Şimdi Ara

771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
530
Cevap
21
Favori
40.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İsmail abi seni burada görmeyi beklemiyordum saygı ve hürmetlerimi sunarım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • memcho kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/channel/UCeH3vDZOE9f8_XvnMcvxzsg İsmail abinin kanalında muhakkak bilgi sahibi olursunuz kendisi konu sahibi olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cool_ice45

Merhabalar, benim anakartım Gigabyte g41m combo. ana kartıma XEON E5450 işlemci taktım. Gerekli modlamaları da yaptım sistemim çalışıyor. Yalnız şöyle bir problemim var ara sıra ama özellikle elektrik kesildiği zamanlarda bilgisayarım açılmıyor. Windows onarıma başlıyor diyor ve ekran öyle kalıyor. Yeniden bios update yapıp ana kartımı modladığımda düzeliyor. bunun nedeni nedir. İkide birde modlama yapmaktan sıkıldım.
    Bios ayarların sıfırlanıyordur. Anakart pilini değiştirmelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ensatech

Bios ayarların sıfırlanıyordur. Anakart pilini değiştirmelisin.

Alıntıları Göster
    Valla birçok ihtimal geldi aklıma ama inan pil değiştirmek gelmedi. Bu sorun Xeon işlemciye geçtikten sonra başladı. Önceden Core 2 Quard işlemci kullanıyordum. Anakartın saat ayarı da hiç bozulmayınca bios pili aklımın ucuna dahi gelmedi. Ama çok eski bir anakart. 10 sene rahat olmuştur alalı. Ben sıfır almıştım ve pili hiç değiştirmedim diye hatırlıyorum. Teşekkürler.
  • .

• işsiz34 İ kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla E54XX işlemciler takılıyor hatta resimdeki muhtemelen sizinki ile aynı kart (gerçi ecs birbirine yakın çok anakart var) E5440 çalıştırmışlar,bir ufakda not paylaşılmış.

Anakart ve G41 chip boardlar pek oc için elverişli değil sınırlı kapasitesi var,yaklaşık olarak G41 boardlar birbirinin aynısı elimde bir asus birde tahminen sizin anakarttan var,asus anakart neredeyse hiç sorun çıkarmadı,ama belli bir sınırda kalıyor,ecs'yi ise intel E6300 ile bile düzgün kullanamadık çok sık problem çıkardı.Takmak istediğiniz işlemci için bulabilirsenizhttps://forum.donanimhaber.com/775-pin-ddr3-anakart-aliyorum--139541420#139541420 şu linkteki anakartlardan biri olursa farkı farkedersiniz,yada muhtelif ddr2 anakartlardan biri ideal olur,ben yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum artık fazla uğraşmaya değer olduğunu düşünmüyorum.

771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER

• işsiz34 İ kullanıcısına yanıt
    Aliexpress ile alacaksanız satıcıya anakartınız ile uyumlu olup olmadığını sorabilirsiniz. Ben G41 çip setli anakartım için önce sorup öyle satın almıştım.
  • cool_ice45 C kullanıcısına yanıt
    şu ekran kartınıhttps://urun.n11.com/guc-kaynagi/oem-nvidia-1050-ti-4gb-128-bit-dx12-ddr5-128-bit-ekran-karti-P241191014 besleyecek 1 işlemci ayarlamaya çalışıyorum. ilginiz için teşkkürler.

son olarak bu kart alınır mı .?
  • Esonic g31 + xeon e5430 + 4 gb ddr2 + r7 240 2 Gb küp kasam var

Kasa :https://www.vatanbilgisayar.com/frisby-fc-s6040b-300w-kulplu-slimt-atx-siyah-kasa.html

Kullanmadığım için satılıktır, düşünen olursa pm
  • quote:

Orijinalden alıntı: işsiz34

şu ekran kartınıhttps://urun.n11.com/guc-kaynagi/oem-nvidia-1050-ti-4gb-128-bit-dx12-ddr5-128-bit-ekran-karti-P241191014 besleyecek 1 işlemci ayarlamaya çalışıyorum. ilginiz için teşkkürler.

