Şimdi Ara

699 Dolarlık iPhone 11 nasıl 8-9.000 TL ye satılıyor ? Delirtmeyin adamı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
0
Favori
46.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
223 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Thy ile 20 bine de gidersin. Hemen eylulde gideyim dersen 40 bine de gidersin. Kasim Aralik gibi gitmeyi planladigim zamandan bahsediyorum size. Pegasus ile Paris, Barcelona,Madrid veya Oslo uzerinden norwegian air ile aktarmalidan bahsediyorum.

Thy ile ucacak param olsa iphonh trden alirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

8-8plus 600$ satilmaya başladi sanirim türkiye fiyati 6500tl.?? Onlarin 100$ bizim 1000tl geliyoo:)))
    Aynen kesinlikle öyle, bugün Valde ye kardeşim yurt dışında 340 euro fiyatı olan ,marka model ismi lazım değil telefonu, Türkiye den Hepsiburadan 3400 TL ye satın aldı.
    Neden böyle bir şey yaptı, 1500 TL kayıt ücreti caydırıcılığına rağmen telefonu alıp TR ye götürme veya gönderme şansımız yoktu. 340 euro ya alıp , hediye edebileceği telefonu 3400 TL ye almakla, bugünkü kur üzerinden Tr den satın alarak 530 euro ödemiş oldu.
    Tersi durumda, 340 euroya alıp elden teslim götürseydi, 1500 TL yani 220 euro kayıt parası verilmesi gerekeceği için , 560 euro ya mâl lolacaktı.
    Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık hesabı, son fahiş kayıt ücreti ile öyle ince hesap yapılmış ki, caydırıcı olduğu aşikar.
    Kısacası Türk lirası bahsettiğin gibi döviz karşısında develüasyonun kralını yaşamış durumda.Kesinlikle 100 euro luk herhangi bir flyat etiketli ürünü, telefonda kayıt ücreti gibi , diğer , özel tüketim ithal ürünlerdeyse verginin vergisi, zart zurt derken 1000 TL karşılığı buluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 16 Eylül 2019; 1:54:50 >

• Devletimiz telefon üretse bu kadar karlı olamaz. Niye uğraşsın ki bu şartlar altında.

• Apple pahalı değil, başkanlık sistemi pahalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almayacaksin o zaman. Tepkini koyup almazsan bak nasil o fiyatlar asagi iniyor. Ki, bana gore bir cep telefonuna o kadar paralar da verilmez. Adam üretmiyor, neden uretsin ki? Bu ülkede her seyden aldıkları afaki vergilerle hallediyorlar isi. İPhone dan daha fazla kar yapiyorlar, niye uretim teferruatina girilsin? Ki ne kadar uretebilirler o da ayrı fakat bu is boyle. Alma tepki goster bak ne oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ozzzy222 kullanıcısına yanıt
    Kendi pis dileklerinle sen daha beter geberiksin. İnsan sifatinda hamam bocegi.

• makpiyal M kullanıcısına yanıt
    İyi yapmissin hocam darisi bana da insallah. Bu lagim suratlilar da havlar durur uzaktan.

• Sahibinden de birisi satiyor 11 pro max 19.999₺ yazmis... yine sen iyi 8-9 bin demissin

• Benim asıl anlamadığım şey 699 dolara satılan mal Amerika fiyatı değil mi ? Yani vergisi falan eklenmiş fiyat değil mi? E Apple bizim ülkeye gönderirken 699 dolardan mı gönderiyor? İhracat yapmıyor mu bu ülke? Yani benim tahminim 500 dolara falan maximum gönderiliyor bizim ülkelere. 699 dolardan hesaplamak ayrı bir saçmalık değil mi ?

• Fiyatı vergi ile açıklayanlar için hatırlatma: ötv artışı sonrası 1200$lık s10+ 8750liraya satılırken 1200$lık xsmax 12000liraya satıldı bu ülkede... ikisi de distribütör fiyatı... O yüzden he he vergidir...

• CheckVizoR kullanıcısına yanıt
    Hayır, amerikada vergi ürünü alırken hesaplanır ve eyalete göre değişir, kimisinde %9 kimisinde %5 eklenir...

• GCGorusu kullanıcısına yanıt
    Perakende fiyatlarina bakilmaz. Amerika ya giris fiyati yani fabrikasindan birim cihaza verilen fiyatlandirma cok DAHA dusuktur. Ayni sekilde Turkiye ye gelis fiyati daha da cok dusuktur...
  • Ülke olarak devleti sürekli suçluyoruz, haklıyızda peki bir ürünün yerlisi varken neden ithal ürün alıyoruz? (Telefon ve tvyi ayrı tutuyorum) Örnek veriyorum. Temizlik malzemesi alacaksınız vileda alacağımıza parex yerli üretimi neden almıyoruz. Bunlar çoğaltılabilir. Yani fransayı örnek verelim gitmedim ama bisiklet yarışlarının takipçisiyim. Adamların araçları %80 ini yerli belki daha fazlası. Adamlar mercedes veya bmw alamıyor mu acaba? Biz alışmışız ithal ürün kullanmaya bu böyle giderse hiç birşeyi ucuza alamayız. Dolar çıktısı oldukça bu ülke düzelmez.

• -Nefer- kullanıcısına yanıt
    Çok çok doğru söylüyorsunuz vergilerle tepemizde tepiniyorlar. Ancak dostlar hangi devlet telefon üretiyor? Üretimi özel sektör yapar Devlet değil. Devlet teşvik etmekle yükümlüdür. Vergileri koymalarının sebebi üretim falan değil örtülü ödeneklere para yetişmiyor. Yoksa her yerde özel sektör üretir, ihracat fazlaysa Devlet zaten fakirleşmez topladığı vergilerle ayakta durur, al-sat yaparak değil.

• Arkadaşlar kesinlikle fan boy değilim ama ortaya tepki koyulmadikca bu böyle devam eder
    Almayin siz almadikca onlar her türlü fiyatı dusurecek bu süreç zarfında başka markalara yönelin çin markaları yükselen yıldız onlarla da idare edebilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu vergiler olmadan haşmetlimiz o uçaklara nasıl binecek dostum? İtibardan tasarruf olmaz, lütfen biraz anlayış!

• ülkemizde bu teknoloji ve hava basma merakı olduğu sürece en işe yaramaz ve en pahalı telefon bile satar arkadaş .
    malum telefona bırak uygulama yüklemeyi hafızasına mp3 atıp dinleyemiyorsun bile . efektif kullanamayacağım bir telefona neden bu kadar para veriyim gider android samsung alırım .

ha bişey daha söyliyim bu telefonun yurtiçi satış bedeli sizin talebinize bağlı değişen birşey değil . kur oranıyla ve ellerinde kalan stokları eritmekle alakalı .
    7 ve 8 modeli yıllarca piyasada aynı fiyattan düşmedi ve hala daha fahiş fiyattan satılıyor eski model olduğu halde .
    apple ın pazarlama politikası ile alakalı değil bizim yurtiçi ekonomimiz le alakalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 16 Eylül 2019; 8:46:47 >
  • Gayet ucuz, aslan (iPhone değil) besleyen yeminini düşünmeyecek.

• FthK. kullanıcısına yanıt
    En güzeli halk tepkisi satamayınca ya piyasadan çekilecekler yada daha ucuza satacaklar ama parası olan alıyor.
  • 699 dolar vergi dahil fiyatı değil mi zaten. Biz vergi veriyoruz da amerika kestane mi veriyor.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.