Şimdi Ara

60' veya 65' boyutunda hangi model? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
4.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yataylimit

quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

Albani üstad, sıkılmadan uzun uzun anlatmışsınız çok teşekkür ederim. Fikir bildiren arkadaşlara da tekrar teşekkür ederim. Bugün 65ST50 gördüm ve 6000 TL fiyatı ve 2 gözlük hediyesiyle bana cazip geldi. LED düşünüyordum ama 250W tüketimi varmış ki günde 4 saat TV izlense 25 kuruş yapıyor. Bu da faturaya ayda 10 TL gibi yansısa aşırı bir rakam değil.

Aksilik çıkmaz, alırsam yorumlarımı yazarım.

Saygılar...

O kadar parayı gömdükten sonra 55 veya 60" VT50 serisini alın
    st (8 bit renk kalitesi)
    vt (10 bit renk kalitesi)

LG 55LM960V (çöp 5650 TL) - Panasonic TX-P50VT50E (Kalite 4800 TL) Karşılaştırması (Fiyatlar Teknosa)
     60' veya 65' boyutunda hangi model?

55" VT 5900 TL
    http://www.akakce.com/televizyon-plazma/en-ucuz-panasonic-viera-tx-p55vt50e-fiyati,860132.html

Yukarıda bahsettiğim gibi 1 - 1,5 ay sonra normal fiyatlara iner

Cidden epey fark varmış. Yener hocam, ST50 ve VT50 arasında da bu derece bir fark var denilebilir mi?

renk kalitesi ve kalibrasyon etiketi farkı var (Biri 10 bit panel diğeri 8 bit) diğer farklılıklar tabloda
    bir kere tv alıyorsun 60 - 65" ucuzlamasını bekle o paraya (10 yıl gözün rahat eder çamur izlemezsin)
    7000 tl yi verecek insan çok az 60" vt50 için dağıtıcı firmayla görüş
    Artık firmalar ne kadar ucuza panel üretirim hesabına düşmüş lambayı teknoloji yapmış sallama hz değeri vererek milleti kandırıyorlar
    Panelin kalitesi doğru renk kalitesiyle belli olur ( 8bit , 8bit + frc, 10 bit gibi...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 26 Aralık 2012; 12:23:18 >

• Teşekkürler yenerbalcı. Bugün VT50 ve Sharp LE740 Mediamark'ta yan yanaydı ve VT50 açık ara öndeydi. LE740 ise 4000 Liralık fiyatıyla öne çıkıyordu.
  • Panasonic plazmadan şaşma derim ancak led istiyorsan da philips 8007 ve sony hx850 modeline göz at. Panasonic st50 yi hergün izliyorum ve muhteşem bir görüntüye sahip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nusabem

Panasonic plazmadan şaşma derim ancak led istiyorsan da philips 8007 ve sony hx850 modeline göz at. Panasonic st50 yi hergün izliyorum ve muhteşem bir görüntüye sahip.

ST 50 yi bu kadar abartmaya gerek yok ,VT serisi varken st nin sözü edilmez bence,geçen hafta sonu, vatanda yan yana test ettim ve kafayı bozdum olağan üstü bi panel,
    TRT HD AÇIKTI ve Hayatta kal adlı belgesel oynuyordu ST ormanı bulanık gösterirken VT nerdeyse tablo gibi yansıttı ormanı ,süper ötesi ,Bence bu arkadaş şiddetle 50 VT50 serisini almalı ,
  • Panel konusunda üstad diyebileceğimiz arkadaşlar yorumlarını yazmış zaten yorumları okumadan şunu belirtmek isterim, tabi uzman arkadaşlar bu yorumumun altını dolduracaktır yada düşüncemi öğrendiğimi de çürüteceklerdir bilemiyorum fakat şunu diyeyim; 47 inc ten sonrası Tv boyutu büyüdükçe arıza yapma oranı da ciddi anlamda artıyor diye biliyorum. Kaynağım Tv tamircileri..
  • quote:

quote:

Albani üstad, sıkılmadan uzun uzun anlatmışsınız çok teşekkür ederim. Fikir bildiren arkadaşlara da tekrar teşekkür ederim. Bugün 65ST50 gördüm ve 6000 TL fiyatı ve 2 gözlük hediyesiyle bana cazip geldi. LED düşünüyordum ama 250W tüketimi varmış ki günde 4 saat TV izlense 25 kuruş yapıyor. Bu da faturaya ayda 10 TL gibi yansısa aşırı bir rakam değil.

