Şimdi Ara

58.Piyade Eğitim Alayı.3.Piyade Tugayı Burdur. 95 / 1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
5.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yani 95/1 B olarak gidiyorum varsa gidicekler konu altından yazabilirler.

3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58 İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI/BURDUR MERKEZ Celp dönemi 2 > 18-20 mart teslim tarihi

İstanbuldan gidecek arkadaşlarözelden ulaşabilirler,saygılar..

İstanbul/Gaziosmanpaşa

• Merhaba arkadaşım aynı birlikteyiz mart ayında gidiyorum bende bu sülüsü nasıl alacagız ne zaman acıklanacak biliyor musun ?
  • Bana mart ayının ilk haftası gelin sülüsü vericeğiz dediler,bu arada sen nerden gidiyorsun ?
  • istanbul beykoz
  • Bende ayin 18inde gidiyorum burdura arkadaslar bu ayın 3unde sulusumuzu alabilirmisiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blecart B kullanıcısına yanıt
    Mart'ın ilk haftası gelin dediler 2'si ile 6'sı arasında bende 18'inde gidiyorum istanbuldaysan ulaş bana :)
  • Okan.Koç O kullanıcısına yanıt
    Usta benim yerim belli e devletten baktım burdur 58 piyade er eğitim alayi senin bellimi ben esenler yuzyildayim sen nerdesin

• arkadaşlar burdur 58inci piyade eğitim alayı ile ilgili bir kitap yayınladım google play kitaplarda yayınladım. 358 inci dönem kısa dönem acemi askerler ile 1995-1 tertip uzun dönem acemi askerler ile ortak olarak yapılan anketler neticesinde derledim gelirken neler yapacaksınız neler getireceksiniz burdur da neler yaşayacaksınız en güncel olarak düzenledik ilgilenenler bakabilir çok faydalı olacağını düşünüyorum. aklınızdaki tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz

BURDUR’DA UZUN DÖNEM VE KISA DÖNEM ACEMİ ASKERLİK REHBERİ 2015-2016

https://play.google.com/store/books/details/BURDUR_DA_UZUN_D%C3%96NEM_VE_KISA_D%C3%96NEM_ACEM%C4%B0_ASKERL%C4%B0K_?id=wz2tBgAAQBAJ&hl=tr

• Bugün yemin eden biri olarak Burdura geleceklere tavsiye Öncelikle ilaç tedarikli gelin grip soğuk algınlığı özellikle öksürük şurubu... şuna emin olun yüzde doksan hasta olacaksınız eğitimlerde hiç bir sıkıntı yok eğlenceli geçecek. Mükemmel arkadaşlar edineceksiniz.
  • arkadaşlar burdur cok rahat diye birşey yok inanmayın öyle yazılanlara burdur bi kere cok soğuk 95/1 gittim acemiliğim dün bitti adamı s.kiyorlar kendinize cok dikkat edin geçmiş olsun gençlerrrrr
  • Bende 95 e 1 b gidiyorum desenize Hiri yedik

• quote:

Orijinalden alıntı: blecart

Usta benim yerim belli e devletten baktım burdur 58 piyade er eğitim alayi senin bellimi ben esenler yuzyildayim sen nerdesin

Kısa dönem yapmıyorum acemi birliğim Burdur.

Gaziosmanpaşadayım.
  • 95/1 uzun dönem olarak yemin törenini yaptık, şuan usta birliği Silopi/ŞIRNAK'a çıktı. Öncelikle Burdur'a giderken mutlaka yanınıza ilaç götürün (antibiyotik, grip ilaçları ve öksürük şurubu) size girerken tehdit ederek sorarlar yanınızda ilaç varsa bırakın diye ama siz hiç sesinizi çıkartmayın çünkü arama yapmazlar, ilaçları yanınıza alacağınız iç çamaşırlarının arasına saklayın, daha sonra telefonlarınızı yanınızda getirin çünkü telefon sıraları çok uzun olur, önünüzde 2 kişi vardır size sıra yarım saatte gelir, o arada da şifayı kaparsın, tabi çok nadir duyarlı arkadaşlar çıkıyor o ayrı.
    Ben 2 hafta boyunca hasta oldum revire çıkamadım, şuan dağıtım iznindeyim halen hastayım, yani ilaçları mutlaka yanınızda götürün bir şey olmaz, telefonu da götürürken yanında yedek batarya götürün çünkü şarj için yer bulamazsınız. tuvaletlerde tuvalet kağıdı olmaz, yanınıza tuvalet kağıdınızı alın, içeri girdikten sonra sizi giyinmeniz için açık bi araziye götürürler orada 5 dk içinde sizi soyundurup askeri elbiseleri giydirirler, bu yüzden o ilaç nerdeydi bu çamaşır nerdeydi diye aramamak için hepsini bi poşete koyun daha kolay olur sizin için. Eğitimleri kolay olur, sadece tören için yürüyüş, sağa dön sola dön vs.
    Şimdiden hayırlı teskereler, Allah hakkınızda her şeyin hayırlısını nasip etsin.

