Şimdi Ara

60 Bin TL ile yapılacak işler- CİDDİ KONU- KARAR VERİLDİ (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
393
Cevap
22
Favori
42.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    lise-üniversite karşısına ya da yakınına açılacak bir kırtasiye.
    iki tane de profesyonel fotokopi makinası koyacak, çok uygun fiyattan basacak, öğrencileri çekecek.
    diğer satılan kırtasiye ürünleri de cabası..
  • Cep telefonu sektörü oldukça dinamik bir sektör. Kardeşinin bu konuda deneyimli olması büyük avantaj. Başka mecralarda macera aramaya gerek yok. Büyük sermaye de gerektirmiyor. Bir laf vardır en iyi iş bildiğin iştir diye. Kesinlikle cep telefonu işinde kalmalısınız diye düşünüyorum
  • kardeşin eğer bekarsa yurtdışından biriyle tanışıp bi şekilde evlilik yoluyla yada başka bi şekilde yurtdışına gitsin
    kurtarsın kendini .
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcqlock

Ben bir işe girecek olsam civarın nufus ve ihtiyaçlarına bakardım. Tahminen genç nufus fazladır. genç nufus fazlalığı iyidir gençlik hevesatına düşkündür :D elinde pek para tutamaz yarını düşünmez harcar ama işin sıkıntısı gencin elindede üç kuruş bulunur bu yüzden üç kuruşluk işler seçmek lazım. Misal bakkallar en çok sakız çikolada eftirik püftirik zımbırtı satarak para kazanır. Ya halka hitap edip ucuza mal satacak herkezle muhattap olacaksın. yada lüks temiz fakat fiyatı aşırı kazık bir yer açacaksın kazık ile para kazanacaksın. Bence durum budur. 120 bin nufuslu bir yerde genel olarak her iş yapılıyordur. Gelişimini tamamlamıştır. Genelde şöyle olur şehirlerin gelişmesi tıpkı ilk çağ uygarlıkları gibi sırasıyla yaşar her dönemi. Mesela şu ucuzluklar yada çiğ köfteciler vs. sizin memleket bunları 10 yıl önce aşmış. Size tavsiyem sizinde önünüzde olan şehirler vardır onları bulup orada şimdi ne yapılıyorsa değişik onu yapmanızdır. Daha farklı anlatacak olursak siz yontma taş devrindesiniz diyelim cilalı taş devrindeki bir toplumu inceleyecek sonra kendi toplumunuzda ilk cilalı taşı yapcak siz olacaksınız :)

Zaten aradığınızda bu galiba ama bu işler risklidir iyi analiz gereklidir. Bulacağınız örnek şehir Türkiyeden olursa risk azalır ama gelişmişlik olarak kendinizinkindende ilerde bir şehir bulmanız güç. Yurt dışından örnek şehir bulsanız buda ciddi risk çünkü kültür farklılığı artıyor.

Ben girecek olsam yiyecek sektörüne girmeye çalışırdım. Artan dünya popülasyonu ve yetmeyen bir yiyecek durumu mevcut. Bundada az bulunan organik olayını seçerdim. 60k liraya ama bu işler çok zor toprak varsa anca aile çevresine yetecek kadar üretim yapılabilinir galiba.

Öyleyiz zaten ilçe gelişimini tamamlamış değil ama çok yakın. :) Fakat potansiyeli olan diğer ilçelerde yok değil. Sizin yazınında bahsettiğiniz... Yontma taş devrinde olan ilçeler etrafımızda var. Bizim ilçe ise onlara göre cilalı taş devri. Fakat bu tarz oluşumlarda çevre potansiyeli de gerçekten önemli bir etken. Sadece keşfetmek ve ilk yapmak bazen bir işe yaramayabiliyor. Tamam kardeşim toplar çevreyi desek ama bu varsayım risk'i daha kötü yerlere çekiyor maalesef. :))

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Genç nüfus çok ise bence direkt butik kahveci işine girilebilir. Kahve dünyası, starbucks vs. o bayat kahvelerden bahsetmiyorum ama. 3.dalga kahvecilerden. Burada bir başarı öyküsü gördüm de, güzel iş oluyor. Fakat burada bir nokta var dikkat edilmesi gereken o da gerçekten işi severek yapmak lazım. Ben de düşünüyorum böyle bir iş ileride.