Saygılar...

st (8 bit renk kalitesi)

LG 55LM960V (çöp 5650 TL) - Panasonic TX-P50VT50E (Kalite 4800 TL) Karşılaştırması (Fiyatlar Teknosa)

55" VT 5900 TL
    http://www.akakce.com/televizyon-plazma/en-ucuz-panasonic-viera-tx-p55vt50e-fiyati,860132.html

Hocam bu resmin kaynağı nedir? Birde ben aynı kareyi WT yada DT serisi Panasonic ile Lm960 ın kıyasını görmek çok ama çok isterdim. Bu tvlerin biri plazma biri led malumun. Karşılaştırmada 960 çöp gibi duruyor fakat kıyas etik mi bilemedim.

• Plazma ve Led tv ayrımını salt Güneş ışığının bariz vurduğu kapalı ve açık mekan çekimlerinde daha net yapabiliyorum. Ve Led Tv ler bu kıstaslarda bana göre muhteşem görüntü ve resim veriyorlar. Bu sebeple Plazma yerine Led diyorum.
    Birde arkadaşlar 40 inç için 3 metre mesafe bana göre az bence en az 3,5 olmalı fakat yorumlara bakılırsa gözleriniz bozulmazsa iyi bu tercihlerle. Bir arkadaşta 3,5 metre için 55 inc demişti, göz doktoruna görünmesini önermiştim neyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: John___Doe

quote:

quote:

Saygılar...

st (8 bit renk kalitesi)

55" VT 5900 TL

Hocam bu resmin kaynağı nedir? Birde ben aynı kareyi WT yada DT serisi Panasonic ile Lm960 ın kıyasını görmek çok ama çok isterdim. Bu tvlerin biri plazma biri led malumun. Karşılaştırmada 960 çöp gibi duruyor fakat kıyas etik mi bilemedim.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=C5lb_Z5MHGk

ne gülmüştüm sonu komikti

abi tam benim kafadan parlak ekranı sevmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 27 Aralık 2012; 1:08:09 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Saygılar...

st (8 bit renk kalitesi)

55" VT 5900 TL

abi tam benim kafadan

Bu videoyu bende izlemiştim. LM960 multimedya özelliklerine abanılmış bir model. Cpusu felan bildiğin pc gibi olabilir fakat LM960 Lg safında bana göre en alınası model fiyat olarakta şuan için uzak durulması gereken de bir model. Lg standında ha bak bu LM 960 hemen diyebiliyorum mesela. Hoş ben LM960, S8000 yada 7007K mı diye sorsalar yine Philips'i seçerdim ama 960 Led kategorisinde iyilerden biridir diye düşünüyorum. Bu sebeple Panasonic Dt yada wt serisini yanyana koyup incelemek isterdim. Plazma tv ile Led tv cidden aynı şeyler değil. Hitap kitleleri daha farklı diye düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Saygılar...

st (8 bit renk kalitesi)

55" VT 5900 TL

abi tam benim kafadan

Bu videoyu bende izlemiştim. LM960 multimedya özelliklerine abanılmış bir model. Cpusu felan bildiğin pc gibi olabilir fakat LM960 Lg safında bana göre en alınası model fiyat olarakta şuan için uzak durulması gereken de bir model. Lg standında ha bak bu LM 960 hemen diyebiliyorum mesela. Hoş ben LM960, S8000 yada 7007K mı diye sorsalar yine Philips'i seçerdim ama 960 Led kategorisinde iyilerden biridir diye düşünüyorum. Bu sebeple Panasonic Dt yada wt serisini yanyana koyup incelemek isterdim. Plazma tv ile Led tv cidden aynı şeyler değil. Hitap kitleleri daha farklı diye düşünüyorum.

