Şimdi Ara

54. MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI - EDİRNE (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
336
Cevap
5
Favori
321.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: amamoslavida

http://www.facebook.com/home.php?sk=group_113545158713983

facebook grubu arkadaşlar.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar yol durumu nedeniyle 12 sinde akşam 23:00 gibi gelebilecem oraya. o saatte beni alıp işlem yaparlarmı yoksa pazartesi gelmek dahamı mantıklı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: olcaytoshow

arkadaşlar yol durumu nedeniyle 12 sinde akşam 23:00 gibi gelebilecem oraya. o saatte beni alıp işlem yaparlarmı yoksa pazartesi gelmek dahamı mantıklı olur

12 sinde orda ol ki bir gün geç terhis olma
  • quote:

Orijinalden alıntı: dix1

quote:

Orijinalden alıntı: olcaytoshow

12 sinde orda ol ki bir gün geç terhis olma

Alıntıları Göster
    teslim olacağımız yer Edirne merkez deilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: olzii

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    tavsiyem odur ki sakın geç gelme , uğraşırsın baya. aktarma vs dene muhakkak gerçi geç kalmış olabilirz ama yinede söylemekte fayda var. sabahtan itibaren çok yoğun bir trafik olacak 50-100 kişi düşünme katılım baya olacak. ayrıca merkeze katılacaksınız ve yine aynı gün süloğlu veya karaağaç ilçesine geçeceksiniz servisle. yani esas kalacağınız yere ailenizle vs gelemeyeceksiniz. gelirken çok çok kalın giyinin sakın ihmal etmeyin , hava burada buzzzz gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: engineer_erc

tavsiyem odur ki sakın geç gelme , uğraşırsın baya. aktarma vs dene muhakkak gerçi geç kalmış olabilirz ama yinede söylemekte fayda var. sabahtan itibaren çok yoğun bir trafik olacak 50-100 kişi düşünme katılım baya olacak. ayrıca merkeze katılacaksınız ve yine aynı gün süloğlu veya karaağaç ilçesine geçeceksiniz servisle. yani esas kalacağınız yere ailenizle vs gelemeyeceksiniz. gelirken çok çok kalın giyinin sakın ihmal etmeyin , hava burada buzzzz gibi.

Alıntıları Göster
    Süloğlu 1 tank karargah bölüğündeyim arkadaşlar beklerim

• quote:

Orijinalden alıntı: horozzi

Süloğlu 1 tank karargah bölüğündeyim arkadaşlar beklerim

Alıntıları Göster
    Yan taraftaki topçular nasıl Ya bizim zamanımızda bi biz çıkardık garajlar bölgesine bide hava savunma,piyadelerin tankçıların garajlarda binası yoktu koğuşlar bölgesinde eğitim görürlerdi.8 ayım geçti süloğlunda, topçu taburunda paso spor,paso eğitim,zırt pırt pentatlona götürürlerdi, kışın soğuğunda toprak donmuş,atlasan bi tarafını kıracan,bastığın yer kayıyor,karnıma ağrılar girerdi valla sağımı solumu kıracam diye.Çarşılar falan spordaki başarıya göreydi,ilk bi ay sporu düzeltene kadar dört kd.den üçümüz çarşıya çıkamamıştık.Ama koğuşlar falan güzeldi.8-10 kişilikti.Acemi eğitiminde de az sürünmedik su kulesinin ordaki piyadelerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: unspoken77

Yan taraftaki topçular nasıl Ya bizim zamanımızda bi biz çıkardık garajlar bölgesine bide hava savunma,piyadelerin tankçıların garajlarda binası yoktu koğuşlar bölgesinde eğitim görürlerdi.8 ayım geçti süloğlunda, topçu taburunda paso spor,paso eğitim,zırt pırt pentatlona götürürlerdi, kışın soğuğunda toprak donmuş,atlasan bi tarafını kıracan,bastığın yer kayıyor,karnıma ağrılar girerdi valla sağımı solumu kıracam diye.Çarşılar falan spordaki başarıya göreydi,ilk bi ay sporu düzeltene kadar dört kd.den üçümüz çarşıya çıkamamıştık.Ama koğuşlar falan güzeldi.8-10 kişilikti.Acemi eğitiminde de az sürünmedik su kulesinin ordaki piyadelerde.

