Şimdi Ara

NVIDIA GTX/RTX Kulubü rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi (650. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.944
Cevap
72
Favori
959.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 648649650651652
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence bu program saçma sapan sonuçlar veriyor bazılarına %114 vermiş bana %70 vermiş neye göre veriyor bunu sonuçları dikkate almamak gerek bence
  • edit yapamıyorum neyse devam :p

quote:

Application Specific Integrated Circuit.

The ASIC quality of your chip that handles voltage electrical leakage the chips produce. The higher percentage the less voltage leakage.

quote:

Less voltage leakage means having to over volt less to achieve higher over clocks due to not having as much leakage to be effective.

I'm seeing that it boils down to little except in give a gauge on your cards voltage leaks.

Doesn't mean a poor ASIC rating GPU can't reach good ASIC ratings over clocks, rather means it would require more voltage to do so based on it's leakage.

May give an idea why some cards require higher voltages to reach same OC as other cards, based on their voltage leaks (ASIC qaulity). Does not mean that a great ASIC card can actually achieve any higher voltages past GPU specs anyway to get higher over clocks.

• @disorderpunk
    Kalp krizi geçircek şimdi kullanıcılar , beyler sizin silikonlarınız çok kalitesizmiş
  • Benim 460'a 97.1% diyor.

@disorderpunk
    Nerden buldun bunu Allah aşına Şimdi 2. elde görürüz kartın ASIC Quality kaç? diye soranları
  • 1ghz'lik 460'a %88 diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beatles33

@disorderpunk
    Kalp krizi geçircek şimdi kullanıcılar , beyler sizin silikonlarınız çok kalitesizmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: War Ensemble

1ghz'lik 460'a %88 diyor.

Buralardaki en baba 460 GPUsu sende olduğuna göre çok da bir şey ifade etmiyor o zaman bu ölçüm. Mühim olan yüzdesi değil işlevi
  • @beatles33 , GPU-Z un suçu :p

@adilazimdegilx , harbiden 2.ci el konularını şimdiden görür gibiyim , "ASIC %129.6 460 1gb , kaçırma arkadaş, süper kart, 500TL" . Dediğin gibi "Mühim olan yüzdesi değil işlevi" :) Umarım bu ASIC olayını kötü işler için kullanmazlar ileride .

@War Ensemble , harbi en iyi kart sende. Forumlarda tablolar oluşturulsun zaten herkes anlıcak % si iyi olan kartın her zaman süper oc potansiyeli olmadığını, yada tam tersi. MFA olsaydı şimdi başlık açmıştı çoktan verileri tablolara dökmüştü valla :) Belki de açmıştır yabancı forumlarda.

edit:

Yakaladım MFA yı :p

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?278626-GPU-Z-ASIC-Quality-Score-%28ver.-0.5.8-amp-Newer%29&s=b26b2a87f3a5c1a46743fa70d758a56d&p=5039898&viewfull=1#post5039898

MFA nın canavar OC potansiyelli 460 ı (VID 987) %72.9 ASIC. Sanırım bu yeterli :p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 23 Ocak 2012; 14:24:01 >

• @disorderpunk
    İlgilenebilecek biri güzel bir konu açabilir bununla ilgili aslında. Marka, Model, Vid, ASIC, Maksimum OC değerleriyle beraber bir veri tabanı yapılabilir. Zahmetli iş ama. MFA harbiden yapardı olsaydı hemen. Bu arada konu açılırsa bu olayı iyice yayma gibi bir problem de var. Sen, ben, biz için sorun değil ama millet işine gelirse kötüye kullanır illaki GPU-Zdekiler direkt OC potansiyeli ile ilişkilendirmiş bunu yukarıda paylaştığın açıklamalara göre. Biz konuda ispatlasak bile millet resmi bilgileri gösterir delil olarak.

• GPU-Z yeni 7000 serisi AMD dışında önceki serilere de ASIC desteği verdiğinde ortalık karışıcak bence. O zaman yabancı forumlarda tabloları görürüz gibi geliyor bana. Mesela EVGA 580 %44 ASIC var ve OC potansiyeli mükemmel. Şimdiden çok fazla takmamak lazım bu durumu.
  • Oc ile orantılı sonuçlar olsa da çok saçma sonuçlar da var.İkinci elde dediğiniz gibi kartları ön plana çıkarabilir
    Ama sıfır alırken şansımıza küsecez Bizim takoz kart gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: disorderpunk

@beatles33 , GPU-Z un suçu :p

@adilazimdegilx , harbiden 2.ci el konularını şimdiden görür gibiyim , "ASIC %129.6 460 1gb , kaçırma arkadaş, süper kart, 500TL" . Dediğin gibi "Mühim olan yüzdesi değil işlevi" :) Umarım bu ASIC olayını kötü işler için kullanmazlar ileride .