LG 960 nasıl millete o fiyatı giydirdiler rezillik (2000 tl satsan o paneli yine almam 5000 - 6000 tl fiyat biçmişler)
    vt serisi de maşallah biz yenisini çıkarana kadar en iyisi bu diyor (sharp, sony, samsung, ve diğerleri 4K larda dahil )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 27 Aralık 2012; 1:40:36 >

• jon de arkadaşım, şimdi ben yazacaktım,baktım sen yazmışsın..eline sağlık...bu karşılaştırma fotoğrafı iddia ediyorum kasıtlı yapılan bir manipilasyon...çünkü hiçbir plazma bu vt50nin olduğu iddia edilen beyazl tonu vermez...ben sadece bu beyaz sorunu yüzünden diğer renk ve detaylarda,siyahlarda harika olan 65vt50 den vazgeçtim...ve o lm960'In alt kalitesi lm760 'ı aldım...burada olduğu iddia edilen 960 görüntüsünü aslında plazma verir..yani grimsi-sarımsı gökyüzü ve fluluk gibi...sağdaki vt50'nin olduğu iddia edilen ( bence çok kötü görüntü,aslında vt50 yi kötü gösteren ) görüntüdeki aşırı ışık ve beyaz tonlama,açık mavi parlak gökyüzü,ve objelerdeki renk ve ton bozukluklarını ancal led'lerde görebilirsiniz..hemde çok kötü ayarlanmış bir led tv'de...bu görüntüye bakıpta vt50 alacak kişi bundan vazgeçer...ki vt50nin renk kalibrasyonu,detay geçileri,gölgeleme varyasyonları,netliği harikadır...soldaki kötülenen görüntüde aslında övülen görüntüden ( bozuk beyaz dengesi hariç ) çok daha iyi renk kalibrasyonu,tonlar ve geçişleri,gölge kalitesi var...biraz bilinçli göz bunu çok rahat anlar...bu acemice yapılan sahte bir manipilasyon karşılaştırmadır...
    Bu forumda ısrarla haksız yere Lg kötüleniyor....''ÇÖP '' diyenlerden tut,salla gitsin diyenler,teneke diyenler,mat diyenler vs. gırla gidiyor...çamur at izi kalsın taktiği...az daha ben bile kanıyordum ( eski bir elektonik ve beyaz eşya bayii ve şimdide ileri amatör bir fotoğrafçı vede teknoloji meraklısı olarak )...Lg 7-8 ve 9 serilerinde harika bir görüntü kalitesi yakalamış ..netlik,resim tutuş,kalibrasyon tercih genişliği,panasonic vt50 kadar olmasada ledlerde yakalanabilecek en iyi doğal renk ve ton kalitesini yakalamış...eski serileri doğru mat,flu ve macenta renk hakimiyetinde ''bana göre '' çok kötü...fakat yeni serilerine mat,net değil ,bozuk renkli demek ya artniyet,yada renk bilgisi,görüntü algı bozukluğu,yada görmeden sallamadan başka bir şey değildir...Ki satışlarda marketlere gittiğiniz zaman bunun böyle olamıdığını gören çok kişi lg'yi alıyor,peynir ekmek gibi satılıyor...4-5 değişik market gezimde şahit oldum...Haaa phlips,sony,panasonıc led ler kötümüdür,,Kesinlikle ,3 üde son serilerinde çok iyi iş çıkarmışlar...ben bile zorlandım seçimde...Durum böyleyken ''ısrarla'' lg'ye hücum edilmesi,kötülenmesi,''çöp''denecek kadar futursuzca aşağılanması ne amaçladır ,düşünülmesi lazım....Ben niye LG'yi seçtim phlips,sony,panasonıc arasından onuda yazayım...ekimin son günüydü,bu markaların ''görüntü'' açısından aralarında gözle görülebilecek kadar fark omladığını tespit ettikten sonra tüccarlıktan kalma alışkanlıkla F/P durumuna baktım...4013 liraydı LG..artı olarak digitürk kampanyası ve üstüne lg kemera veriliyordu..yaklaşık 500 liraya denk geliyordu bu promosyonlar..LG bana 3500' e mal oldu...Diğer markalarla arasında 700 ila 2000 lira fark vardı ve lg'yi seçtim...Birde pasif 3D tercihim nedeniyle...sağlamlıktan bahsedilirsede çevremde 4 kişide 2-3 yıl evvel alınmış LG tv'ler var ve hiçbirinde arıza ve şikayet görmedim ....Servis derseniz daha evvel aldığım LG sinema sisteminden biliyorum ve bu tv sırasında ben pendik bölge servisinden çok memnunum...diğer bölgeleri bilmem....Ki forumda diğer markalarında arıza ve servisinde oluşan birçok şikayet yazısı var...,lg babamın oğlu değil,bayiisi değilim,evimdede philips,samsung ve iki adette vestel tv var ayrıyeten...Bunları niye yazdım dayanamayarak,buradaforumda iyiniyetli (çoğuda tahminim genç arkadaş ) tv tavsiyesi soruyor,bütçeler zaten zor kazanılıyor,fiyatı en uygun ve iyiyi arıyorlar...Bu insanlara fazla para verdirmemak,yardımcı olmak için...Ve son olarak burada panasonıcin reklamı yapılıyor,iyi tamam yapılsında (ki hakediyor ) ama çakal panasonıc distribitörü aylardır bu yüzden dünyadaki en pahalı fiyattan saıyor,büyük vurgun vuruyor bu yüzden..diyeceksinizki bizim ülkede vergiler falan..tamam doğruda 7 aydır dış ülkelerde düşen fiyatlar aynı oranda niye türkiyeye yanstılmıyor sizce ????..lg'de çakal,pany'nin,sony'nin yüksek fiyatları yüzünden lm960 serisinde kazıklıyor milleti,,,hatta bu markaların fiyatları inse 760-860 fiyatlarıda çok daha aşağı inecektir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bamir -- 27 Aralık 2012; 1:49:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Bakalım hangi panelmiş bulabilecekmisiniz

