Şimdi Ara

5ms ips vs 1ms tn ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
4.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Valla dostum , 144 hz 1ms Tn panel monitör vardı zamanında 10 gün kadar dayanabildim ve iade etmiştim :) üzerine 2 Ah-IPS ekran aldım 2.sini hala kullanıyorum belli başlı sorunları var evet fakat onlara alıştım ve kullanıyorum.Tamamen sorunsuz IPS almak istedin mi (mesela tamamen ışık sızdırmayan gibi) mağazada karpuz seçer gibi seçmen lazım çoğunda var maalesef.Bu saatten sonra değişirsem de en aşağı 2k 60Hz çerçevesiz ips alırım ve kendim için FullHD devrini kapatırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisioner -- 5 Ekim 2017; 19:53:59 >
  • Bende panel olarak sony 55 inc 4k tv kullaniyorum yenilenme hizi 100hz gercek 800hz ips panel renkler super de pc ekranina bakinca camur gibi geliyor oyundan soguyorum. Oyuzdenmonitor alicam 55inc buyuk olmuyor. Kararsiz kaldim hangi ips paneli alsam. Hp bir paneli var 7ms cok ovuyorlar alinirmi yoksa dell mi alsam birde 4ms ips acer var 75hz uygun fiyati zor isoff

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende şu aralar çok kararsızım ıps mi tn mi diye gözüm bu monitörde ama ne yapacagıma karar veremedim yardımcı olabilecek birileri varmı?

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-vx239h-full-hd-hdmi-ips-monitor.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alonedark_01

Bende şu aralar çok kararsızım ıps mi tn mi diye gözüm bu monitörde ama ne yapacagıma karar veremedim yardımcı olabilecek birileri varmı?

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-vx239h-full-hd-hdmi-ips-monitor.html

Ayaktan dolayi saga 5ml yamuk duruyormus. Goruntu guzel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renk İstiyorsan VA Panel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • N3v3N N kullanıcısına yanıt
    Eğer bütçe yeterliyse gayet güzel bir monitör. Samsungun Quantum Dot teknolojisi gerçekten üst seviye renk kalitesi sunuyor.
    144Hz ve 1ms olduğunu da düşününce tüm işlemler için biçilmiş kaftan bu.

Freesync'ten faydalanmak için amd tabanlı bir ekran kartı da tercih edebilirsin.
  • 7ms ips hp au 24 monitor aldim ince cercevesiz hoporlorde var renk kalibreaide olmus 696 tl %5 indirim 656 geliyor ustune 60tl maksi puan 600tl iste gittigidoyor uzerinden media marktan aldim. bugun gelir

• ekran geldi. cs go payday 2 oynadim. 24 inc tam idal boy. sunu soyleyebilirim. ekran guzel. renkler iyi. ips zaten tv kullandigim bir teknoloji. 4k ile fhd arasinda fark oyle anlatildigi kadar yok. takilma vs durum yok. cs go kronik sorunu zaten isterseniz dunyanin en iyi kartinia kullanin baglanti iyi olsun. server lar kotu turkuyedeki 40-60 fps arasi veriyor. hatta cogu zaman 30altina dusuyor.

en onemli sey baglanti hizi ve mause kablosuzsa lag. suan logitech g602 mause var. cok fsrkediyor. siktim vuramadim olayini en cok o etkiliyor.

• diabl0 kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun nasıl 7ms ile oyun deneyiminiz nasıl fps oyunlarda sıkıntı yaratıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Alonedark_01

Hocam hayırlı olsun nasıl 7ms ile oyun deneyiminiz nasıl fps oyunlarda sıkıntı yaratıyor mu?

çok teşekkürler. aslında gözüm phlipis deydi ama hp ince olması cekti beni. profosyonel oyuncu değilim ama günde 1,5 saat cs go oynuyorum. su anda hiç bir problem yok gayet güzel. benim için önemli renklerdi ama en ufak takılma ve görüntü takibi olmuyor. gayet memnunum. zaten amazon yorumlarını ve diğer site yorumlarını okuyarak almıştım. cayır cayır cs go oynayan arkadaşlar var onlarda memnun. tepki süresi hissedilmiyor yada benim gözüm kavrayamıyor. hoş 5 ms altıhiç monutör kullanmadım. ama oyunu etkeleyen 2 şey kablosuz mouse lagı birde oyunu ssd kurun çok fark ediyor hatta fps bile online da feci etkiliyor. internet birde iyiyse kablosu bile sorun yaşamıyorsunuz. diğerlerini salla gitsin.
    zaten monutörü 6 yıllık dizistüne taktım 2gb harici 6770m vardı baya eski cs go da 80-50fps görüyor buda bana yetiyor.

• birde bütceniz varsa dell ve phlipise bakın renk skalası daha iyi bunların. bir tık ustugibi. 600tl en iyi monıtor hp zaten genelde apple retine ekran kullananlar aldığı için yöneldim. gözünüz iyi monitore ve yüksek çözünürlüğe alışınca dönüşü olmuyor.

telefon s6edge 2k ekran süper almoleid
    tablet Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition 2560 x 1600
    tv sony xd8505 4k ips 55"
    monitör hp 24 ae fhd Renk kalibreleri birbirine yakın. kıyaslamamı ona göre yaptım piksel yogunluğu biraz az ama oda rahatsız etmiyor 40cm belli olmuyor
  • Hocam merhaba,

Oyunlarda gerçek netlik ve akıcılık için kesinlikle TN yada VA panel ürün bakmalısın. Hiçbir yerde ips panel kullanıp oyun oynayan adam göremezsin tabii iyi oyunculardan bahsediyoruz. Oyunları oynarken senin için tepkime süresi çok önemli olmalı panel parlaklığı yada keskin görüş sağlayamıyorsa ips almanın bir manası yok. Bence bu konuyu iyi araştır derim.
  • BENİM İÇİN GÖRÜNTÜ ve renk kalitesi önemli. monutorun amacı renkler. ben farketmiyorum monutordeki tepki suresini. zaten profosyonel de değilim stres atmak için takılıyorum. bence abartılı seyler insan algısının otesinde satıs stratejisi firmaların. 1ms 5ms 7ms. ben sıktımmı iniyor adamlar. 7ms monitorde. renklerde canlı baktımmı pc keyif alıyorum ounda ve internette. gerisi teferruat. baskaları beni ilgilendirmiyor. sonuc olarak turnuvaya katılacak değilim. eğlence için oynuyan insanlarız. varsa bile 1ms sanılandan fazla etkisi en fazla 1kill etkiler. görüş acısı ve renk hepsinden onemli. bu arada deli gibi cs ve payday 2 oynuyorum. monutorde dahili hoplorde cabası ise yarıyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.