Şimdi Ara

64bit işlemcili telefonda 64bit işletim sistemi vermemek ayıplı kusurlu mal satmak sayılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Telefon reklamında, el broşüründe ya da kutusunda teknik özelliklerde bir şekilde telefon işlemcisinin 64bit olduğunu belirterek işletim sisteminin de 64bit olacağı beklentisine sokmak ama 64bit işletim sistemi sunmamak ayıplı kusurlu mal satmak sayılır mı? Velev ki ben telefonu alırken bunları hiç bilmiyor olayım ama garanti süresi içinde hatta garanti süresi geçtiğinde, hatta ve hatta telefon başka bir sebepten yetkisiz onarım, düşme vb. sebeplerden garanti dışı duruma düşmüş olsa bile çalışır haldeyken telefonun 64bitlik işlemciye sahip olduğunu, bu bilginin reklamlarda kullanıldığını, kutu üzerinde belirtildiğini ama işletim sisteminin 64bit olarak verilmediğini farketsem ve bu hizmeti firmadan talep etsem bunu sağlamak zorunda değil mi? Sağlamadığında piyasaya sürdüğü bütün cihazları ayıplı kusurlu mal durumuna düşer mi?
    Bir de çifthatlı diye satılıp tek hatlı olma durumu var ama ondan çok emin değilim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.