Şimdi Ara

699 Dolarlık iPhone 11 nasıl 8-9.000 TL ye satılıyor ? Delirtmeyin adamı (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
0
Favori
46.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
223 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: SaB0

Sizin görüşünüz bu hocam, saygı duyarım.
    Ben Allah’ın olmadığı bir kainatı kabullenip nefes alamazdım.
    Hocam bunlara boşuna saygı duyma. Onlar bize saygı duymuyor çünkü.
  • digiogi kullanıcısına yanıt
    Şişli merkezde depodur.
  • Bildiğim kadarıyla yazıyorum:
    %6 TRT
    %25 ÖTV
    %18 KDV

Güncel kura göre (5,68) kabaca hesaplıyorum:

Ürün fiyatı: 3402 lira
    Vergilerle: 5319 lira

Sonra diyorum ki, bu ülkede dolar 1 haftada 60 kuruş artabiliyor, o zaman kendimi sağlama alayım ve kuru 6,25’ten hesaplayayım.

Ürün fiyatı: 3743 lira
    Vergilerle: 5850 lira

Şunu sorayım, Apple kuru 7-8’den mi alıyor kendini garantiye almak için acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Zemin kat düzgün daire mi?Artık meşhur ist yağmurlaında yüzersin evin içinde😆

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cevap çok basit dostum

tayyip erdoğan sayesinde

nasıl ki amerikada 100.000 dolarlık porsche, mercedes burada 2.000.000 TL

telefonda aynı

önce bir güzel TL'yi devalue et, 1'e 6 kur olsun, sonra %200 araba vergisi ekle.

Al sana mevcut fiyatlar.

işine geldiğinde japonyada, isviçrede eksi faiz var demesini biliyor ama

oralarda %200 araba vergisis yooook, 1'e 6 kur yoooook demiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: estimates29

ben ötv di kdv di trt payıydı bi yana , senelik verdiğim mtv yi bile helal etmiyorum ben bazılarına. yaw kardaşım ben mecburmuyum iki dirhem bir çekirdek aldığım arabadan her sene 1300 tl ye yakın vergi ödemeye .. bana ne olarak geri dönüyor vergi birisi söyleyebilirmi ya . otobanda ücret köprüde ücret asfalt desen çöker kalır yolda . benim vergim nereye gidiyor kardeşim ..
    dostum bu iki ucu birbirine paralel bir denklem şöyle ki,

geçen hafta istanbul dışında bir minibüsteyim vergi kağıdı var üstte

2017 için yıllık beyan ettiği rakam 17.000 tl yazıyor

yani aylık 1400 lira kazanmış , günlük 46 lira ediyor.

3 kişi için 30 lira ödedim, düşün bütün gün ring atıyor.

şimdi vatandaş vergi kaçırıyor, baştakilerin katakulli yaptığını biliyor,

baştakilerde vatandaşın vergi kaçırdığını biliyor

iki tarafta birbirine ses etmiyor, baştakiler diyor ki sen vatandaş rolü yap diyor, vatandaşta sende yönetici rolü yap diyor

ha NE ZAMAN Kİ vatandaş senin gibi verdiği verginin hesabını sormaya başlar ,

bir partinin kulu değilde, vatandaş olur işte o zaman, bizim vergiler verimli şekilde kullanılmaya başlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Zemin kat düzgün daire mi?Artık meşhur ist yağmurlaında yüzersin evin içinde😆
    Neyin derdindesiniz anlamadım ki

Tam Şişli'nin merkezinde mi istiyorsunuz taşınacak mısınız? Taşınırsanız komisyon alırım ama
    https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-sisli-trump-metrobus-4-cevahir-metro-6-dk-2-plus1-kiralik-daire-733541951/detay

Bu bana yetmez 150 m2 daire istiyorum diyenlere de 2200 tl.
    https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-sisli-florence-adliye-10-dk%2Cyeni-bina-dublex-3-plus1-kiralik-daire-735043356/detay

1 ay kira bedeli komisyon alırım

@myfranco @radko

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

cevap çok basit dostum

tayyip erdoğan sayesinde

nasıl ki amerikada 100.000 dolarlık porsche, mercedes burada 2.000.000 TL

telefonda aynı

önce bir güzel TL'yi devalue et, 1'e 6 kur olsun, sonra %200 araba vergisi ekle.

Al sana mevcut fiyatlar.

işine geldiğinde japonyada, isviçrede eksi faiz var demesini biliyor ama

oralarda %200 araba vergisis yooook, 1'e 6 kur yoooook demiyor
    Sen ne zekisin öyle. Tayyipten önce nasıldı peki?
    Şimdide zemin katı altı kot 1'de daire bulmuşun kardeşim faremiyiz biz napıcak insan evladı yer aştı gibi dairede?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: digiogi

Sen ne zekisin öyle. Tayyipten önce nasıldı peki?

