Şimdi Ara

600-700w güç kaynağı tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ceycey84x

quote:

Orijinalden alıntı: OGUZHAN432

quote:

Orijinalden alıntı: ceycey84x

hocam uzuldum ya ses konsuunda tatmın olamadıgına...

Ürün sessiz çalışır diye beklemiştim ama sesi hakkında normal seviyelerde diyebilirim.
    Ben yüksüz durumdayken fanının sesini pek duymam diye düşündüğümden dolayı biraz hayal kırıklığı oldu

bendekı psu ıle aynı sestedır emınım...demekkı baska bır psu bakmam gerekıyor

Aslında sorun şurda sessiz masaüstü bilgisayar kurmak için yeterli imkan yok.Her şey sessiz tamam desen hdd ler sorun çıkarıyo bi tanesi vınnn diye yetiyo zaten hdd leri sistem 5 dk kapatsa ihtiyaç gereği gene açıyor.Bu yeni green serilerini bilemiyorum ama bendeki 7200 rpm lik hdd ler o şekilde çalışıyor.)

Ben 1 sene kullanır sonra psunun içini açıp akasa viper takarım pwm ile kullanırım:-)

Sistemde akasa viper var 2 tane işlemci ile aynı pwm portuna takılılar.Sana da tavsiye ederim çok sessiz fanlar

• Benim aldığım son derece sessizdi, ilginç
  • Sessiz ve güçlü bir PSU istiyorsan enermax tavsiye ederim. Fan hızı ayarı için geliştirdikleri teknolojiler var. PSU fanını kasa fanı gibi anakarta bağlıyorsun. 3 sene önce kendime kasa toplarken psu larla ilgili
    okumadığım inceleme kalmamıştı. Türkiye'de kolayca bulunabilen markalarda gözü kapalı alınabilecek en iyi iki marka enermax ve seasonic tir. Çoğu firma (corsair gibi) dışarı fason üretim yaptırdığı için
    aynı serideki ürünlerde bile kalite farkları olabiliyor. Enermax ürünlerini aşağıdaki linkten bulabilirsin:
    http://www.enermaxtr.com/

eskiden enermax ı firebal getiriyordu ki çok iyi bir firmadır, şimdi comsis in distribütörlüğü nasıldır hiç bilmiyorum.

Önceki psum 450w demişsin eğer gerçekten sıfır sesli bir psu istiyorsan alacağın ürünün şu olsun:
    http://www.hepsiburada.com/liste/seasonic-460w-fansiz-80-plus-moduler-power-supply-sea-x-460fl/productDetails.aspx?productId=bd101465&categoryId=1012&SKU=BD101465

fan yok, ses de yok

• quote:

Orijinalden alıntı: LUZz

Benim aldığım son derece sessizdi, ilginç

Bir miktar fan sesi yok mu yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: notrino

Sessiz ve güçlü bir PSU istiyorsan enermax tavsiye ederim. Fan hızı ayarı için geliştirdikleri teknolojiler var. PSU fanını kasa fanı gibi anakarta bağlıyorsun. 3 sene önce kendime kasa toplarken psu larla ilgili
    okumadığım inceleme kalmamıştı. Türkiye'de kolayca bulunabilen markalarda gözü kapalı alınabilecek en iyi iki marka enermax ve seasonic tir. Çoğu firma (corsair gibi) dışarı fason üretim yaptırdığı için
    aynı serideki ürünlerde bile kalite farkları olabiliyor. Enermax ürünlerini aşağıdaki linkten bulabilirsin:
    http://www.enermaxtr.com/

eskiden enermax ı firebal getiriyordu ki çok iyi bir firmadır, şimdi comsis in distribütörlüğü nasıldır hiç bilmiyorum.

Önceki psum 450w demişsin eğer gerçekten sıfır sesli bir psu istiyorsan alacağın ürünün şu olsun:
    http://www.hepsiburada.com/liste/seasonic-460w-fansiz-80-plus-moduler-power-supply-sea-x-460fl/productDetails.aspx?productId=bd101465&categoryId=1012&SKU=BD101465

fan yok, ses de yok

Gösterdiğiniz fansız psuyu daha önce görmüştüm hoşuma gitmişti.Ama benim 450w lik eski güç kaynağım fanlıda olsa sesi felan yoktu fan sesi dahi duyulmuyordu.

Garanti problemi olmasa güç kaynağının orjinal fanını söküp pwm li akasa viper fan takarım ama malesef garanti sorunu oluyor.

• quote:

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.Gs 700 e karar vermiştim ama son gün vazgeçip vatandaki corsair hx 750 yi aldım.Arada çok fazla fiyat farkı var ama mecbur kaldım desem yeridir.İstemeyerekte olsa hx 750 yi aldım.

