Şimdi Ara

5600x Isınma Problemi - Yardım! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
3.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sovi sogutmadan ziyade ben olsam kule tipi sogutucu alirdim, fuma 2 iyidir... Görüntüsü de iyi olsun dersen bequiet tan bütceye göre bir model secilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 5600x biraz pbo ayari 4.7ghz ile kullaniyorum ve sogutucu olarak t6+2 tane kaliteli fan taktim toplam maliyeti 300tl civarina geldi ve warzone gibi cpubound bir oyunda 67-71 derece arasi calisiyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kunGFu kullanıcısına yanıt

Fuma 2 , 800 TL ler civarında. Soğutma performansı iyidir ama fazla iyi sanki yani o kadar soğutması bana ne kazandırabilir bilemedim. OC yapmayacağım. İşlemci stok haliyle performans kaybetmeyecek şekilde çalışıyor olsun yeter.

Be quiet e baktım. Pure rock slim 2 modeli 450 TL civarı. Fazla yorum göremesem de yeterli bir soğutucu gibi duruyor.

AMD Wraith Prism soğutucu da yeterli gibi duruyor testlerde. O da 350 TL civarı. Yeterli gelmez mi acaba ?

• Kendi adıma giidp 120 AIO ya para vermem.Onun yerine gider 220W TDP Dark X127/128/129 Sogutucu alırım 300TL civarına...

AIO icin imkanım varsa 420 Arctic yoksa 360 AIO alırım.

• huso kullanıcısına yanıt

Hocam ne gerek var öyle fanlara 420 Arctic, 360 AIO gibi :D Çok daha soğuk olur ama ne kazandırır bana. OC yapmak işlemciyi dibine kadar kullanmak gibi bir derdim yok. Stok halde performans kaybı yaşamadan işlemcimi tüketmeden kullanabileyim yeter. Dark, Wraith Prism den daha iyi performans gösterir mi ki acaba...

• Performansı nasıl olursa olsun (aşırı uygun olmadıktan sonra) kelalaka markalar almamaya özen gösterin (50-100 TL gibi farklar yeterli değildir) ve TB zihniyetindeki firmalardan direkt olarak alışveriş yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 12 Ocak 2022; 0:58:25 >
  • CrystalChamp kullanıcısına yanıt

Cooler Master MasterLiquid ML120L demissin, bunun yerine ben fuma 2 yi önerdim. Ikisi fiyat olarak ayni ama performans olarak ben iyisini önermistim.

Uygun fiyatli dersen reeven e12 var isini görür 349 lira... Eskiden reviewi pek yoktu lakin suan nereye yazsan cikar. (Youtube/real hardware gibi bir yerde bakmistim sanirim)

• Aynı işlemciyi kullanıyorum. 3600'den geçiş yaptım.

3600'ü, Snowman x6 kule tipi soğutucuyla kendi içinden çıkan kalitesiz termal macun ile kullanıyordum ve memnundum.

5600x'e geçip aynı soğutucuyu taktım yine aynı kalitesiz macun ile. Bu şekilde olunca 5600x, 82-83 dereceye kadar tırmanmaya başladı. Sürekli o derecede kalmıyordu. Yüksek sıcaklıklara vurup vurup iniyordu. Belki kaliteli bir macun kullansaydım, o soğutucu da iş görecekti. Sonuçta 3 tane de fanı var. İdare edebilirdi.

Ama dayanamadım ve ikinci el Be Quiet! Dark Rock 4 kule tipi soğutucu ve arctic mx4 macun aldım. Overclock'la işim yok. Şu an oyunlarda gayet serin çalışıyor cpu.

• taylo84 T kullanıcısına yanıt

Bu yoruma istinaden 5600x için snowman X6 yı kullanmamak lazım o zaman

bende 5600x için stock fan ve 4.2 de 1.25 ile Max 70-75 derecelere çıkıyor. Alternatif fan bakıyorum ama benim sıkıntı kasa 12 cm e kadar destekliyor. Bu gidişle ilk kasayı değiştirmem gerek

• 5600X stok soğutucu ile kullanılacak bir işlemci değil. Kule tipi bir soğutucu şart.

