Şimdi Ara

5800 Hard Format Nasıl Atılır??? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
348.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Benım Telfonun Kılıt Kodu 12345 Değıl Nasıl Formatlayablrım 12345 yazıorum olmuor Lutfen Yardıımcı Olun
  • yahu hafıza kartına yüklü uygulamalarım vardı formattan sonra görmemeye başladı. bi çaresi var mıdır var ise nedir?
    teşekkür ederim.

(nolurdu şu dahili hafızayı accık daha fazla yapsalardı. sırf bundan dolayı hard format attım..)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapxpress
    yahu hafıza kartına yüklü uygulamalarım vardı formattan sonra görmemeye başladı. bi çaresi var mıdır var ise nedir?
    teşekkür ederim.

(nolurdu şu dahili hafızayı accık daha fazla yapsalardı. sırf bundan dolayı hard format attım..)

x6;)
  • *#7370# formatlanması için yeterlı sonra güvenlik kodu ister *#7780# diger ayarların sıfırlanması için

• ''''''''''''''''''''''''''''''ben bişey sormak istiyorum teli şarkı atmak içn pc ye bağladğmda yetrli hafıza yok dio.s 15 tane şarkı atıcm ama almadı grçekten yetrli hafıza yok mu die bakmak içn 45 tane şarkı sildiğimde yine almadı.s format attım şmdi hafıza kartında 809 tane şarkı varyani format hafıza kartını etkilememş resm filan başka hiç bir program yok.pc bağlantısndada 0 bayt boş alan diyo formata rağmen.s lütfen yardm eder misnz şmdiden çok teşekkürler''''''''

***************************************************************************************
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>[ACİL YARDIM LÜTFEENN!! ] :'( <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bella1903 -- 7 Eylül 2010; 15:47:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bella1903

''''''''''''''''''''''''''''''ben bişey sormak istiyorum teli şarkı atmak içn pc ye bağladğmda yetrli hafıza yok dio.s 15 tane şarkı atıcm ama almadı grçekten yetrli hafıza yok mu die bakmak içn 45 tane şarkı sildiğimde yine almadı.s format attım şmdi hafıza kartında 809 tane şarkı varyani format hafıza kartını etkilememş resm filan başka hiç bir program yok.pc bağlantısndada 0 bayt boş alan diyo formata rağmen.s lütfen yardm eder misnz şmdiden çok teşekkürler''''''''

***************************************************************************************
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>[ACİL YARDIM LÜTFEENN!! ] :'( <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

oradaki hafızadan kasıt kesinlikle depo hafızası değildir. Ramde hafıza olmadığından bahsediyor. Çalışan programlar, yüklenip silinen ve kalıntıları kalan her uygulama yapar bu sorunu. Çözümü, önemli verilerinizi kayıt altına alın. Daha sonra hafıza kartına format atın. Sonra telefona soft format atın. Verilerinizi geri yükleyin ve gerek olmayan hiç bi uygulamayı yüklemeyin. Geri silecek olsanız bile

• quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

''''''''''''''''''''''''''''''ben bişey sormak istiyorum teli şarkı atmak içn pc ye bağladğmda yetrli hafıza yok dio.s 15 tane şarkı atıcm ama almadı grçekten yetrli hafıza yok mu die bakmak içn 45 tane şarkı sildiğimde yine almadı.s format attım şmdi hafıza kartında 809 tane şarkı varyani format hafıza kartını etkilememş resm filan başka hiç bir program yok.pc bağlantısndada 0 bayt boş alan diyo formata rağmen.s lütfen yardm eder misnz şmdiden çok teşekkürler''''''''

oradaki hafızadan kasıt kesinlikle depo hafızası değildir. Ramde hafıza olmadığından bahsediyor. Çalışan programlar, yüklenip silinen ve kalıntıları kalan her uygulama yapar bu sorunu. Çözümü, önemli verilerinizi kayıt altına alın. Daha sonra hafıza kartına format atın. Sonra telefona soft format atın. Verilerinizi geri yükleyin ve gerek olmayan hiç bi uygulamayı yüklemeyin. Geri silecek olsanız bile

Eveett işe yaradııı:D Çoook teşekkrlr ya çok saoln gerçktnn:D

ya şey dedğnz gbi yaptm hfza kartyla tle frmt attk düzeldi ama şarkı atarkn yne esksi gbi oldu 0 bayt fln diyo.s.s :(:(:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bella1903 -- 8 Eylül 2010; 0:52:30 >
  • quote:

ya şey dedğnz gbi yaptm hfza kartyla tle frmt attk düzeldi ama şarkı atarkn yne esksi gbi oldu 0 bayt fln diyo.s.s :(:(:(

