Şimdi Ara

7360 Rp dağıtıyorum, 1k vote, skin transfer (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
2
Favori
5.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: N0M4d

quote:

Orijinalden alıntı: Quillinasty

Herşey hoş güzeldi taaki bügün oyuna girip senin afk olman yüzünden yenilene kadar hakediyormusun bu tür davranışla bi daha düşündüm

Flame in ve insanları yanlış yönlendirme çaban için teşekkür ederim öncelikle terimleri bilmediğinizi gösterdiniz bilmiyorsan açıklayayım öğrenin öyle kullanın ki forumda millete rezil olmayınız.

Öncelikle AFK nın açılımı Away From Keyboard dur, yani oyuncunun oyunun başına olmaması durumunda söylenir, suçlu oyuncudur.

peki bugun benim başıma gelen durum nedir?
    DC, DisConnected durumudur, yani bağlanamama durumudur, bu durumda maçlar genellikte bağlanana kadar durdurulur veya uluslar arası turnuvada maç tekrar yapılır veya yedek oyuncu devreye girer.

Hatta çok yakın zamanda, Gamer-marketin sponsoru olduğu takımının başına gelmiş durumdur yanılmıyorsam 4-5 gün olmakta, Irelia stun bugundan dolayı adam gitti geri gelemedi bağlanamadı bir türlü.

Kısacası Kayseri Melikgazi ilçesinde bu sabah uydunet'in kesilmiş olması benim suçum değildir, işin daha kötüsü benim çözüm olarak sunabileceğim bir durum-sonuç yok!Daha komik olanı ise ranked maç bile değil, benim neredeyse her maç başıma gelen bir durum.

Bu arada okuyanlar yanlış anlamasın, oyuna hiç giremedim yani feedleme, rakibe asistleme, flame, blame,unskilled, verbal abuse, offansive language vs. hiç olmadı bile!

Keşke insanları suçlamadan önce biraz daha hoşgörü vasıtasıyla, başına bir şey mi geldi? bir sorun mu oldu diye sorsaydınız. toplamda NA serveri ile yaklaşık 4.000 oyunu olan playerın 35 leavinin olması da manidar.(%0.8 ediyor.)

İşte kendi milletimle tad alarak oynıyamam için başka bir örnek daha.

İşte kendi milletimle tad alarak oynıyamam için başka bir örnek daha. (Senden Alıntı)
    Aynende bunu demek istedim bende ya neti kopar ya annesi kızar ya cafede süresi biter milletimin. Terimleri gayet iyi biliyorum bilgisayar başında olmamak ve ana dilimi öğretmeye çalışmanda gariptir ki senin yaptığın ve yüzdelerin beni bağlayan şey değildir senin uydu netinde beni ve diğer oyuncuları pek bağlamıyordur emin olabilirsin şahsen 3 farklı internetim var ve şu oyunda 30 leveldan sonra leave maçım bulunmamakta. Açıklama yerine bu kadar sert çıkmanda bana pek uydu net gibi bi durum olarak görünmüyor yoksa k bakmayın netim gitmişti diyip konuyu sessizce kapatabilicekken (sanki netinin kötülüğü vasıtası ile oyunumuzu sabote hakkın varmış gibi.) bu kadar hata araman biraz saçma olmuş herneyse sonuç olarak rankd şu bu pek önemli değil eğer öle bi durum olsa idi report sistemini ranked'a koyarlardı sadece üstüne ben upvotemi yaptım ve 9 ayrı hesaptanda upvoteledim bu benim senin diğer amacınla alakalı olan bi yorumum değildi kişisel olarakta değildi tüm leaverlara olduğu gibi sana karşıda bi düşünceli olma durumum söz konusu olamaz. Şahsen ben bu oyun için ttnet süperonline ve vınn kullanıyorsam kopma ve lag'a karşı sende önlemlerini almalısın veyahut bakım çalışmalarında haberdar olmak için ttnet müşteri servislerinde olduğu gibi uydu nettede sms sistemi ile bilgilendirme vardır önlemini alıcaksın. 4k oyundan bahsediyorsun bu zamanda sen bu kadarını düşünmediysen dahası beni bağlamaz ben bilgilendiririm geçerim evet leave midir? leave'dir mazeretin varmı? (orasının cevabı dediğim gibi zerre alakadar etmez)
    Edit:Konununda daha fazla baltalanmaması için başka bişey varsa özelden atabilirsin sonuçta konu upvote konusu üstüme düşeni yaptım upvoteledim ve hatanı bildirdim sana gerisi seni ilgilendirir iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quillinasty -- 23 Aralık 2012; 12:50:01 >

• Upvoteledim
  • quote:

quote:

quote:

Herşey hoş güzeldi taaki bügün oyuna girip senin afk olman yüzünden yenilene kadar hakediyormusun bu tür davranışla bi daha düşündüm

Flame in ve insanları yanlış yönlendirme çaban için teşekkür ederim öncelikle terimleri bilmediğinizi gösterdiniz bilmiyorsan açıklayayım öğrenin öyle kullanın ki forumda millete rezil olmayınız.