Genç nüfus yoğun fakat, önemli olan bu nüfusa nasıl bir hizmet sunacağımız. "Abi ben buraya sürekli geliyorum,çok iyi!" denilecek bir mekan olunmalı.. ve buda külfet ve maliyet isteyen bir iş olup, bizi zorlayacağını düşünmekteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxkingdom

Bence bırak bu konuya kardeşin karar versin.Senin veya bizim karar vermemiz çok saçma ve mantıksız olur.Bu kişisel bir karar.Para da zaten onun parası. Sonrasında pişman olmaması için kendi kararını kendi vermesi bence en sağlıklısı olur.Onun vereceği kararı değiştirmeye veya yönlendirmeye çalışmak bile sonrasında pişmanlık ile sonuçlanabilir. Çok samimiyetle söylüyorum. Benzer şeyler benim başıma da geldi hayatımda.Böyle kişisel , önemli konularda kararı kişinin kendisinin alması ve hiçbir şekilde yönlendirilmemesi bence en doğru olan şey.Ama yine de siz bilirsiniz.

Ben sadece kardeşim için değil, herke için bu konuda sizinle aynı düşüncedeyim. Fakat kardeşiniz size gelip maddi-manevi destek istediği zaman kayıtsız kalmak olmuyor... Onun düşüncelerini dinliyorsunuz ve size nasıl? diye sorduğunda güzel şöyle yada bu şekilde olsa daha iyi yada bu daha kötü demek zorundasınız. :) Yine öneri için teşekkür ederim...

• Google Chorome G kullanıcısına yanıt
    Balkaymağı kim bilmez ki Kadirli de.. O yunus ortak yapar mı adamı?.. Şeytanın önde gideni.. :)
  • dönerci
  • Hemseriymişiz bende osmaniye merkez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morenno

Cep telefonu sektörü oldukça dinamik bir sektör. Kardeşinin bu konuda deneyimli olması büyük avantaj. Başka mecralarda macera aramaya gerek yok. Büyük sermaye de gerektirmiyor. Bir laf vardır en iyi iş bildiğin iştir diye. Kesinlikle cep telefonu işinde kalmalısınız diye düşünüyorum

İnsanlar da şöyle bir düşünce oluşmuş.. Cep telefoncuların hepsi sahtekar, fahiş fiyat kalitesiz hizmet, her yerde varlar yüüznden.. Bir sonraki açılacak olan dükkanında onlardan farkının olmayacağı kanaati getirilip, kurunun yanında yaşta yakılıp, bir siz eksiktiniz diyorlar. Aslında dinamikliği son derece yüksek alım-satım olayı fazla ve gerçekten anlayan bir kişinin ve temiz iş yapanın kazancı olacak bir sektör.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildize

kardeşin eğer bekarsa yurtdışından biriyle tanışıp bi şekilde evlilik yoluyla yada başka bi şekilde yurtdışına gitsin
    kurtarsın kendini .

Bende bekarım hala.. Öyle bir eylem için şans oranımız nedir ki?.. :) Fakat benim yabancı dilim yok. Kardeşimin var onun potansiyel daha yüksek. :))
  • Dilim pizzacı acsın gıda sektörü hiç bitmez heleki oralarda öle biyer yoksa 2 TL den dilimini satsa mis gibi para kazanır ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ele7en

Hemseriymişiz bende osmaniye merkez

DH'de topraklarda varmış.. İşte bizde arkadaşlardan fikir edinmeye çalışıyoruz. :)
  • parfümcü açsın o paraya en iyisi o el temiz ayak temiz günde 5 tane satsa bile para kazanır, ne personel derdi ne vergisi ne algısı tek başına sabah açar dükkanı akşam kapatır, ufak ışıklı bi dükkan yeter. gıda kafe elektronik işine girse elli tane sıkıntısı var. bargello, sansiro hemen veriyo bayilik arasın başlasın hemen çalışmaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ApsinteX

quote:

