Şimdi Ara

54. MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI - EDİRNE (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
5
Favori
321.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nerde bu 54'üncü Mknz. P. Tug. K.lığı.... nasıl ulaşıcaz buraya arkadaşlar. Afyon'dan gelicem cmts inşallah, göüşürüz orada...
  • Genel bilgi ve Tavsiyelerini alalım.
    Nette bir sürü değişik bilgiler var. Süloğlu nun sürgün yeri olduğundan bahsediliyor. Karaağaç ise daha rahat deniyor.

Süloğlu hakkında bunlar yazıyor.
    "Koğuşlar yerine göre 8-10-12 kişiliktir. 24 saat sıcak su imkanı mevcuttur ve her koğuş bölgesinin kendi banyosu vardır. Boş vakitlerinizde istediğiniz zaman banyo yapabilirsiniz. Acemilikte uzun dönem askerle yan yana kalmazsınız. İlk geceden itibaren koğuş nöbetiniz başlayabilir, hazırlıklı olun. Zaten acemilik boyunca tutacağınız nöbet sadece 1 saatlik koğuş nöbetidir"

Ayrıca Topçuların büyük bir kısmı Süloğluna Gidiyormuş Diye Duydum. Bu bilgilere göre büyük ihtimalle acemiliğim süloğlunda olacak

Burada yanıltıcı bilgiler varsa Düzeltirseniz sevinirim.
  • Aday Nu. 91638
    Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı P. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 54'üncü Mknz. P. Tug. K.lığı
    EDİRNE
    Katılış Tarihi 12.12.2010

buradan sonra usta birliğine dağıtım var mı bilgisi olan
  • buralar çok soğuk gelmeyin
  • Aday Nu. 3718
    Adı ve Soyadı CEYHAN BAHÇELİK
    Baba Adı MUZAFFER
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı P. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    EDİRNE
  • Aday Nu. 97490
    Adı ve Soyadı HASAN AYDIN
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı P. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    EDİRNE

Arkadaşlar ADANA'dan geliyorum. Pazar sabah 11 gibi Harem'den Edirne'ye geçecem. Msn adresim aşağıda. Eklesin herkes konuşalım son birgün de olsa.
    hasan01aydin@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan01aydin -- 10 Aralık 2010; 15:09:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cubicmartensite

Genel bilgi ve Tavsiyelerini alalım.
    Nette bir sürü değişik bilgiler var. Süloğlu nun sürgün yeri olduğundan bahsediliyor. Karaağaç ise daha rahat deniyor.

Süloğlu hakkında bunlar yazıyor.
    "Koğuşlar yerine göre 8-10-12 kişiliktir. 24 saat sıcak su imkanı mevcuttur ve her koğuş bölgesinin kendi banyosu vardır. Boş vakitlerinizde istediğiniz zaman banyo yapabilirsiniz. Acemilikte uzun dönem askerle yan yana kalmazsınız. İlk geceden itibaren koğuş nöbetiniz başlayabilir, hazırlıklı olun. Zaten acemilik boyunca tutacağınız nöbet sadece 1 saatlik koğuş nöbetidir"

Ayrıca Topçuların büyük bir kısmı Süloğluna Gidiyormuş Diye Duydum. Bu bilgilere göre büyük ihtimalle acemiliğim süloğlunda olacak

Burada yanıltıcı bilgiler varsa Düzeltirseniz sevinirim.

süloğlu sürgün yeri değil arkadaşlar eskiden öyleymiş kalmış adı öyle.. imkan olarak çok iyi internet cafesi,sineması,halı sahası,çim sahası,basketbol sahası,golf sahası (evet yanlış duymadınız),koğuşlarda 24 saat sıcak su imkanı vardır. karağaçta bu saydıklarımdan sadece internet cafe ve çim-toprak karışımı bir saha ve basket sahası var. duş koğuşlar bölgesinden biraz uzakta mutfakhane ile çamaşırhane arasında bir yerdedir 10 dakikada duş alıp çıkarsınız doluysa.. acemilikte edirnede acemiler kısa dönem acemiler ile kalıyor zaten görüceksiniz takımlara ayırıcaklar sizi , süloğlu edirnenin en büyük komutanlığı. karağaçın yaklaşık 10 katı falan. karağaç rahat olmasının sebebi küçük ve az asker ve az rütbeli olması ki iki yerdede tankçı olursanız işiniz çok zor. benim bakım birliğindeydim kestaneliğe bağlı süloğlunda dış birlik olarak kaldım bizim koğuşlarımızda 3 ranza vardı 3x2=6 kişi kalıyordu max bazen 4 falan oluyordu genel olarak güzel yerdir.. fakat çok soğuk biryer o açıdan Allah kolaylık versin ben 8 kat giyindiğimi hatırlarım yinede üşürdüm.

