Şimdi Ara

57000 KM DEKİ GOLF DSG (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
0
Favori
13.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Iyide ben vw almayin mitsubishi alin demedim ki.

Neden nicin yazdiniz bu kadar yaziyi hic anlamadim?

Hayirli gunler

Alıntıları Göster
    Kucuk soz oyunlari ile hayirli gunler

Hehehe guzel taktik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Kucuk soz oyunlari ile hayirli gunler

Hehehe guzel taktik

Alıntıları Göster
    Size de anlamsiz destanlarinizla hayirli gunler

• MKVll kullanıcısına yanıt
    Güldürdün.

Dsg bedelini hesaba katmayarak.

• DH ahalisinin aylardır beklediği konu : Tok Kapılı Golf'ün DSG'si! Dedim konu neden popüler konular arasında bir bakayım ki DSG!

VW otomobillerini severim ama DSG'yi çok istememe rağmen kapının önüne koymam.

• E.R.W. kullanıcısına yanıt
    peugeot 208 EAT6 1. yıl bakımı 300 tl. yer Kocaeli/haldızlar.

2. elde DSG li polo 10 bin pahalı, sıfırda da aynı. ancak müşteri hala mantıksız olanı alıyor. ben bile 208 aldığıma, satmak istediğim zaman pişman oldum.
  • 90 bin km de 1.4 tsi dsg passat aldım.60 bin km dir biniyorum hiç sıkıntı yapmadı şükür.bir defa evin önünde kaldı.araba çalışıyordu ama vitese alınca gitmiyordu.sağolsun sanayi ustası yakın arkadaşım yeniden dsg ye program yüklemesi yaptı düzeldi.birdaha da sorun açmadı.arkadaşımda yanlış hatırlamıyorsam 97 mondeo var otomatik.araç vites değiştirmiyordu.şanzıman ustası dahi yapamadı.hala sanayide bekliyor ve olursa da 3bin tl gibi bir masraftan bahsediliyor.unutmayın sorunsuz araba yoktur.henüz sorun çıkarmamış araba vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rmzalkn -- 7 Nisan 2018; 18:38:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rmzalkn

90 bin km de 1.4 tsi dsg passat aldım.60 bin km dir biniyorum hiç sıkıntı yapmadı şükür.bir defa evin önünde kaldı.araba çalışıyordu ama vitese alınca gitmiyordu.sağolsun sanayi ustası yakın arkadaşım yeniden dsg ye program yüklemesi yaptı düzeldi.birdaha da sorun açmadı.arkadaşımda yanlış hatırlamıyorsam 97 mondeo var otomatik.araç vites değiştirmiyordu.şanzıman ustası dahi yapamadı.hala sanayide bekliyor ve olursa da 3bin tl gibi bir masraftan bahsediliyor.unutmayın sorunsuz araba yoktur.henüz sorun çıkarmamış araba vardır.

aracın servis geçmişini biliyormusunuz? daha önce dsg den hiç işlem görmüşmü?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

Hocam hayatı bilgisayar başında forumdaki saçma sapan konuları okumaktan ibaret hayatında VW tecrübesi olmayan hayatında DSG görmemiş adamların yazdığı şeyler bunlar ciddiye almayın.

2011 leon tdi dsg 30.000 km de kavram değişti.
    aynı araba, 60.000 km de kavrama değişti.
    75000 km de arkadaşa sattım (artı garantili) 87.000 km de araç yolda kaldı. kavrama ve mekatronik değişti.

2013 1.2 tsi dsg 30.000 km de kavrama değişti.74000 km de sattım.
    kendi açımdam gerçek hayatda yaşadıklarım bunlar, uzun süreli araç kullanılacaksa dsg alınmamalı şeklinde bir görüş oluştu bende. Acaba hayal mi görüyorum.?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet.80 bin km de kavraması değişmiş.bu da normal zaten.kullanım tarzına ve yollara göre kavrama erken bitebilir.zaten çift balata var bunlarda.birtanesi fazla aşınsa titreme yapar.

• Mesela geçen fren balatalarını değiştirdim.en son 3 yağ bakımı önce değişmiştim.ama her yağ bakımı fren balatası değiştirenler de var çok agresif kullandıkları için.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Ben şunu anlamıyorum.

Siz 26 Aralık 2016'da sıfır araç alıyorsunuz ama araç 2015 model. Yani 1 yaşında araç alıyorsunuz sıfır fiyatına. Ben Ağustos ayında gemiden gelen aracı 10 gün içinde teslim aldım. Benim aracım 32 bin km de sadece klima radyatörü değişti ki bu kronik bir sorun değil.

