Şimdi Ara

bozulan tecili yeniden tecil ettirebilirmiyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
50.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben tecilimi bozdurdum, ağustos celbi çıktı. şimdi yeniden tecil ettirmek zorundayım yapabilirmiyim?
    herhangi bir mazeret isteniyor mu yoksa mazeretsiz tecil ettirebilirmiyim? internette biraz araştırdım, yer belli olana kadar tecil hakkımız varmış ama şuan durum ne bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• daha net bir bilgi verebilecek varmı

• R-John R kullanıcısına yanıt
    Geçen sene tam bu dönemlerde bozdurduğum tecili tekrar tecil ettirmiştim. Ancak Lisans mezunu olduğum için tecilimin 1 sene hakkı kalmıştı. Bu nedenle yararlanabildim. Tecil hakkınız var ise sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum. Hiç neden sorusu sorulmamıştı. Üstünden 1 sene geçti. Siz yinede bir askerlik şubesini arayıp dediklerimi teyit ettirin.

• Yeni bir fırsatın varsa,35 yaşına kadar istediğin kadar tecil hakkını artırabilirsin.

"Ben tecilimi bozdum,şu gün askere gidecektim ama şu durumumdan ötürü,yeniden tecil etmek istiyorum" diye belgen,bilgin neyse şubeye götürüp başvurunu yaparsın.

35 yaşına kadar bu senin hakkın.Birşey sormazlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sülüsün çıkmadığı sürece yani askerlik yerin belli olmadığı sürece tekrar tecil ettirebilirsin . Hiç bir problem olmaz . Ama yılda bir kere yapabiliyorsun .
  • Teslim olma döneminde sağlık ocağından rapor alıp bir dönem erteletebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Teslim olma döneminde sağlık ocağından rapor alıp bir dönem erteletebilirsin
    bu nasıl olacak hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: avianca

bu nasıl olacak hocam?

Alıntıları Göster
    Yazdığım gibi işte. Teslim tarihinde hasta olduğunuzu belirten bir rapor alıp askerlik şubeye veriyorsunuz, bir sonrakinde alıyorlar sizi

• quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Yazdığım gibi işte. Teslim tarihinde hasta olduğunuzu belirten bir rapor alıp askerlik şubeye veriyorsunuz, bir sonrakinde alıyorlar sizi

Alıntıları Göster
    teslim olma tarihine nerden bakacağım? bunun için şubeye mi gitmem gerekiyor?
  • avianca kullanıcısına yanıt
    Edevlette gözükmez mi, net bilgim yok açıkçası. Arayın olmazsa askerlik şubeyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myhunter

Yeni bir fırsatın varsa,35 yaşına kadar istediğin kadar tecil hakkını artırabilirsin.

"Ben tecilimi bozdum,şu gün askere gidecektim ama şu durumumdan ötürü,yeniden tecil etmek istiyorum" diye belgen,bilgin neyse şubeye götürüp başvurunu yaparsın.

35 yaşına kadar bu senin hakkın.Birşey sormazlar.
    hocam bu yaş sınırı 29 değil miydi? ben mi yanlış biliyorum yoksa değişti mi sistem?

• Yükseklisans yapablar için 35 yaş imiş. Tamamdır.

• Bugün sağlık sebebiyle tekrar tecil için gittim (normalde 1 yıl daha tecilliydim) Bana oradakiler yerler belli olduktan sonra gel tecil yaparız dediler. Ne kadar doğrudur bilemiyorum ama bilginize
  • konuyu azcık hortlatacamya kusurba bakmayın bozulan tecil geri alınıyormu yoksa direk yeniden tecil ediliyor mu ?

asker alma konunu şöyle baktım da geri alma olayını görmedim gerçi mantiken düşünsek olursak adamın tecil hakkı varsa yeniden tecil ettirebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi layk5t -- 18 Ekim 2022; 23:25:8 >
  • layk5t kullanıcısına yanıt

hocam sonuç ne oldu

• eksilis E kullanıcısına yanıt

forumdan bir halt öğrenemediğim için boyuna kendim arayıp durum zorlda olsa bilgiyi buldum tecil bozdurduysanız ve hala tecil hakkınız varsa yeniten tecil edebilirsiniz oradaki çalışan "tecil bozuldu artık yeniden ettiremezzsiniz" felan diyemez aksi durumda ana yasayı çiğnemiş olur. E devletten deneyin tecll oluyora ordan ettirin yok olmuyorsa mecvuren askerlik şubesine gitmeniz gerekiyor

kusura bakmayın geç cevap verdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi layk5t -- 21 Ocak 2023; 16:48:20 >
  • merhaba bende tecili ertelicem ama nasıl yapıcam bulamadım e devlet üzerinden söylerseniz sevinirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.