Şimdi Ara

6 Plus Durup Dururken Kapanıyor. ELMA YANIP SÖNÜYOR AÇILMIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
13.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefonu ikinci el aldım. Orjinal şarj kablosu yok. Onun dışında açıldığı zaman kullanırken herhangi bi problem ile karşılaşmadım. Fakat durup dururken telefon kapanıyor. Ve geri açmaya çalışırken elma logosu gelip gidiyor. Açıldıktan sonra kullanabiliyorum ama dediğim gibi kendiliğinden tekrar kapanabiliyor. İlk aldıgımda giriş ekranına parola koymuştum. Kilit ekranında parolanın son hanesini yazınca donuyordu telefon. iTunes ile sıfırladım ve parola koymadım. Ama bu seferde bu kapanma sıkıntısı başladı. Şarjda herhangi bir değişim olmuyor tekrar açıldıktan sonra.

Sizce sıkıntı nedir?

• bu kendini kapatma olayı yanlızca tuşları kilitlediğimde oluyor. telefon tuşlar kilitli ekran kapalıyken kendini kapatıyor. 2-3 saattir tuş kilitlemiyorum ve hiçbir sıkıntı yok. yarın telefoncuya götürcem zaten ama sizce bunun derdi nedir? yazılımsal bişeymi acaba ios ile alakalımı? yoksa telefoncu herhangi bir parçasını mı değiştirecek? yardımcı olursanız sevinirim
  • Pil değiştirmeyi düşünebilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • RAFREF kullanıcısına yanıt
    hocam gerekli ise pilide şarj kablosunu da değiştiririm. fakat şarjda ani değişimler olmuyor. kapanıp açıldığında da kaldığı yerden devam ediyor. bu sıkıntı kesin olarak pilden dolayı mıdır sence?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alice Glass

hocam gerekli ise pilide şarj kablosunu da değiştiririm. fakat şarjda ani değişimler olmuyor. kapanıp açıldığında da kaldığı yerden devam ediyor. bu sıkıntı kesin olarak pilden dolayı mıdır sence?

Bence önce iTunes ile dfu modunda sıfırlayın. Sorunun yazılımdan kaynaklanmadığından emin olmak için. Sonra gerisini ona göre değerlendiririz hocam. Eğer donanım ile ilgiliyse pilin voltajında sorun olabilir.
  • Aynı sorun nedeniyle bir arkadaşımın telefonunu değiştirdi Apple. Sıfırlamak veya yeni sürüme yükseltmek işe yaramamıştı çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: RAFREF

quote:

Bence önce iTunes ile dfu modunda sıfırlayın. Sorunun yazılımdan kaynaklanmadığından emin olmak için. Sonra gerisini ona göre değerlendiririz hocam. Eğer donanım ile ilgiliyse pilin voltajında sorun olabilir.

hocam dfu modundan kastın nedir bilmiyorum ama parola ekranında takılı kalınca iTunes ile sıfırlamıstım zaten ilk iş olarak. yine de bu şekilde cihaz şuan. kesin donanımsal mıdır sizce?

@freedom77 hocam telefonun garantisi yok onu yapamam sanırım

• quote:

quote:

quote:

hocam dfu modundan kastın nedir bilmiyorum ama parola ekranında takılı kalınca iTunes ile sıfırlamıstım zaten ilk iş olarak. yine de bu şekilde cihaz şuan. kesin donanımsal mıdır sizce?

Dfu modu telefonu kapattıktan sonra home tuşuna basmaya devam edip bilgisayara bağlıyorsunuz. Sona iTunes ile sıfırlıyorsunuz. Bence direk donanımsal demeden önce garantiye gösterin daha sonra uygun çözüm düşünün.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dfu modu telefonu kapattıktan sonra home tuşuna basmaya devam edip bilgisayara bağlıyorsunuz. Sona iTunes ile sıfırlıyorsunuz. Bence direk donanımsal demeden önce garantiye gösterin daha sonra uygun çözüm düşünün.

• arkadaşlar telefonun garantisi yok. itunes'den dediklerinizi yaptım bişey değişmedi. bugün tanıdığım bir telefoncuya götürdüm, orjinal 0 batarya takıp denedik yine aynı. sorun büyük ihtimalle işlemcide dedi. ona da müdahale etmesine izin vermedim. ki kendi de dedi zaten ben girersem elimde kalabilir diye :D var mı bana akıl verebilecek birisi ne yapmak lazım buna?
  • Alice Glass kullanıcısına yanıt
    Ben bu kadar biliyorum hocam. Gelişmeleri anlat buraya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dünden beri telefonu müzik çalar sürekli açık şekilde kullanıyorum. ses 0'da. ama tuşları kilitlediğimde arka planda çalıştığı için telefon kapatmıyor kendini. bugün pazar diye bişey yapmadım. yarın bir telefoncuya bırakcam bana kesin olarak sorunu söylesin diye. o zaman yine haber ederim.
  • Hocam merhabalar.Benim telefonda aynı durumda sorunu çözebildiniz mi?
  • ag67 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim konunun içindeki cevaplar hala geçerli.

• Teşekür ederim cevabınız için.Açma kapama tuşuda çalışmıyordu.Telefonun içini temizleyince düzeldi.Ardından format atınca kendine geldi teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.