Şimdi Ara

7.1 ve Alt Karakter Değişiklikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
1.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alt karakter olayı Legion ile biraz zor hale geldi. Özellikle günlük oynama süresi belli olanlar genellikle tek karaktere yöneliyor. Oyuncuların alt karakter ile oynamak için Blizzard dan bazı istekleri oluyor. Bunlardan birisi, reputation ların hesaba yönelik olmasıydı ama kabul edilmedi. Bunun yerine Blizzard, şöyle iki yenilikten bahsetti ;

* Court of Stars ve The Arcway dungeonları, hesaptaki bir karakterle bir kez tamamlanınca, diğer karakterler için reputation istemeyecek. Şu an bu dungeonlara girebilmek için The Nightfallen ile honored seviyesinde 8000/12000 reputation a sahip olmanız gerekiyor.
    * Eğer bir karakterinizde World Questleri açmışsanız, alt karakterinizle world questleri açmak için hiçbir faction ile reputation unuzu friendly seviyesine getirmeniz gerekmeyecek. 110 levele ulaştığınız zaman Khadgar ile konuşmanızı isteyen bir görev alacaksınız ve bu görevden sonra Flight Master's Whistle ı alıp, ardından World Questlere başlayabileceksiniz.

Şu an için alt karakterle oynamanın önündeki en büyük engel Artifact Power gibi gözüküyor. The Nightfallen dışındaki reputationlar Revered den sonra pek önemli değilmiş gibi, ki revered in önemide Pathfinder için. Yani reputation, alt karakterle oynamak için engel değil bana göre.

• Artifact Power işi biraz sıkıntılı bunu belki alt karakterlerde Artifact Knowledge level ile çözüm üretilirse bir nebze olur, main karakter knowledge alt karakterlerede işleyecekse gene kabul edilebilinir.

Honor talent muhabbetine gelince sol taraftaki 10 level'e kadar vermesi lazım prestij içinde öyle olmalı yoksa pvp yapan oyuncular çok sıkıntıya düşecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: De get

Artifact Power işi biraz sıkıntılı bunu belki alt karakterlerde Artifact Knowledge level ile çözüm üretilirse bir nebze olur, main karakter knowledge alt karakterlerede işleyecekse gene kabul edilebilinir.

Honor talent muhabbetine gelince sol taraftaki 10 level'e kadar vermesi lazım prestij içinde öyle olmalı yoksa pvp yapan oyuncular çok sıkıntıya düşecektir.
    Blizzard artifact power'ı alt karakterlerde kazanma oranını 7.1 gelmeden arttırmazsa çok oyuncu kaybeder. Prot Warrior'a gelen nerf ne öyle yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasikomen

Blizzard artifact power'ı alt karakterlerde kazanma oranını 7.1 gelmeden arttırmazsa çok oyuncu kaybeder. Prot Warrior'a gelen nerf ne öyle yahu.

Alıntıları Göster
    Sonunda rete geri dönebilirim demek oluyor bu. Warrioru gram sevmedim ama reti kasmaya adam etmeye onca şeyi tekrar yapmaya delilercesine üşendim.

O zaman dans renk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gece Şarkısı -- 5 Ekim 2016; 22:00:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gece Şarkısı

Sonunda rete geri dönebilirim demek oluyor bu. Warrioru gram sevmedim ama reti kasmaya adam etmeye onca şeyi tekrar yapmaya delilercesine üşendim.

O zaman dans renk

Retri pala iyi buff almis gibi son patchte, damage de yukardalar artik bg de

• quote:

Orijinalden alıntı: Ywizzle

Alt karakter olayı Legion ile biraz zor hale geldi. Özellikle günlük oynama süresi belli olanlar genellikle tek karaktere yöneliyor. Oyuncuların alt karakter ile oynamak için Blizzard dan bazı istekleri oluyor. Bunlardan birisi, reputation ların hesaba yönelik olmasıydı ama kabul edilmedi. Bunun yerine Blizzard, şöyle iki yenilikten bahsetti ;

* Court of Stars ve The Arcway dungeonları, hesaptaki bir karakterle bir kez tamamlanınca, diğer karakterler için reputation istemeyecek. Şu an bu dungeonlara girebilmek için The Nightfallen ile honored seviyesinde 8000/12000 reputation a sahip olmanız gerekiyor.
    * Eğer bir karakterinizde World Questleri açmışsanız, alt karakterinizle world questleri açmak için hiçbir faction ile reputation unuzu friendly seviyesine getirmeniz gerekmeyecek. 110 levele ulaştığınız zaman Khadgar ile konuşmanızı isteyen bir görev alacaksınız ve bu görevden sonra Flight Master's Whistle ı alıp, ardından World Questlere başlayabileceksiniz.

Şu an için alt karakterle oynamanın önündeki en büyük engel Artifact Power gibi gözüküyor. The Nightfallen dışındaki reputationlar Revered den sonra pek önemli değilmiş gibi, ki revered in önemide Pathfinder için. Yani reputation, alt karakterle oynamak için engel değil bana göre.

