Şimdi Ara

5664 Tramer'den Yeni Uygulama, Artık Araçların Kilometre Kayıtları Tutulacak (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
12
Favori
332.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aydayd

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi

Adres: Sanayi Mahallesi Libadiye Sokak No:3 K:3, 34416 İstanbul

Telefon:0850 277 6060

https://www.google.com.tr/maps/place/Sigorta+Bilgi+ve+G%C3%B6zetim+Merkezi/@41.092444,29.003281,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0xb7408dd8cfa9110e?sa=X&ved=0CH0Q_BIwDGoVChMIm6jzpqT0xgIVw9wsCh2w6gup

Orayıda aradım bizim kontrolümüzde değil ulaştırma bakanlığı bakıyor dediler. Bende bimer üzerinden sorunumu ilettim, ulaştırma denizcilik ve haberleşme bakanlığı dönüş yaptı. Tüvtürk'ün hatanın kendilerinde olduğunu gösterir belgeyi, bir dilekçe ile bakanlığa göndermemi istediler. Bugün posta ile gönderdim. Geri dönüş olduğunda buradan paylaşırım. 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redloves -- 24 Temmuz 2015; 20:38:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• redloves kullanıcısına yanıt
    Doğru değil, bu işe sbm bakıyor, sms'lerden para alanlarda onlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Doğru değil, bu işe sbm bakıyor, sms'lerden para alanlarda onlar...

Onlar km kayıtlarına bakmıyorlarmış. Hasar kaydı ve yapılan sigorta ücretlerini ve sadece sigorta genel merkezi üzerinden işlem düzeltmeye yaptıklarını söylediler. 15 gündür bu sorunla uğraşıyorum en son ihtimal ulaştırma bakanlığı kaldı. İnş. Sorun halledilir.

• ACİL CEVAP LÜTFENN
    Arkadaşlar merhaba. 2004 2005 bmw 5 serisi düşünüyorum ama temizini bulmak neredeyse imkansız. 70bin tl verecegim icin de ince eleyip sık dokumak lazım. 2 araç buldum. Galeriden değil. Ama plakadan sorgulattığımda km bilgisinde kafama takılan şeyler var.

1.ARAÇ 2005 model 152000 kmde. Sorgusunda 1 muayene çıkıyor. 30/04/2015 de 150517 kmde. Sahibiyle konuştuğumda aracı 3 ay önce icradan denk getirmiş ve muayene bakım yaptırıp satıyor. Ama önceki kullananlar 9 yıl hiç muayene yaptırmamış. Bu mümkün mü. Nasıl 150bin km muayenesiz dolasabilir?

2.ARAÇ 2004 model 140000 kmde. Sorguda 4 sonuç çıkıyor.***ME68 aracin Muayene Tarihi-Km: 28/08/2014 111796KM, 16/06/2014 104583KM, 13/09/2011 80330KM, 15/09/2009 1KM, EK BILGI: KM sorgusu ucretsizdir.
    İlk muayene 5 yıl sonra yaptırılmış ve 1 km yazıyor. 1 km yazması oynandığını mı gösterir? Ayrıca 3. Ve 4. Muayene ayni yil içinde yapılmış. 2014 yılında 2 ay arayla görünüyor. Bunun sebebi ne olabilir sizce?

Ben bursadayım araclar ankara da. 1 hafta icinde 2 sinden birini alacağım ama kafamı karıştırdı bu bilgiler. Boşuna ankaraya gitmak istemiyorum. Üstadlardan Acil cevap lütfen.

• 1 DEN UZAK DUR DERİM , 2. ARAÇTA EL DEĞİŞTİĞİNDEN AYNI PLAKA FARKLI ARAÇ SONUÇLARI SANIRIM.
    70.000 SONUÇTA
  • Teşekkürler cevap için. Sanırım dediğin gibi. Şasi no.yu alıp sorgulamakta fayda var sanırım.
    1. Araç çalıntı kaydı da yok ama gizemli. Araç inadına güzel:) sis perdelerini aralamadan bulaşmamak lazım
  • Eskiden ne güzel sadece plaka ve şasi no ile internetten sorgu ücretsiz yapılıyordu. (2013 yılında)
    Altunizade oto pazarında dolaşıp en az 50 aracı bu şekilde cepten sorgulayıp elemişimdir.
    Araçların başındakiler ile muhabbet etme derdine bile girip vakit kaybetmiyordum.
    Şimdi para hırslarından bu işi paralı yaptılar, aynı işlemi yapmak için 50x4=200tl para ödemem gerekiyor ne garip...
    Gerçekte vatandaşa hizmetin ücretsiz olması gereken yerde, vatandaşı yolmak yenilik diye çıkartılıyor.
    İnsanlar kısa zaman öncesini ne kadar çabuk unutuyorlar.
  • Eskiden bedava olduğundan haberim yoktu. Tabi o yıllarda araç almak gibi bi derdim olmadığından olsa gerek ama her türlü vatandaşı yoldukları kesin. Milyarlar veren adam 4 milyoncuk mu veremeyecek diyip trilyonlar götürüyorlar. Kapitalist düzenin tokadı hep vatandaşı vuruyor.
    Bu arada ben şu an 6 lira diye duydum ama hala 4 lira mı yoksa?
  • husohero H kullanıcısına yanıt
    İki ay önce 4tl idi şimdi 5tl olmuş....
    Resmen %20 zam tuik duy sesimi... Nerde ....enflayon %7 miş...

