Şimdi Ara

5870 mi 6870 mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
2.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bana göre 6870 arada kalmış ve kesinlikle almaya değmeyen bir karttır.Nedeni ise kendisinden en az 100tl daha ucuz olan 5850 ve 6850'ye overclock ile yakalanmasıdır.İki kartta performans olarak birbirlerine yakındır ama 5870 yaklaşık yüzde 10 kadar daha iyidir.Overclock potansiyeli iki kartın da berbattır.dx11de6870'in öne geçmesi ise sözkonusu değildir
  • Zamanında elimden geçen iki tane MSI 6870 Hawk'a ait X skorlarını hatırladım ve fikir versin diye buraya koyayım dedim. Elinde 5870 ve 5870 CF olan arkadaşlar da X skoru alarak koyabilirlerse daha sağlıklı karşılaştırma imkanı olur. P skoru, yalnızca aynı donanım olursa karşılaştırılabilir. Herkesin donanımı aynı olmayacağı için, karşılaştırmaları yalnızca X skoru üzerinden yapmamız gerekiyor.

Aşağıda kartın tek stok, CF ve OC'li CF hızlarına ait X skorları var. Tekken OC'li olarak X skoru almamışım; onu sormayın. P skorları da var ancak önceki paragrafta yazdığım sebepten ötürü onları şimdilik koymadım. Çok isterseniz onları da koyarım.

5870 için hatırladığım kadarıyla X skoru olarak 1500'lü bir skor almış olmam gerekiyor ancak yanlış hatırlıyor olabilirim. 5870 için net olarak hatırladığım, Zotac GTX 470 AMP ile aynı skorları verdiğiydi. Onu da Asus 5870'i olan bir arkadaşımdan rica edeceğim; o koyar.

NOT: Bu 6870'ler fabrika çıkışı 30 MHz hız aşırtmalı olarak gelmektedir.

MSI 6870 Hawk: VGA stok.
     5870 mi 6870 mi?

MSI 6870 Hawk CF: VGA'lar stok.
     5870 mi 6870 mi?

MSI 6870 Hawk CF: VGA'lar 1000 MHz'de.
     5870 mi 6870 mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 24 Şubat 2012; 20:52:41 >

• Kızdırmayın Mürsel'imi, arşivi yıkar tepenize
    6870'in tess performansı iyileştirilmiştir, ama benchlerde 300-350 TL arasında alınacak orta şeker karttır. Oyuncu gözüyle bakarsak, hele multi oynuyorsam 6870 5870'in yanından geçmez.
    5870'in 6950'yi geçtiği oyunlar bilirim. Gelen driverlar sonrasında 6950 öne geçmiştir.... Yine 6870 geçen sene 11.6 sürücü dahil 5870'ten daha fazla driver desteği almıştır.

BF3'e bakarak kıyaslama yapmak, daha doğrusu Bf3 Full Ultra olarak kıyaslama yapmak için 6870, 5870, 6950 hiç uygun kartlar değil. Dahili bileşenlerde
    çok görürsünüz 6870 ile 45 fps ultra oynuyorum diye. Doğrudur oyunun single modunda, bazı bölümlerin bazı yerlerinde mümkündür

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Zamanında elimden geçen iki tane MSI 6870 Hawk'a ait X skorlarını hatırladım ve fikir versin diye buraya koyayım dedim. Elinde 5870 ve 5870 CF olan arkadaşlar da X skoru alarak koyabilirlerse daha sağlıklı karşılaştırma imkanı olur. P skoru, yalnızca aynı donanım olursa karşılaştırılabilir. Herkesin donanımı aynı olmayacağı için, karşılaştırmaları yalnızca X skoru üzerinden yapmamız gerekiyor.

Aşağıda kartın tek stok, CF ve OC'li CF hızlarına ait X skorları var. Tekken OC'li olarak X skoru almamışım; onu sormayın. P skorları da var ancak önceki paragrafta yazdığım sebepten ötürü onları şimdilik koymadım. Çok isterseniz onları da koyarım.

5870 için hatırladığım kadarıyla X skoru olarak 1500'lü bir skor almış olmam gerekiyor ancak yanlış hatırlıyor olabilirim. 5870 için net olarak hatırladığım, Zotac GTX 470 AMP ile aynı skorları verdiğiydi. Onu da Asus 5870'i olan bir arkadaşımdan rica edeceğim; o koyar.

5870 mi 6870 mi?

5870 mi 6870 mi?

5870 mi 6870 mi?