Ayrıca ben 2 senedir high power silent black 450w kullanıyorum.Psu yu zımba teliyle çalıştırıp test ettim ses felan çıkmıyor kulağımı dayayınca anca anlıyorum çalıştığını.Oysaki iade ettiğim cooler master gx 650 ise çok fazla ses çıkarıyor ve yüke girdğinde kim bilir ne yapardı bilemiyorum.Burdan gx 650 almayı düşünenler var ise ve google dan bu yazıya ulaşırlarsa kesinlikle almasınlar çok sesli çalışıyor.

Cok guzel bir tercih yapmissin hx850 kullaniyorum co ksessiz bir psu evet obur modellerle fiyat farki var ama kalite farkida var.Birde birdaha vatan pcde. Bakma sadece hem fiyatlar daha yuksek hem seçenekler sinirli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: marfoglu

quote:

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.Gs 700 e karar vermiştim ama son gün vazgeçip vatandaki corsair hx 750 yi aldım.Arada çok fazla fiyat farkı var ama mecbur kaldım desem yeridir.İstemeyerekte olsa hx 750 yi aldım.

Ayrıca ben 2 senedir high power silent black 450w kullanıyorum.Psu yu zımba teliyle çalıştırıp test ettim ses felan çıkmıyor kulağımı dayayınca anca anlıyorum çalıştığını.Oysaki iade ettiğim cooler master gx 650 ise çok fazla ses çıkarıyor ve yüke girdğinde kim bilir ne yapardı bilemiyorum.Burdan gx 650 almayı düşünenler var ise ve google dan bu yazıya ulaşırlarsa kesinlikle almasınlar çok sesli çalışıyor.

Cok guzel bir tercih yapmissin hx850 kullaniyorum co ksessiz bir psu evet obur modellerle fiyat farki var ama kalite farkida var.Birde birdaha vatan pcde. Bakma sadece hem fiyatlar daha yuksek hem seçenekler sinirli.

Herkes sessiz diyor sorun yok ama benim üründen fan sesi geliyor.Kasanın 2 metre uzağından anlaşılıyor.zımba teliyle de çalıştırsam aynı

Birde üründe kalite dışında bir şey dikkatimi çekti 90v-264v yazıyor.Yani bizim prizde voltaj düşüklüğü ya da birden voltaj yükselmesi olsa ürün acaba bunu anlayışla karşılayıp sorunsuzca çalışmasına devam mı ediyor?Ben psunun esas kalitesinin burdan kaynaklandığını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OGUZHAN432 -- 13 Ekim 2012; 0:19:53 >

• quote:

quote:

quote:

Herkes sessiz diyor sorun yok ama benim üründen fan sesi geliyor.Kasanın 2 metre uzağından anlaşılıyor.zımba teliyle de çalıştırsam aynı

Birde üründe kalite dışında bir şey dikkatimi çekti 90v-264v yazıyor.Yani bizim prizde voltaj düşüklüğü ya da birden voltaj yükselmesi olsa ürün acaba bunu anlayışla karşılayıp sorunsuzca çalışmasına devam mı ediyor?Ben psunun esas kalitesinin burdan kaynaklandığını düşünüyorum.

Kasa dibimde sesi duymuyorum sizde problem var bence.Boyle psulardada boyle onlemler psu icin mutlaka vardir yuksek segment oldugundan ki buna haxirliklidir diye dusunuyorum.

• Sorun bendede olabilir çünkü eski psu fanlı da olsa sıfır ses çıkarıyordu kulağımı da dayasam sesi duyulmuyordu ama bu ürün öyle değil 2 metre öteden çalıştığı anlaşılıyor.Ben bu söylediklerimin hepsini zımba teli ile kasa dışında çalıştırarak gördüm.Rahatsız edici düzeyde bir ses tabiki yok ama sistem yük altında değilken fan sesi gelmesine kafayı taktım:-)

Neyse ben bi süre kullanır sonra dediğim gibi fanını değiştiririm.Bu arada yorum yazan herkese teşekkür ederim.
  • quote:

Sorun bendede olabilir çünkü eski psu fanlı da olsa sıfır ses çıkarıyordu kulağımı da dayasam sesi duyulmuyordu ama bu ürün öyle değil 2 metre öteden çalıştığı anlaşılıyor.Ben bu söylediklerimin hepsini zımba teli ile kasa dışında çalıştırarak gördüm.Rahatsız edici düzeyde bir ses tabiki yok ama sistem yük altında değilken fan sesi gelmesine kafayı taktım:-)

Neyse ben bi süre kullanır sonra dediğim gibi fanını değiştiririm.Bu arada yorum yazan herkese teşekkür ederim.

Anlasilan biraz takintili birisiniz bu konuda kotu anlamda soylemiyorum cunku sahsen ben psumdan gayet memnunum ve herkesin sessiz buldugu bir psu ailesi.