Alıntıları Göster
    Topçular duruyo yerinde Sporla alakalı kısımları bilmiyorum ama mayısta KKK denetlemeleri var bu yüzden muhtemelen şiddetle devam ediyordur :) Garajlarda artık tankçılrın depoları ve nöbet alanları var.Çarşılar sporla alakalı değil şu an da zaten ayda 1 çarşı izni var neresini kitlicekler Koğuşlar 5-8 kişilik genelde.

• quote:

Topçular duruyo yerinde Sporla alakalı kısımları bilmiyorum ama mayısta KKK denetlemeleri var bu yüzden muhtemelen şiddetle devam ediyordur :) Garajlarda artık tankçılrın depoları ve nöbet alanları var.Çarşılar sporla alakalı değil şu an da zaten ayda 1 çarşı izni var neresini kitlicekler Koğuşlar 5-8 kişilik genelde.

Alıntıları Göster
    internetten öğrendiniz askerlik yapacağınız yeri ve hemen google amcaya başvurdunuz. karşınıza burası çıktı. ve birliğe katılana kadarda birçok kez bakacağınız bir sayfa olarak gözünüze çarptı siz kısa bi süre sonra bu telaşa başlayacaksınız , daha önce cevaplanan veya sorulmayan bir sürü soru soracaksınız şimdiden söyleyim aklınıza gelen herşeyi sorun , elimizden geldiğince cevaplayalım. ama muhakkak ama muhakkak bi askeri malzemeciye gidin arkadaşlar. orada nasıl olsa vardır deyip iki çorap bi atletle gelmeyin. bir not defteri kalem almadan , sabun vs. getirmeden bir sürü gelen oluyor. muhakkak eksikleri giderin. fazladan kıyafet alacağınıza bunları alın , çünkü çarşıya ayda bir çıkacaksınız

• quote:

internetten öğrendiniz askerlik yapacağınız yeri ve hemen google amcaya başvurdunuz. karşınıza burası çıktı. ve birliğe katılana kadarda birçok kez bakacağınız bir sayfa olarak gözünüze çarptı siz kısa bi süre sonra bu telaşa başlayacaksınız , daha önce cevaplanan veya sorulmayan bir sürü soru soracaksınız şimdiden söyleyim aklınıza gelen herşeyi sorun , elimizden geldiğince cevaplayalım. ama muhakkak ama muhakkak bi askeri malzemeciye gidin arkadaşlar. orada nasıl olsa vardır deyip iki çorap bi atletle gelmeyin. bir not defteri kalem almadan , sabun vs. getirmeden bir sürü gelen oluyor. muhakkak eksikleri giderin. fazladan kıyafet alacağınıza bunları alın , çünkü çarşıya ayda bir çıkacaksınız

Alıntıları Göster
    benim acemilik amasya ama usta birliği edirne
    amasyada daha az kalacağım için önce edirne hakkında bilgileri öğreneyim dedim
    hakkımızda hayırlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: By`Dahi

benim acemilik amasya ama usta birliği edirne
    amasyada daha az kalacağım için önce edirne hakkında bilgileri öğreneyim dedim
    hakkımızda hayırlısı

Alıntıları Göster
    sınıfn jandarma sanırım. şimdiden hayırlı teskereler. rahat olursun merak etme.
  • quote:

sınıfn jandarma sanırım. şimdiden hayırlı teskereler. rahat olursun merak etme.

