Şimdi Ara

60 Bin TL ile yapılacak işler- CİDDİ KONU- KARAR VERİLDİ (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
393
Cevap
22
Favori
42.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 60 bin liranın 10 bin lirası ile yanına güveneceğini bileceği bir adam alıp Çine gitsin, Türkiye'de hızlı giden basit elektronik ürünlerden akıllı saat vs.. 50 bin liralık kontenyer sipariş versin 1 ay sonra mal elinde, sonra otursun pc başına facebok taki gruplardan yada kendi açacağı siteden satsın, şuan 5 bine o para 100 bin olur
  • Yunus abiyi severim ya 4 yıllık bir tanışmamız var :)
  • konuda mesajım bulunsun bende osmaniye merkezdenim yaş 28 yapabileceğim bir iş fikri arıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quesnay

Gratis açabilirseniz açın,zarar etme ihtimali yok

Katılıyorum eğer bu ve türevleri yok ise çevrede kesinlikle o dükkan boş kalmaz
  • Deniz varsa jet ski, orman varsa atv araç. Olabilir mi ki? Bir de üniversite karşısında pilavcı fikri.
    Olmadı esnaflara web sayfası tasarımı.
    Ama girişimci isen en güzeli ve benim en kafama yatan çinden ürün getirtmek..
    Yani bu işi sadece yerel düşünmemek lazım, kargo denen birşey var, her tarafa satabilirsin.
    Şöyle söyliyim mesela.. İstanbuldayım, internetten bir ürün aldım, adamın yeri gaziantepte, ama ürün bana istanbuldaki istoçtan geldi, adam sadece aracı.
    Ben de ne satabilirim diye bakıyordum.. Eşim başörtüsüne takmak için ve de ütülediği başörtüyü tüle asmak için mıknatıslı iğne gibi birşey almış, 5 tl. İnternetten baktım, yoptan fiyatı1 tl - 2,5 tl arası bir fiyat var, aliexpress.ten getirtsen hele çok daha ucuza bulursun. Böyle birşey neden olmasın mesela..
    Hadi hayırlısı, beyin fırtınası yapmaya devam..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam nacizane tavsiyem, kardesinize soyleyin paranin bir miktarini ayirsin (fazla degil 300-400 Tl yeterli olacaktir) Arapca ogrensin. Bakin Osmaniye'de Arap nufusunun fazla oldugunu tahmin ediyorum, eger Arapca ogrenip ilerletirse bu isten muhtesem paralar kazanir ileri vaadede. Ve gercekten cok dusuk butceli bir yatirim. Bunu yabana atmayin. O taraflarda Arapca cok is yapacak ileride.
  • Kahvaltı işi öğrenci olmayan yerde riskli. Olsa çok iyi iş ama. Benim önerebileceğim şu an aklıma gelenlerin en iyisi sağlam internet cafe. Onun dışında telefon işinde iyiyse girsin. Gideri de çok değildir bence, sermayenizi eritmez sakata gelirse de.

Edit: Yukarıdaki arapça işi iyi fikirmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VovovovVVV -- 6 Aralık 2016; 19:00:26 >
  • Su sat bence hem çok daha az maliyetle kurulur hem de iyi kazanç.
  • hocam,açık büfe yemek restoranı baya cazip gelebilir bence.insanların özgür olduğu bir ortam bence tutulur.mesela tatlı koyarsınız baklava onlar bile tartarak kiloyla satarsınız.waffle koyarsınız ekmeği meyvesi çikolatası ayrı bırakın millet dükkanınızda kendi waffle ını kendi yapsın.kendi tabagına kendi yemeğini kendi koysun.kendi tatlısını seçerek kendi alsın.insanlar böyle özgür ortamlar arıyor artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucizevi

ben olsam hayvancılık işini ciddi düşünürdüm. devlet desteği de var bu konuda. doğru ellerde ciddi para kazandırıyor diye biliyorum.

klavye başından yazmak kolay.sen hiç sabahın köründe kabinsiz traktörle tarla sürmeye gittinmi ? yazın 40 derecede orana burana batan balyaları sırtında römorkun tepesine fırlattın mı ?
    çok gülüyürum sizin gibilere
  • güzel kardeşim,

birikimini asla kendi bildiğin iş dışında kullanma her zaman zarar edersin, istisna yok.

eğer arabalardan anlıyorsan ufak alım - satım işleri yap, tarladan bahçeden anlıyorsan ufak bir çiftçilik işi yap, kuştan tavuktan anlıyorsan küçük çaplı bir kümes kur.

ekmeğini taştan çıkartırsın o sıkıntı değil ama bilmediğin işe asla girişme.
  • Ticaretin içinde biri olarak söylüyorum; 2 veya 3. aya kadar bekle. Mümkünse ohal'in kalkmasını bekle. Piyasalar çok kötü, ticaret çok boktan, güven sıfır, esnafin geleceği belirsiz, ekonomi dahada kötüleşiyor.
    Tavsiyem şu zamanda kesinlikle borçlanmayın.
    Ama israrciysaniz toptancılık öneririm size. Son müşteriyle değil esnafla alisverisiniz olur sadece.
    Toptancılıginda en önemli tarafı pazarlamadir. Dukkanda bekliyimde müşteri gelsin zamanı çoktan geçti.
    Lokanta ve restaurant çoksa ben olsam sebze, baharat ve peçete toptancılığı yapardım. Bütün lokantalara girer hepsine bișey satmaya uğraşırdım.
    Veya inşaat malzemecilerine hırdavat-nalburiye ürünleri satardim.
    Daha çok yazabilirim ama telefonda yazmak zor oluyor.
    Kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: BiggestNiko

60 bin TL varsa,int den meksikalı bir karı bul para karsılıgı evlilik yap,al green card i bas amerikaya git....saat ucreti 13 dolar paraya para deme..insan gibi yaşa...bir daha bu ulkenin ustunden gecen ucak a bile binmezsin...

