Şimdi Ara

64 bit mi-- 32 bit mi yardım!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 32 bit herşeye yeter
  • 32 ddiyorum ben
  • 64 bit ram çok yer, 1gb ile kullanmanızın başarımı düşük olur. Özellikle oyunlarda 2x2 gb ister.
  • sistem yeterli olduğu sürece 64 bit yüklenmesi gerekir 1 gb ram ile 64 bit yüklenmez 32 bit yüklenmesi gerekir tabiki ama adamda 4 gb ram var 32 bit kullanıyosa bu yanlıştır 32 bitler istediğiniz kadar ram ekleyin 3.25 görür bu nedenle 4 gb ram ve üstü 64 kurmasını tavsiye ederim
  • Bende 4 gb ram var ancak sistem 32bit ve 3.1 görüyor şimdi ben 64bit kursam oyun performansı ne olur oyunlar hata verebiliyormu 64bittede
  • 64 bit kur oyunlarda performans daha iyi olur bilgisayarın hızlanıcaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiki_1903__

64 bit kur oyunlarda performans daha iyi olur bilgisayarın hızlanıcaktır.

Piyasada 64 bit oyun mu var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3dboy

Arkadaslar intel d820 işlemcili pc m var 1 gb ddr2 667 mhz rami var acaba win7 32bitmi kursam iyi olur yoksa win7 32 bitmi?

Fikirleriniz için teşşekkür ederim.

cevabı kendin vermişsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

quote:

Orijinalden alıntı: tiki_1903__

64 bit kur oyunlarda performans daha iyi olur bilgisayarın hızlanıcaktır.

Piyasada 64 bit oyun mu var ?

yok mu
  • 64 bit kullanıyorum şu ana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım.Tam tersine gayet hızlı.
  • yaw 64 bit oyun olmasına ne gerek var bilgisayar hızlı otomatikmen oyunlarda hızlı olucaktır 64 bit oyun olmasına gerek yok bu arada bilmiyorum varmı yokmu 64 bit oyun olması lazım ama
  • s.a
    ben win7 64 bit kurdum denedim ve şunu gördüm:
    Her programın 64 bit uyumlu olanını bulamıyorsun mecburen 32 bit kuruyorsun aynı hesaba geliyor.Hatta 32 bittekinden daha düşük performans veriyor...pc'nin açılış/kapanış süresi bile uzadı diyebilirim.En yaygın tarayıcılardan olan firefox'un bile 64 bit uyumlusunu zor buldum oda ingilizce.
    Zaten kullananlar dikkat ettimi bilmiyorum sistemin kurulu olduğu bölümde iki tane program files klasörü var; biri 32 bit programlar için...Görev yöneticis/işlemler sekmesinde de 32 bit çalışanlar işaretli oluyor.

Sonuç olarak:Ben tekrar 32 bit'e döndüm.Bugün için 3gb ram'in yetmeyeceği bir uygulama neredeyse yoktur herhalde.
    İleride 64 bit'e mutlaka geçilecektir, uyumlu uygulamar yaygınlaşacak,ram ihtiyacı artacak ama daha erken bence...
  • Sisteminiz gerçekten güçlü olmadığı sürece 64 bit işletim sistemi kurmayınız.Güncel olarak en çok rağbet gören OS olarak Win7 ele alırsak 64 bit kurmak ve performans kaybı yaşamadan kullanmak için güçlü bir pcye ihtiyaç var.Güçlüden kasıt yeni nesil sayılabilecek ve saat hızı yüksek bir işlemcisi olan, en az 4gb ve çalışma frekansı ortanın üstünde belleğe sahip bir sistem.Oyun amaçlı kullanılcaksa ve iyi performans bekleniyorsa bu özelliklerin dahada yüksek olması gerekli.Bir çok 32bit oyun 64bitte sorunsuz olarak çalışsada sisteme daha çok yüklenir ve performans kaybına yol açar.Nedeni ise 64 bitin çalışma prensibinden kaynaklanıyor.64bitte adresleme sınırlaması olmadığından ve komut işleme genişliği 32bite göre 2 kat fazla olduğu için bellek ve CPU arasındaki taşıma yükü de artıyor.Yani bir iş yerine iki işi birden görmüş oluyorsunuz,aynı yolu iki kez gidip gelmemiş oluyorsunuz fakat bir iş başarıp yolu bir kez gitmeye göre daha çok yoruluyosunuz.Pc oyunları gibi sistemin tüm bileşenlerine aynı anda yük bindiren işlerde 32bit oyunlar 64bit sistemlerde daha performans kaybı yaşatabilir.Önüne geçmek için güçlü donanıma ihtiyaç var.Özellikle Ram ne kadar fazla olursa o kadar iyi.Cpu 64 bit destekliyse ve ortalamanın üzerinde bir CPU ise zaten o tarafta sorun yok hatta fayda var çünkü 64bit kullanarak CPU dan daha fazla verim sağlanıyor fakat bu sefer Ram bellekler CPUya yetişmekte zorlanıyor.Bunu önlemenin tek yoluda büyük ve hızlı RAM kullanmaktan geçiyor.Kısaca güçlü sayılabilecek ortalamanın üstünde bir pcniz yoksa 64 bit sevdasına hiç kapılmayın.Eğer öyle bir pcniz varsa zaten 64bit kurmak zorunda kalacaksınız aksi halde harcadığınız para çöpe gitmiş olacak.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.