Şimdi Ara

60 Bin Km'de Motor Yakan Land Rover Discovery (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
9.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: horizon714

Senin mantığınla 100 bin liralik arabada 6 binlik masrafa da laf edilmez o zaman...
    Oran orantı olarak baktığında evet aynı ama bakman gereken ; ortalama bir maaş ile (ortalama maaş 5-6K) 1 milyon’luk (1.000.000) araba ile 100 binlik (100.000)’lik arabayı ne kadar bir ömür çalışarak aldığın.

1 milyonluk arabaya binen adamın zaten kazancı ayda 15-20-30K civarı iken 100K’lık arabaya binen adamın kazancı 5-6-7K civarlarındadır.

Yani adam 5-6K maaş alıyorsa çat diye o aylık 30 günlük emeğini vermekte zorlanırken 1 milyon liralık araya binen adam için bu rakam çok da zor olmamalı.

Ha adam milyonerdir keyfe keder 100K’lık arabaya binebilir ona bişey diyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi straptezlo -- 8 Ocak 2021; 1:37:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence tüketici heyetine şikayet edin veya dava acın peşini bırakmayın 60 binde motor yanması bence aracın kronik bir sorunu ile satıldığını gösterir. Bu yönde maddi manevi tazminat davasi acin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • straptezlo S kullanıcısına yanıt

Strapcigim benim anlamadigim ayda 30 k kazanan maasli adam yok ki ?

Yargitaydaki hakim agabey vardi 2019 passata biniyor bu adam hakim bak. Duz avukat degil, yargitay en yuksek adli kurum. Orada yanilmiyorsam 8-9 k civari maas aliyor. 30k alan adam cumhurbaskani veya milletvekili olmasi lazim.

Bende sevmem land roveri dandik arabalar zamaninda rover 25 alacaktim arabanin motoru.ust.kapak yag icindeydi arastirdim ust kapak contasi yakiyormus ve elektrik aksami arizalari veriyormus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 8 Ocak 2021; 12:28:42 >
  • falken34 kullanıcısına yanıt

Falkenim hey masallah 6 yilda 3 jeep ne demek ? Peki alip satinca zarar etmiyor mu ? Sifir aldigin bir urunu kullanip eskitince deger kaybi oluyor. Tasinmaz mulk degil ki eskiyince deger kasansin.

Kendisi odtu elektrik elektonik mezunu olup enerji bakanliginda yuksek muhendis mi ?

• konu gerçekten sorunu anlamakta güçlük çeken tiplerin ortaya çıkmasına sebep olmuş. 60 binde servis bakımlı araba motor yiyor adam şu kadar pahallı arabaya biniyorsan yaptırırsın diyor aynen sorun zaten bu. okumakta veya anlamakta güçlük çekiyorsunuz sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: kendindenvazgeçenadam

konu gerçekten sorunu anlamakta güçlük çeken tiplerin ortaya çıkmasına sebep olmuş. 60 binde servis bakımlı araba motor yiyor adam şu kadar pahallı arabaya biniyorsan yaptırırsın diyor aynen sorun zaten bu. okumakta veya anlamakta güçlük çekiyorsunuz sanırım

Hele sorunu anlayan tipe bak hele... km nin ne önemi var anlamıyorum ki konuşuyorsunuz kullanmayı bilmezsen yanlış yağ koyar kullanırsan her seviyede yer motoru ne ki yani uzun zamandır kullanıyorum etrafımızda da var tık yok ayrıca bi kullanım şekli yok ama insanlar tuhaf daha hızlı süratlensin diye benzin koyan var..

• Zenginin derdi de milyonluk oluyor tabi.
  • Hocam İngiltere merkeze yazın bu konuyu. Şikayet edin. Destek isteyin.
  • 2017 de 0 land rover discovery alan adam bütün masrafları karşılar. Alırken hava atarken bize mi sordun ? git öde

• Kıskançlık, çekememezlik böyle bir şey olsa gerek!