Ben Dark Freezer X120 soğutucu üzerine Be Quiet Pure Wings 2 fan taktım. Dark'ın fanı sesli çalışıyordu. Bu haliyle çok güzel oldu.

Haklısınız hocam , fuma 2 daha performanslıdır. Ben de baktım siz söyleyince f/p olarak üst seviye olduğu ortada. Ben diğer pahalı orta-üst seviye önerilerinize nazaran ne gerek var diye takıldım :) Bu verdiğiniz ince, teknik tavsiyeleriniz bir kenara biraz orjinallik takıntım var. Wraith prism alsam 350 tl ye işimi görmez mi acaba...

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

TB kimdir hocam ? Bu arada ben de öyle düşünüyorum. Birinin görüntüsü çok amatör (görüntü çok önemli olmasa da) birinin sesi, belki birinin dayanıklılığı, öbürünün başka şeyi ama benim de biraz marka takıntım var açıkçası

• Erreguay kullanıcısına yanıt

Ben 1.15 voltajda aynı sıcaklık değerindeyim. Dene istersen sen de. Kararlılıkta problem yok gibi görünüyor. Gerçi işlemciden işlemciye (silikon şansına göre vs.) değişebiliyormuş tabi.. En azından testler öyle söylüyor. Sanırım ben AMD Wraith Prism alıp geçicem. 350 tl'ye OC yapmayacaksak yeter görünüyor. 1-2k soğutucuya verecek gücüm de var açıkçası ama oc yaparak alacağım ekstra performans beni nereye götürür, mantıklı gelmiyor.

• taylo84 T kullanıcısına yanıt

Sıfırı biraz pahalıymış. Serin dediğiniz şuan kaç derece oyunlarda ?

5600X ozelinde konusmadım Hocam 5600X icin gider 300TL lik fan alırım Dark X128 gibi 220W TDP li, AIO olacaksam 420 ya da 360 alırım.

Eee amd biraz palazlandı ya intele benzeme yoluna girdi. Zaten 5000 serisi ısınan bir işlemci soğutucuları daha da dandik yaptı 

400 500 civarıydı ne uçmuş be fiyat 

• huso kullanıcısına yanıt

Ben aldığımda sıfırı hepsiburada'da 800tl civarıydı. Ben 500-550tl gibi bir fiyata bulmuştum.

Dediğiniz gibi, şu an fiyat biraz daha tırmanmış bir çok elektronik üründe olduğu gibi.

65 dereceyi geçtiğini görmedim. 60'ın az altı, az üstü takılıyor.

• Merhabalar...

linkteki ürünün fiyatı oldukça makul şuan ben aldım kullanıyorum. Oldukça da memnunum. Değerleri müsait olduğumda atmaya çalışırım. Normal kullanımda 33-40 derece arası geziyor sıcaklıklar.

Fiyat 215 TL

teknobiyotik.com / teknoloji sevenlerin ilacı...
    Raijintek LETO RGB 1 Adet RGB PWM Fanlı, 4 Adet Isı Borulu, Intel & AMD Uyumlu Yüksek Performans İşlemci Soğutucu | Teknobiyotik
    https://www.teknobiyotik.com/raijintek-leto-rgb-1-adet-rgb-pwm-fanli-4-adet-isi-borulu-intel-amd-uyumlu-yuksek-performans-islemci-sogutucu.html

TB = Teknobiyotik

www.itopya.com
    AMD Wraith Prism LED RGB Islemci Sogutucu | ITOPYA
    https://www.itopya.com/amd-wraith-prism-led-rgb-islemci-sogutucu_u15061

Böyle bir şey arıyordunuz sanırım? 199 TL ile kampanya yapmışlar. 5600X ile nasıl performans veriyor derinlemesine irdelemedim.

İtopya da yine öyle aman aman alışveriş yapılmasını önereceğim bi' yer değil ama yine de bi' TB kadar kötü olamaz tabii ki...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.