++

Gelelim Sharp panele;bana herhalde hergün bir kaç kişi eMail atıp bu özellikle çok cazip fiyatlı
    ama ebatı kocaman Sharp ları sorar durur;bende aynen unutun derim onlara ve bu yazımı okurlarsa herhalde
    güleceklerdir

Laf aramızda Avrupada alınası bir Sharp olsa önce kendim alırdım,arada bir kaç seri geldi ama onlarında fiyatları
    Araba parasına idi hemde oldukça lüks araba fiyatına v.s kısaca ciddi pahalı idi,bir daha da öyle paneller bizim
    Kıtaya gelmedi ama USA/Canada/Japan da olsaydık panelin babası Sharp ta o zaman

Bu heriflerin ne Avrupa nede başka Kıta ve ülkelerle işi yoktur;yukarıda yazdığım 3 ülke dir onların asıl pazarları
    ve diğer tüm yerler hikaye pazarlardır veya teferruattır!

8 serisi yaramaz ama 831/35/40 gibi olanlar da bir yere kadar iyi zaten dikkat ederseniz bazı serileri de çok pahalıdır!

ENKAY zaten bu işi bilmiyor! Sharp Avrupa hikaye olduğunu ise kendileri de biliyor herhalde veya öğrendiler

Ben Sharp çıyım ama fiyatıyla/kalitesiyle bir "alınır" Sharp lar olsa eyvallah ama yok!