son olarak bu kart alınır mı .?
    Valla kardeşim ben Xeon E5450 işlemci aldım şu ekran kartını taktım ve besliyor.ASUS RX560 GAMING Seninkini de besler herhalde. Senin dediğin ekran kartına gelince 1050ti yazması seni aldatmasın bana pek güvenilir gelmedi. MSI, Asus gibi markaların 1050ti olanlarına bak derim. 1050ti pahalı gelirse 1050,RX560 yada RX570 de senin işini görür diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool_ice45 -- 16 Ağustos 2019; 11:29:34 >

• benim işlemci fanı sürekli tam hızda çalışıyor. bios güncellemesi yapmıştım. biostan tüm fan ayarlarını denedim hiç birinin bi etkisi yok. sıcaklıklar yükteyken dahi 60larda geziyor. işlemci fanı dark x94bl. sizce sorun ne olabilir ?

771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER771 XEON SERVER İŞLEMCİLERİNİ 775 ANAKARTA UYGULAYABİLENLER

• BLWFTURK @ 13 Şubat 2016 15:32:58

e8400 varken asus p5kpl se sistemimde direk profillerde %20 oc ile 3.6 ile sorunsuz kullanıyordum e5450 geldı geleli hıc stabılıte yakalıyamadım gram oc olsa en az denedıgım limit 3.09 onda bile mavi ekranlar oyunlarda crashlar kapanmalar oluyor voltajları ve abi senın @BLWFTURK am se kartta yaptıgın ayarları denedım yine yemedi yanı cok ugrastım varsa kacırdıgım bısı soyleyın ama suan pes ettım oc sıfırlamıs durumdayım 3.0'de kullanıcam c1e eist kapatıp boyle sorun yok cıkamadım işin içinden aynı kart e8400 ile canavardı bios modlu hatta 3 kez mod degıstım farklı sıtelerde bi cınce sıte bi rus sitesı en son senın sayfandan aldımm abi senın modu yok olmuyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vhmproject -- 28 Ekim 2019; 8:26:5 >

• beyler 5460 işlemcim ile gtx 970 ekran kartı uyumlu çalışırmı varmı kullanan . Haybeye para harcamayım
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Ben E5472 ile kullandım,tam performans alamadım dar boğaz olduğunu düşünüyorum,tam performans alamama rağmen tercih ederim hatta alabilirsem 980ti almak istiyorum.
  • Lit kullanıcısına yanıt
    Cpu ratio Auto değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack!

Modsuz xeon işlemci var mı arkadaşlar.Mesela 775 anakarta direkt alıp takacağım bios yükleme falan filanla uğraşmayacağım..
    Az bilinen X3360 lar var. Pin modlaması gerekmiyor. Bios gerektireblir yinede.
  • Arkadaşlar emeği geçen herkese çok teşekkür ederim elimde gigabyte g41mt es2l rev1 var buna e5450 almak istiyorum mod bios gerekli olur mu ve nereden bulabiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufkes

Arkadaşlar emeği geçen herkese çok teşekkür ederim elimde gigabyte g41mt es2l rev1 var buna e5450 almak istiyorum mod bios gerekli olur mu ve nereden bulabiliriz
    https://forum.donanimhaber.com/775-anakartta-771-xeon-kullananlar-icin-mod-lu-bios-list--108937667

https://genius239239.neocities.org/771/771.htm

işlemci lazımsa olması lazım piyasayı bilmiyorum çinden alınabilecek fiyata veririm (pm)

• yusufkes Y kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bende de Gigabyte G41M Combo var. belki 3 yılı geçmiştir. E5450 kullanıyorum. Canavar gibi çalışıyor. Zaten Çinden modlayarak gönderiyorlar. Artı internetten bakarak kendin bile modlayabilirsin çok basit.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.