Alıntıları Göster
    ben hiçbir partinin kulu değilim

kim varsa iktidarda, hayatımızı ne kadar kolaylaştırıyor/zorlaştırıyor ona bakarım

tayyip erdoğanı'nın ağzından bir kere BEN YÜKSEK KURA karşıyım cümlesini DUYAMAZSIN !

Yüksek kur düşük faiz politikasını seviyor.
  • quote:

dostum bu iki ucu birbirine paralel bir denklem şöyle ki,

geçen hafta istanbul dışında bir minibüsteyim vergi kağıdı var üstte

2017 için yıllık beyan ettiği rakam 17.000 tl yazıyor

yani aylık 1400 lira kazanmış , günlük 46 lira ediyor.

3 kişi için 30 lira ödedim, düşün bütün gün ring atıyor.

şimdi vatandaş vergi kaçırıyor, baştakilerin katakulli yaptığını biliyor,

baştakilerde vatandaşın vergi kaçırdığını biliyor

iki tarafta birbirine ses etmiyor, baştakiler diyor ki sen vatandaş rolü yap diyor, vatandaşta sende yönetici rolü yap diyor

ha NE ZAMAN Kİ vatandaş senin gibi verdiği verginin hesabını sormaya başlar ,

bir partinin kulu değilde, vatandaş olur işte o zaman, bizim vergiler verimli şekilde kullanılmaya başlar.

Alıntıları Göster
    vergiyi kaçırandan ziyade harcayan taraf daha sorumlu bence . kişi çalışır kaçırır kendi vijdanı bunun takibini de yapamazlar , bunu takibini yapmaya zaten kalkamazlar da çünkü hepsi birbirinden üçkağıtçı onun bunun adamı. fakat milyonlarca kişiden kdv di mtv ötv di park parasıydı trafik cezasıydı , elektronik cihazlardan alınan vergilerdi az para girmiyor devletin kasasına çünkü . bu yeknesak bi iş değil milyonlarca insandan vergi alınıyor ama dediğin gibi birinden alamadığını başka biçareye yükler yada kamu yararına harcanmak için toplanan milyonlarca lira vergiyi kendi lüks keyifhanene harcarsan işte o zaman düzen yoktur tutmaz işlemez borç batağında heryıl bütçe açığını pekiştirerek insanları toplumu daha da zevale sokarsın toplumun refahı paralel olarak da asayişi ile oynarsın . vergi kaçıranlar kendi sorumluluğunda ama zaten düzen yoksa kaçıran bir devlet varsa gelde kaçırma . nasılsa paralarım boş yere harcanıyor . allah kimseyi para düşkünlerinin belasına sokmasın

toplum bilinci , sorumluluk ve birbirine itimat yok, gerek yöneticiydi gerek vatandaştı . çünkü etrafta güvenilecek adam yok . kimse kimseye güvenmiyor , oysa vergiler anlamlı gerekli yerlere harcansa toplum refahı , eğitimi , insanların ekonomik durumu rahat olsa insan niye vergi kaçırsın . benim istediğim para elime geçiyor neden toplum yararına vergimi ödemeyeyim kullandırmayayım ...
    ama malesef ülkemizde üç kağıtçılık furyasıydı gelmiş gidiyor . bu şuanki durumla alakalı birşey değil . bu ülke uzun bir süreçtir kanı bozuklardan maddi menfaatçilerden çok kaybetti zarara sokuldu . oysa avrupa ülkelerinde dünya savaşlarından beridir bir düzen tutturulmuş ve iyi kötü idare ediliyor . sahtekar üç kağıtcı her yerde var ama bu kadar toplum refahı ekonomisi siyaseti ile neyse ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 19 Eylül 2019; 14:47:40 >

• ha bu arada kimse bazı kıt aklıyla demagoji yapmasın şundan önce bundan önce diye . biz bu ülkeye gelip de onuruna leke sürmeden yaptıklarıyla memlekete hayra vasıl olup gideni de biliyoruz suç makinesi gibi tutuklanıp defolup gidenleri de .. bizim insanımızın zayıflığı çok merhametli olması suratına bakıp yaw bu iyi adamdır bu işleri yapmaz gibisinden intiba getirmesi .. gidin de bi menderes dönemini araştırın bu ülke kimlerden çekmiş . burada bunun tartışılması da yapılmaz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 19 Eylül 2019; 14:57:8 >
  • quote:

ben hiçbir partinin kulu değilim

kim varsa iktidarda, hayatımızı ne kadar kolaylaştırıyor/zorlaştırıyor ona bakarım

tayyip erdoğanı'nın ağzından bir kere BEN YÜKSEK KURA karşıyım cümlesini DUYAMAZSIN !

