Şimdi Ara

5800 TUŞ KİLİDİ TAMAMEN KİLİTLENDİ VE HİÇ AÇILMIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefon elimden kayıp 1 metreden yere düstü. tus kilidi acılmıyor.pili sokup taktım. pin konunu giriyorum sonra telefon acıldıgında anında kilitliyor ve bende telefonu kullanamıyorum.. Kuzey Kıbrısta oldugum için burada servise götürme imkanım da yok.. Ne yapmamı önerirsiniz arkadaslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yahya_EKE -- 8 Temmuz 2010; 0:18:15 >

• yazmayı unutmusum. 20 gun evvel V50 ye gecmiştim.
  • Telefona format atmayı dene onun haricinde teknik servise yollamadan sorunu halledebileceğini düşünmüyorum
  • tuş kilidi açılmadan format nasıl atılır ki? bilmiyorum onu. bu arada nette ufak bir arastırma yaptım. v50 serisinde bu tarz problemlerin görüldüğü yazılmıs. bende daha evvelki versiyon olan v40 gecmeyi dusunuyorum. telefonu kabloyla baglayınca birkac saniyeligine de olsa tuslar acılıyor. nasıl hard fotmat atabilirim telefona
  • Tlefona hard reset atmak için buradan yardım alabilirsiniz>

http://forum.donanimhaber.com/m_18435733/tm.htm
  • hard formatı da attık faydası yok. yine kapandı ve öyle kaldı.. yok mu bir fikri olan arkadaslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yahya_EKE -- 8 Temmuz 2010; 0:53:19 >
  • ayrıca verdiğiniz link için de teşekkür ederim. eminim aradığım bilgiyi 550 sayfalık konu içerisinden rahatlıkla bulabileceğim.
  • Ben linki yardımcı olmak için verdim dalga geçin diye değil şurda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Ayrıca telefonunun teknik servise gödermeden düzeleceğini düşünmüyorum anakart kendini kilitlemiş olabilir

İyi akşamlar.
  • 1 - Eski sürüme dönemezsin. Zor u başarabilirim imkansız biraz zaman alır diyorsan o başka tabi.

2 - Telefona kulaklık takınca seçim ekranı gelir ve tuş kilidi otomatik açılır.

3 - Sorunun sarsıntı sebebiyle tuş kilidinin içindeki mekanizmanın takılı kalmış olmasından kaynaklanacağını düşünüyorum. Zira o işi yapan şey mekanik bir sistem. Gerisi ise elektronik ve bu kısım basit düşme ile bozulacak yapıda değil.

4 - V50 ile nasıl bir sorun oluyor onu da anlamadım. Yazılım sorunu olsa hepsinde olur, donma reset gibi bir sorun değil bu. Başınıza gelen olay düşme sonucu oluşan bir hasar. Ya aldığınız yerde teknik servise vereceksiniz ( Firma ile görüşün kargo ile yollayın. ) ya da orada başka bir nokia servisine verip parası neyse ödeyeceksiniz. Kaldı ki Türkiyede bir servise de verseniz darpı tespit ederler ise telefonunuz garanti dışı kalacaktır.
  • hard formata at arkadaşım. bu işemi telefonun açılma anında yaptığın için tuş kilidi sıkıntısını yaşamadan atabilirsin. üstelik en sağlam hatta tem çözüm bu. eyer düzelmesse donanımsal sorun olmuştur
  • aarkadaşlar hard format attım. telefon açıldıgında tuş kilidi açıldı tabi.. ama belli bir süreden sonra otomatik olarak yine kilitledi kendini ve hala da öyle. tuş kilidini tamamen iptal edebiliyor muyuz telefon uzerinden. yada otomatik kilidi?
  • otomatik kilidi edebilirsin ancak telefon üzerinden edemessin. telefonun içini açıp o donanımı iptal etmen gerekir o karışık iş. zaten tuş kilitsiz kullanamassın telefonu bir şekilde servise götürmen gerek...
  • biliyorum servise götürmem gerekiyor ama sanırım enazından 1 ay daha götürme imkanım yok. ayarlardan otomatik kapanmayı duzenleyebilirsem enazından kullanabilirim. nasıl otomatik tuş kilidini kapatabilecegimi biliyor musunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yahya_EKE

ayrıca verdiğiniz link için de teşekkür ederim. eminim aradığım bilgiyi 550 sayfalık konu içerisinden rahatlıkla bulabileceğim.

Güzel cevap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeKNoYDN -- 9 Temmuz 2010; 20:58:06 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.