Şimdi Ara

7 İleri DSG Şanzımanlarda Ses Sorunu (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
0
Favori
74.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hic dsg kullanmadım.ancak dun akşam uzeri işyerimin yakınındaki bufe den bisey almak için ugradım o sırada tsi ve dsg bir arac gecti.vites kolunu gordugum için dsg diyorum.resmen şakırdayan bir zincir sesi vardı.şikayetler bu sesmidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drkayzer

valla bu olayın objektif olarak aslını astarını ni türlü anlamadım

Arkadaşım bak ben objektif olarak yazayım sen karar ver. Öncelikle ben düz şanzıman kullanıyorum. Neden bunu yazdım ? Çünkü DSG li aracı olan aracı almış bir defa. Aracım kötü yada sorunlu demek istemeyebilir.

DSG vitesli araçlara defalarca bindim. Araçların hızlanması, yakıt tüketimi, konforu tek kelime ile mükemmel. Bir sesten bahsediliyor. Evet hafif bir ses var. Ama bu konuda abartıldığı kadar sesi siz nerden duyuyorsunuz hayretler içerisindeyim. Bu ses tatlı ve rahatsız etmeyecek bir ses. Ona bakarsanız bizim araçların vites geçişi bence daha sesli. Bizde vites atarken lönk diye ses geliyor. Düz araçta 1' den 2' ye çekince çıkan ses bence DSG lerden 2-3 kat daha fazla.

Bakın bu ses diye tabir ettiğiniz şey tık tık vites geçişleri ise siz ses çıkaran arabaya binmemişsiniz. Bazıları aracın arkasına teneke bağlanmış filan diyor. Bu kadar da abartı olmaz diyorum. Sizin aracınızda bir problem vardır. Ben DSG de şimdiye kadar böyle bir ses duymadım.

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: certac

hic dsg kullanmadım.ancak dun akşam uzeri işyerimin yakınındaki bufe den bisey almak için ugradım o sırada tsi ve dsg bir arac gecti.vites kolunu gordugum için dsg diyorum.resmen şakırdayan bir zincir sesi vardı.şikayetler bu sesmidir?

Hocam yanından geçen aracın vites kolunu nasıl görebildin?

Ayarlasan denkgelmez.

Bravo yani :)

Haluk
  • bütün yazılanları okudum ve videoları izledim anlamadım şimdi bu arabalarda yani genel konuşuyorum caddy golf passt jetta hatta daha yüksek fiyatlardaki vwve audi modellerinde 7 ileri dsg li araçlarda yüksek miktarda ses gelme ihtimali mi var şansa mı kalmış durumda hersey veya bir ses varda görmezden gelinmesi mi gerekiyor..

7 dsg diye alacağım çünkü ve gercekten ses gelme ihtimali varsa hayatta almam yani biri bana yardımcı olsun forumda 2 gündür dolanıyorum ve bunu gördüm soğudum şu anda
  • quote:

Orijinalden alıntı: xc70fake

bütün yazılanları okudum ve videoları izledim anlamadım şimdi bu arabalarda yani genel konuşuyorum caddy golf passt jetta hatta daha yüksek fiyatlardaki vwve audi modellerinde 7 ileri dsg li araçlarda yüksek miktarda ses gelme ihtimali mi var şansa mı kalmış durumda hersey veya bir ses varda görmezden gelinmesi mi gerekiyor..

7 dsg diye alacağım çünkü ve gercekten ses gelme ihtimali varsa hayatta almam yani biri bana yardımcı olsun forumda 2 gündür dolanıyorum ve bunu gördüm soğudum şu anda

Sistematik bir problem kesinlikle yok. Birkaç arkadaşın yaşadığı sorunlar var. Bunlar da her markada olabilecek istisnai durumlar. Korkmadan alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetba

quote:

Orijinalden alıntı: xc70fake

bütün yazılanları okudum ve videoları izledim anlamadım şimdi bu arabalarda yani genel konuşuyorum caddy golf passt jetta hatta daha yüksek fiyatlardaki vwve audi modellerinde 7 ileri dsg li araçlarda yüksek miktarda ses gelme ihtimali mi var şansa mı kalmış durumda hersey veya bir ses varda görmezden gelinmesi mi gerekiyor..

Sistematik bir problem kesinlikle yok. Birkaç arkadaşın yaşadığı sorunlar var. Bunlar da her markada olabilecek istisnai durumlar. Korkmadan alabilirsiniz.

öyle diyorsunuz fakat buraya yazdığımdan beri aralıksız araştırıyorum hiç hoş şeyler okumuyorum şikayetvar.com da da dolu şikayet var ve videolar var yabancı sitelerde var seatclubworld.com da arkadaşlar var orda da sorun var deniliyor hayır bir kaç arkadaş ne kadar çok arkadaş bunlar bmw mercedes de 7 ileri kullanıp sorun rastlamadım o da biraz ilginç :)) biraz daha yorum bekliyorum bizim forumdan arkadaşlardan..

• Eski 6 ileri DSG ler yağlı şanzıman oldukları için böyle bir sorun yoktu.Onlarda yaklasık 56-58 litra yağ alıyorlardı galiba.
    Bende de 2011 caddy var DSG.Şu anda şanzımanda her hangi bir sorun yok(ses dahil)
    Yeni şanzımanlarda giderilmiş olabilir bu sorun.Ama araç toplatıcak derecede bir sorun teşkil etmez.
  • Hafta sonu babamın dsg7 audi a4 ü ile yaklaşık 400 km yol yaptım. Benim 2007 c180 in otomatik şanzımanı ne kadar konforsuzmuş, onu anladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: certac

hic dsg kullanmadım.ancak dun akşam uzeri işyerimin yakınındaki bufe den bisey almak için ugradım o sırada tsi ve dsg bir arac gecti.vites kolunu gordugum için dsg diyorum.resmen şakırdayan bir zincir sesi vardı.şikayetler bu sesmidir?

