Şimdi Ara

6 gb 1060 vs 4 gb rx580 + Freesync

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba iki model arasında kaldım internette araştırdığım kadarıyla çoğunluk 1060 diyor fakat freesync monitöre sahibim bu durum göz önüne alındığında hangisini tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürler

• 580 8gb
  • Freesync bir monitöre sahipsen RX580 alman çok daha mantıklı olacaktır.
  • 8 gb rx580 e bütçe yükseltemiyorum daha doğrusu beklemek istemiyorum uzun süredir beklediğimden dolayı ama 4 gb olması tedirgin etmiyor diyemem
  • 4GB olması engel değil, yeni eserlerde yeri geldikçe belleğe veri çağırım özelliği var olacak. HBCC bu kartta yok ama onun alt yapısındaki bellek yönetimini gpu uzmanlarına bırakma fikri, bu karta da tıpkı nasıl Fury-Vega Serileri'ne yarıyorsa, yarayacak.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    fazla bilgi sahibi olmadığım anlamadım fakat sorun olmayacağını dünüyorsunuz sanırım cevabınız için teşekkürler
  • Streaming yapıcak an be an, hiçbir paket bellekte tam açılı durmayacak, sadece kullanıldığı kadarı olacak. Bunun için de devamlı texture çözmesi gerekli olacak simultane bir şekilde. Bu noktada AMD kartların iki avantajı var: bantgenişliği çok ve çözme hızı fazla. Nvidia kartlarınsa çizme hızı fazla. AMD mekanik bir şekilde soruna yaklaştığı için, sahne arkasındaki çalışmalar hep AMD'ye yarayacak diye düşüncemi belirteyim.
    Eskiden Nvidia kartların çizimde bantgenişliği sebebiyle geride kalacağını düşünüyordum. Ancak, rasterizer avantajları var; çözünürlüğün artmasıyla daha az kayıp oluyor(%5-%2). Tam olarak bu iki kartı kıyaslamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 19 Kasım 2017; 23:50:56 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.