Şimdi Ara

64bit Windows 7 boot olmuyor(Athlon II x3, açık çekirdek)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, rami 4 gb'a çıkarınca 64bit windows kurma zamanım geldi ama 4. çekirdek açıkken windows boot olmuyor. 32 denedim tekrar, sorunsuz çalışıyor. Üzerine OC bile yapabiliyorum(Panelde görebileceğiniz üzere). Var mı öneriniz, tavsiyeniz?

• Yok mu bi' fikri olan?
  • dvdyi yazarken bi sıkıntı olmuştur başka bi dvdden deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferizm

dvdyi yazarken bi sıkıntı olmuştur başka bi dvdden deneyin
    zaferizm e katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarkolar

zaferizm e katılıyorum.

Alıntıları Göster
    4. çekirdeği kapattım zaman rahatça çalışıyor Windows.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DerelictHuman

4. çekirdeği kapattım zaman rahatça çalışıyor Windows.

Alıntıları Göster
    çekirdek kapalı şekilde 64bitlk versiyonunu boot olarak görüyorsa çekirdek kapalı şekilde windowsu kurun daha sonra çekirdek açarsınız
  • quote:

çekirdek kapalı şekilde 64bitlk versiyonunu boot olarak görüyorsa çekirdek kapalı şekilde windowsu kurun daha sonra çekirdek açarsınız

Olmuyor.
  • quote:

quote:

Olmuyor.

Alıntıları Göster
    olmayan nedir? çekirdek açmadığında windowsa girebiliyorsunuz çekirdek açılmadığında ise windows açılmıyormu daha açık bi şekilde sorununu dile getirirsen daha fazla yardım alabilirsin

• quote:

olmayan nedir? çekirdek açmadığında windowsa girebiliyorsunuz çekirdek açılmadığında ise windows açılmıyormu daha açık bi şekilde sorununu dile getirirsen daha fazla yardım alabilirsin

Alıntıları Göster
    Aynı durumu bende yaşadım. 4. çekirdeği açmayı denedim, bios setup da açıldı diye gözüktü. Ama bilgisayar windowsu boot edemedi sürekli reset atmaya başladı. Ben sadece win64 bit kurdum. 3çekirdekte sıfır hatayla çalışıyor ama 4. çekirdek açılınca boot olmuyor.

Ben hiç 32bit sistem kurmadım dolayısıyla o şekilde 4. ç.ekirdeğin aktif olduğunu duymak şaşırttı.

• quote:

Orijinalden alıntı: parodist

Aynı durumu bende yaşadım. 4. çekirdeği açmayı denedim, bios setup da açıldı diye gözüktü. Ama bilgisayar windowsu boot edemedi sürekli reset atmaya başladı. Ben sadece win64 bit kurdum. 3çekirdekte sıfır hatayla çalışıyor ama 4. çekirdek açılınca boot olmuyor.

Ben hiç 32bit sistem kurmadım dolayısıyla o şekilde 4. ç.ekirdeğin aktif olduğunu duymak şaşırttı.

Alıntıları Göster
    4. çekirdeğin ön belleğinin 64bit veri yolunda problem var. Sorun bu.

Ben yapılabilir bir şey var mı diye konu açmıştım, yokmuş. Ben bulamadım en azından. Olsun.

Bu konu diğer çekirdek açan ve 64bit Windows boot edemeyen arkadaşlara yol göstersin.

• quote:

Ben yapılabilir bir şey var mı diye konu açmıştım, yokmuş. Ben bulamadım en azından. Olsun.

Bu konu diğer çekirdek açan ve 64bit Windows boot edemeyen arkadaşlara yol göstersin.

Peki sen şu an 64bit 3.çekirdekmi kullanıyorsun. 32bit 4 çekirdekmi?
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    4. çekirdek sorunlu boşuna uğraşma.

• quote:

quote:

2. şık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

quote:

+1

Bunun detaylı cevabını verdikten sonra devam etmeyelim isterseniz başlığa; anladık, çözdük.

Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

quote:

+1

Bunun detaylı cevabını verdikten sonra devam etmeyelim isterseniz başlığa; anladık, çözdük.

Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    bence 500 mb ram için 4. çekirdekten vazgeçme....bende notebook a 4 gb ram vr diye 64 bit kurdum 3.79 kullanılabilir sonra service pack 1 kurunca 3.49 a indi 32 bit kurdum yine 3.49 üstelik daha fazla program açabiliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: carloska

bence 500 mb ram için 4. çekirdekten vazgeçme....bende notebook a 4 gb ram vr diye 64 bit kurdum 3.79 kullanılabilir sonra service pack 1 kurunca 3.49 a indi 32 bit kurdum yine 3.49 üstelik daha fazla program açabiliyorum

Alıntıları Göster
    Performans az bir fark varsa sistemi baştan kur programalr, oyunlar... uzun iş
    Performans cidden arıyorsa 32bit i düşünürüm.
  • quote:

Performans az bir fark varsa sistemi baştan kur programalr, oyunlar... uzun iş
    Performans cidden arıyorsa 32bit i düşünürüm.

Alıntıları Göster
    Bu arada faydalı bir başlık oldu eminim pek çok insan ilgisiz başlıklar altında bu konuyu araştırıyordur
  • quote:

Başlat > msconfig > ÖnYükleme > Gelişmiş Seçenekler
    içerisindeki Bellek üst sınırını 0 yapar veya tikli ise tiki kaldırırsanız 4GB kullanılabilir bellek görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

quote:

Başlat > msconfig > ÖnYükleme > Gelişmiş Seçenekler
    içerisindeki Bellek üst sınırını 0 yapar veya tikli ise tiki kaldırırsanız 4GB kullanılabilir bellek görebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    sorun bellek üst sınırı değil gibime geliyor.. ramin bi kısmını ekran kartı kullanıyor genelde.. msı 785gm-e51 onboard ekran kartlı anakartta da aynı şekilde ramdan kullanıyordu.. orasını anladım da 64 bit için service pack 1 i kurunca geri kalan kısım nereye gitti onu anlamadım.. şu an 32 bit kullanıyorum işlemci athlon II 2.3 notebook işlemcisi.. çok fazla program açtığım için 64 bit kaldırmadı 32 bit kurunca gözle görülür fark oldu. günlük kullanımda farkı sadece winrar da gördüm onun dışında 64 bit farkını göremedim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.