Öncelikle AFK nın açılımı Away From Keyboard dur, yani oyuncunun oyunun başına olmaması durumunda söylenir, suçlu oyuncudur.

DC, DisConnected durumudur, yani bağlanamama durumudur, bu durumda maçlar genellikte bağlanana kadar durdurulur veya uluslar arası turnuvada maç tekrar yapılır veya yedek oyuncu devreye girer.

Hatta çok yakın zamanda, Gamer-marketin sponsoru olduğu takımının başına gelmiş durumdur yanılmıyorsam 4-5 gün olmakta, Irelia stun bugundan dolayı adam gitti geri gelemedi bağlanamadı bir türlü.

Kısacası Kayseri Melikgazi ilçesinde bu sabah uydunet'in kesilmiş olması benim suçum değildir, işin daha kötüsü benim çözüm olarak sunabileceğim bir durum-sonuç yok!Daha komik olanı ise ranked maç bile değil, benim neredeyse her maç başıma gelen bir durum.

Bu arada okuyanlar yanlış anlamasın, oyuna hiç giremedim yani feedleme, rakibe asistleme, flame, blame,unskilled, verbal abuse, offansive language vs. hiç olmadı bile!

Keşke insanları suçlamadan önce biraz daha hoşgörü vasıtasıyla, başına bir şey mi geldi? bir sorun mu oldu diye sorsaydınız. toplamda NA serveri ile yaklaşık 4.000 oyunu olan playerın 35 leavinin olması da manidar.(%0.8 ediyor.)

İşte kendi milletimle tad alarak oynıyamam için başka bir örnek daha. (Senden Alıntı)
    Aynende bunu demek istedim bende ya neti kopar ya annesi kızar ya cafede süresi biter milletimin. Terimleri gayet iyi biliyorum bilgisayar başında olmamak ve ana dilimi öğretmeye çalışmanda gariptir ki senin yaptığın ve yüzdelerin beni bağlayan şey değildir senin uydu netinde beni ve diğer oyuncuları pek bağlamıyordur emin olabilirsin şahsen 3 farklı internetim var ve şu oyunda 30 leveldan sonra leave maçım bulunmamakta. Açıklama yerine bu kadar sert çıkmanda bana pek uydu net gibi bi durum olarak görünmüyor yoksa k bakmayın netim gitmişti diyip konuyu sessizce kapatabilicekken (sanki netinin kötülüğü vasıtası ile oyunumuzu sabote hakkın varmış gibi.) bu kadar hata araman biraz saçma olmuş herneyse sonuç olarak rankd şu bu pek önemli değil eğer öle bi durum olsa idi report sistemini ranked'a koyarlardı sadece üstüne ben upvotemi yaptım ve 9 ayrı hesaptanda upvoteledim bu benim senin diğer amacınla alakalı olan bi yorumum değildi kişisel olarakta değildi tüm leaverlara olduğu gibi sana karşıda bi düşünceli olma durumum söz konusu olamaz. Şahsen ben bu oyun için ttnet süperonline ve vınn kullanıyorsam kopma ve lag'a karşı sende önlemlerini almalısın veyahut bakım çalışmalarında haberdar olmak için ttnet müşteri servislerinde olduğu gibi uydu nettede sms sistemi ile bilgilendirme vardır önlemini alıcaksın. 4k oyundan bahsediyorsun bu zamanda sen bu kadarını düşünmediysen dahası beni bağlamaz ben bilgilendiririm geçerim evet leave midir? leave'dir mazeretin varmı? (orasının cevabı dediğim gibi zerre alakadar etmez)
    Edit:Konununda daha fazla baltalanmaması için başka bişey varsa özelden atabilirsin sonuçta konu upvote konusu üstüme düşeni yaptım upvoteledim ve hatanı bildirdim sana gerisi seni ilgilendirir iyi forumlar.

Öncelikle cümle cümle açıklayayım ki daha rahat anlayasınız.
    YA annesi kızar ya cafede süresi biter ya neti kopar gibi düşüncelerin olmadığınıu ispatlamak için zaten yüzde oranı verdim, yani bu bahsettiğiniz olayların benim başıma gelme olasılığı %0.8. bu sebepten dolayı yüzde var, kısacası benim durumum yalan bahane değil...