• hadi size bir kıyak yapiyim kaldığım yerin resmini çekmiştim çıkmadan (aslında doğru bir haraket değil ama askerlik işte.. )
    burası bizim koğuş. süloğlu..
     54. MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI - EDİRNE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dix1 -- 10 Aralık 2010; 15:58:42 >
  • resim için sağol. keşke daha çok resim olsa ama orada askerliğini yapmış kişilerin olumlu açıklamaları rahatlatıyor. sürgün yeri tabiri ağır geldi biraz :)
  • Sürgün muhabbetini bende duydum trakya geneli için söylüyolar ama moral bozmamak lazım gidip görcez kolay askerlik yok beyler rahat olun

Bu arada

Sınıfı TANK
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı Tnk. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    EDİRNE
  • Arkadaşlar piyade er olarak edirne soğuğu için içlik alacağım. Haki mi olması lazım yoksa krem renk kabul ediyorlarmı?
  • Aday Nu. 30338
    Adı ve Soyadı FATİH AKKAYA
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı P. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    EDİRNE
  • arkadaşlar size çok güzel önerilerde bulunayım :D termal içlik denen dünya harikasını almadan sakın gelmeyin buraya.süloğluna gelecek olanlar için ilk etapta lazım olmayacak ama yine de söyleyim selimiye camisinin hemen arkasından kalkar belediye otobüsleri. Merkeze tugayı sordupunuzda yardımcı olacak çok kişi bulursunuz. Kafanızda dünya kadar soru işareti olduğundan eminin. Ne olacak nasıl bir yer vs. Şunu söyleyim ayda 1 kez çarşıya çıkabileceksiniz ancak arkadaşların bahsettiği gibi sinema , uydu , ligtv gibi imkanlar var. İlk ay zorlu geçecek , bol bol eğitim alacaksınız ve sivil hayatla olan tezatlıkları göreceksiniz ; ancak zamanla herşeye alışacaksınız ve baharda bitirip gideceksiniz. Sürgün vs. durumu efsaneden ibaret. Askerlik özünde dünyanın neresine giderseniz gidin zor bir süreç olduğu için zorlukğu eksik kaldığınız şeyleri vs. dert etmemenizi tavsiye ederim. Başka soruları olan varsa yanıtlayım ancak ne kadar soru olursa olsun pazar gününden itibaren tek tek cevapları öğrenirsiniz. Herkesin askerliği aynı olmaz , kimi evrak işnde görevlidir kimisi başka yerde , o yüzden bir standart da beklemeyin...

• Aday Nu. 33906
    Adı ve Soyadı ÖMÜR ÖZTÜRK
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı P. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    EDİRNE

DHciler takımı olsun burdakiler
  • Arkadaş tankçı bi ben mi varım ya herkes piyade
  • bende tankçıyım kardeş ıspartadan geliyorum pazar öğlen orda olacağım hayırlısı bakalım tankçıların işi zor diyorlarya bakalım artık kısmet
  • DİX1 HOCAM BENDE ORAYA ÇIKTIM BİRAZ AÇIKLARSAN SEVİNİRİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: picassotusu

bende tankçıyım kardeş ıspartadan geliyorum pazar öğlen orda olacağım hayırlısı bakalım tankçıların işi zor diyorlarya bakalım artık kısmet

Ben de öyle duydum kardeş cumartesi 18:00 Isparta petrole bilet aldım pazar sabah ordayım kısmetse
  • Aday Nu. 4337
    Adı ve Soyadı FATİH AKSİN
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı P. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    EDİRNE
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.