şarkılarda bi sorun olmasın? Bozuk mp3 dosyaları olabilir. Ya da bi ihtimal virüslu olabilir. Belki de yüklü miktarda dosyayı bi anda telefona kopyaladıgından olabilir .. Bunlara dikkat ederek tekrar dene

Ekleme: dosyaları transfer etme yolun ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *XhsyPhoiDeus* -- 8 Eylül 2010; 11:22:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

şarkılarda bi sorun olmasın? Bozuk mp3 dosyaları olabilir. Ya da bi ihtimal virüslu olabilir. Belki de yüklü miktarda dosyayı bi anda telefona kopyaladıgından olabilir .. Bunlara dikkat ederek tekrar dene

Ekleme: dosyaları transfer etme yolun ne?

vrüslü olablr mi bilmiorm ama şarkıların hpsni aynı anda kopyaldm.s bğlntı kablsyla trnsfr ediorm.s:( şu anda hfza kartınada format attk yine olmz die şarkı atamıorm

• ben 2.kez atıyorum ama ekranda resim duruo öyle bişey olmuyor :S kapatsam sorun olurmuki :S teefon öle mavi exprres müzik masaüstü resminde duruyor bişi olduğu yok
  • 5800 için *#7370# yapın hard reset atar. Tuşlarla yapmaktan daha kolay ve güvenli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerev

5800 için *#7370# yapın hard reset atar. Tuşlarla yapmaktan daha kolay ve güvenli.

Dediğiniz şey soft format. Hard reset değil. Ayrıca soft format herşeyi sıfırlamaz sadece ayarları geri yükler. Hard format telefonu ilk aldığın günkü gibi yapar. Hrd format çok daha iyi bir yoldur. Hatta soft format bazen telefonu iyileştireceğine kötüleştiriyor
  • Sizin bahsettiğiniz soft format kodu *#7780# dir .
  • quote:

Sizin bahsettiğiniz soft format kodu *#7780# dir .

soft formatın kodu 7780 değil 7370tir
  • İkisinide deneyin C sürücünüzün boyutlarını kontrol edin.
  • 12345 kodunu kabul etmiyor. ancak ben hiç şifresini değiştirmedim
  • Hard format ihtiyacı neden doğar?
  • Hard format ihtiyacı telefonuza yüklediğiniz yazılım veya virüslerden doğabilecek sistemin açılışını engelleyen
    durumlarda kullanılır. Sistem zaten açılıyorsa tuş kombinasyonları ile reset'e gerek yok.
    Aslında olay format değil reset'tir. Genel ağız alışkanlığı.

Hard = Hardware = Donanım
    Soft = Software = Yazılım

Tuş kombinasyonunuzun yazılımsal karşılığı : *#7370# dir.
  • quote:

Hard format ihtiyacı telefonuza yüklediğiniz yazılım veya virüslerden doğabilecek sistemin açılışını engelleyen
    durumlarda kullanılır. Sistem zaten açılıyorsa tuş kombinasyonları ile reset'e gerek yok.
    Aslında olay format değil reset'tir. Genel ağız alışkanlığı.

Hard = Hardware = Donanım
    Soft = Software = Yazılım

Tuş kombinasyonunuzun yazılımsal karşılığı : *#7370# dir.

Biraz hatalı olmuş.Hard format sadece sistem hiç açılmadığında kullanılmaz.Telefon çok hantallaştığında telefon açıldığı halde garip hatalar gerçekleştiğinde telefona bilgisayardan virüs bulaştığında vs. gerekir.Yani sadece telefon açılmadığında kullanılan birşey değildir.Bir süre sonra telefon yavaşladığında veya garip hatalar verdiğinde de kullanılabilir.Aslında belli aralıklarla yapılmalıdır.

*#7370# ise soft formattır.Sadece ayarları sıfırlar fabrika ayarlarına çevirir.Yani formatla pek bir alakası yoktur.Hatta soft format genelde telefonu bozar.Mesela hackli yazılımlarda soft format tavsiye edilmez.

quote:

Sizin bahsettiğiniz soft format kodu *#7780# dir .

Soft format kodu *#7370# dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 15 Kasım 2010; 21:24:49 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.