Terimleri gayet iyi bildiğinizi söylemişsiniz, benim başıma gelen durumun AFK olmadığını ve diğer tarz report sınıfında şeyler olmadığını gayet hem fikir olmamıza rağmen "Terimleri gayet iyi biliyorum bilgisayar başında olmamak ve ana dilimi öğretmeye çalışmanda gariptir ki" gibi boş bir cümle kurmuşsunuz, yani bu cümlenin temelde bir anlamı yok ki, AFK zaten bir bilgisayar terimi ingilizce olmaktan çok ingilizce bilen birisi pek ala AFK yı bilmeyebilir..

Açıklamamın sert olduğunu düşünmüyorum, en azından skin ile benim oyuna bağlanamamı birleştiren zihniyet kadar aykırı bir düşünce değil!,sorgusuz sualsiz başlığa yazmak hele hele insanların en nefret ettiği AFK terimini kullanmak beni ZAN altında bırakmak ne kadar doğru?

İlk cümlede de söyledim benim başıma bu tarz ABES durumların gelmesinin oranı %0.8, uydunet ve diğer internetlerle ilgili sıkıntılar fiber döşenmeye başladığından beri 3 aşşağı beş yukarı tüm mahallede var..

Benim bağlantım beni ilgilendirir, doğrudur eğer suçlamak yerine efendice bir PM veya bu başlığa arkadaşla oynayamadık kısmet olmadı deseniz zaten konu sessizce kapanacaktı, ama SİZ skini "hakediyor mu davasından", "AFK oldu gibi bir" yalana, ordan da beni UYDUNETİ GİTTİ,BAHANE şeklinde şeylerle itham ediyorsunuz.

Ben bunun bir oyun olduğu bilincindeyim, insanların neti gidebilir, elektriği gidebilir, sabote ise bilinçli yapılan bir şeydir, kısacası burada benim sabotaj adına yaptığım bir hareket bulunmamakta.

Her oyun önemlidir,sonuçta emek,zaman ve dolaylı yoldan para harcanıyor ben orantısız tepkinizden dolayı RANKED değil dedim.

Bir kez daha konu terimlere geliyor LEAVER terimi, oyunu terk edenlere söylenir, ben OYUNA GİREMEDİM ki OYUNU terk edeyim! Report kısmında var mı connecting issues diye bir report? AFK ve LEAVING terimleri aynı sectionda var, connection issues yok!

Uydunetin, bir SMS hizmeti var doğru ama bu hizmet bölgesel bazda verilen bir hizmet örneğin Alparslan Mah. bakım çalışması olacak, burada mahalle mahalle, sokak sokak döşeme yapıldığı için bilgilendirme olmuyor, işin kötüsü servisi çağırdığınızda diğer günlere göre daha yavaş gelmekte.

4k oyunla ne düşünce, ne playerlık nede herhangi bir biçimde örneğe konu oluyor bu benim sadece ne kadar oyun oynayıp ne kadar sıkıntı çıkaran birisi olduğumla ilgili bir örnek. Zannediyorum ki ana fikri anladınız ve bunu isterseniz ankette yapabiliriz, oran sadece sizin ve benim başıma gelen bir şansızlık olarak değerlendirip geçirilebilirdi.

Bu arada leaverlık yapmışsın mazeretin var mı, var sa da beni ilgilendirmez şeklinde tutum yanlış, yanlış ki RIOT Games report kısmında öyle bir seçenek sunmamış, report forumlarında da zaten insanlar bundan dolayı şikayeti çok çok az, ayrıca temel reportlama e-maili olan harassment@riotgames.com bu konu ile ilgide bildi alabilirsiniz.

Dipnot: Ben sizin evinizde 3 netinizin olması veya leave sayınız ile ilgili beni suçladığınız konu arasındaki ilişkiyi anlayamadım.

Siz PM ile cevap verdiğiniz zaman bende PM le cevap vereceğim, her şeyden önce adımı temiz tutmak, ulu orta itham edildiğim şeylere ulu orta cevap verebilmek, kendimi savunmam beni anayasadaki en temel hak ve özgürlüğüm.

• Upvoteledim hadi hayırlısı.
  • Upvoteladim umarim verirler skini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok güzel uslup sırf bu yüzden oy veriyorum. Umarım başarırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofear666

çok güzel uslup sırf bu yüzden oy veriyorum. Umarım başarırsın.

teşekkürler, tum uplayanlara teşekkür ederim.
  • upvote go
  • vallahi o kadar uğraşmışsın bize de destek olmak düşer
  • upvote dedim panpa euw deyim zemsa bekliyorum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

YA annesi kızar ya cafede süresi biter ya neti kopar gibi düşüncelerin olmadığınıu ispatlamak için zaten yüzde oranı verdim, yani bu bahsettiğiniz olayların benim başıma gelme olasılığı %0.8. bu sebepten dolayı yüzde var, kısacası benim durumum yalan bahane değil...

