Şimdi Ara

5800 da V40 DAN KAYNAKLANAN ŞARJ SÜRESİ SORUNU ÇÖZÜLDÜ :) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
0
Favori
20.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuLz

ustam , dediklerini bir güzel yaptim değişme yok gözle görülür fakat bu v40 i yükledikten sonra hard format atmadim atayim mi ?? (=

Atın atın, iyi olur Ben atmıştım şahsen, attıktan sonra menü falan kendine geliyor, olması gerektiği gibi oluyor.
  • bana yardımcı olabilir misin kardeş acaba bir yerde eksik bir şey mi yaptım??
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35Forever35

bana yardımcı olabilir misin kardeş acaba bir yerde eksik bir şey mi yaptım??

Hatta ben bu akşam USA versionu yüklmeyi düşünüyorum tekrardan, kulaklık çıkışları yükselecekmi acaba diye meraktayım, bi format işim var bitsin halledecem inşallah.

Arkadaşlar, başlığın gerisine doğru bakarsanız, nasıl yaptığıma dair açıklamayı yapmıştım zaten, ben farklı bişey yapmıyorum ki? Aynı şeyler.

Olay şu, ilk bağladığınızda flash olarak algılıyor ve tanımıyor, ikinci sefer bağladığınızda sürücülerini yüklüyor ve tanıyor, hepsi bu...

En son olarak ta, hard format atın, sistem kendine gelsin tekrar.

Valla ilk v40 yüklediğimde ki internetten update yoluyla yapmıştım, şarjım garip bir şekilde 1 güne düşmüştü. Bu yöntemle nisbeten 2 günü yakaladım, hatta bazen geçiyor kullanımınıza göre.

3G kullanan arkadaşlar, çok fazla randıman beklemeyin pilden, acaip götürüyor. Önceki telefonum Sony-Ericsson W910i de aynı şekilde, 3G'yi devreye alınca sömürüyordu resmen.

Mail vs. işlerinizi Edge üzerinden de yapabilirsiniz, download ya da video görüşme için sadece 3G'nizi açın derim ben

• @side_effect

sende 3G siz mi 2-3 gün gidiyor?

benim sormak istedigim 3G olupta bu yöntemi yapıp 2-3 gün şarjı giden varmı? GSM yapsam dediginiz gibi 2-3 gün gider ama 3g için 2-3 gün gitmesi önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrchad

@side_effect

sende 3G siz mi 2-3 gün gidiyor?

benim sormak istedigim 3G olupta bu yöntemi yapıp 2-3 gün şarjı giden varmı? GSM yapsam dediginiz gibi 2-3 gün gider ama 3g için 2-3 gün gitmesi önemli

3G ile 3 gün gitmez hocam, çok zor.. ben ne diyorum bak, Sony-Ericsson W910i bile 3G ile gitmiyor 3 gün, kaldı ki 5800 çok zor.. İhtiyacınız oldukça açın 3G'yi
  • o zaman cumartesi nokiashop a gidip bi danışayım v31. de 3g kapalı olsa demekki şarj bi kaç gün gider teşekkürler side_effect denicem
  • quote:

o zaman cumartesi nokiashop a gidip bi danışayım v31. de 3g kapalı olsa demekki şarj bi kaç gün gider teşekkürler side_effect denicem

Boşuna gitmeyin, eğer v40 yüklediyseniz, başka çareniz yok kullanıcaksınız... Malesef versiyon düşürme gibi bir şey söz konusu değil nokia'lar da... En azından öyle söyleniyor...

JAF yöntemiyle belki yapılabilir ama servisler versiyon düşürünce cihaz patlıyor diyor.. Ben onların yalancısıyım çünkü nokia shop'ta aynı şeyi söylemişti KVK'da

• quote:

Orijinalden alıntı: side_effect

quote:

o zaman cumartesi nokiashop a gidip bi danışayım v31. de 3g kapalı olsa demekki şarj bi kaç gün gider teşekkürler side_effect denicem

Boşuna gitmeyin, eğer v40 yüklediyseniz, başka çareniz yok kullanıcaksınız... Malesef versiyon düşürme gibi bir şey söz konusu değil nokia'lar da... En azından öyle söyleniyor...

JAF yöntemiyle belki yapılabilir ama servisler versiyon düşürünce cihaz patlıyor diyor.. Ben onların yalancısıyım çünkü nokia shop'ta aynı şeyi söylemişti KVK'da

Kullandığınız yazılım versiyonundan daha düşük bir versiyona geri dönüş çok zor en azından kullanıcı olarak siz yapamazsınız.
    Teknik servis kontrolünde FLash Formatlanarak yapılmakta ancak formatlanmış flash her zaman sorun çıkarır o yüzden yüklediğiniz versiyonun teknik servistede de olsa alt versiyonlarına geçiş yapmayın telefonda donanımsal sorunlar çıkarıcaktır.