Hic yoktan iyidir
    elinize saglik

• quote:

Orijinalden alıntı: the_KHA

quote:

Orijinalden alıntı: Ywizzle

Alt karakter olayı Legion ile biraz zor hale geldi. Özellikle günlük oynama süresi belli olanlar genellikle tek karaktere yöneliyor. Oyuncuların alt karakter ile oynamak için Blizzard dan bazı istekleri oluyor. Bunlardan birisi, reputation ların hesaba yönelik olmasıydı ama kabul edilmedi. Bunun yerine Blizzard, şöyle iki yenilikten bahsetti ;

Hic yoktan iyidir
    elinize saglik
    100-110 arasını kasarken (görevle) zaten yeterli rep puanı alınıyor, suramar'ı ise wq açmak için rep kasması çocuk oyuncağı (altta olsa). Dungeon konusu sadece iyi bir gelişme.
    Tek sıkıntı Artifact Knowledge diyeceğim o da alt karakterlerde araştırma süresi daha kısa şuan + ileride bu sürenin daha da esnetileceğinizi düşündüğümüzde pek sorun teşkil etmeyecektir. Account olsa daha iyi olur gerçi.
    ------
    Ben mesela demon hunter gittim paket başında şuan rogue'a dönüş yaptım demon hunter da uçma achie alıp (mount speed) rogue'da da ap olarak biraz ilerletirsem pek sıkıntım kalmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 6 Ekim 2016; 21:56:16 >

• AK nin account wide olmasını isteyenler saçmalıyor bence. AK 6 da bile 3-5 ap eşyası ile 0 silah 13-15 yapılıyor. Sen şimdi alt kasıcan silahın ilk günden 15-16 olacak, yine herkesin en az 10 tane altı olacak. Bıktım alt görmekten ben. Wod da herkesde 10 alt oluyordu bi yerden sonra moku çıkıyor oyunu basitleştiriyorlar. Zaten yeni karakterler daha kısa sürede geliştiriyor. Gayet yeterli, herşeyi basitleştirmeyelim lütfen
  • IcyTea Lemon kullanıcısına yanıt
    Herkesin fazladan alt karakteri olmasının size ne etkisi var, basitleştirmek derken o nasıl oluyor ?
  • aschil kullanıcısına yanıt
    Bana zararı mesela, gold un değersizleşmesi. Gold değersizleştiği için çok fazla vakit ayıramayan insanların game time a para yetiştirememesi. Onun dışında aynı guildde senin değil, senden daha çok dps yapan alt karakterin raid e alınması.
  • Darion kullanıcısına yanıt
    Haklılık payınız var lakin; çok alt karakteri olan kişi oyuna harcadığı zaman da fazla oluyor, buda aynı zamanı harcamayan kişilere göre daha avantajlı olması muhtemel.
    Çok karakterin oluşmasını da blizzard sağladı yine, garrison muhabbetinden önce böyle bir durum var mıydı ? Yada bu kadar çok var mıydı ? Gold kasma işiyle uğraşan kişiler durumu görünce onlarda haliyle alt kasma işine ağırlık verdiler. Ben hala kasıyorum mesela garrison ile. Yine bir token den fazlasını rahat çıkarıyorum (hala mı oha yeter, evet hala :) ).
    Diğer bir yandan oyunda bir ara bottan geçilmiyordu arkasından bir ban dalgası geldi ama bu bot karakterler oyuna ne kadar gold entegre etti ? muamma. Şuan kendim pek görmüyorum bot ama blizzard bunlara ani tepki vermemesi üzerine de yine token fiyatlarına da etkisi var. Diğer yandan paket başı dolayısıyla tek karakterle kısa zamanda gold kasılıyor. Ben sadece alchemy trinket alıp (ah) obliterum yaparak bile (100-150k minimum) gold kastım; bunlara rağmen ''alt olan oyuncular çok kasıyor biz kasamıyoruz ühü ühü'' demek saçma kaçıyor birazda. En azından paket başı için durum böyle.
    --------
    Raid konusunda ise yorumda bulanamayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 7 Ekim 2016; 3:12:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aschil

Haklılık payınız var lakin; çok alt karakteri olan kişi oyuna harcadığı zaman da fazla oluyor, buda aynı zamanı harcamayan kişilere göre daha avantajlı olması muhtemel.
    Çok karakterin oluşmasını da blizzard sağladı yine, garrison muhabbetinden önce böyle bir durum var mıydı ? Yada bu kadar çok var mıydı ? Gold kasma işiyle uğraşan kişiler durumu görünce onlarda haliyle alt kasma işine ağırlık verdiler. Ben hala kasıyorum mesela garrison ile. Yine bir token den fazlasını rahat çıkarıyorum (hala mı oha yeter, evet hala :) ).
    Diğer bir yandan oyunda bir ara bottan geçilmiyordu arkasından bir ban dalgası geldi ama bu bot karakterler oyuna ne kadar gold entegre etti ? muamma. Şuan kendim pek görmüyorum bot ama blizzard bunlara ani tepki vermemesi üzerine de yine token fiyatlarına da etkisi var. Diğer yandan paket başı dolayısıyla tek karakterle kısa zamanda gold kasılıyor. Ben sadece alchemy trinket alıp (ah) obliterum yaparak bile (100-150k minimum) gold kastım; bunlara rağmen ''alt olan oyuncular çok kasıyor biz kasamıyoruz ühü ühü'' demek saçma kaçıyor birazda. En azından paket başı için durum böyle.
    --------
    Raid konusunda ise yorumda bulanamayacağım.
    alt karakter şu aşamada kasmak bence çok da iyi değil (oyun süresi akşamdan-akşama olanlar için)
    bir char'la oynayıp paket başında uzunca bir süre tek charla devam etmek bence daha avantajlıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: BoRriZ