Terimleri gayet iyi bildiğinizi söylemişsiniz, benim başıma gelen durumun AFK olmadığını ve diğer tarz report sınıfında şeyler olmadığını gayet hem fikir olmamıza rağmen "Terimleri gayet iyi biliyorum bilgisayar başında olmamak ve ana dilimi öğretmeye çalışmanda gariptir ki" gibi boş bir cümle kurmuşsunuz, yani bu cümlenin temelde bir anlamı yok ki, AFK zaten bir bilgisayar terimi ingilizce olmaktan çok ingilizce bilen birisi pek ala AFK yı bilmeyebilir..

Açıklamamın sert olduğunu düşünmüyorum, en azından skin ile benim oyuna bağlanamamı birleştiren zihniyet kadar aykırı bir düşünce değil!,sorgusuz sualsiz başlığa yazmak hele hele insanların en nefret ettiği AFK terimini kullanmak beni ZAN altında bırakmak ne kadar doğru?

İlk cümlede de söyledim benim başıma bu tarz ABES durumların gelmesinin oranı %0.8, uydunet ve diğer internetlerle ilgili sıkıntılar fiber döşenmeye başladığından beri 3 aşşağı beş yukarı tüm mahallede var..

Benim bağlantım beni ilgilendirir, doğrudur eğer suçlamak yerine efendice bir PM veya bu başlığa arkadaşla oynayamadık kısmet olmadı deseniz zaten konu sessizce kapanacaktı, ama SİZ skini "hakediyor mu davasından", "AFK oldu gibi bir" yalana, ordan da beni UYDUNETİ GİTTİ,BAHANE şeklinde şeylerle itham ediyorsunuz.

Ben bunun bir oyun olduğu bilincindeyim, insanların neti gidebilir, elektriği gidebilir, sabote ise bilinçli yapılan bir şeydir, kısacası burada benim sabotaj adına yaptığım bir hareket bulunmamakta.

Her oyun önemlidir,sonuçta emek,zaman ve dolaylı yoldan para harcanıyor ben orantısız tepkinizden dolayı RANKED değil dedim.

Bir kez daha konu terimlere geliyor LEAVER terimi, oyunu terk edenlere söylenir, ben OYUNA GİREMEDİM ki OYUNU terk edeyim! Report kısmında var mı connecting issues diye bir report? AFK ve LEAVING terimleri aynı sectionda var, connection issues yok!

Uydunetin, bir SMS hizmeti var doğru ama bu hizmet bölgesel bazda verilen bir hizmet örneğin Alparslan Mah. bakım çalışması olacak, burada mahalle mahalle, sokak sokak döşeme yapıldığı için bilgilendirme olmuyor, işin kötüsü servisi çağırdığınızda diğer günlere göre daha yavaş gelmekte.

4k oyunla ne düşünce, ne playerlık nede herhangi bir biçimde örneğe konu oluyor bu benim sadece ne kadar oyun oynayıp ne kadar sıkıntı çıkaran birisi olduğumla ilgili bir örnek. Zannediyorum ki ana fikri anladınız ve bunu isterseniz ankette yapabiliriz, oran sadece sizin ve benim başıma gelen bir şansızlık olarak değerlendirip geçirilebilirdi.

Bu arada leaverlık yapmışsın mazeretin var mı, var sa da beni ilgilendirmez şeklinde tutum yanlış, yanlış ki RIOT Games report kısmında öyle bir seçenek sunmamış, report forumlarında da zaten insanlar bundan dolayı şikayeti çok çok az, ayrıca temel reportlama e-maili olan harassment@riotgames.com bu konu ile ilgide bildi alabilirsiniz.

Dipnot: Ben sizin evinizde 3 netinizin olması veya leave sayınız ile ilgili beni suçladığınız konu arasındaki ilişkiyi anlayamadım.

Siz PM ile cevap verdiğiniz zaman bende PM le cevap vereceğim, her şeyden önce adımı temiz tutmak, ulu orta itham edildiğim şeylere ulu orta cevap verebilmek, kendimi savunmam beni anayasadaki en temel hak ve özgürlüğüm.

