Şimdi Ara

5664 Tramer'den Yeni Uygulama, Artık Araçların Kilometre Kayıtları Tutulacak (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
12
Favori
332.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendi aracımızı sorguladım km bilgisi bulunamamıştır diyor. Aracı 0 aldık ve hep yetkili serviste girdi bakımlara. Neden böyle oldu?
  • Artık 5664'e almayı düşündüğüm 2 araç için mesaj attım sadece hasar bilgileri geldi ama km bilgileri gelmedi. Acaba artık km bilgilerini göndermiyorlar mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Göttingenli Ethem

Kendi aracımızı sorguladım km bilgisi bulunamamıştır diyor. Aracı 0 aldık ve hep yetkili serviste girdi bakımlara. Neden böyle oldu?

Şimdi mantıken ve az önce öğrendiğim kadarıyla Muayene'lerde km bilgisi sisteme girilmiş oluyor.Servisle alakası yok.Eğer kaza varsa ve sigorta şirketleri devreye sokulmuşsa ancak hasar kaydında size mesaj gelir. Siz sıfır araba aldığınız için KM gözükmeyecektir Sms'te. İlk muayeneden sonra çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gelweri

Artık 5664'e almayı düşündüğüm 2 araç için mesaj attım sadece hasar bilgileri geldi ama km bilgileri gelmedi. Acaba artık km bilgilerini göndermiyorlar mı

Km bilgileri geldimi?
    Ayrıca her sorgulama için 5 tl vermek yerine bir site üzerinden sınırsız hak veriyorlardı.Şimdi bende onu araştırıyordum.

• Km bilgisine bakayım dedim, mesaj başı 7 tl olmuş, sonuç olarak kilometre bilgisi gelmedi sadece hasar kaydı geldi boşa gitti para...

• quote:

Orijinalden alıntı: artemisbd

Km bilgisine bakayım dedim, mesaj başı 7 tl olmuş, sonuç olarak kilometre bilgisi gelmedi sadece hasar kaydı geldi boşa gitti para...

muayene istasyonundan eski muayene kağıtlarının örneklerini aldım. aracımı satın almak isteyen kişi sms yollamış. km bilgisi gelmemiş. gelmeyince ben de böyle bir yola başvurdum.
  • Şu her araca gps takılma olayı yapılırsa aracın km bilgisini üretildiği andan itibaren direkt gps üzerinden almak mümkün değil mi acaba? Km oynamaya kesin çözüm olur.

• Arac kilometresi bilgileri nasil ogrenilir?

5664 ise yaramiyor.

Aracin ruhsattaki tum bilgiler elimde.

• Bu konuyla alakalı bimere yazdim ama cvp gelmedi hala.

• quote:

Orijinalden alıntı: GT 6

Arac kilometresi bilgileri nasil ogrenilir?

5664 ise yaramiyor.

Ruhsat sahibi ile muayene istasyonuna gidilmeli. Tüvtürke gidip muayeneden geçtiği km.ler öğrenilebiliyor. Araç farklı bir şehirdeyse iş zorlaşıyor biraz. Bir tanıdık bulmak gerek...

• quote:

Orijinalden alıntı: GT 6

Arac kilometresi bilgileri nasil ogrenilir?

5664 ise yaramiyor.

Aracın servis kayıtları varsa ordan da öğrenilebilir
  • 'orhan1461' 'pasenger' bilgiler için teşekkürler.
  • Aracım 96 Broadway 105.000 km'de. 4 Ekim 2016'da aldım, kışı geçirdim, satıp yüksek modelli araç alacağım nasipse. İlana koydum malum sitede, "KM orijinal mi?" diye sorular geldi haklı olarak. Bir gün TÜVTÜRK'e gidip, aracın km'sini sorgulamak istediğimi söyledim, ruhsat sahibiyim dedim. Ruhsatı alıp baktı arkadaş, son muayeneye benim getirmediğimi, bir önceki sahibinin getirdiğini, bu sebeple bakamayacağını, yasak olduğunu söyledi. Neden diye sordum, önceki sahibinin özel hayatına müdahale olarak görüldüğünü söyledi.

Bu yanlıştan muhakkak dönülecek. BİMER'e şikayeti artırmalıyız.

Düzenleme: BİMER'e yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muselmansuffe -- 2 Nisan 2017; 23:37:17 >
  • Muayene kağıtlarını saklıyorum. Km bilgisi yazıyor. Aracı satarken işime yarar mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muselmansuffe

Aracım 6 Broadway 105.000 km'de. 4 Ekim 2016'da aldım, kışı geçirdim, satıp yüksek modelli araç alacağım nasipse. İlana koydum malum sitede, "KM orijinal mi?" diye sorular geldi haklı olarak. Bir gün TÜVTÜRK'e gidip, aracın km'sini sorgulamak istediğimi söyledim, ruhsat sahibiyim dedim. Ruhsatı alıp baktı arkadaş, son muayene benim getirmediğimi, bir önceki sahibinin getirdiğini, bu sebeple bakamayacağını, yasak olduğunu söyledi. Neden diye sordum, önceki sahibinin özel hayatına müdahale olarak görüldüğünü söyledi.

Bu yanlıştan muhakkak dönülecek. BİMER'e şikayeti artırmalıyız.

dalga mı geçiyor bunlar ya? ben aracı mı da 2. el aldım. daha önceki muayeneleri hep çıkartıp verdiler bana. aldığım istasyonda esenyurttaki tüv. 3 kere muayeneye girmiş benim araç. 1. muayeneyi ilk sahibi yaptırmış. diğer 2 sini de ben yaptırmıştım.

• Herkese iyi geceler bilgisi olan varsa sorum hakkında bilgi almak istiyorum geçen ay bi araba aldık İstanbul'dan geldi araba 1 ay kadar oldu arabayı alalı bugün ilk trafik çıkış tarihi ruhsatta yazmıyordu bende 5664 e msj atarak öğrenmek istedim orda bir problem yok fakat araba değişim olarak önce Otomobil sonra Traktör tekrar Otomobil görünüyor bunun nedeni ne olabilir sizce ?

• Arkadaşlar nasıl sorgulayacağız son muayene km sini? Eskiden tramer sorgusu ile geliyordu artık gelmiyor
  • Laji L kullanıcısına yanıt
    Bir adet ruhsat ve onun sahibiyle tuvturk e gideceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Bir adet ruhsat ve onun sahibiyle tuvturk e gideceksiniz.

Geçen gün gezici istasyonda muayene yaptırdım. Fazla kalabalık değildi ayak üstü sohbet ederken bu km meselesini sordum. Biz de göremiyoruz artık dedi. Bilmem beni yedi bilmem gerçekten göremiyorlar.
  • *Mustafa * kullanıcısına yanıt
    Geziciler pek sallamıyor hocam bir kaç ay önce bizim traktörlerin muayenesi için geziciye gittik birinin stop yanmıyormuş şundan sök buna tak dedi geçirdi km bilgisi sordum benim bilgim Yok diyordu

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.