7 tane TFT-LCD de ana üretici vardır sizin bildiğiniz ama Sharp bunların içinden çok farklı bir yerdedir! kimse karıştırmasın
    bunları şimdi

Sanırım ENKAY eski/yeni satamadığı 2009/10/11 panelleri piyasaya ucuz olarak veriyor(stoklarda bekleyen)bu şekilde eritecek
    7 serisi çok eski,ama iyi olsa OK derim ama değil! zaten LCD aleminde efsane ve son baba paneller de 2008/2009 model
    olanlardır!!

Sharpları bilmeyenler Avrupada ciddi aldanır! dev paneli üç kuruşa satılır ama bir başka serisi 46 da bile acaip pahalıdır!

Örneğin 835 2012 modeldir ve çok pahalıdır!
    6 serisi 70/80lik paneller yeni modeldir ama 6 serisi bazı paneller 2009 modeldir zaten fiyatlarına bakarsanız şak diye anlarsınız!
    8 serisi 835/36 yine yeni modeldir ama çok pahalıdır

gibi entersan bir durum vardır Avrupa Sharp lar için,zaten bu heriflerin panelleri neredeyse hiç satılmaz Avrupada hatta çoğu serisinin tek bir
    forum msg larını bile bulamazsınız AVF de bile yada 3/5 msg olur devamı gelmez v.s

70/80lik panelleri de kimse "Sharp-ELITE" filan sanmasın veya onun yerine bunlar geldi filan diyede aman ha dalgaya düşüpde aldanmayın
    henüz "Sharp-ELITE" konusu hala belirsizdir(Pioneer Lisans süresi bitti ama son durum nedir bilinmiyor!)
    ve USA da kimse bilmiyor nedir necidir diye onlar bilmiyorsa zaten tüm dünya da bilmiyor demektir!

"Sharp-ELITE" ise şu anda dünyanın en iyi panelidir ama bu paneli "caponlar" bile kullanamıyor

Bu arada size Sharp için uyanıklar abi bunlar "Made in Japan" derler ve doğrudur ama işin aslı öyle değildir!!
    "capon" olması olayı bitirmediği gibi aslında tam da capon değildir!

Sharp yakın zamanda Meksika/Malezya/Çin deki montaj/üretim fabrikalarını $ 600/650milyona bir Çinli gruba satmıştır
    ve çoğu üretimler de Kameyama ve Sakai City ve Çin den fason/montaj ile toplanıyor!!
    "Made in Japan" olması bir şey değiştirmez!

++

PDP ler için hala "çok yakıyor" lafları da külliyen "yalandır" bunu bir kısım satıcı çakallar ile işi bilmeyenler sallar durur,uyanık olun ltf!
    birde forumlarda ve özellikle DH de "FAKE" tipler vardır,eskiden daha çoktu bunlar ve sürekli ve kasıtlı olarak eski teknoloji veya çok yakıyor
    v.s diye sallayıp dururlar,bunları da aynen geçin gitsin!

Yeni model PDP lerin tamamı,eski veya kısmen 2009/2010/2011 LCD ler kadar yakıyor! örneğin benim 46lık Tosh panelim bu yeni 55/55lik
    PDP lerden daha fazla yakmaktadır

"FILM" ci iseniz ilk tercih yine PDP olsun,karışık ve "ne olsa izlerim" diyenler varsa LCD ye dönebilir!

LCD olarak HX920 OK dir ama ciddi pahalı hala
    Samy nin 60lık paneli ise üzerinde Sharp Modül olduğu için tercih edilebilir! ama Samy demek sorun demektir veya riski fazladır
    ve Sharp panelide gereği kadar iyi işleyemiyor(Phil bu konuda daha başarılıdır!)

Phil den 9xx Serisi yine Sharp modüllü olan 60/9607 de OK dir ama bu da felaket pahalı yaw ancak bu panel
    Sharp ın 60/70/80lik 6/8 serilerinden çok çok daha iyidir!!
    Şu anda en iyisi de budur rakibi yok veya olursa gelecek olan HX950 olabilir ama bana göre yinede zor!