Madem konudan devam istemişsiniz anlayışla karşılarım bende burdan devam ediyim leave terimi oyunda bulunmama durumudur herhangi bir kopukluk şu buda leave'e girer ki maç kayıtlarınıza baktığınızda bunu görebilirsiniz oyuna giriş yaptınız ve oyununa girip karakterinizi seçtiniz dahasını teknik veya vb sorunlardan getiremediniz çıkış yaptınız ilk sorunuzun cevabı. Oyunda olup sonradan düşmek benimde başıma gelir en çok olsa olsa 2 veya 3. dakikada oyunda olurum yani terimin yanlış kullanımı olan bir durum yok bilgisayar başında iseniz leaver değil iseniz afk'er olarak ele alabiliriz bu durumu leaver kelimesinide bunu sürekli tekrarlayan olarak değil o maç olarak görebiliriz ki bu maç haddinden uzun 5v4 sürmesine rağmen herhangi bi geri bağlanma olmadığından benim demeye gayet hakkım var 35dkdan fazla olan bi zevk alma sürecimi tek benimde değil 9 kişinin belkide günde sadece 1-2 oyun atabilen bi insanın eğlencesinden 35 dksının çalınmasıdır bu başkada bi mazerete açıklamaya cidden gerek yok dediğim gibi her oyuncunun yüzdeleri kendini ilgilendirir gariptir ki bir kanıta dayanarakta değildir bu. Hani bende 4 oyun geldi karşıma 4ündede çıktı gibi bi laf etseydim aynı değerde olurdu dışardan bakan bi insanın gözünde.

Anlayamadığınız konuda ise yardım edeyim benim tek internetim ttnet olarak vardı bu oyuna başladığım zamanda30 lvl olduğumda kopukluk yaşıyacağımı düşündüm forumda çok görmüştüm ''off ttnet ben seni neler neler'' gibisinden ve çok fazla download yaptığım içinde oyunda bahanem oldu ve fiber internete geçtim ttnetide kapattırmadım 2 ayrı hat ile çalıştım kopma durumunda orda girerim diye bu abartı olabilir kimisine göre fakat abartı olmıyan şey ise şu oyuna o kadar para yatıran veya zaman yatıran insanların bi vınn alıp insanların haklarını suistimal etmemeyi düşünmemesiydi benim oradaki ithamım.Vınn alan var alamayan var gibi bi kavramda doğru gelmiyor bana bilgisayarı alabilen interneti açtırabilen vınnıda alabilir türkiyede yaşıyoruz açık ve net en düşük gelirli insanlarda pc filan olduğu yok veya internet olduğu yok.
    İyi forumlar.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quillinasty -- 24 Aralık 2012; 4:17:04 >

• amac rp degil destek upvote
  • apvot ladim. bol sans

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Madem konudan devam istemişsiniz anlayışla karşılarım bende burdan devam ediyim leave terimi oyunda bulunmama durumudur herhangi bir kopukluk şu buda leave'e girer ki maç kayıtlarınıza baktığınızda bunu görebilirsiniz oyuna giriş yaptınız ve oyununa girip karakterinizi seçtiniz dahasını teknik veya vb sorunlardan getiremediniz çıkış yaptınız ilk sorunuzun cevabı. Oyunda olup sonradan düşmek benimde başıma gelir en çok olsa olsa 2 veya 3. dakikada oyunda olurum yani terimin yanlış kullanımı olan bir durum yok bilgisayar başında iseniz leaver değil iseniz afk'er olarak ele alabiliriz bu durumu leaver kelimesinide bunu sürekli tekrarlayan olarak değil o maç olarak görebiliriz ki bu maç haddinden uzun 5v4 sürmesine rağmen herhangi bi geri bağlanma olmadığından benim demeye gayet hakkım var 35dkdan fazla olan bi zevk alma sürecimi tek benimde değil 9 kişinin belkide günde sadece 1-2 oyun atabilen bi insanın eğlencesinden 35 dksının çalınmasıdır bu başkada bi mazerete açıklamaya cidden gerek yok dediğim gibi her oyuncunun yüzdeleri kendini ilgilendirir gariptir ki bir kanıta dayanarakta değildir bu. Hani bende 4 oyun geldi karşıma 4ündede çıktı gibi bi laf etseydim aynı değerde olurdu dışardan bakan bi insanın gözünde.

Anlayamadığınız konuda ise yardım edeyim benim tek internetim ttnet olarak vardı bu oyuna başladığım zamanda30 lvl olduğumda kopukluk yaşıyacağımı düşündüm forumda çok görmüştüm ''off ttnet ben seni neler neler'' gibisinden ve çok fazla download yaptığım içinde oyunda bahanem oldu ve fiber internete geçtim ttnetide kapattırmadım 2 ayrı hat ile çalıştım kopma durumunda orda girerim diye bu abartı olabilir kimisine göre fakat abartı olmıyan şey ise şu oyuna o kadar para yatıran veya zaman yatıran insanların bi vınn alıp insanların haklarını suistimal etmemeyi düşünmemesiydi benim oradaki ithamım.Vınn alan var alamayan var gibi bi kavramda doğru gelmiyor bana bilgisayarı alabilen interneti açtırabilen vınnıda alabilir türkiyede yaşıyoruz açık ve net en düşük gelirli insanlarda pc filan olduğu yok veya internet olduğu yok.
    İyi forumlar.

