Şimdi Ara

60' veya 65' boyutunda hangi model? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
4.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yataylimit

Başka ilave masraflarımın çıkmasından ötürü bütçem daraldı ve fiyat/performans ürünü olarak Sharp 60le740 aldım. Şu anda MediaMarkt'ta 4000 TL. Aynısı TV Vatan'da 5000 TL!!! Görüntü kalitesi beni tatmin etti. HD uydu alıcısı olması da cabası. Kurulumu 15 gün sonra yapılacak. Fikir veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Televizyonda C.I. (COMMON INTERFACE) slot mevcut. Acaba Digitürk'ün HD receiver olmadan izlenmesi bu slotla mı mümkün oluyor?

hayırlı olsun.iyi fiyat bence 60" bir tv için.
    kurulum neden 15gün sonra yapılacak mış?kurulum yapılınca inceleme yaparsınız atık :)
    ci slotu ile dsmartı kesin kullanırsın ama digitürk kesin değil.
    ci+ olması gerekiyor digitürk için.
    2 yıllık maxi dsmart modüller 400 tlye geliyo kampanya ile ama hala devam ediyormu o kampanya bilmiyorum.

• Sağolun. Eve 15 gün sonra taşınacağım için öyle istedim. Benim de edindiğim bilgiye göre Digitürk modüllü üyelik yapmıyormuş. TV hakkında yorumlarımı buraya yazacağım. Teşekkürler.
  • 65vt30 kullanıcısıyım gerçekten çok memnunum bu sene yeni paneli vt50 cıktı bu yüzden ellerinde satılmamış olan vt30 bulabilirsiniz (geçen hafta palladium dartyde gördüm) uygun fiyatlara satışları var aklınızda bulunsun
    ayrıca verilerine bakınca ST serisinin çok bir farkı olmadığını gördüm fiyat olarak uygun olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Remedy1014

65vt30 kullanıcısıyım gerçekten çok memnunum bu sene yeni paneli vt50 cıktı bu yüzden ellerinde satılmamış olan vt30 bulabilirsiniz (geçen hafta palladium dartyde gördüm) uygun fiyatlara satışları var aklınızda bulunsun
    ayrıca verilerine bakınca ST serisinin çok bir farkı olmadığını gördüm fiyat olarak uygun olabilir

Üstad aldım ben, teşekkürler.
  • Haftasonu Sharp 52 LE 831S aldık vatan'dan. Kurulumu dün yapıldı. 40 ekran Sharp led tv'den geçiş yaptık. Hala keşfetmeye çalışıyoruz. İlerleyen zamanlarda kendimce inceleme yaparak paylaşmayı düşünüyorum. Her türlü elektronik malzeme alışımda öncelikle donanımhaber'e bakıyorum. Belki benim de birilerine yardımım dokunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rhrhrh

Haftasonu Sharp 52 LE 831S aldık vatan'dan. Kurulumu dün yapıldı. 40 ekran Sharp led tv'den geçiş yaptık. Hala keşfetmeye çalışıyoruz. İlerleyen zamanlarda kendimce inceleme yaparak paylaşmayı düşünüyorum. Her türlü elektronik malzeme alışımda öncelikle donanımhaber'e bakıyorum. Belki benim de birilerine yardımım dokunur.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
  • quote:

Başka ilave masraflarımın çıkmasından ötürü bütçem daraldı ve fiyat/performans ürünü olarak Sharp 60le740 aldım. Şu anda MediaMarkt'ta 4000 TL. Aynısı TV Vatan'da 5000 TL!!! Görüntü kalitesi beni tatmin etti. HD uydu alıcısı olması da cabası. Kurulumu 15 gün sonra yapılacak. Fikir veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Televizyonda C.I. (COMMON INTERFACE) slot mevcut. Acaba Digitürk'ün HD receiver olmadan izlenmesi bu slotla mı mümkün oluyor?

Hayırlı olsun. 60le741s ile aralarında ne fark var? Şuanda 60le741s modeli de media markt'ta 3,999TL ile satışta.

• quote:

Sanırım 1 aydır kullanıyorsunuz 60le740 ı.
    Ben de bugün alacaktım ama biraz daha araştırmak istedim. 1 aylık kullanım için ne söyleyebilirsiniz?
    Sd yayınlar nasıl? Genel bir yorum yaparsanız çok sevinirim.
  • evet yorumları bende merak ediyorum olumlu olursa almayı düşünüyorum
  • Televizyonu 10 gün önce kurdurdum.

İlk bağlandığında analog Kablo TV'deki yayın kalitesinden ötürü görüntüyü beğenmemiştim ve televizyonun normal görüntüsü bu mudur diyerek korkmuştum.

Daha sonra USB'den HDD bağlayarak SD performansına baktım. Önce standart bir .avi uzantılı 700MB film açtım. Ekran büyük olduğu için sanki bir resmi büyüttüğünüzde yaşanan pikselleşme haliyle daha fark edilir oluyor. Ancak +2 metreden izlerseniz görüntü için net diyebiliyorsunuz ve tatmin edici oluyor.