Cep telefonu sektörü oldukça dinamik bir sektör. Kardeşinin bu konuda deneyimli olması büyük avantaj. Başka mecralarda macera aramaya gerek yok. Büyük sermaye de gerektirmiyor. Bir laf vardır en iyi iş bildiğin iştir diye. Kesinlikle cep telefonu işinde kalmalısınız diye düşünüyorum

İnsanlar da şöyle bir düşünce oluşmuş.. Cep telefoncuların hepsi sahtekar, fahiş fiyat kalitesiz hizmet, her yerde varlar yüüznden.. Bir sonraki açılacak olan dükkanında onlardan farkının olmayacağı kanaati getirilip, kurunun yanında yaşta yakılıp, bir siz eksiktiniz diyorlar. Aslında dinamikliği son derece yüksek alım-satım olayı fazla ve gerçekten anlayan bir kişinin ve temiz iş yapanın kazancı olacak bir sektör.

İşte farkı öne çıkarmak için iyi bir fırsat. Gerek bilgi ve tecrübesiyle gerek ürün çeşitliliği ve hizmet kalitesiyle gerekse iş ahlakı ve dürüstlüğüyle o bölgede ön plana çıkmak için yeterli olur. Milletin ne dediğini boş verin. Konu hakkında bilgi ve deneyiminiz varsa, yeterli donanıma ve birazda sermayeye sahipseniz. O bölgeye yaptığınız işle yeni bir soluk getireceğini düşünüyorsanız. İşe girişmek için yeterli nedeniniz var demektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

İşte farkı öne çıkarmak için iyi bir fırsat. Gerek bilgi ve tecrübesiyle gerek ürün çeşitliliği ve hizmet kalitesiyle gerekse iş ahlakı ve dürüstlüğüyle o bölgede ön plana çıkmak için yeterli olur. Milletin ne dediğini boş verin. Konu hakkında bilgi ve deneyiminiz varsa, yeterli donanıma ve birazda sermayeye sahipseniz. O bölgeye yaptığınız işle yeni bir soluk getireceğini düşünüyorsanız. İşe girişmek için yeterli nedeniniz var demektir

Kesinlikle bende bu fırsatı görüyorum.. Biz sülale olarak Kadirliliyiz ama; kendini yetiştirmişlik konusunda hiç bir zaman oralı olmadık. İnsanları küçümsemiyorum fakat, öylesine anlamsız ve müşteriye değer vermeyen patronlar var ki; inanılmaz derecede şaşırırsınız. Önemli etkenler hizmet kalitesi, müşteri memnunluk potansiyeli ve diğerlerinin derme çatma dükkanından ayrılan yeni bir konsept ve davranış yaratmak. İnanın kardeşim sürekli bu şekilde düşünüyor. Burada ki telefoncuların hiç biri iyi değil, hiç biri işini tam ve adam gibi yapmıyor abi benim yerim öyle olmayacak diyor. Yeni bağlantılar sayesinde bu kaliteye ulaşacağına kendim kadar emin olarak onan inanıyorum...

• Gratis açabilirseniz açın,zarar etme ihtimali yok
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kesinlikle bende bu fırsatı görüyorum.. Biz sülale olarak Kadirliliyiz ama; kendini yetiştirmişlik konusunda hiç bir zaman oralı olmadık. İnsanları küçümsemiyorum fakat, öylesine anlamsız ve müşteriye değer vermeyen patronlar var ki; inanılmaz derecede şaşırırsınız. Önemli etkenler hizmet kalitesi, müşteri memnunluk potansiyeli ve diğerlerinin derme çatma dükkanından ayrılan yeni bir konsept ve davranış yaratmak. İnanın kardeşim sürekli bu şekilde düşünüyor. Burada ki telefoncuların hiç biri iyi değil, hiç biri işini tam ve adam gibi yapmıyor abi benim yerim öyle olmayacak diyor. Yeni bağlantılar sayesinde bu kaliteye ulaşacağına kendim kadar emin olarak onan inanıyorum...

Başarılar diliyorum

• Sizin ordada her şeyin ustası iyi yapanı varmış açılcak bir şey yok o zaman

60 bin tl'ye araç alıp kiraya verme işi olabilir ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

En iyi çorbaci gider osmaniye ADANA yolu göbeğin orada mis gibi ayda 3000 gelir net :)

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.