Edit:imla

Kendimi savunmaktan vazgeçmeyeceğim, bunun bir dialog olması gerekirken hala inadına buraya yazıyorsunuz.
    Bu saçma sebep yüzünden yüksek ihtimal ceza alacağız, ben değil size gerekli cevabı RIOT tan alıntı vererek konuyu kapatıyorum.

Öncelikle iyi İngilizcenizin olduğunu söylemişsiniz, benim -sizin gibi- anadilim olmasa da çat pat İngilizceyi biliyorum "Kıbrıs'da Böte bitirmek" gibi yani -hem psikoloji hem bilgisayar- buradan nereye geliyorum

"leave" kelimesinin fiil hali dışında isim hali olduğunu size hatırlatmak isterim! Genel olarak sizin ve oyunda terim olarak kullanılan "leave" ilk akla gelen terimdir, doğrudur! lakin burada kullanılan leave kelimesi sadece fiil manasında değildir. İsim manasını hatırlamanızı rica ediyorum.

ayrıca konuya RIOT'un resmi Destek sitesinden alıntı yaparak devam etmek isterim; Leaving Games the leaver buster

Bizi ilgilendiren Başlıklar ve açıklamaları sırası ile;

3. Başlık;
    Daha yeni 2 oyundan disconnect oldum! Banlanacak mıyım?
    Muhtemelen hayır. Sistem sadece Leave/idle*** düzenli yaparsanız suspend edecektir. [devamı var istek olursa çeviririm konuyu uzatmamak adına yazmıyorum]
    *** gördüğünüz gibi leave kelimesi kullanımı var fakat ek olarak idle kullanımı var yani; boş, aylak, boşa gezen, çalışmayan gibi kısacası oyuna hiç girmemiş bir oyuncunun zannediyorum ki başı boş gezmesi, çalışmaması, aylak olması durumu söz konusu değildir?

4.Başlık
    Bu benim hatam değil.İnternetim/sizin serverlarınızdan dissconnect oldum.Çok ciddi (gerçek yaşam) ilk yardım durumu var.[devamı var istek olursa çeviririm konuyu uzatmamak adına yazmıyorum]
    Siz sadece bir leave den dolayı banlanmazsınız.Biz anlıyoruz ki;oyuncular zaman zaman oyundan leave** olabilir, sistem leavesiz oynadığınız oyunlara göre leave, idle*** oranınızı düşürmek üzerine (leaver level as you play games without leaving or idling) dizayn edilmiştir.Eğer sürekli, düzenli olarak oyunları terk etmiyorsanız banlanmayacaksınız.
    Bu cümlelerde açıkça oynan oyuna/leave-idle gibi bir oran olduğunu anlıyoruz.Bir kez daha benim oranımı hatırlatmak isterim; %0.8! bu oranına sahip birisinin bunu düzenli, sürekli yapıtığı bir durum olarak ben görmüyorum, eğer siz bu oranız düzenli bir oran olarak görebiliyor iseniz sizi de tebrik ediyorum.

Son olarak Keşke daha iyi çeviri yapabilsem özellikle 4. başlığın 2. cümlesi tam manasi ile bizim durumu anlatıyor, eminim ki ingilizcesini okuduğunuzda benim anlatmak istediklerimi daha iyi anlayacaksınız.

RIOT'un verdiği bu cevaplara göre artık adımın temiz olduğunu düşünüyorum, daha önemlisi benim durumumun artık yoruma (forumda tartışılabilecek bir durum olmadığına) kanaat getiriyorum, bence şahsi yorumlarınız varsa pm atabilirsiniz.

Dipnot: 9. başlığı size armağan ediyorum.
    İyi Forumlar İyi oyunlar.

• 3 Upvote verdim inşallah başarırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHamuL

3 Upvote verdim inşallah başarırsın

teşekkürler.
  • upvoteledim, maksat işin görülsün.
  • Orijinalden alıntı: Quillinasty

Öncelikle kirlilik olmaması için böyle alıntılıyorum inşallah problem olmaz şunu söylemek isterim leave değil oyunda leaving game afk olarak report sistemnde yer alır buda fiil olarakdır ve tek anlam taşır oyundan çıkma(leaving game), oyuna girip isim olarak kullandığımız leave yapma(afk) burdaki açıklamaların fiil isim oluşunu tabiki ana dil kullanmıyan bir insanın ayırt etmesi zordur bunu size bi aşağılama veyahut başka kötü bi anlamda kullanmıyorum bilginize.