Sonra aynı diskten bir .mkv uzantılı filme baktım. TV'yi bağlayan servis elemanı işten iyi anlayan birisi gibiydi ve büyük ekranlı televizyonlarda HD içeriğin tercih edilmesi gerektiğini söylemişti. Mkv'ye bakınca kendisine hak verdim.

Geçen hafta da HD paketli Digitürk bağlattım ve bu televizyonun asıl yüzüyle tanıştım. Tek kelimeyle cam gibi bir görüntü aldım. Medimarkt'ta bile o kadar net bir görüntü alamamıştım. HD olmayan kanallar bile çok net ve renkler gerçeğe yakın. Backlight'ı, kontrastı ve keskinliği biraz arttırınca vitrinlerde sergilenen Samsunglarınki gibi vivid bir görüntü almak da mümkün oluyor. (Ben o şekilde tercih etmedim.)

Sonra da 3D performansına baktım. Cihazın yanında bir adet gözlük veriliyor ve ikincisi ise 400 Lira civarındaymış!!! Daha önce birkaç televizyonun 3D performansına bakmıştım. Bunlara kıyasla orta diyebilirim ama kesinlikle başarılı diyemem. (Zaten 3D izlemeyeceğim için sorun değil.)

Eksileri: Klavye+fare bağlanmıyor (zaten birçok televizyona bağlanmıyor) ve ekran klavyesiyle bir siteye girmek işkence gibi. Girdiği sitelerdeki flash içerikleri gösteremiyor. Benim TV ile internete girme ihtiyacım olmadığı için ben önemsemedim.

Diğer bir eksi yönü ise USB HDD'den oynatılan filmlerdeki altyazıları gösterememesi. (Bilgisayar üzerinden görüntü aktaracağım için bu da olmazsa olmaz bir özellik değil.)

TV'yi bana satarken HD uydu alıcı var denilmişti (veya ben öyle hatırlıyorum) ama olmadığını gördüm ve servis elemanı da bunu onayladı. Sadece Kablo TV'nin HD'sini çalıştırabilme özelliği varmış. (Digitürk kullandığım için bu özellik de bana gerekmiyor).

Artıları: Fiyat-performans ölçeğinde iyi bir ürün. Samsunglara iki katı para vermeye bence hiç gerek yok. Cihazın arkasında yazan "Made in Japan" yazısı zaten ayrı bir güven veriyor.

TV her açıdan rahat izlenebiliyor ve salona güneş vurduğunda (ki bizim salona iyi güneş vuruyor) parlaklığı otomatik olarak arttırarak izlenmede sorun oluşturmuyor.

Cihazın sağı, solu, hiçbir yeri ısınmıyor. Plastik kalitesi de güzel.

Kumandası şık ve ergonomik.

Elektrik tüketimi A ++

Sonuç: Benim için en önemli olan, multimedia özelliklerinden ziyade net bir panel almaktı ve televizyon bunu karşıladı. TV ünitesine koyacağınız 250 Liralık ikinci el bir laptop bile, multimedia yönünden en gelişmiş televizyona fark atabileceği için bu özellikleri ikinci planda tuttum. Panel büyük olduğu için ileride çok ucuzlayacağını sanmıyorum. Zira şu an bu ölçekteki LCD veya eski plazmalar bile 3000'in altında değil. Bir de şu herkesin ağzındaki, "kaç metreden izleyeceksiniz" kriterini bence silip atın. Bu televizyon 2 metreden bile izleniyor ve çok da keyifli oluyor.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yataylimit -- 8 Şubat 2013; 0:33:48 >

• ya adam bu yoruma bide panel resimleri eklerdi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lene

ya adam bu yoruma bide panel resimleri eklerdi :)

Up.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lene

ya adam bu yoruma bide panel resimleri eklerdi :)

En kısa zamanda ekler o adam :)
  • Bekliyoruz
  • Resimleri ekledim. Akşam flash kullanarak çektim. Görüntünün resimlerdekinden daha güzel olduğunu söyleyebilirim.
    Resimler için link: http://www.cambalkonlama.com/deneme/DSC02573.rar.
  • 3 d gözlükleri bimeks de 211 tl den satılıyor.
  • yataylimit tv nizi güle güle kullanın .ben media markette 3 d performansını fena bulmamıştım ama demo fragmanlar vardı gönlüm plazmadan yana bu sefer ama bu üründe ilgimi çekiyor bakalım.
  • quote:

Resimleri ekledim. Akşam flash kullanarak çektim. Görüntünün resimlerdekinden daha güzel olduğunu söyleyebilirim.
    Resimler için link: http://www.cambalkonlama.com/deneme/DSC02573.rar.

Vallahi hocam o ilk resmi açınca kendinizin fotoğrafını çekip bizimle dalga geçiyorsunuz zannettim .

Gerçekten iyi panel. Güle güle kullan.

• Resim için teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.