Sizin aracınız 21 bin km de aks değiştirmiş, direksiyon derisi soyulmuş ve 100 km de 7 litre yakıyor bunun da 2 bin km hariç kalanı şehir içi.

Benim aracım şehir içi istanbul trafiğinde neredeyse sizinkiyle aynı şekilde yakıyor ve 180 beygir istediğim zaman da bu beygirlerle BMW Mercedes avlıyorum daha S moduna bile almaya ihtiyaç duymadım. İlk bakımında 400 TL ödedim, ikinci bakımında 800 TL ödedim 3. bakımda 550-600 TL falan ödedim Zubizu kullanana indirim var. Yani bakım fiyatlarında da benden iyi durumda değilsiniz.

Yani sizin buradaki tek teselliniz sorunsuz bir araç kullanmak değil sorunlu ama bunları daha ucuza onarabildiğiniz bir araç.

Yani başkasının aracından daha konforlu değil, daha performanslı değil, daha ekonomik değil ve daha sorunsuz da değil sadece müşteri memnuniyeti var.
    https://forum.donanimhaber.com/mitsubishi-attrage-21000-km-raporu--130818550#130818550

Bu da sizin açtığınız konu.
    Hocam bunları anlatmak için daha fazla yormayın kendinizi. Bu konuyu tam anlatacak bir fotoğraf var da elimde atmayacağım konuyu yine başka yerlere çeken olacaktır.

Adam mesajında açık ve net beni belirtiyor ben cevap yazınca nedense yaptığım şık olmuyormuş. Bahsi geçen mesajları isteyince de her ne hikmetse gösterememekte.

Diğer değerli hocam, kendi yazdığı şeyi söylediğimizde söylemediğini benim farklı taraflara çektiğimi söylüyor.

Ve kullanıyor olmama rağmen bir daha kullanmayacağım (Premium’a geçiş için.) ve en ilgilenmediğim markalardan biri olmasına rağmen ismim VW sevdalısına çıkıyor.

Ayrıca 2015’den sonra 5’den fazla arıza gösteremezsiniz tezime hala mantıklı kanıtlı cevap gelemedi.

Elinde mantıklı bilgi kanıt olmayan, hayatında kullanmamış üyeler, çok tecrübeliymiş gibi fikir beyan etmesin lütfen.

Diyecek bir şey bulamıyorum.

Son olarak şunu söylüyorum Ateist’leri Allah’ın varlığına inandırırsınız ama forumdaki üyeleri DSG’nin 3000 KM’de patlamadığına inandıramazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

Hocam hayatı bilgisayar başında forumdaki saçma sapan konuları okumaktan ibaret hayatında VW tecrübesi olmayan hayatında DSG görmemiş adamların yazdığı şeyler bunlar ciddiye almayın.

2011 leon tdi dsg 30.000 km de kavram değişti.
    aynı araba, 60.000 km de kavrama değişti.
    75000 km de arkadaşa sattım (artı garantili) 87.000 km de araç yolda kaldı. kavrama ve mekatronik değişti.

2013 1.2 tsi dsg 30.000 km de kavrama değişti.74000 km de sattım.
    kendi açımdam gerçek hayatda yaşadıklarım bunlar, uzun süreli araç kullanılacaksa dsg alınmamalı şeklinde bir görüş oluştu bende. Acaba hayal mi görüyorum.?

Alıntıları Göster
    Belirttiğiniz model yılına ait araçlarda bu tarz arızalar zaten sıkça görülmekteydi. Fakat 2015 sonrası araçlarda minimum’a indirildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Ben bişey övmüyorum, garanti süresinden bahsediyorum. Evet 5 yıl garantim var, demek ki üretici bişeylere güveniyor da bu garantiyi veriyor, tuhaf bi şekilde buna buna takılacağınıza benim gönül verdiğim markam neden az garanti veriyor diye bi sorun...

Bir de dsg savunucularının şu lafına bayılıyorum, "kaç kere dsg şanzımanlı aracınız arıza yaptı" yav neden dsg şanzımanlı araç alayım, önce bi bunu sorun...

Siz hala a3 konusu gerçek değil diye avutun kendinizi, tabi sizin bütün dayanakalrınızı çürüten bi arızaydı, işinize gelmedi.

Arıza görmek istiyorsan da git birkaç vag grup servisine sor bakalım şanzıman için bekleyen kaç araç varmış, beni yorma. Her sene aynı muhabbet, çıktığı yıldan beri her sene yeni serilerde sorunlar giderilmiş oluyor zaten, yersen...

Servise girmeyince garanti devam ediyor falan demedim, yazacak bişey bulamayınca konuyu çarpıtıyorsunuz, ben garanti süresinden bahsettim, siz ne diyorsunuz...