İkinci üzerinde durmak istediğim konu ise ben riot inşallah sizi banlar gibi bi ibarede bulunmadım %nizi sadece riotun ve sizin bilebileceğinizi bilerekten böle bi bağlamda kurmam saçma olurdu. Ben sadece benim oyunumun ki o gün az sayıda oyun atıp çok afk ve leave olmasından dolayı sizi tanıyıp size ulaşabilip size söylemek istememdendi benim oyunumun 5v4 neredeyse kazanıcağım oyunun sizin yüzünüzden suistimal edilmesiyle ilgili bir serzenişti sadece dediğim gibi yaptığınız hataydı bana göre ve öylede kalıcak bunlar haklı bahaneler olarak benim gözümde yer almıyor riotun kurallarıda zaten dediğinizi yansıtmamakla ve ben riot bağlamında bi terim kullanmadım sadece report sisteminde bunun aslında var olduğunu söyledim sizinde verdiğiniz maddeler beni destekler şekilde çıktı fakat ingilizce acizliğine uğradınız :) Leave afkyı temsil edebilir isim olarak away from keyboard karakterin oyunda fakat pc ile işin yok umrunda değil yani aylaklık, Leaving yapılan bir eylem oyuna girip çıkmak veyahut belli bi süre oyunda kalıp çıkış yapmak.

Forumdada uzaklaştırma söz konusu bile olmıyacağına eminim lakin benim için keyifli denebilcek kadar seviyeli bi tartışmada adminlerin o kadar küfür göz ardı edilirken bunun ban sebebi bile olmadan seviyeli keyifli bi tartışmayı banlamaları onlarında adaletinde yoktur diye düşünüyorum.

Tekrar söylüyorum tepki aşırımıdır sizce belki aşırıdır kırıcı ise kendi adıma sizden özür dilerim fakat ben bunu size beyan ettim ve mutluyum belki bunun söylenmesi ile ilerde zorunlu hissedilerek yapılacak bi leavin önüne geçmiş olucam belki sizin seviyeli anlatımınızla tepki yerine güzelce savunma yöntemiyle forumdaki bir çok genç arkadaşın sinir problemine bir örnek olucak benim için bunlar bir leavedende fazlası

Sağlıcakla. İyi forumlar, iyi oyunlar.

Gayet seviyeli bir tartışma oldu, teşekkürler.

Connecting issuesun leave veya leaving olarak değerlendirilmediği zaten bir önceki support başlık ile değerlendirildi.

Dil bilgisi konusuna gelince kısacası; fiil isim tartışmasına gerek yok, zaten dediğim gibi siz match history deki leave kelimesini kast ettiğiniz için ben isim haline dikkat çektim, yoksa isim halindeki bir durumun fiildeki anlamından önce -ing eki alması mümkün değil, bu ilk okul bir seviyesi bir ingilizce durumu, ana dille uzaktan yakından ilgisi yok, çarpıtmaya hiç gerek yok.Eve gidince özellikle friend listte ki ekipten bakacağım illa birisi çıkmıştır match history de leave mi yazıyor leaving mi yazıyor!!!

Benim tepki verdiğim nokta zaten Benim AFK olarak forumda yaftalanmam ki forumdan birisi birisinin hakkında afk veya leaver damgası yerse ismini bence temizlenmesi zordur.

Hala yaptığımın hata olduğunu söylüyorsunuz, nerede hata yapmışım bilemiyorum gül gibi oranı ile bunun çok zor bir ihtimal olduğu ortada, extreme bir durum olduğuna dair bir çok pm aldım zaten.

*Bu tartışma o kadar yersiz ki ilk "evet kardeş ben sana haksız yere afk dedim" demiyorsunuz,
    *Report sisteminde connecting issues un olmadığını "3. başlık ile resmi dille resmen ortaya döküyorum" hala kurallarda yok diyorsunuz.
    *Leaving isim olamaz diye ezmeye çalışıyorsunuz baştan beri ing ekli herhangi bir yerde isim anlamında kullanoldığını belirten yazıyı yazmadım, zaten report section dışında bu oyunda ing eki ile bu sözcüğün kullanıldığı bir yerde yok gördüğüm kadarı ile.
    * Serzenişinizi haksız diye bir yerde hiç bir zaman yazmadım tekrar yazıyorum, bu pm olarak atılabilirdi. bu konuda bunun ilişkisini hala açıklamadınız.

Çok rica ediyorum,nerede İngilizcenin azizliğine uğramışım; resmi açıklamanın hangisinde" Leave ve AFK nın connecting issues'u" temsil edeceğini de çevirip yollayın.

Sizin benim İngilizceme güldüğünüz yerde aslında ikimizde aynı şeyi söylüyoruz; oyunda ALT+F4 çekerseniz, afk statüsüne düşmüyorsunuz, bu direkt olarak leaving (report sectionunda aynı yerde- derece durum ceza vs) fakat tekrarlıyorum bu "connecting issues" ile aynı statü durum değil.. Tekrarlıyorum, benden daha iyi ingilizceniz olabilir bunun nerede kastedildiğini gösteriniz, çeviriniz.

