düm düz kitlemişler. Neyse en azından aktivasyon, car curt ücreti kitlememişler.
    25 inde başlayan internet için bana da 5 gün için 1 aylık fatura kitlediler. Destek kısmından epeyce yazistim. İptal ettiğim zaman o kalan 25 gün düşülecekmis falan filan iade etmediler bir türlü. Ben de THH ye verdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi yapmışsınız. Ben de Pazartesi arayıp itiraz edeceğim. Bakalım ne diyecekler? Abonelik bittiğinde günlük hesaplayabiliyorsalar şimdi de hesaplamaları lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam port bırakma işi için kesin gelirler sanırım gelince yada gelmeden ararlar diye düşünüyorum şimdilik sms geldi ama arayan soran yok
  • atom-karınca A kullanıcısına yanıt

Kardeşim banada Bi hafta için fatura cıkmış ne yapıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diridiri06 -- 10 Haziran 2021; 16:36:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diridiri06

Kardeşim banada Bi hafta için fatura cıkmış ne yapıyoruz

Söylediğim gibi E-devletten THH ye başvuru yapabilirsiniz. Ben başvurali 1 ayı geçti hala savunması istendi diyor orda kaldı.

• Alabilirmiyim peki ne dersin

• atom-karınca A kullanıcısına yanıt

Kardeşim ilk fatura böyle cıkıyormuş iptal ettirince geri kalan kısım iade oluyormuş

• 2005'den bir konuyu hortlattılar sandım. 2005'de 4mbit limitsiz internetim vardı ve sanıyorum 20-25tl ödüyordum. hey gidi... 8mbit için akk'ya geçmemek için direniyordum falan...

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Evde küçük cocugu olan için ideal üçtane aboneliğim var

• bugun annemler icin basvurmaya niyetlendim. isim telefon kutucugunu doldurunca

Üzgünüz! Kaydınız alamadık. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz yada bizimle iletişime geçiniz.

mesaji cikiyor.

sitede gorunmesine ragmen kampanya bitmis olabilir.

• skmg S kullanıcısına yanıt

Sanırım kampanya bitti kardeşim 3 tane abonelik aldım 2 normal biri fiber 29 liraya fiber olanda modem de getirdiler kapattırmak istersek iade edecemişiz

8 Mbps'e kadar Limitsiz 39 tl yanıyorr

• quote:

Kardeşim ilk fatura böyle cıkıyormuş iptal ettirince geri kalan kısım iade oluyormuş

Sadece yüksek hızlı internet altyapısı yoksa mantıklı olur. Zira 100mbit internet 120 lira falan.

3 adet 4mbit internet toplamda 12mbit yapar. 3 modem falan da cabası. Ayda 90 lira tutar. Verirsin 120 lira. 8 kat daha hızlı interneti alırsın.

Birinin interneti sömürüp diğerine nefes aldırmaması sorunu da düzgün bir router ile çözülür. İnternetin bandwithini o anki istemci sayısına bölecek ayar yapılır. Bitti. Bunun için custom firmware yuklenebilecek bir router lazım sadece. O da ikinci elde 600tl falandır. Tek can yakacak şey bu olur. Ama böyle bir router olunca, 150 liraya alınabilecek en dandik modem de iş görür. Çünkü modemin router kısmı hiç kullanılmayacak.

Gene 3 modemden daha mantıklı.

--------

Tüm bunlar herhangi bir yüksek hızlı internet altyapı bölgesinde iseniz geçerli. Değilseniz haklı olabilirsiniz.

24mbit bile alabiliyor olsanız gene daha iyi. Toplamda gene 3 adet 4mbit'ten iyi. Ama köy yerinde, küçük kasabada falan halen dsl mevcut ve max 8mbit alınabilir. Bu durumda sonuna kadar haklısınız. Başka çareniz yok gibi.

Geriye bir tek upload kalıyor, ama 4mbit internetin 1mbit'ten yüksek uploadı olduğunu sanmam. 24mbit internette upload 4mbit. O yüzden o konuda da daha kötü olmaz.

--------

Tek sıkıntı ilk kurulumu yapacak bilgiyi edinmek diyebilirim. Benim çözmem 3 gün sürdü. 8 Mbps'e kadar Limitsiz 39 tl yanıyorr 

--------

Diğer iss'ler bir adrese birden fazla VDSL veya adsl vermiyorlar. Üstelik hepsi diğer firmaların o adrese verdiği hizmeti de görüyor. Mesela, adreste telekomdan VDSL alıyorsanız, turknet gelip ikincisini bağlayamıyor. Upload sorunumu çözmek için denemiştim. Sagolsunlar bunu bile tıkamış btk. Bu firma belli ki tek adrese birden çok üyelik veriyor. Bu da enteresan.

• Keşke tekrar yapsalar böyle güzel kampanya

• Arkadaşlar ben 24 Mbit 70 TL olan tarifeyi kullanıyordum. 1 haftadır falan hızım 35 Mbit'e çıktı. Sizde durumlar nedir?

• bahtiyaraziz kullanıcısına yanıt

İyi niyet olsun diye hız artırımı yapıyorlar benimde hızımı yükseltiler ama altyapı kaldırmadı

• Kampanya devam ediyor arkadaşlar

• quote:

Kampanya devam ediyor arkadaşlar
    4 mps olmaz diyen arkadaşlar olmuş ama sırf güvenlik kamerası takılacak yazlık evler için bile ideal olur. ya da sadece haber, internet takılacak yaşlı kişilerin oturduğu evlere de olabilir.

• kota var mı modem fiyatı ne kadar . internete dair hiçbirşey yok bende .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi admbltc -- 10 Haziran 2021; 16:7:18 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt

Valla abi ben baglattım netfilix den tut youtube bein hepsini sorunsuz izliyorum ne kesilme ne donma var

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.