• quote:

quote:

Sorun bendede olabilir çünkü eski psu fanlı da olsa sıfır ses çıkarıyordu kulağımı da dayasam sesi duyulmuyordu ama bu ürün öyle değil 2 metre öteden çalıştığı anlaşılıyor.Ben bu söylediklerimin hepsini zımba teli ile kasa dışında çalıştırarak gördüm.Rahatsız edici düzeyde bir ses tabiki yok ama sistem yük altında değilken fan sesi gelmesine kafayı taktım:-)

Anlasilan biraz takintili birisiniz bu konuda kotu anlamda soylemiyorum cunku sahsen ben psumdan gayet memnunum ve herkesin sessiz buldugu bir psu ailesi.

Haklısınız çünkü herkes sessiz dediği için aldım ama beni ses konusunda memnun etmedi burda sese ne kadar tahammülümüzün olduğu çok önemli.

Bir de sistemde hdd yok 12cm fanlarım işlemci ile aynı pwm de ve ortalama %10 devirde çalışıyor.Bu 3 fanın sesi soluğu çıkmıyor bir tek psu ses üretiyor.

Kullanılan kasanın ses yalıtımıda çok önemli şu an everestin idare eder bir kasasında duruyorlar

• quote:

quote:

quote:

Haklısınız çünkü herkes sessiz dediği için aldım ama beni ses konusunda memnun etmedi burda sese ne kadar tahammülümüzün olduğu çok önemli.

Bir de sistemde hdd yok 12cm fanlarım işlemci ile aynı pwm de ve ortalama %10 devirde çalışıyor.Bu 3 fanın sesi soluğu çıkmıyor bir tek psu ses üretiyor.

Kullanılan kasanın ses yalıtımıda çok önemli şu an everestin idare eder bir kasasında duruyorlar

Dedigim gibi bana gore sessiz olan bir psu size gore sessiz olmayabilir.Zaten sessizlikten aldiginiz ne kadar hassas oldugunuzu gosteriyor.Kasanin isi konusunda fanlarla kendi kasanin kalitesi ve hava teknolojisi onem tasir.Ses konusunda isi kadar on planda olmasada kasa yinede kasanin dediginiz gibi ses yalitimida onemli ama bu noktada asil isler fanlarda.Nirde psunun 140mm fan yine sesli gelmesi garip.Dedigim gibi size oyle geliyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dedigim gibi bana gore sessiz olan bir psu size gore sessiz olmayabilir.Zaten sessizlikten aldiginiz ne kadar hassas oldugunuzu gosteriyor.Kasanin isi konusunda fanlarla kendi kasanin kalitesi ve hava teknolojisi onem tasir.Ses konusunda isi kadar on planda olmasada kasa yinede kasanin dediginiz gibi ses yalitimida onemli ama bu noktada asil isler fanlarda.Nirde psunun 140mm fan yine sesli gelmesi garip.Dedigim gibi size oyle geliyor.

Şimdi şöyle ürünün sesi konusunda sessiz demek için sessiz olması lazım ürün bir kere ses çıkarıyor.Ben rahatça duyabiliyorum.Evdeki everetin 250w psusu bile daha sessiz.Burda sistemin sessiz olması için fazladan para ödeyen birisiyim.90 tl ye pwm çoklayıcılar ve pwm li fanlar aldım.Bu psuyuda sessiz olur diye aldım.

Üründen memnunum pişman değilim.Burda sessiz diyenlere illa sesli çalıştığını ispatlamak gibi bir amacım yok.Belki benim ürünle alakalı olabilir.Size de tekrardan teşekkür ederim vaktinizi ayırıp yorum yazdınız için.

Konuyu okuyan arkadaşlar için de şunu söyleyeyim üründen sıfır ses beklemesinler ama bir miktar sesi var normal seviyede bir ses çıkarıyor.Sistemini illa sessiz yapmak isteyen, özellikle uğraşanlar dışında normal kullancıılar için farkedilmeyecek kadar önemsiz bir ayrıntı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdi şöyle ürünün sesi konusunda sessiz demek için sessiz olması lazım ürün bir kere ses çıkarıyor.Ben rahatça duyabiliyorum.Evdeki everetin 250w psusu bile daha sessiz.Burda sistemin sessiz olması için fazladan para ödeyen birisiyim.90 tl ye pwm çoklayıcılar ve pwm li fanlar aldım.Bu psuyuda sessiz olur diye aldım.

Üründen memnunum pişman değilim.Burda sessiz diyenlere illa sesli çalıştığını ispatlamak gibi bir amacım yok.Belki benim ürünle alakalı olabilir.Size de tekrardan teşekkür ederim vaktinizi ayırıp yorum yazdınız için.