Son defa yazıyorum oyuna bağlanamadım ki LEAVE yapayım, Oyuna giremedim ki IDLE durumu olsun.

Ha hala inat ediyorsanız bu akşam size UYDUNET' in tamir edildi diye telefonda verdiği beyanatını , geri bildirimini tekrar almaya çalışıp (varsa böyle bir imkan) kaydedip yollamaya çalışacağım.

• Birincisi ben size az öncede söyledim leaving game diye report sectionda geçiyor sizin örnekleriniz benim dediğim leave kelimesini kendi dediğinize çekme niteliğinde verdiğiniz örneklere değil oyunda çıkış sonrası report kısmındaki olayla bağladım ben. Zaten ben seviyeli tartışmayı burdan sonra uzatmak istemiyorum çünki gittikçe siz yalan konuşmaya başlıyorsunuz bu benim seviyemi aşıyor kusura bakmayın.
    Eğer ki bana size karşı leaver afker diye bi hitamda bulunduğumu gösterirseniz ve yalan söylemeden konuşmaya devam etme inceliğinde bulunursanız buyurun gelin ama sıkışınca yalan söyleyen bir partnerle ben tartışamıyacağım. Özellikle önceki mesajlarıma bakarsanız size ''kesinlikle leaver afker demiyorum'' ibaresini görürsünüz
    Bana tekrardan uydu net ile gelmenizde enteresan beni ne riotun ban sistemi connection issue vardır yoktur ilgilendiriyor nede onları sizin bahaneniz ilgilendiricek eğerki o oyunda tribunalden ban yemiş olsanız. Banlara riotun bakmadığını tribunalde oy sisteminin aktif olduğunu ve oylar otomatik denecek kadar kesin bi sonuçla banlanma başarısı olduğunu göreceksiniz ki bu durumda riot kaile bile almıyor emin olabilirsiniz yok ttnet uydu net bahanelerini bu sadece bilgilendirmem size.

Konunun asıl ana fikri benim oyunum sizin tarafınızdan sabote edildi dahada ötesi yoktur bu sizin oyunu kısıtlı imkanla dar bi pencerede insanların zamanını çalabilecek bi ortamda oynuyor olmanızdan kaynaklanan sıkıntınızdır daha öncede dedim bu bazda bi oyunda emek çalmamak için 3 farklı net kullanıyorum karşımdaki insandanda bunu bekliyorum ve yapılmıyorsa tabiki en doğal hakkım olarak bu kişi leave attı benim macımda deme ozgurlugunede sahibim çünki onun ne connection issue porblemi nede başka bir şeyi benim emeğimi geri getiren birşey değildir.

Ayrıca son defa yazıyorum oyuna bağlandığınız için match historynizde leave yazıyor bağlanmama durumu karakter ekranında hero seçmeden oyundan çıkmanız. Daha öncede dedim öyle bağlanmadan çıkınca connection issue'dir bu ya filan diye düşünülseydi veyahut buna inandırabilecek olsaydı tüm oyuncular emin olun o ekranda çıkışlarda leave yazmazdı loss prevented veya başka belirlenicek bir kelime olarak geçerdi.

Dediğim gibi asıl ben haklı söylemimde yalana iftiraya maruz kalmak istemediğimden son mesajımı atıp gidiyorum. Ne afker ne leaver ibaresini kullanmamama rağmen bu arkadaş bana afker leaver dedi diye foruma iftira ile mesaj atmak bana göre değildir. O oyundaki haklı olarak giden emeğim sizin kendi sorunlarınız vasıtası ile sadece ve sadece sizden ötürü gitmiştir. Ben sadece cevap verme hatasında bulundum sizin mesajlarınıza açıkladım kendimi değil sizin dediklerinizi tekrar size açıkladım. Siz zaten benim demek istediğimi anlayıp konu başka alana çekmeye çalışıcağınızı tahmin etmemiştim sadece. Afk ve leaver dedi benim yüzdem %0.8 beyler bu adamı atın dışarı gibi bi şeye döndü bu resmen beni aşıyor.

Kısaca anlamanız için hala anlamadıysanız onca msjdır;
    Emeğim ve vaktim sizin tek internet kullanıp uydu netin evinizde gitmesiyle benim zamanımı ve eğlence zevkimi çalmış olmanız ne uydu net ne riotun ban sistemiyle ilgili bi ibare tekrar kullanmıyorum.
    Dediğim gibi başkada cevap yazma gereği duyuyorum atıcaksanızda son msjınızı alıntısız atarsınız girmiycem konuya birdaha ağır hitamlar kaldırmak bana ters
    Kolay gelsin iyi forumlar tekrar.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.