Ama ben illa istiyorum diyorsanız.Bu işlemi yapan teknik servis bulmanız gerek.
    Ücret karşılığı Flash sökülüp yeni bir Boş Flash takıldığında o telefonun ilk yazılım versiyonlarından başlıyarak kullanıcağınız versiyona kadar tek tek Flasha yazılım atılmalı. Bu işi çok iyi bilen teknik servis olması gerek. Ben bu konuda türkiyedeki bir çok teknik servise güvenmiyorum yeterli bilgi sahibi değiller özellikle yeni nesil telefonlar konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: biroltr

quote:

quote:

Kullandığınız yazılım versiyonundan daha düşük bir versiyona geri dönüş çok zor en azından kullanıcı olarak siz yapamazsınız.
    Teknik servis kontrolünde FLash Formatlanarak yapılmakta ancak formatlanmış flash her zaman sorun çıkarır o yüzden yüklediğiniz versiyonun teknik servistede de olsa alt versiyonlarına geçiş yapmayın telefonda donanımsal sorunlar çıkarıcaktır.

Ama ben illa istiyorum diyorsanız.Bu işlemi yapan teknik servis bulmanız gerek.
    Ücret karşılığı Flash sökülüp yeni bir Boş Flash takıldığında o telefonun ilk yazılım versiyonlarından başlıyarak kullanıcağınız versiyona kadar tek tek Flasha yazılım atılmalı. Bu işi çok iyi bilen teknik servis olması gerek. Ben bu konuda türkiyedeki bir çok teknik servise güvenmiyorum yeterli bilgi sahibi değiller özellikle yeni nesil telefonlar konusunda.

+1

Bizde öğrenmiş olduk olayın iç sebebini, teşekkürler

• yok v40 yüklemedim şu an v31 olarak duruyor onu sorucam servise bu işi en kısa zamanda çözmem lazım
  • 3G ile 3 gün gitmesi çok zor arkadaşlar o kadar da abartmayın...

Ha bu arada @ 35Forever35

Telefonu yeni aldım ve şarj sorunum var demişsin telefonu yeni aldıysan ilk 5 şarjdan sonra telefon kendine gelmeye başlar yani hemen uzun şarj performansına kavuşamaz.Eğer sen telefoun yeni alıpta şarj hemen bitiyor diye bunu yapıyorsan yapmasan daha iyi.İlk önce geçsin bir 2 hafta 1 ay telefon kendine gelsin dur bakalım.Yepyeni bir telefonda bu sorun olmaz çünkü.
  • Arkadaşlar,

JAF ile akşam tekrar yükleme yaptım, malesef bizim exe dosyamız yani v40 dosyasında USA yok. Sanırım yalnış hatırlamışım. Bende Israil sürümü yükleyip denedim ses yükselmesi falan olur mu acaba diye Galiba bişey farketmedi.

Başka bir başlıkta zaten USA sürümünün RM-356 değil başka bişey olduğunu öğrendim. Yani bu rüyamızda fos çıktı malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi side_effect -- 1 Nisan 2010; 0:17:25 >
  • quote:

Arkadaşlar,

JAF ile akşam tekrar yükleme yaptım, malesef bizim exe dosyamız yani v40 dosyasında USA yok. Sanırım yalnış hatırlamışım. Bende Israil sürümü yükleyip denedim ses yükselmesi falan olur mu acaba diye Galiba bişey farketmedi.

Başka bir başlıkta zaten USA sürümünün RM-356 değil başka bişey olduğunu öğrendim. Yani bu rüyamızda fos çıktı malesef.

Amerika sürümü Rm-428 olması lazım

• @ buraoca2

Evet sanırım öyle bişeydi... İşe yaramadı zaten, ülen bu A.B...
  • arkadaşlar v30.0.011 yazılımı yüklü şöyle bir sorun var bende telefon açıkken şarzı var ama telefon kapanıyor açılmıyor şarza taktığımdan dolduktan sonra açılıyor şarzı bitse uyarı vermesi gerekmiyormu direk telefon kapanıyor nasıl br sorun bu herkeste oluyormu düzeltilebilecek sorunmu acaba yardımlarınız için tşkler
  • NomadCRY

tavsiyen için teşekkürler ama artık yaptım 2.günde batarya zayıf diyor ve ben oyun oynuyorum onun dışında fazla kullanmıyorum oyunun fazla şarj götürdüğünü söylüyorlar bu doğru mu??? Bir arkadaşım şarjının 3-4 gün gittiğini ama oyunu fazla oynadığında şarjın çok çabuk bittiğini söyledi..
  • Arkadaşlar benim telefon v40 benim telefonun şarjı 1 gün falan dayanıyor edge üzerinden operayla internete baya sık giriyorum internete girmek şarjdan çok yer mi?
  • arkadaşlar ben telefonumu dün aldım. 5800 XM BLACK. v40 yüklüydü içinde.
    bataryanın içindeki şarjı tamamen bitirdim sonra telefon kapalı iken şarja taktım ve tamamen dolduğunda çıkarttım. saat 22.00 sularıydı.
    fakat bugun saat 14.00 da şarj bitti telefon kapandı.
    bu sorun düzelir mi gün geçtikçe?
    yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buFF00n
    arkadaşlar ben telefonumu dün aldım. 5800 XM BLACK. v40 yüklüydü içinde.
    bataryanın içindeki şarjı tamamen bitirdim sonra telefon kapalı iken şarja taktım ve tamamen dolduğunda çıkarttım. saat 22.00 sularıydı.
    fakat bugun saat 14.00 da şarj bitti telefon kapandı.
    bu sorun düzelir mi gün geçtikçe?
    yardımcı olursanız sevinirim.

Bende de aynı renk var bende de şarj baya az dayanıyor. Bir gün nokia shopa uğrayıp soruşturacağım bunun nedenini telefonu alalı 20 gün falan oldu bu arada
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.