Konuyu okuyan arkadaşlar için de şunu söyleyeyim üründen sıfır ses beklemesinler ama bir miktar sesi var normal seviyede bir ses çıkarıyor.Sistemini illa sessiz yapmak isteyen, özellikle uğraşanlar dışında normal kullancıılar için farkedilmeyecek kadar önemsiz bir ayrıntı.

Dostum iyide ben duymuyorum belki seninkinde problem var olamaz mi benimki gayet sessiz yada cidden sesden kasitlarimiz cok baska.Bende sessiz olmasini isterim ama bu seviyede degil bence senin psunda problem olabilir.Ne demek herzaman cevaplayabilirim benimde amacim asla tartismak degil belki sizde sorun vardir urun olarak cunku benimki sessiz diyebilirim kullandigim obur psulara gore gayet iyi ses seviyesi.Ancak siz buna cok takintili oldugunuzdan size oyle geliyor olabilir ancak normal kullanici ici pn bu urun sessiz diyebiliriz en azindan normaldir.Bir psuda sifir ses yapmak mumkun degildir zaten yine kulaginizi dayayin duyarisniz sadece cok azalanilir ki dedgim gibi ben kemnunum zaten asla sifir ses beklemem hicbir psudan.

• Keşke Corsair GS serisi alsaydın, oyun oynamadıkça fan çalışmıyor bile kasan soğuk oldukça sıfır ses hiç duyamazsın.
  • TeknoBiyotik'ten High Power'ın 700W'lık 80+ güç kaynağını düşünebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lundy

Keşke Corsair GS serisi alsaydın, oyun oynamadıkça fan çalışmıyor bile kasan soğuk oldukça sıfır ses hiç duyamazsın.

Almadan önce gs serisinin son versiyonunun %20 yük altında fanının durduğunu bilmiyordum.Ama pişman değil tek sorunum ses onuda bi süre sonra fanını değiştirerek düzelticem.
  • yazik etme bence alete acip fani degistirip.sat baska bir sey al.

bir arkadasim bana sormadan gitmis seasonic 750w gold almis 340 liraya cok oldu tabi.geldi bana uzun sure kullanimda cok yuklenince filan vick diye bir ses cikariyor dedi.fandan mi coil whine mi ne ayak diye kasa disina cikardim psuyu baktim fan donmuyor.arkadas dedi dur dondureyim prime95 acti x6 1090 islemciye fan miril miril donmeye basladi.baktik o sistemle isitamayacaz aleti sac kurutma makinesi tuttuk ama ses filan duymadim.sonra kasa icinde belki ses yapiyordur kasan oynak ya biraz malum seklinde bir hakarette bulundum arkadasa cunku 460 liralik tt armor gri kullaniyor.sonuc itibariyle pahali urun iyidir sorun cikarmaz diye bir sey yok ve fani calismiyor bile aaabi seklindeki psulardan uzak durun bence.psu dediginin fan surekli doner hatta makineyi kapatsaniz bile 5 dakika donmeye devam eder.
  • HX mi aldın

PSU fanında herhangi bir sorun olmadığı sürece şuan başka 12/14CM hangi PSU alırsan al en az bunun kadar ses yapar.

Ses göreceli bir olaydır. 10 kişiye dinlet o fan sesini 10 kişinin hepsi de demez ki sesli ya da sessiz diye.

Fanda sıkıntı olabilir mi acaba
  • 750w psu ses çıkarır mı çıkarmaz mı?Tabiki çıkaracak sonuçta psu 600w çıkış verdiği bir anda 60 w ta ısı üretiyor.60w ta neredeyse bi havyanın tükettiği elektriğe bedel.Fakat defalarca yazdım elimdeki high power 450w psu neden yük altında dahi sıfır ses üretebiliyor.Anlaşılan sessiz psu diye bir kavram var.

Benim sistemimde i5 3450 ve hd6850 den oluşuyor.Epu ayarlarım güç tasarrufunda ve bu sistem masaüstündeyken 100w anca yakıyordur.Şimdi psu üzerinden 100w akım geçiyorken niye sesli çalışıyor.Tamam sistem yüke girdiğinde isterse max devirde dönsün.Ama bu psunun fanı her zaman devirli ve fazla akım üretecek şekilde dönüyor.

Psunun sesi tizz bi ses değil fazla rahatsız etmiyor.Kasaya girdiğinde ise pek fazla hissedilmiyor.Ama masaüstündeyken sıfır ses üretecek bir sistem toplamak istemiştim olmuştuda ama psu ürettiği ufak sesle biraz bu işi bozdu.

Ürünü satıp gs 700 ün yeni serilerinden alma fikrini düşünüyorum ama bu psu seslide olsa bence çok güzel üründen çok memnunum:-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OGUZHAN432 -- 15 Ekim 2012; 22:44:33 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.