Şimdi Ara

5664 Tramer'den Yeni Uygulama, Artık Araçların Kilometre Kayıtları Tutulacak (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
12
Favori
332.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Bazen bir gün sonra bile gelebiliyor km bilgisi

bu doğru mu? Bende sorgulattım şimdi km bilgisi gelmedi
  • arkadaşlar bende HASAR S şaşi no ile sorgulattım hemen hasar kaydi geldi ama km bilgisi yok ortalarda... diğer arkadaşların km bilgisi geldi mi acaba?
  • by_mysterious kullanıcısına yanıt
    Normalde bu işlemin internetten ücretsiz olması gerekirken hem paralı hemde sorunlu olduğunu bimere bir şikayet yazarak bildirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rodello

quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Bazen bir gün sonra bile gelebiliyor km bilgisi

bu doğru mu? Bende sorgulattım şimdi km bilgisi gelmedi

Evet hasar geldi 12 13 saat sonra sabaha karşı da muayene bilgisi gelmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoksi -- 10 Haziran 2014; 10:40:32 >
  • aydayd A kullanıcısına yanıt
    ben dün bimere şikayette bulundum. arkadaşlar ne kadar çok şikayet edersek o kadar iyi.. en azından mesaj ücretini bile düşürseler yine iyi..
  • hoksi kullanıcısına yanıt
    bende de hasar bilgisinden kısa süre sonra muayene kaydı gelmişti
    değişiyor demekki
    kimisi de muayene kaydında km yanlış girilebiliyor diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Normalde bu işlemin internetten ücretsiz olması gerekirken hem paralı hemde sorunlu olduğunu bimere bir şikayet yazarak bildirin.

şikayetime gelen cevap :

Bimer Başvuru Numaranız :436639

Bilindiği üzere, motorlu araç alıcı ve satıcıları arasındaki bilgi asimetrisinin giderilmesini teminen vatandaşlarımızca Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBGM) kayıtlarından 2003 yılından itibaren hasar bilgilerinin sorgulanması mümkün bulunmaktadır. Bu amaçla oluşturulan OTOKONTROL5664 Uygulaması ile vatandaşların "araç hasar, poliçe, kaza ve mağdur bilgilerine", aracıya gerek kalmaksızın mobil, web ve wap ortamlarından kolayca ulaşabilmeleri hedeflenmiştir. Söz konusu uygulama çerçevesinde erişim imkanı sağlanan bilgilerin ücretlendirilmesi veya ücretsiz olarak sağlanmasına ilişkin hususlar Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Yönetmeliğinin 24. maddesi gereğince SBGM Yönetim Komitesi tarafından değerlendirilmekted
    ir.

• İşe bak !!!

Bu işi sbgm yönetim komitesine bırakırsan elbette kendilerine gelir getirecek uygulamayı seçerler.

Nerde halkın çıkarını korumak?
    Nerde şeffaflık?

Herşeyi para bunların.
  • 23.10.2013 tarihli resmi gazateye göre sbgm, hazine müsteşarlığına bağlı, verilen cevap o kadar alakasız ki... Denilecek laf yok...
  • arkadaşlar acaba SBGM nin kendi sitesinden de şikayette bulunsak sonuç alabilir miyiz dersiniz ?

https://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/Iletisim-Formu.aspx
  • Mrb ben almak icin dusundugum bir aracin plakasini sorguladim 5664 den gelen mesaj 2010 da 179000 bin 2012 de 130000 bin 2014 de 150000 bin km de biri bana yardim etsin ne demek bu simdi anlamadim

• Km dusurulmus

• Bende anlamadim ama herhalde ilk sahibi olmali yoksa muane istasyonu yanlis yazmış olamaz

• Az önce kendi arabamda denedim hem hasar hemde km bilgisi doğru olarak geldi.
  • T.C. ULASTIRMA VE DENIZCILIK BAKANLIGI muayene verilerine gore ***GS43 aracin Muayene Tarihi-Km:
    16/06/2014 149209KM,
    12/06/2012 130433KM,
    17/03/2010 179268KM,
    MH:02164740200

• quote:

Orijinalden alıntı: kalipsu

T.C. ULASTIRMA VE DENIZCILIK BAKANLIGI muayene verilerine gore ***GS43 aracin Muayene Tarihi-Km:
    16/06/2014 149209KM,
    12/06/2012 130433KM,
    17/03/2010 179268KM,

Km bilgisini muayene isyasyonunun yanlış yazma ihtimalide var.Araç sahibiyle görüşüp durumu sorabilirsiniz.Bir yanlışlık varsa sistemden düzeltilemez.Benim başımdan buna benzer bir olay geçti.Servis kayıtları sayesinde, tüvtürk yanlışlık yaptıklarına dair resmi bir belge verdi.
  • bir araç pert'e ayrıldığında presleseler ne güzel olur.. Piyasa pert'ten çıkma çıtır hasarlı araçlar ile dolu.. Perte çıkarma bu kadar kolay olmamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BEYAZ11

quote:

Orijinalden alıntı: kalipsu

T.C. ULASTIRMA VE DENIZCILIK BAKANLIGI muayene verilerine gore ***GS43 aracin Muayene Tarihi-Km:
    16/06/2014 149209KM,
    12/06/2012 130433KM,
    17/03/2010 179268KM,

Km bilgisini muayene isyasyonunun yanlış yazma ihtimalide var.Araç sahibiyle görüşüp durumu sorabilirsiniz.Bir yanlışlık varsa sistemden düzeltilemez.Benim başımdan buna benzer bir olay geçti.Servis kayıtları sayesinde, tüvtürk yanlışlık yaptıklarına dair resmi bir belge verdi.

Muane ist Yanlış yazma olasiligida var trafik Şubesi bile ruhsatlara yanlis yazabiliyorsa sahibine sorsak ta ne kadar samimi olur oda şüpheli 2004 model mitsubishi lancer 20 bin tl

• Araç sahibine servis kaydı olup olmadığını sorabilirsiniz.Yoksa almayın derim.Elimde tüvtürkün vermiş olduğu belge olmasına rağmen geçen yıl aracımı satamadım.İnsanlar araca bakmadan msj sorgulaması yaptıkları için arayan bile olmadı.Sizde aynı duruma düşebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaferdurukan

bu uygulamanın en güzel tarafı. ilanı gördüğünüzde hemen mesaj atıp ilk öngörüyü yapmanızdır. sahibinden sitesinde ne kadar ilgilendiğim araç varsa mesaj attım ve kazasız boyasız denen bütün araçların istisnasız kazalı olduğunu anladım. peki bu ilan veren şahsiyetler 5664 den haberleri yok mu?? şahsen ben boya takıntım olmamasına rağmen inanılmaz sahtekarlığa uğradığımı düşünüyorum. ve bu ilan sahiplerine üşenmeden mesaj atıp siteye şikayet ediyorum. sizde üşenmeyin ve yapın lütfen
    aracın kusurlu olması suç değil ki! suç sahibinin zihniyeti. sonuçta çoğumuz ikinci el araç alıyoruz muhakkak ufak tefek kusurlar olur ama bu şekilde kandırlılmak olmamalı

Bu sahibinden ilanlarına bir yorum sistemi ya da ilanları bir platformda ekleyerek bilgi paylaşımı yapılması lâzım.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.