Esimin bir arkadasi 2 sene once amerikada idi. 1 sene orada kaldi. Bakicilik yapmak icin gitmisti. ( 4 dil biliyor ) 2 gun onceki gorusmemizde saat ucretini 2$ olarak soyledi neye gore kime gore detayi konusmadik pek. Ve hamburger 1$ dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quesnay

Gratis açabilirseniz açın,zarar etme ihtimali yok

Gratis açmak için 60 ın yanına 1 sıfır daha eklemesi lazım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Google Chorome

Yunus abiyi severim ya 4 yıllık bir tanışmamız var :)

İyidir de ortak yapmaz o adamı.. :) :)
  • ApsinteX kullanıcısına yanıt
    Kardesim ben 2200 tl maas aliyorum hatta az aliyorum diye iş ariyorum (ayakkabi kesim) bizde birikmiyor sigara ok içki uok kari kiz yok iş ev cami
    Yani 60bin biriktiyse devam etsin
    Burda kizicak ne var

• Ticaret yapmak aslında risk işi bir anda hepsi çöp de olabilir kat kat da kazanabilirsin, olmadı parayı yatırsın katılım bankasına hem faizsiz hemde para birikir, ayda 250-300 tl civarı gelir.

• akşamki dinamo kiev-beşiktaş maçına çş02 atılabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyman

quote:

Orijinalden alıntı: BiggestNiko

60 bin TL varsa,int den meksikalı bir karı bul para karsılıgı evlilik yap,al green card i bas amerikaya git....saat ucreti 13 dolar paraya para deme..insan gibi yaşa...bir daha bu ulkenin ustunden gecen ucak a bile binmezsin...

Esimin bir arkadasi 2 sene once amerikada idi. 1 sene orada kaldi. Bakicilik yapmak icin gitmisti. ( 4 dil biliyor ) 2 gun onceki gorusmemizde saat ucretini 2$ olarak soyledi neye gore kime gore detayi konusmadik pek. Ve hamburger 1$ dedi.

Bak dostum,ben fikrimi beyan ederken forum da ki yaş kitlesini onemsemeden ciddi anlam da kendimce yorumlamaya calisiyorum.Amerika da 2$ saat ucreti olmaz! Resmi rakamlarda saat ucreti 8.50 dir ama diyorum,maaşlar yıllık konusulur iş basvuruların da! Gelelim sizin 2 dolar olayına...amerika da bugun kacak calisan bakın bir daha diyorum KACAK CALISAN MEKSİKALI,KOLOMBİYALI,DOMINIK'li bile 13 dolar saat ucretinden aşagı calısmaz..Aylık olarak da ceplerine 3500 dolar dan asagı da girmez...Baslarda kadınla yasamasa bile 400 dolar a aylık studio oda cok rahat bulur,500 de gideri olsun yine her ay kenara hic atmasa 2000 bin dolar atar cok ciddiyim! Benzin basan,araba yıkayan,bulasıkcı dahil buna...Ustelik amerika da mesai yapmak mesaiye kalan isci bir patronun en cok sevdigi seydir..

Arkadas 60 bin TL ile ne yapılır deyince,bende ona parayı ve Türkleri cok seven meksikalı ile oturum yani Green card icin evlen hem hayatını kurtar hem de paranı diye bir akıl vermek istedim hepsi bu..Tabi yine karar onun su da satsın,telefonculuk da yapsın..30 dolar a jeep deposu doldurup 70 cent e dev gibi hamburger yemek istemiyor,alım gucu olan bir ulke de yasamak yerine Türkiye de surunmek de secenekler arasında hepsi bu...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba öncelikle yatırımızın size en karlı şekilde geri dönüşünü hayırlı işler yapmanızı dilerim. Gerçekten şu an piyasalar durgun ama bu sizi bir girişimden alıkoymasın tabii doru kararları vermeniz şartıyla. Fırsat yaratmaya çalışmayın derim. Tabii burdan gelecek çok değerli fikirlerde olucaktır ama siz kararlarınızda adım adım ilerleyin. Birden başka iş düşünürseniz arap saçına döner. Ve bu arada kriz olduğunu varsayalım yinede en az etkilenecek sektör yeme-içme sektörü olur. Caddede bu anlamda etkili bi girişim yapılabilir mi buna bakabilirsiniz kira gibi gider ve caddenin günün kaç saati yoğunluğuyla yakından ilgilenin. Yeme içmeden kastım güzel bi cafe hem işin çok profesyoneli olmanız gerekmez hemde gayet karlı bi iştir yeter ki kaliteyi koruyun, lig ve yabancı maçları izletebilirsiniz. Çok uzun oldu ikinci fikrim hastane var mı yakınında yine yeme içme yapılabilir istanbulda bu kiraların yüksekliğinden imkansız gibi oralarda bu iş eminim daha değerlidir üçüncüsü de bu caddeye gratis gider ama bu sizi aşar belki imkanlar oluşursa bir gün bunuda düşünün derim.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.