Bak tekrar yazıyorum iyice kavra, vw 2 yıl garanti veriyor, benim aracımın 5 yıl garantisi var, hyundai, kia gibi markalar da 5 yıl garanti veriyor, neden çünkü ürünlerine güven var, müşteriyi düşünme var. Hadi bakalım artık bunu nasıl anla(ma)yıp cevap vereceksin merak ediyorum.

Kaporta hasarı konusu da anlaşılmamış, bu konu sahibini n beyanı, adam yazmış işte garanti sıkıntıya girmesin diye kaporta onarımı bile yetkilide yapılmış diye. Keyfine yaptırmamış yani, iyi niyet elçiliği için yaptırmış, kim bilir daha kimler var böyle yapan...

Dediğim gibi biz müşteriyiz, ama siz dürüst ve tarafız değilsiniz, yanlışa yanlış demekten çok uzaksınız. Burda övüp durduğunuz markanızla aranızda sıkıntı olunca ilk dönecek olan da sizsiniz, bu hep böyle olmuştur.
    Değerli Hocam;

Hasar ile ilişklendirmediğinizi söylüyorsunuz.

“Kaporta hasarın konu sahibi yazmış, iyi okuyun konuyu. Vag sizi bu hale getirdi işte garantiye bişey olmasın diye kaporta hasarını bile yetkili serviste yaptırmak... “

Şu yazdığınız paragrafın son cümlesinde de bu durumu kendi yorumunuzla destekliyorsunuz. Bari kendi söylediğiniz şeyi söylemedim diyeceksiniz mesaj düzenle seçeneğinden silin de ben kopyalayıp kanıtlayamayım.

Ben marka sevdalısıymışım. Orta sınıf markası halk arabasının neyinin sevdalısı olacağım ben. Burada markayı veya DSG’yi de övmüyorum.

Ayrıca ben size diyorum ki 2015’den sonra arıza yapmış 5’den fazla araç gösterin ben bu A3 konusunu da buna dahil ediyorum. Bana servislere sorun diyorsunuz ve servislerde bir sürü sorunlu araç olduğunu söylüyorusunuz. Kanıt ?? Neye göre diyorsunuz ??

2015 derken bir bildiğim var, konuda bilgiye sahibim de diyorum güzel kardeşim.

Ayrıca bir konuda bir kişinin kendinden tam olarak emin konuşabilmesi için tecrübeye ihtiyacı vardır.

İyi niyet garantisine gelecek olursam öncelikle iyi niyet garantisi 2 yıl değil ve araç servise gittiği sürece devam eder.

Siz ise mesajınızda iyi niyet garantisi için servislere gidip fahiş fiyat verdiğimizi (700 TL alıyorlar diğer markalar ne kadar alıyor merak ettim.) belirttiniz. Ve ardından konuyla bağlantısı olmamasına rağmen sizin araçta 5 Yıl garanti olduğunu anlattınız. Bizim fahiş fiyat vererek garanti devam etsin diye servise götürdüğümüzü söylediğinizde sanki sizin 5 yıllık garantide servise götürmeseniz de devam ediyor veya servis sizden 200 TL ücret alıyor gibi bir algı oluşuyor hiç kusura bakmayın.

Ayrıca siz sürekli bu şekilde her konuda VW’yi taşlamak için elinizden geleni yapmanız. insanlarda VW’nin sanki önemli bir markaymış hissiyatı oluşturmaktan başka işe yaramaz.

Basit bir orta sınıf markayı insanların kötülemek için kendilerini neden bu kadar yorduklarını anlamıyorum. Kullanıma göre değişkenlik gösterebilen bir şeyin normal bir KM olan 57.000’de bitip sarf malzemesi olmasına rağmen ücretsiz değişmesine dahi laf söylüyorsanız burada kimin marka sevdalısı olduğu da belli açık net görünüyor.

MARKA SEVDALISI konusuna tekrar gelecek olursak evet MARKA SEVDALISIYIM ama orta sınıf sıradan bir markanın sevdalısı değilim. Buyrun SEVDALISI OLDUĞUM MARKAYLA yaptığım testi izleyin.

https://youtu.be/oXGFARg7XOw

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 7 Nisan 2018; 22:12:47 >

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Yok, anlaşamıyoruz en iyisi uzatmamak, seviyeli tartışmanız için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Sayin vw sevdalisi arkadasim, evet 6 ileri sorunsuz dsg mevcut peki bu goklere cikardiginiz vw neden her arabasinda bu sorunsuz sanzimani kullanip vatandasi bu eziyetten kurtarmiyor da bu sik sorun cikaran kuru tipte israr ediyor?

Araba basina belki bir kac yuz euro az kar etse de vatandas rahat etse?

Bunu hic dusunmuyormusunuz?