alt karakter şu aşamada kasmak bence çok da iyi değil (oyun süresi akşamdan-akşama olanlar için)
    bir char'la oynayıp paket başında uzunca bir süre tek charla devam etmek bence daha avantajlıdır.

Alıntıları Göster
    ben hunter ı bırakıp prot warrior kastım sonra bir güzel nerf yedi bir darbede ordan geldi şuan bir köşede ağlıyorum yoğunluğu hunter a versem şimdiye almış başımı gitmiştim
  • Abi bu paket ne daha eğlenceli geliyorsa onu oyna paketi bence çok kasmayın ya hardcore raider ya da world rank arena player değilseniz. Alt falan kasacaksanız kasın da hani ona AP hani ona boost diye ağlamaya gerek olmamalı bence alt kasan bunu da göze alsın niye illa ki kolaylaştıran şeyler isteniyor anlamıyorum.
  • Nuke General kullanıcısına yanıt
    Daha eğlenceli geleni deneme imkanı yok. Cataclysm den bu zamana kadar shaman main ve priest alt olarak oynardım. Bu paket değişiklik olsun diye paladin oynamaya karar verdim ve şu an mainim o. Paladini beğenmedim, shamana dönmek istiyorum dersem, gerektiğinden fazla uğraşmam gerekecek.
    Patch ortasında class değiştirmek için hardcore raider olmaya gerek yok. Daha önce bir raidi shamanla yapıp, yeni gelen patchin raidinde prieste geçebiliyordum. Bu pakette main değiştirmenin kolay bir yolu yok.

Artifact Knowledge çıkması için 5 gün beklememiz gerekiyor. Bunun süresi alt karakterlerde değişebilir. Örneğin 110 levelda ulaşan ilk alt karakter için süre 4 güne, ikinci alt karakter için 3 güne düşürülebilir.
  • Ywizzle kullanıcısına yanıt
    öyle ztn benim mainde 4 gun altta 3 gun ama boyle duserek gitmiyordur min 3 gundur diye tahmin ediyorum yoksa sacma olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shovel Knight -- 8 Ekim 2016; 15:31:19 >
    Ona benzer bi sistem var zaten. Belli bi zaman diliminden sonra yeni açılan karakterler yada uzun süre ak si gelişmeden bekleyen karakterler daha kısa sürede geliştiriyor. Şuan ben 7 olacam ve 5 gün sürüyor. Yeni başlayan karakterlerde bu süre kısalmış durumda şuan. Yanı yeni karakterler bizim gibi ilk AK için 3 gün beeklemicek, şuan 1 gün falan sanırım seviye 2 yapmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: IcyTea Lemon

Ona benzer bi sistem var zaten. Belli bi zaman diliminden sonra yeni açılan karakterler yada uzun süre ak si gelişmeden bekleyen karakterler daha kısa sürede geliştiriyor. Şuan ben 7 olacam ve 5 gün sürüyor. Yeni başlayan karakterlerde bu süre kısalmış durumda şuan. Yanı yeni karakterler bizim gibi ilk AK için 3 gün beeklemicek, şuan 1 gün falan sanırım seviye 2 yapmak
    mesela main karakterinle nightfallenlara exalted olduktan sonra Orderhall da çıkan nightfallen reputation görevi battlenet account oluyor.

Alt karakterine yollayabiliyorsun yani :) benim bankada 10 kadar var. Alt kasarsam rep kasmama az da olsa yardımcı olur diye düşündüm.
  • Ein eeğilim ama şuan yeni karakterler order hall campaign kısa sürede yapıyor. Benim ana karakterde campaign follower görevleri 12 saatten başlayarak 1 güne kadar çıkıyordu. Şuan rogue kasıyorum mission görevleri 1 saat sürüyor. Ya DH geç tamamlıyordu her classta süreler aynı değil yada campaign görevleri daha hızlı bitiyo artık. Bence mantıklı, sonucta 3.relic açılıyor ve dehşet dps - ilvl farkı oluyor yanlış mıyım?
    Abi tamam da eskiden de öyle kolay değildi alt kasmak vanilla bc hatırla mesela o zamanlar abi bu ne ya alt kasılmıyor account bound yok hani kolaylık demiyordu. Zor gelen oynamıyordu. Bence bir paket de böyle kalsın zor ise kabullenin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.