Serialim olsa X yapıcam da

• quote:

Orijinalden alıntı: setek01
    BF3'e bakarak kıyaslama yapmak, daha doğrusu Bf3 Full Ultra olarak kıyaslama yapmak için 6870, 5870, 6950 hiç uygun kartlar değil. Dahili bileşenlerde
    çok görürsünüz 6870 ile 45 fps ultra oynuyorum diye. Doğrudur oyunun single modunda, bazı bölümlerin bazı yerlerinde mümkündür

gtx590 mı alalım ne yapalım o zaman?

• dx11 de 6870 daha iyi diyorsunuz 3d mark11,bf3.ditr3, metro 2033 5870 önde ben bu işi çözemedim bi türlü
  • Konunun tamamını okumadım ama neden vatandan %25 indirimle 6850 almıyorsun. aynı para. hem de 0. 2. eller hep arıza çıkartır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyitonbaşi

dx11 de 6870 daha iyi diyorsunuz 3d mark11,bf3.ditr3, metro 2033 5870 önde ben bu işi çözemedim bi türlü

6870'in üstünlüğü yalnızca kağıt üzerinde. 6000 serisinin orta-üst seviye kartıdır 6870. Ancak 5870, 5000 serisinin üst seviye kartıdır. Sonundaki 3 rakama bakıp ta nasıl olsa ikisi de 870 diye bitiyor ancak 6 serisi daha yeni diye 6870 daha iyidir diye birşey yok yani. 6870'i, 5770'in yeni versiyonu gibi düşünün bu sebeple.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kitmaker

Konunun tamamını okumadım ama neden vatandan %25 indirimle 6850 almıyorsun. aynı para. hem de 0. 2. eller hep arıza çıkartır.

2. eller nasıl hep arıza çıkarıyor yaw o kadar çok ikinci el parça kullandım hiç arızasını görmedim
  • quote:

Konunun tamamını okumadım ama neden vatandan %25 indirimle 6850 almıyorsun. aynı para. hem de 0. 2. eller hep arıza çıkartır.

Ya şanssızlığın sebebiyle sana öyle denk gelmiş. Ya da önyargılı bir cümle kurmuşsun.
    Kullandığım kartların sadece birinde sorun çıktı, onu geri iade ettim ve satıcı sorun çıkarmadı. Hangi malı, kimden alacağınızı bilirseniz, ürün arızalı bile çıksa sorun yaşamazsınız, sorun bile yaşasanız, bunu çabucak halledersiniz.
  • quote:

Zamanında elimden geçen iki tane MSI 6870 Hawk'a ait X skorlarını hatırladım ve fikir versin diye buraya koyayım dedim. Elinde 5870 ve 5870 CF olan arkadaşlar da X skoru alarak koyabilirlerse daha sağlıklı karşılaştırma imkanı olur. P skoru, yalnızca aynı donanım olursa karşılaştırılabilir. Herkesin donanımı aynı olmayacağı için, karşılaştırmaları yalnızca X skoru üzerinden yapmamız gerekiyor.

NOT: Bu 6870'ler fabrika çıkışı 30 MHz hız aşırtmalı olarak gelmektedir.

quote:

bak yukarda skorlarım var performans ve extrem kaç alıyor gör işlemciin benden daha iyi puan almasına ragmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rainbow_Six -- 24 Şubat 2012; 14:16:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: blackh4wk

quote:

Orijinalden alıntı: setek01

gtx590 mı alalım ne yapalım o zaman?

Hiç birşey alma. Bırak zaman geçsin, herşey zamanla düzelecektir

• quote:

Orijinalden alıntı: senol2985

bak yukarda skorlarım var performans ve extrem kaç alıyor gör işlemciin benden daha iyi puan almasına ragmen

Bak yukarıda ne yazmışım. Okumadan yazdığın ne kadar da belli. 6870'lerin bench'lerini koydum diye hâlâ 6870 önerdiğimi mi sanıyorsun yoksa?

quote:

quote:

dx11 de 6870 daha iyi diyorsunuz 3d mark11,bf3.ditr3, metro 2033 5870 önde ben bu işi çözemedim bi türlü

6870'in üstünlüğü yalnızca kağıt üzerinde. 6000 serisinin orta-üst seviye kartıdır 6870. Ancak 5870, 5000 serisinin üst seviye kartıdır. Sonundaki 3 rakama bakıp ta nasıl olsa ikisi de 870 diye bitiyor ancak 6 serisi daha yeni diye 6870 daha iyidir diye birşey yok yani. 6870'i, 5770'in yeni versiyonu gibi düşünün bu sebeple.