• Plaka yazıp 5664 e SMS yolladigimizda, artık km bilgisi çıkmıyor mu?

• 2005 model arabanın 5664 e mesaj attığımda muayne bilgisi bulunamamıştır diyor fakat araba 2014 de muayneye girmiş. Km bilgisinden emin olmak için mesaj attım yine bi sürü para gitti. Bence bu sistem turkiye.gov.tr edevlet ten ücretsiz yapılmalı. Boşa giden trilyonlar. Tuv türk te muaynede keza aynı o paraya periyodik bakım yapıyorlar. Bu konuyu araştırırken tuvtürk ün 0850 ile başlayan numarasına da ulaştım ama dakikası 900 lü hatlar gibi . Bi araba alıcaz derken ararken zaten git baktır sms expertiz üstüne al sigorta muska derken 1000 tl harcıyoz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldugungibigel

2005 model arabanın 5664 e mesaj attığımda muayne bilgisi bulunamamıştır diyor fakat araba 2014 de muayneye girmiş. Km bilgisinden emin olmak için mesaj attım yine bi sürü para gitti. Bence bu sistem turkiye.gov.tr edevlet ten ücretsiz yapılmalı. Boşa giden trilyonlar. Tuv türk te muaynede keza aynı o paraya periyodik bakım yapıyorlar. Bu konuyu araştırırken tuvtürk ün 0850 ile başlayan numarasına da ulaştım ama dakikası 900 lü hatlar gibi . Bi araba alıcaz derken ararken zaten git baktır sms expertiz üstüne al sigorta muska derken 1000 tl harcıyoz.

öyle bir durumda kesinlikle ruhsat sahibi ile beraber tüvtürke gidip bizzat kontrol ettirin
    benim de öyle olmuştu aracın km ile oynanmış çıktı
  • Aynı sorunu bende yaşıyorum.. farklı günlerde 2 ayrı aracı sorgulatım kaza bilgileri geliyor fakat muayene bilgisi bulunamamıştır diyor. anlam veremedim.hatta ilk sorgulattığım araçtan sırf bu yüzden vazgeçip uğraşmak istemedim. fakat bugün yine bir araba buldum ve sorgulattım ama yine aynı şey. bilgi vermeyecekseniz neden böyle bir uygulama var ve resmen paramızı gasp ediyorlar. bir sorgu 5 lira. adam gibi cevap gelse neyse. şimdi işin yoksa git tüvtürke araştır falan filan. çok sıkıntılı işler.
  • Arkadaslar bu hasar kayitlarindaki meblalarin sorguladiginiz arac degilde kazaya karisan diger araca ait oldugunu duydum dogrumu
    Eger dogruyda bu sorgudakiantik ne ?

• 2. el ancak kolu komşu vs. den alınır bence. Galericiler her dümeni yapar aracı satmak için. Sms, tramer kaydı hikaye hepsi. Kötü niyetli olan her türlü antin kuntin yapıp göz boyuyor. Araba cillop fiyat uygun bütçen kısıtlı. Hadi gelde alma. Gitti paracılar neidüğü belirsiz arabaya. Yazık gerçekten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu km sorgulamasi icin hangi noya sms atiyoruz uygulama her arac icin guncel devam ediyor mu

• darnglove D kullanıcısına yanıt
    HASAR 01ABC123 yazıp 5664 e gönder km bilgiside geliyor.

• Paranızı bunlara yaptirmayin. Sigortacı birine gidin sistemden baksın daha saglikli

• Yazık günahtır yahu. 1 mesaj için 5 tl, soygun.

• Aynen oyle soygun resmen ama onemli olan sigortacilarda muayene yapildigindaki km degerlerini de veriyor mu , eger boyle bir imkan var ise sigortacmdan ogrenirim sms atmak yerine

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.