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6882984C7

2017 de 0 land rover discovery alan adam bütün masrafları karşılar. Alırken hava atarken bize mi sordun ? git öde

• 3 yıldır Range Rover Autobiography modelini kullanıyorum sadece geçen yaz elektrikli basamak hatası verdi açılmamaya başladı Ankara borusun'da 12.000tl düzelttiler aracın 4 tane alt vidasını söküp otomatik motorunu değiştirdiler sadece eskiden bu paraya sandık motor getirtiklerini bilirim  sizede geçmiş olsun sadakat programı diye birşey var aslında sürekli gelen müşterilere uygun servis veriyorlar ama sizin bursada bu geçerli değil sanırım Ankara borusun'da uygulanıyor bu sistem

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Strapcigim benim anlamadigim ayda 30 k kazanan maasli adam yok ki ?

Yargitaydaki hakim agabey vardi 2019 passata biniyor bu adam hakim bak. Duz avukat degil, yargitay en yuksek adli kurum. Orada yanilmiyorsam 8-9 k civari maas aliyor. 30k alan adam cumhurbaskani veya milletvekili olmasi lazim.

Bende sevmem land roveri dandik arabalar zamaninda rover 25 alacaktim arabanin motoru.ust.kapak yag icindeydi arastirdim ust kapak contasi yakiyormus ve elektrik aksami arizalari veriyormus.

Dostum emin misin ya savcı tanıdığım 15K civarı alıyor. Benim senior’um 12K alıyor (yazılım sektörü)

Bu ülkede bekçiler 4-5K civarı alıyor ya sende bi yanlışlık var ya da hakimler gerçekten az maaş alıyor

• geçmiş olsun bizim ülkemizde maalesef servislerde durum bu hizmet te afrika ülkesi ama ücretlendirmede abd den pahalı yani abd de aynı birim değil aynı para değeri atıyorum Türkiyede 10 bin bakımı 1000 tl ise orada 50 dolar . 50 dolar = şuan 350 400 tl arası bir fiyat yani paramızla rezil oluyoruz bunun sebebide bizim hakkını aramayan insanımız en azından bilinçli tüketici olmalıyız ama hepimiz.

• straptezlo S kullanıcısına yanıt

Bizim saglik ocagindaki doktor niye fakir o zaman ? Bakiyorum 2007 model c4 e biniyor adam. Yazilim isinde iyi para o zaman hatasi tip okumak olmus. Demek ki cok okumakla zengin olunmuyor, orada yanilmisim.

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Bizim saglik ocagindaki doktor niye fakir o zaman ? Bakiyorum 2007 model c4 e biniyor adam. Yazilim isinde iyi para o zaman hatasi tip okumak olmus. Demek ki cok okumakla zengin olunmuyor, orada yanilmisim.

Olabilir

• Satıp ikinci el koleos alsanız çok daha mutlu olabilirsiniz :) üstüne kalan para ile yakıt ve bakımları yaptırır sorunsuz gezersiniz hemde daha yeni model
  • Land Rover / Range Rover alan herkes bilir bunu. 100 bine gelmeden motoru bir kere elinize almanız gerekiyor. Yıllardır kronik sorun bu. Hele 2.7 HSE 'ler neydi öyle, kupadan ayrılmayan araç kalmamıştı :D Kendi aracımın servisinin yanında Range/Land servisi var. Adamlarda 10 tane lift var. Bir tanesini boş görmedim. 1 günlük işleme 100 binlik oluyorlar diye çok söylediler bana. Allah korusun Land/Range alacağıma BMW Mercedes'e bakarım İngiliz 'ler uzak dursun

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Hele sorunu anlayan tipe bak hele... km nin ne önemi var anlamıyorum ki konuşuyorsunuz kullanmayı bilmezsen yanlış yağ koyar kullanırsan her seviyede yer motoru ne ki yani uzun zamandır kullanıyorum etrafımızda da var tık yok ayrıca bi kullanım şekli yok ama insanlar tuhaf daha hızlı süratlensin diye benzin koyan var..

Alıntıları Göster

adam araba servis bakımlı diyor yanlış yağ diyorsun

• İnanılmaz!

1M fiyatlı araç, bakımlar yapılmış ve 60.000'de motor değişecek?

Motoru 300.000 lira? indirimle size 60.000 lira?

Bi snickers yemem lazım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.