İşin aslı astarı, büfe önünden geçerken vites kolunu gören, şakırdayan zincir sesli arkadaşlardır. Selamlar...
  • Arkadaşlar ben de 2. el dsg jetta larla ilgileniyordum ancak bu sorunu duyunca olumsuz düşünmedim değil.Yalnız herşeyi bir kenara bırakıp düşünelim benim duyduğum en iyi otomatik şanzıman DSG !!Ama kullananlar ne diyor bu sorun sizi aracınızdan soğuttu mu?
  • 2. el ilanlara dikkat edersen. 2008 civarı, şanzıman beyni değişti, mekatronik vea baskı balata değişti cümlelerini görürsün. şu ana kadar çok uzun km ler haricindeki araç sahipleri dışında arıza için bedel ödeyen duymadım. şaznımanın yenisi 20.000 tl deniyor ancak zannetmiyorumki. 20.000 istensin. kaldıki s serisinin bile şanzımanı sanayide tamir ediliyor. dsg ninde yaygınlaşacaktır.
  • Arkadaşlar Caddy DSG bekliyorum, bahsettiğiniz kadar ses beni bozmaz yolda kalan arkadaş var mı??
    Yolda kalan sayısı fazlaysa tercihimi bir daha gözden geçireyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenker_ttr

Arkadaşlar Caddy DSG bekliyorum, bahsettiğiniz kadar ses beni bozmaz yolda kalan arkadaş var mı??
    Yolda kalan sayısı fazlaysa tercihimi bir daha gözden geçireyim.

yolda kalma ile ilgili çok munferit olaylar dışında ben hiç bir şey duymadım ...
    yolda kalma gibi bir riskiniz yok yani.. olursa olursa bazı durumlarda bahsedilen ses sorunu olur... yolda bırakacak bir şey değil
  • 7 dsg sorunsuz mu? pek şikayet eden kalmamış
  • aracım 7 ileri dsg , 4020 kmde , henüz ses duymadım , camlar açık gezmiyorum pek , müzikte dinlerim genelde. Geçen gün arnavut kaldırımda sesi kontrol etmek için camları açtım müziği kapattım duymadım birşey, 2011 modellerde kalmadı ses sorunu belkide.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisyilmaz79
    aracım 7 ileri dsg , 4020 kmde , henüz ses duymadım , camlar açık gezmiyorum pek , müzikte dinlerim genelde. Geçen gün arnavut kaldırımda sesi kontrol etmek için camları açtım müziği kapattım duymadım birşey, 2011 modellerde kalmadı ses sorunu belkide.

Hocam sakın duyacam diye çaba gösterme . olurda bir gün duyarsın soğursun arabadan . boşver keyfine bak . bu arada gecen gün arkadaşım 2 fsi aracının şanzıman beynini 3500 TL ye değiştirdi .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

aracım 7 ileri dsg , 4020 kmde , henüz ses duymadım , camlar açık gezmiyorum pek , müzikte dinlerim genelde. Geçen gün arnavut kaldırımda sesi kontrol etmek için camları açtım müziği kapattım duymadım birşey, 2011 modellerde kalmadı ses sorunu belkide.

Hocam sakın duyacam diye çaba gösterme . olurda bir gün duyarsın soğursun arabadan . boşver keyfine bak . bu arada gecen gün arkadaşım 2 fsi aracının şanzıman beynini 3500 TL ye değiştirdi .

2 fsi mi? 2 ad aracımı? vardı? ikisidemi dsg sorunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag
    2. el ilanlara dikkat edersen. 2008 civarı, şanzıman beyni değişti, mekatronik vea baskı balata değişti cümlelerini görürsün. şu ana kadar çok uzun km ler haricindeki araç sahipleri dışında arıza için bedel ödeyen duymadım. şaznımanın yenisi 20.000 tl deniyor ancak zannetmiyorumki. 20.000 istensin. kaldıki s serisinin bile şanzımanı sanayide tamir ediliyor. dsg ninde yaygınlaşacaktır.

Bugün dag polo siparişi verdim. Meragimi gidermek icin dsg fiyatini sordum. Dediğiniz gibi 7 ileri dsg sanzimanin yenisi 17600 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technogen -- 2 Mart 2011; 19:44:58 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

2 fsi mi? 2 ad aracımı? vardı? ikisidemi dsg sorunu?

özür dilerim 2.0 FSI diyecektim

• quote:

Orijinalden alıntı: technogen

quote:

2. el ilanlara dikkat edersen. 2008 civarı, şanzıman beyni değişti, mekatronik vea baskı balata değişti cümlelerini görürsün. şu ana kadar çok uzun km ler haricindeki araç sahipleri dışında arıza için bedel ödeyen duymadım. şaznımanın yenisi 20.000 tl deniyor ancak zannetmiyorumki. 20.000 istensin. kaldıki s serisinin bile şanzımanı sanayide tamir ediliyor. dsg ninde yaygınlaşacaktır.

Bugün dag polo siparişi verdim. Meragimi gidermek icin dsg fiyatini sordum. Dediğiniz gibi 7 ileri dsg sanzimanin yenisi 17600 tl.

komple şanzımanın 17600 olması, olası bir arıza komple şanzımanın değişeceği anlamına gelmiyor. aynı servise manuel şanzıman fiyatını sorarsanız onada 10bin civarı bir fiyat verecektir.

dsg arıza yaptığında öncelikle mekatronik (namı değer beyin) değişiyor. tgezer arkadaşın da dediği gibi arkadaşı 3500 tl ye değiştirmiş beyni...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.