Vw kar edecek diye vatandasi bu iyi niyet sacmaligina mahkum ediyor sizde sak sak alkisliyorsunuz kapilarda sira oluyorsunuz aylar sonrasina siraya giriyorsunuz.

valla vw nin yerinde olsam boyle fanatik tuketici bulmusken bende karimi dusurmem vw de hakli ne verse aliyor bu topluluk neden iyilestirmeye gidip para kaybetsin degil mi?

Alıntıları Göster
    Hocam orta sınıf sıradan bir markanın neyinin SEVDALISI oluyormuşum merak ediyorum doğrusu.

Burada kullanıma göre değişim tarihi değişen ve sarf malzemesi olan bir şeyin 57.000 KM’de bitmesi ve bu parçanın sadece işçilik ücreti alınarak değiştirildiği anlatımış.

Fakat böyle bir konuya gelip yine bu aracı ve şanzımanını kötüleyen kişi mi yoksa ben mi MARKA SEVDALISI oluyor acaba ?

2015’den sonraki araçlarda şanzıman neredeyse tamamen değiştiği için dediğiniz gibi bir şey yapılmasına gerek kalmamıştır. 2015’de Volkswagen’in merkezi AutoStadt Wolfsburg’da açılan DSG’ye özel Yeni Ar-Ge Merkezi ve DSG’ye özel fabrika ile 2015 yılı Temmuz ayından itibaren gelen araçlar yeni nesil DSG ile gelmiştir.

Bu DSG’lerde de sorun çıkabilmektedir fakat 2015 öncesine çıkanlara göre çok çok çok daha nadir arıza çıkabilmektedir. Yoksa 2015 öncesi araçlarda erken kavrama bitmesi ve mekatronik sorunları şanzıman ısınma sorunları duyuyorduk. Ve o şanzımanlara da 2015 sonrası servise yeni nesil daha zor ısınan yağ değişimi gibi güncellemeler de yapıldı.

Ama dediğiniz gibi tüm araçlarına 6 ileri versiyonun konmasını ben de çok isterdim. Fakat çok çok nadir olsa da o şanzımanda da sıkıntı çıkabiliyor. Forumda konusu da mevcut 3600 KM’deki 2.0 TDI Passat. Fakat o şanzımanda ancak fabrikasyon belirgin bir hatadan dolayı arıza oluşabiliyor onun dışında sizin de dediğiniz gibi sorunsuz DSG olarak bilinmekte.

Bunları geçip tekrar Marka Sevdasına gelecek olursam Marka Sevdalısıyım ama tabiki normal bir araç olan VW’ye değil. Hangi marka olduğunu merak ediyorsanız siz de test sürüşümü izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/oXGFARg7XOw

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Yok, anlaşamıyoruz en iyisi uzatmamak, seviyeli tartışmanız için teşekkür ederim.
    Ben de teşekkür ediyorum hocam, mesajlarımda size karşı bir yanlışm olduysa affola. Bu arada videom beğendiniz mi ? Yakında bol fotoğraflı inceleme konusunu da açacağım.

• ben burda vw kötü niyetini görüyorum, sonuçta serviste yapılan bakımlarda şanzımanla ilgili nasıl bir bakım yapılıyor merak ediyorum, yani dısarıda orijinal motor yağı, polen filtresi vs değişimi yapılan araç daha mı fazla dsg arızası yaşıyor? cevabı: hayır. Yani ayıplı maldan bile bir kar elde etme amacı var, şöyle yap o zaman 10 yıl garanti ver, servis bakımlıysa ücretsiz garantiden değiştiririm de, ona lafım olmaz, ama yok garanti bitse de ben seni yolmaya devam edeceğim, zaten 500 tl maliyeti olan birşeyi sana bir de 950 tl ye itelemek istiyorum, zaten dışarıda yaptırırsan da 5000 tl ni alırım haa, diye tehdit edersen bu kötü niyet olur bence.

• konuyu baştan sona okudum resmen azılı marka fanları basmış buraları ve bazılarıının doktora görünmesi gerekiyor kafayı yiyen var yazık
  • quote:

Belirttiğiniz model yılına ait araçlarda bu tarz arızalar zaten sıkça görülmekteydi. Fakat 2015 sonrası araçlarda minimum’a indirildi.

Alıntıları Göster
    2015 sonrası dediğiniz dsg güncellemesinin kaynakları varmı? Resmi olarak öncekilerde kullanılan plakalar işte x materyal ile değiştirildi vs şeklinde. 2011 model dsg yi satıp, 2013 alırkende yeni nesillerde artık sorun kalmadı dendi, mesela Dq200 şanzıman kodu değiştimi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Video güzeldi, incelemeyi bekleriz, foruma renk gelir

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.