Pany PDP VT50 de OK dir tabiki
    ancak güzel rakama bulunacak bir VT30 da olabilir!

60/65 kulvarında zaten çok fazla LCD seçenekleri yoktur! olan bir kaç panel var ama onlarda ciddi pahalı ve bu arkadaş 7 kağıttan bahsediyor

Böyle çok büyük ebat isteyenler ya cebi daha dolu yola çıkacaklar ya de ebatı ufaltacaklar

Veya uzun süre bekleyip,o bazı panellerin fiyatlarının düşmesini bekleyecekler!

++

Merhaba, Panasonic Smart Viera TX-P50GT50E ile VT50 arasında çok ciddi görüntü işleme-kalite farkı var mıdır? Fiyat farkı 2000TL'nin üzerinde ve oldukça fazla. Fiyat açısından GT50 modelini alacağım büyük bir ihtimalle ancak ününüzü duymamak elde değil bir de size danışmak isterim;

Sizin 3.500TL'lik bütçeniz olsa ve 50" bir tv almak isteseniz görüntü kalitesi ve diğer özellikler açısından ne alırdınız? Ya da çok az daha bütçe sınırlarını zorlayıp başka bir model mi (boyutları aşağı yukarı bir kaç inç değişiklik gösterse bile) alırdınız? Sonuçta kaliteli olan cihazlar, üretim hataları yok ise en az 7 yıl sorunsuz hizmet sunmakta. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silversmith -- 27 Aralık 2012; 1:51:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bamir