• warlock71 W kullanıcısına yanıt
    Şimdi yanınıza hiç birşey götürmeyin diyorlar bazıları çanta bile almayın yapıyorlar ve telefon olayı için aramıyorlar mı ya bulurlarsa ne olur ?
  • Silüsü bugün aldım Ulaştırma geldi şansıma (SÜR-208) TKR.ARÇ.SÜR.ER ne oluyor ?
  • Evet arkadaşlar bende 95/1 Ulş Piyade Er olarak Acemiliğimi yaptım bitirdim şimdi izindeyim ve izin bitiyor hala hastayım KTM'ler eskisi gibi değildir umarım...
    Acemilik 21gün sürdü bizde ama sonraki celplerde ne olur bilmiyorum.

warlock71 isimli arkadaşımızın dediği gibi mutlaka yanınıza öksürük şurubu krem ıslak mendil vb şeyler götürün
    ama yanınıza extradan iç çamaşırı bere eldiven içlik tarzı şeyler götürmeyin sivilden getirdiğiniz hiçbir şeyi alamıyorsunuz sadece traş aletlerinizi alsanız yeterli
    Burdurun Havası fena 1 gün içerisinde 4 mevsimi yaşayabilirsiniz
    Gizli telefon sokabilecek olan arkadaşlar şarj yeri var gittiğinizde hangi saatlerde kullanabileceğinizi çözersiniz :D
    Ankesörlü telefon bazı bölgelerde çok kalabalık olur akşam saatlerinde çakmak yada el feneri alın kantinden eğitim bölgelerindeki telefonlara gidin yada Revir bölgesinin hemen arkasında yer var genelde hiç sıra beklemezsiniz oralarda rahat rahat konuşursunuz

sorusu olan var ise yazsınlar yardımcı olurum

• bende uzun donem gıdıyorum okan koc ayın 22sınde teslım olcamaldım sulusu ben bu ılac sorusuna takıldım herkes goturun dıyıp duruyo nedir bu böyle bu arada birisi soförüm dedi inanma kardeş bendede aynısı yazıo orda secme yapıyolar heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okan.Koç

Silüsü bugün aldım Ulaştırma geldi şansıma (SÜR-208) TKR.ARÇ.SÜR.ER ne oluyor ?

quote:

Orijinalden alıntı: Okan.Koç

Silüsü bugün aldım Ulaştırma geldi şansıma (SÜR-208) TKR.ARÇ.SÜR.ER ne oluyor ?

kardeş soför oluyoruz yani bendede aynısı var ama yalan bu arada orda kanki olalım :d enes göktaş kayseri ben aklında olsun gorusuruz insallah
  • Okan.Koç O kullanıcısına yanıt
    dostum eğer çamaşırları yıkamak istemiyosan yanında götür, bazı arkadaşlar giymeye izin vermiyolar felan demişler, onlar yeşil renkli olmadığı içindir yoksa izin veriyolar, yani giyeceğiniz bütün renkler yeşil olacak, ayrıca traş malzemelerini oradan alırım felan diye de düşünmeyin çünkü hergün traş olacaksınız ve siz ilk gittiğinizde hemen sizi kantine götürmeyecekler, 1-2gün sonra gidebileceksiniz onda da çok sıra olur, istediğiniz şey kalmayabilir,
    telefon olayına da gelirsek eğer yakalatırsan acemi olduğun için sadece elinden alırlar en fazla da tutanak tutarlar başka bişey olmaz, eğer çok sorunlu birisiysen komutanlarla iyi geçinmiyosan emre itaatsizlikten mahkemeye verebilirler, onda da 2 ay 15 gün ceza alırsın sabıkan yoksa ertelenir, bişey olmaz yani askerliğin felan uzamaz.
    ben telefonu götürmediğime çok pişman oldum, çünkü telefonla konuşabileceğin çok tenha yerler var, 1-2 gün etrafı tanımanız için zaman geçer akşam yemekten sonra gider konuşursunuz. Arkadaşın birisi de eğitim alanındaki ankesörlü telefonları kullanın kimse olmaz demiş, bizim eğitim alanı full dolu oluyodu işinizi şansa bırakmayın derim çünkü arama felan olmaz götürün

eğer telefon götürmeyecekseniz mutlaka ptt den dk lı telefon kartı alın, kantinlerde satılan kartlar tl lik, onlarda çok çabuk bitiyo

• blecart B kullanıcısına yanıt
    herkes ilaç götürün diyo çünkü çok çabuk hasta olursun, hasta olduğun zaman revire çıkmak sorun olur, revire çıktın diyelim bu sefer ilaçların geç gelir, ilaçların geldikten sonra hergün akşam yemekten sonra ilaçlarını almak için sıraya girersin sana günlük ilaçlarını tek tek verirler, eğer doktor şurup yazmışsa sadece bir kaşık içtirirler (yani senin sabah öğle akşam içmen gerekirken sen sadece akşam içersin), bi kaç gün geçtikten sonra revire gidenler çoğalacaktır ve dolayısıyla ilaç sırasıda çoğalacaktır, benim arkadaşlarım son hafta akşam yemeğini yemeden ilaç sırasına giriyolardı ve 8-8,5 gibi geliyolardı, bazen saat 10 da gelenler bile oluyodu, yani sağlam adam bile o ilaç sırasında hastalanır
    şoförlük konusuna gelince hepimizin silüsünde öyle yazıyo yani hepimiz şoförüz ancak bu hepimizin altına araba verecekleri anlamına gelmez tabiki, öncelikle er seçimi için gelirler, memleketi, vücudunda jilet izi dövme izi olup olmadığını, kronik hastalığını, direksiyon durumunu sorarlar, bunlarda bi sıkıntı yoksa büyük ihtimalle Ankara ya çıkar askerliğin, diğer yerlere çıkanlarda şoför olur gene ama kimi şoförlük yapar kimisi yanında oturur

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.