Şimdi Ara

6lı masanın TIP'ı bitirecek olması sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
1.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Utanmasalar 10sene + deneyimi olan hemşireleri doktor yapalım diyecekler

• Hocam keşke yazmasaydınız, şimdi görürler falan direkt bu maddeyi de eklerler6lı masanın TIP'ı bitirecek olması sorunsalı 

• yapay zeka TUS Sınavını geçebiliyor yani gelecekte yapay zekaya sahip robotlar doktor olacak , yani siz zaten bittiniz 6lı masanın TIP'ı bitirecek olması sorunsalı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 30 Ocak 2023; 19:3:0 >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Öyle miymiş kanka

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Küçük bir eğitim vererek yapılabilir zaten. Siz galiba doktorluk mesleğinin ulaşılamaz bir mertebe olduğunu düşünüyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tanı koymada bile sıkıntı yaşayan doktorların hala yapay zekaya kaybetmemesi insanlık hatası zaten.

• Beyin ameliyatını da hemşire yapsın o zaman

• yok hocam o iş öyle olmuyor

mesela bizim aldığımız patoloji ile onların aldıkları patoloji eğitimi arasında çok büyük farklar var hatta diş hekimlik ile de büyük farklar var

aynı denk eğitim olması için patolojiyi, mikrabiyoloji, farmakolojiyi tüm ayrıntılarıyla görmesi gerek bizler gibi temel eğitim arasında çok büyük fark var

ardından klinik bilimleri de görmeliler

kısacası 6 yıl tıp fakültesi okumalılar müfredat olarak çok büyük farklar var, biri mekanizmasının tüm ayrıntıları ile ve nasıl bu mekanizmalardaki sorunların tespitlerini ve orada ne gibi müdahale edeceğinin eğitimini alırken diğeri sadece o hastalığın bakımındaki eğitimlerini alıyorlar

yani arada büyük fark var

• İdealist olduğu için mesleği yapan sayısı çok düşük doktorlukta. Genelde maddi yönünü beğendikleri için yazıyorlar. Bu da meslek hayatlarında özverisizlik ve başarısızlığa yol açıyor. Bunu forumdaki belli kişilerden de anlayabilirsiniz.

• Formasyon eğitimi ile neden olmasın.

• formasyon eğitimi ile mi, 6lı masanın TIP'ı bitirecek olması sorunsalı 

• Umarım troll içerikli mesajdır

• he knk öyle mi olmus

• mühendisadayı34

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Sadece öğretmenlik alanında kullanılan bir kelime olduğunu sanıyorsunuz sanırım

• He kanka öğretmen mi awk bunlar HAJSJDKDKFKGKGLGH

• evet çünkü öyle, başka nerelerde kullanılır bilgin var mı, benim bilgim yok

Alıntı

metni:
    Formasyon Nedir ve Nasıl Alınır?Formasyon Türkçe'ye Fransızca 'formation' kelimesinden girmiştir. Genellikle pedagojik formasyon yerine kullanılır. Eğitim Fakültesi mezunu olmayan kişilerin öğretmen olabilmesini sağlayan bir belgedir. Genellikle Fen ve Edebiyat Fakültesi öğrencileri tarafından öğretmen olmak istedikleri için alınır.
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

formasyon

Fransızca formation

1. isim Biçimlenme.

2. isim, eğitim bilimi Yetişim

• formasyon kısa bir eğitimden sonra olunur ama kısa bir eğitimle doktorluk becerilerin öğrenmesi için ilk olarak üniversitede ortak bir müfredatın olması gerek

müfredat arasında çok büyük farklar var

eğer müfredat düzeltilirse ve tıp fakültesi ile ortak dersler alırlarsa anca gerçekleşir yoksa ben 1-2 yıl eğitim alayım doktor olayım olayı gerçeklikten çok uzak, o kadar müfredatı 1-2 yıl içine sıkıştırılmaz

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.