jon de arkadaşım, şimdi ben yazacaktım,baktım sen yazmışsın..eline sağlık...bu karşılaştırma fotoğrafı iddia ediyorum kasıtlı yapılan bir manipilasyon...çünkü hiçbir plazma bu vt50nin olduğu iddia edilen beyazl tonu vermez...ben sadece bu beyaz sorunu yüzünden diğer renk ve detaylarda,siyahlarda harika olan 65vt50 den vazgeçtim...ve o ''yalan '' olan lm960'In alt kalitesi lm760 'ı aldım...burada olduğu iddia edilen 960 görüntüsünü aslında plazma verir..yani grimsi-sarımsı gökyüzü ve fluluk gibi...sağdaki vt50'nin olduğu iddia edilen ( bence çok kötü görüntü,aslında vt50 yi kötü gösteren ) görüntüdeki aşırı ışık ve beyaz tonlama,açık mavi parlak gökyüzü,ve objelerdeki renk ve ton bozukluklarını ancal led'lerde görebilirsiniz..hemde çok kötü ayarlanmış bir led tv'de...bu görüntüye bakıpta vt50 alacak kişi bundan vazgeçer...ki vt50nin renk kalibrasyonu,detay geçileri,gölgeleme varyasyonları,netliği harikadır...soldaki kötülenen görüntüde aslında övülen görüntüden ( bozuk beyaz dengesi hariç ) çok daha iyi renk kalibrasyonu,tonlar ve geçişleri,gölge kalitesi var...biraz bilinçli göz bunu çok rahat anlar...bu acemice yapılan sahte bir manipilasyon karşılaştırmadır...
    Bu forumda ısrarla haksız yere Lg kötüleniyor....''ÇÖP '' diyenlerden tut,salla gitsin diyenler,teneke diyenler,mat diyenler vs. gırla gidiyor...çamur at izi kalsın taktiği...az daha ben bile kanıyordum ( eski bir elektonik ve beyaz eşya bayii ve şimdide ileri amatör bir fotoğrafçı vede teknoloji meraklısı olarak )...Lg 7-8 ve 9 serilerinde harika bir görüntü kalitesi yakalamış ..netlik,resim tutuş,kalibrasyon tercih genişliği,panasonic kadar olmasada ledlerde yakalanabilecek en iyi doğal renk ve ton kalitesini yakalamış...eski serileri doğru mat,flu ve macenta renk hakimiyetinde ''bana göre '' çok kötü...fakat yeni serilerine mat,net değil ,bozuk renkli demek ya artniyet,yada renk bilgisi,görüntü algı bozukluğu,yada görmeden sallamadan başka bir şey değildir...Ki satışlarda marketlere gittiğiniz zaman bunun böyle olamıdığını gören çok kişi lg'yi alıyor,peynir ekmek gibi satılıyor...4-5 değişik market gezimde şahit oldum...Haaa phlips,sony,panasonıc led ler kötümüdür,,Kesinlikle ,3 üde son serilerinde çok iyi iş çıkarmışlar...ben bile zorlandım seçimde...Durum böyleyken ''ısrarla'' lg'ye hücum edilmesi,kötülenmesi,''çöp''denecek kadar futursuzca aşağılanması ne amaçladır ,düşünülmesi lazım....Ben niye LG'yi seçtim phlips,sony,panasonıc arasından onuda yazayım...ekimin son günüydü,bu markaların ''görüntü'' açısından aralarında gözle görülebilecek kadar fark omladığını tespit ettikten sonra tüccarlıktan kalma alışkanlıkla F/P durumuna baktım...4013 liraydı LG..artı olarak digitürk kampanyası ve üstüne lg kemera veriliyordu..yaklaşık 500 liraya denk geliyordu bu promosyonlar..LG bana 3500' e mal oldu...Diğer markalarla arasında 700 ila 2000 lira fark vardı ve lg'yi seçtim...Birde pasif 3D tercihim nedeniyle...sağlamlıktan bahsedilirsede çevremde 4 kişide 2-3 yıl evvel alınmış LG tv'ler var ve hiçbirinde arıza ve şikayet görmedim ....Servis derseniz daha evvel aldığım LG sinema sisteminden biliyorum ve bu tv sırasında ben pendik bölge servisinden çok memnunum...diğer bölgeleri bilmem....Ki forumda diğer markaların rıza ve servisinde oluşan birçok şikayet yazısı var...,lg babamın oğlu değil,bayiisi değilim,evimdede philips,samsung ve iki adette vestel tv var ayrıyeten...Bunları niye yazdım dayanamayarak,buradaforumda iyiniyetli (çoğuda tahminim genç arkadaş ) tv tavsiyesi soruyor,bütçeler zaten zor kazanılıyor,fiyatı en uygun ve iyiyi arıyorlar...Bu insanlara fazla para verdirmemak,yardımcı olmak için...Ve son olarak burada panasonıcin reklamı yapılıyor,iyi tamam yapılsında (ki hakediyor ) ama çakal panasonıc distribitörü aylardır bu yüzden dünyadaki en pahalı fiyattan saıyor,büyük vurgun vuruyor bu yüzden..diyeceksinizki bizim ülkede vergiler falan..tamam doğruda 7 aydır dış ülkelerde düşen fiyatlar aynı oranda niye türkiyeye yanstılmıyor sizce ????..lg'de çakal,pany'nin,sony'nin yüksek fiyatları yüzünden lm960 serisinde kazıklıyor milleti,,,hatta bu markaların fiyatları inse 760-860 fiyatlarıda çok daha aşağı inecektir...

Çamur at izi kalsın gerçeği zaten çamur

video verdik
    resim verdik
    bir çok sitede incelemesi mevcut

Bu kadar insan niye yalan söylesin alanlara geçmiş olsun yeni tv alacakları uyarıyoruz