Yüksek kur düşük faiz politikasını seviyor.

Alıntıları Göster
    Altını doldursaydın laflarının keşke.

Mesela tayyipten önceki 20 seneyi bi araştır bakalım kur nasılmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: digiogi

Altını doldursaydın laflarının keşke.

Mesela tayyipten önceki 20 seneyi bi araştır bakalım kur nasılmış.

Alıntıları Göster
    Bakınız ben ne AKP liyim ne de CHP li.

Derdim birikimlerimi korumaktır.

2002 yılında Sn.CB 'nı mızın eşi Hanımefendi Emine Erdoğan'ın Mamak Çöplüğü yakınında bir gecekonduda diz kırıp eşi ile beraber yer sofrasında zeytin ile oruçlarını açarken gördüğümde insani olarak çok etkilenmiştim... Sonsuz bir güven ve şefkat hissetmiştim...

O sırada CHP ise "HALK"ından bu denli uzak bir parti idi.

O resim ile 2002 yılında AKP Türkiye'nin ümidi olmuştu...

Yıl 2017 olmuş...

CHP halka inmiş, halk partisi olmuş, halkın yanında yürüyüşlerde ayran içip, marul yiyip, atleti ile yollarda yoğurt kaşıklıyor iken;

lütfen beni mazur görünüz Sn.CB 'nımız halkını unutmuş, saraylarda 27 metrelik çapı ile iftar sofralarına kurulmuştu.

Danışmanlarının anlatıldığı gibi bir Türkiye maalesef yok; bitti...

2012 yılından itibaren bu HALK her yıl en az %10 fakirleşti.

2013,2014,2015,2016,2017 de toplam %50 olmak üzere fakirleştik.

• quote:

Bakınız ben ne AKP liyim ne de CHP li.

Derdim birikimlerimi korumaktır.

2002 yılında Sn.CB 'nı mızın eşi Hanımefendi Emine Erdoğan'ın Mamak Çöplüğü yakınında bir gecekonduda diz kırıp eşi ile beraber yer sofrasında zeytin ile oruçlarını açarken gördüğümde insani olarak çok etkilenmiştim... Sonsuz bir güven ve şefkat hissetmiştim...

O sırada CHP ise "HALK"ından bu denli uzak bir parti idi.

O resim ile 2002 yılında AKP Türkiye'nin ümidi olmuştu...

Yıl 2017 olmuş...

CHP halka inmiş, halk partisi olmuş, halkın yanında yürüyüşlerde ayran içip, marul yiyip, atleti ile yollarda yoğurt kaşıklıyor iken;

lütfen beni mazur görünüz Sn.CB 'nımız halkını unutmuş, saraylarda 27 metrelik çapı ile iftar sofralarına kurulmuştu.

Danışmanlarının anlatıldığı gibi bir Türkiye maalesef yok; bitti...

2012 yılından itibaren bu HALK her yıl en az %10 fakirleşti.

2013,2014,2015,2016,2017 de toplam %50 olmak üzere fakirleştik.

Alıntıları Göster
    İlk söylediğine katılıyorum.

2.'ye katılmıyorum chp hala halk partisi değil sadece seçimlerde öyle görüntüler veriyor. Zaten İstanbulda yapılanlardan belli.

3. Ana konumuz buydu. Tayyip yüzünden tayyip yüzünden diyip duruyorsun da 2002 öncesine neden bakmıyorsun? Her sene halk yarı yarıya fakirleşiyordu. 1970 yılında 11.3 tl olan dolar kuru 1990 yılında 2607 tl olmuştu. 2002 yılında ise 1505839 TL.

• iphone 11 fiyatı ne olur diye bakmaya geldim konuyu AkVeled'ler basmış... Resmi açıklamayı bekleyecez bakalım.
  • 699 dolar 5,80 den 4055 TL. 100 TL TRT payı var 4155 TL. %50 ÖTV 6233 TL. %18 KDV 7355 TL. iPhone Xr’nin 6499 TL olduğunu düşünürsek iPhone 11 7499 TL olacaktır. Türkiye’de satmayı hedefledikleri telefon da iPhone 11 o yüzden fiyatı daha yükseğe çekmeyeceklerdir. Xr arasındaki fiyat farkını da az tutarak onun alıcılarını da 11 almaya iteceklerdir. Dünyada da bu politikayı izliyorlar. Xr de gelen başarıyı daha da yükseltmek istiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.