Bak buraya tekrar yazıyorum çünkü, dolaylı cümlelerden anlamıyorsun sanırım: 5870, 6870'ten daha iyidir. OK.

• arkadaşım 5870 skor istemişin gönderdim olay budur
  • quote:

quote:

Ya şanssızlığın sebebiyle sana öyle denk gelmiş. Ya da önyargılı bir cümle kurmuşsun.
    Kullandığım kartların sadece birinde sorun çıktı, onu geri iade ettim ve satıcı sorun çıkarmadı. Hangi malı, kimden alacağınızı bilirseniz, ürün arızalı bile çıksa sorun yaşamazsınız, sorun bile yaşasanız, bunu çabucak halledersiniz.

aynen ben 5850 aldım kart sanırsın sıfır o derce kutusu bile tertemizdi

• quote:

5870 mi 6870 mi?

5870 mi 6870 mi?

5870 mi 6870 mi?

hocam skoru düşük geldi bana ben 5850 ile 925/1170 hızlarında 1428 grafik puanı almıştım.

• Fiyat hangisinin ucuzsa onu al.

Crosfire yapmayı düşünüyorsan 6870 al
    Satması 6870 i elden çıkarmak daha kolay olur.
    Ancak kendim 5870 kullanıyorum 6870 e değişmem çünkü voltajsız 940/5000mhz akıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam skoru düşük geldi bana ben 5850 ile 925/1170 hızlarında 1428 grafik puanı almıştım.

Mesajda da yazdığım gibi, fii tarihten kalma ekran çekimleri bunlar. Ne o kartlar, ne de bilgisayar elimde olmadığı için benim tekrar test etme imkanım yok ancak kartlar arkadaşımda olduğu için ondan bir daha X skoru isteyeyem, bakalım sonuç ne gelecek.

Birincisi 5850 kullanmadığım için net bir değerlendirme yapamıyorum. İkincisi ise çok az kişinin bildiği şöyle birşey var. Örnek olarak GTX 580'den X skoru alırken NVIDIA denetim masasındaki otomatik ayarları kaliteye çekerseniz, skor 2200 gibi çıkarken, performansa getirip test ettiğinizde 2400 gibi çıkmakta. AMD'nin Catalyst'inde de buna benzer bir ayar söz konusu ise, ondan da kaynaklanabilir. Yani ben 6870'lerin X puanını alırken o ayar stok ayardadır da senin ki performans seçilidir. Bundan dolayı senin puanın daha yüksek çıkmışta olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise bilmiyorum onu. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olupta bu detayı açıklayabilirse memnun oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: suleymangonca

Ancak kendim 5870 kullanıyorum 6870 e değişmem çünkü voltajsız 940/5000mhz akıyor

Süleyman, OPTİMİST'ten istedim, akşam koyacak. Sen de bir X skoru alıp koyarmısın buraya stok ve OC'li olarak sana zahmet.
    Hem 5870-6870 farkını görmüş oluruz. Hem de farklı model 5870'ler arasındaki farkı görmüş oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 24 Şubat 2012; 14:56:08 >
  • quote:

quote:

Mesajda da yazdığım gibi, fii tarihten kalma ekran çekimleri bunlar. Ne o kartlar, ne de bilgisayar elimde olmadığı için benim tekrar test etme imkanım yok ancak kartlar arkadaşımda olduğu için ondan bir daha X skoru isteyeyem, bakalım sonuç ne gelecek.

Birincisi 5850 kullanmadığım için net bir değerlendirme yapamıyorum. İkincisi ise çok az kişinin bildiği şöyle birşey var. Örnek olarak GTX 580'den X skoru alırken NVIDIA denetim masasındaki otomatik ayarları kaliteye çekerseniz, skor 2200 gibi çıkarken, performansa getirip test ettiğinizde 2400 gibi çıkmakta. AMD'nin Catalyst'inde de buna benzer bir ayar söz konusu ise, ondan da kaynaklanabilir. Yani ben 6870'lerin X puanını alırken o ayar stok ayardadır da senin ki performans seçilidir. Bundan dolayı senin puanın daha yüksek çıkmışta olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise bilmiyorum onu. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olupta bu detayı açıklayabilirse memnun oluruz.

yok hocam sürücüyü yükledim ayarları ile oynamadım resim eklerim bende 6870 düşünüyordumda o yüzden sordum puanı kolay gelsin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.