• '' GERÇEĞİ ZATEN ÇAMUR ''....!!!!!!! bir izah edinde, bizlerde öğrenelim ,neresi çamur,alanlar bu çamuru göremiyorlar,siz neresini çamur görüyorsunuz??????,netliğinimi,renk kalitesinimi,beyaz dengesinimi,parlaklığınımı,resim tutuşunumu,siyahlarında problemmi var ???? çamur atarken ispatınıda koyacaksınız altına..sloganla olmaz bu işler kardeşim....benim gibi iki fotoğraf sanatçısı arkadaşımda aldı arkadaşım bu tv'den...günde enaz 3-4 saatleri renklerle,ışıkla,tonlarla,detaylarla boğuşan kişiler...ve siz daha iyi görüp anlıyorsunuz bu kişilerden görüntü kalitesini haa ????..''ÇAMUR '' görüntüyü seçtiler öylemi size göre????..para sorunuda olmayan kişiler bunlar ....İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz ve ne hikmetse panasonığin reklamını yapıyorsunuz ısrarla ...!!!! panasonıc kötümü hayır,üstte bende methettim ,iyi okursanız.....ama eksi yönlerinide yazdım...panasonığin iyi olması başka ( eksi ynleri ve aşırı pahalı olması durumu hariç ) lg' ye ''çamur atmanız başka...buyrun sizden lg'nin GÖRÜNTÜSÜNÜN NASIL ÇAMUR OLDUĞUNUN İSPATINI BEKLİYORUM ???????????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bamir -- 27 Aralık 2012; 2:20:18 >

• Panasonic plazma üzerine görüntü yok, tercihiniz bu yönde olmalı.

Farkı mağazalarda detaylı olarak görebilirsiniz.
  • Yineliyorum görüntü de kaynakta bana pek inandırıcı gelmiyor.LM 960 cidden çok pahalı bu paralar verilmesin ama o resimlerdeki gibi bir farkta pek inandırıcı gelmiyor. Bana göre etik olan plazma ile plazma tvler ledler le de ledler karşılaştırılmalı. Ondan dedim yaa lm960 ile dt veya wt serilerinin yanyana karşılaştırması varmı acaba diye.
    Kaldı ki o resimdeki plazmanın beyaz kalitesi sanki led tv gibi, lm 960 ın görüntü kaliteside sanki plazma fluluğundaki gibi bamir arkadaşımızın söylediklerine katılıyorum yani.
  • Başka ilave masraflarımın çıkmasından ötürü bütçem daraldı ve fiyat/performans ürünü olarak Sharp 60le740 aldım. Şu anda MediaMarkt'ta 4000 TL. Aynısı TV Vatan'da 5000 TL!!! Görüntü kalitesi beni tatmin etti. HD uydu alıcısı olması da cabası. Kurulumu 15 gün sonra yapılacak. Fikir veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Televizyonda C.I. (COMMON INTERFACE) slot mevcut. Acaba Digitürk'ün HD receiver olmadan izlenmesi bu slotla mı mümkün oluyor?
  • Hayırlı olsun Sharp. Güzel bir tv olarak özellikle ekran boyutu ile çok uzun süre kullanılabilir. Şu an için 46c7000 kullanıyorum. Avm'lerde boş vaktim olduğunda takip ediyorum. Örneğin dün teknosa da panasonic 65vt50'yi inceledim, yanında da lg960 vardı. İşin açıkçası gerçekten vt'nin niye bu kadar övgü aldığını anlamadım. Başka mağazaya gittim orda da vt serisi vardı, fikrimi değiştirecek bir görüntü alamadım. Özellikle beyazlardaki krem rengi tonu bir ledlere göre handikapı.

Artık hd yayınlar çoğaldı. Medya kaynakları bol. Hd görüntülerde de 2.000.-tl'lik modeller ile 5.000 -tl'lik modeller arasında uçurumlar olmadığıı düşünüyorum artık. Bu açıdan bakınca fiyat farkının tv'ye yüklenen multimedya özelliklerinden kaynaklandığı da gerçekler arasıda.

Tv için ayrılan bütçe kısıtlı ise, 60" bir tv' yi uygun fiyatla tercih etmek şu anda en mantıksal karar gibi duruyor.

Saygılarımla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Eiskent ben de aynen sizin gibi düşündüm. Tabi ki tercih meselesidir ama VT50 konusunda ben de aynı izlenimleri edindim. Bana hitap etmedi kısacası... Teşekkürler.
  • takip
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.