@War Ensemble , harbi en iyi kart sende. Forumlarda tablolar oluşturulsun zaten herkes anlıcak % si iyi olan kartın her zaman süper oc potansiyeli olmadığını, yada tam tersi. MFA olsaydı şimdi başlık açmıştı çoktan verileri tablolara dökmüştü valla :) Belki de açmıştır yabancı forumlarda.

edit:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?278626-GPU-Z-ASIC-Quality-Score-%28ver.-0.5.8-amp-Newer%29&s=b26b2a87f3a5c1a46743fa70d758a56d&p=5039898&viewfull=1#post5039898

MFA nın canavar OC potansiyelli 460 ı (VID 987) %72.9 ASIC. Sanırım bu yeterli :p

Ya o değilde bundan sonra ekran kartı satarken millet asıc değerini mutlaka sorucak en başta ben olmak üzere :) Ama anlamadığın nokta program ne kadar doğru lightingin için %62 veriyor kart 1025mhz e kadar oc oluyor stok voltajla 910 mhz de bench alıyor bana biraz saçma geldi ama elimdeki diğer gtx 580 için %65 veriyor ve kart voltajlı dahil 940 mhz i geçmiyor ben bu işten bir poh anlamadım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy

quote:

edit:

Ya o değilde bundan sonra ekran kartı satarken millet asıc değerini mutlaka sorucak en başta ben olmak üzere :) Ama anlamadığın nokta program ne kadar doğru lightingin için %62 veriyor kart 1025mhz e kadar oc oluyor stok voltajla 910 mhz de bench alıyor bana biraz saçma geldi ama elimdeki diğer gtx 580 için %65 veriyor ve kart voltajlı dahil 940 mhz i geçmiyor ben bu işten bir poh anlamadım :D

bence programda verilen değer ne kadar düşükse o kadar kaliteli gpu diğer türlüsünü mantıgım almıyor

• bu asic muhabbeti de ne böyle
    eve gidince bir bakayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: y.C.g

quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy

quote:

edit:

bence programda verilen değer ne kadar düşükse o kadar kaliteli gpu diğer türlüsünü mantıgım almıyor

aklıma o da geldi çünkü sendeki lightining gerçekten çok sağlam bendeki lightining de öle anlamadım ben

• Aslinda soyle, adamlar bas bas bagiriyor bunun OC potansiyeli ile iliskili olmadigini niye kimse bunu takmamis onu anlamadim?

Bu bize sadece voltaj kacagi miktari ile ilgili fikir veriyor. Bu da bir chip'in OC edilirken daha fazla voltaj almasina gerek duyabilecegini soyluyor.

Ama son kalemde dusuk alan bir GPU fazla voltaj da alsa limitine daha yukarda ulasabilir.

Yani bu skor ancak GPUlarinin ust limiti ayni olan 2 kart arasinda hangisinin daha fazla voltaja ihtiyaci olacagini gosteriyor. Kart %40 alip 1000 gorebilir, kart %110 alip 950de tikanabilir, bu acidan hicbir fikir vermiyor.

Dert etmeyin kisaca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b1ck132

Aslinda soyle, adamlar bas bas bagiriyor bunun OC potansiyeli ile iliskili olmadigini niye kimse bunu takmamis onu anlamadim?

Bu bize sadece voltaj kacagi miktari ile ilgili fikir veriyor. Bu da bir chip'in OC edilirken daha fazla voltaj almasina gerek duyabilecegini soyluyor.

Ama son kalemde dusuk alan bir GPU fazla voltaj da alsa limitine daha yukarda ulasabilir.

Yani bu skor ancak GPUlarinin ust limiti ayni olan 2 kart arasinda hangisinin daha fazla voltaja ihtiyaci olacagini gosteriyor. Kart %40 alip 1000 gorebilir, kart %110 alip 950de tikanabilir, bu acidan hicbir fikir vermiyor.

Dert etmeyin kisaca.

Daha güzel özetlenemezdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

nerde kaldı bu kepler yaa offff

NVIDIA GTX/RTX Kulubü  rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi

bu ne hal
  • Beyler siz hepinİz keklenmissiniz, adam baba gibi 540M ile %812 almış
    http://extreme.pcgameshardware.de/attachments/512944d1327284060-gpu-z-0-5-8-mit-gpu-bewertung-erschienen-unbenannt.png

Saka bir yana nVidia kartları değerlendirmede sorun varmış daha. VİD degerinden yola çıkarak hesapliyormus. Az Voltaj ile stabil yürüyen kartlar daha yüksek % alıyor.
    Yani bir müddet daha beklemek en mantıklisi.
    Trchpowerup forumlarına girerseniz zaten GPUZ yazan kisi sorunlu olduğunu yazmış bir çok kez.

Edit: Simdi bir cok yabanci forumada göz gezdirdim, kagit üzerindeki en iyi kartlar genelde daha düsük yüzde almis (ortalama olarak). mesela MSI lightning, HAWK, EVGA Classified, 590'larin hemen hemen tümü (bildigim kadariyla 590 cihpleri aylarca eleme sonucunda seciliyor/secildi).
    Uzun lafin kisasi teorik olarak bana düsük % daha makbul gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rüzgar81 -- 23 Ocak 2012; 22:46:02 >

• @disorderpunk: süper paylaşım bu ASIC . az mı çok mu daha iyi burda ? bende bir bakayım..

not: internet kaç gündür kesik kesi kgeliyordu ordan giremiyordum foruma
  • 
Sayfa: önceki 648649650651652
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.