Alıntıları Göster
    sağolasın engineer_erc
    sınıfım piyade
  • quote:

Orijinalden alıntı: By`Dahi

sağolasın engineer_erc
    sınıfım piyade

Alıntıları Göster
    Benim usta çıktı burası;

54'üncü Mknz. P. Tug. Loj. Des. K.lığı K.lığı
    EDİRNE

Burası neresidir,buradakiler ne yapar merak ediyorum şimdiden.. Cevaplarsın umarım engineer :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalet10kolik

Benim usta çıktı burası;

54'üncü Mknz. P. Tug. Loj. Des. K.lığı K.lığı
    EDİRNE

Burası neresidir,buradakiler ne yapar merak ediyorum şimdiden.. Cevaplarsın umarım engineer :)

Alıntıları Göster
    kestanelikte senin gideceğin yer. merkeze yakın bir yer. sıkıntı olmaz merak etme. rahat olursun.
  • quote:

kestanelikte senin gideceğin yer. merkeze yakın bir yer. sıkıntı olmaz merak etme. rahat olursun.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bugün teskeremi aldım darısı hepinizin başına oh bee
  • quote:

ben süloğlunda yaptım tatbikat ve 1 mayıs gibi günler hariç her hafta çarşıya çıktım.

• quote:

quote:

ben süloğlunda yaptım tatbikat ve 1 mayıs gibi günler hariç her hafta çarşıya çıktım.

Çarşı izni durumu tamamen düştüğünüz bölükle alakalı aynı taburun içinde bile bir bölük her hafta çıkarken diğeri ay da bir kez çıkabilir

• quote:

quote:

quote:

Çarşı izni durumu tamamen düştüğünüz bölükle alakalı aynı taburun içinde bile bir bölük her hafta çıkarken diğeri ay da bir kez çıkabilir

Alıntıları Göster
    Bitirdik geldik beah!!!

54'üncü Mknz.P.Tug.K.lığı Tugay Karargah Bölüğü'ndeki 90/2, 90/3 ve 90/4 arkadaşlara selam olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un.real -- 6 Haziran 2011; 16:04:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: un.real

Bitirdik geldik beah!!!

54'üncü Mknz.P.Tug.K.lığı Tugay Karargah Bölüğü'ndeki 90/2, 90/3 ve 90/4 arkadaşlara selam olsun.

Alıntıları Göster
    mrb arkdaslar bikaç sorum var kestanelik hakkında

acemilik amasyada bitti
    dagıtım yeri tam olarak
    54.mkn pyd tug 2.hudut tb. uzunköprü kestanelik (hudut birlikleri)

ilk sorum 2. hudut taburu diye birsey cıkmadı aramalarımda daha sonra 3. hudut diye degistimi?

en detaylı bilgiyi burda buldum bu kestanelikte kıslada olursam acemide oluyomu

hudut taburu yazıyo sınır karakollarına dagıtılma sansım nedir karakol daha rahat olur gibime geliyo

kışlada kalacak olursam cavus adayı onb olmam ilk üç avantaj saglarmı yoksa her türlü mokoko mu

eski bi konu umarım cevap gelir tesk bu arada ben uzun dönem askerlik yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezman -- 7 Ağustos 2011; 21:02:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ezman

mrb arkdaslar bikaç sorum var kestanelik hakkında

acemilik amasyada bitti
    dagıtım yeri tam olarak
    54.mkn pyd tug 2.hudut tb. uzunköprü kestanelik (hudut birlikleri)

ilk sorum 2. hudut taburu diye birsey cıkmadı aramalarımda daha sonra 3. hudut diye degistimi?

en detaylı bilgiyi burda buldum bu kestanelikte kıslada olursam acemide oluyomu

hudut taburu yazıyo sınır karakollarına dagıtılma sansım nedir karakol daha rahat olur gibime geliyo

kışlada kalacak olursam cavus adayı onb olmam ilk üç avantaj saglarmı yoksa her türlü mokoko mu

eski bi konu umarım cevap gelir tesk bu arada ben uzun dönem askerlik yapıyorum

Alıntıları Göster
    Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı BAKIM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 54'üncü Mknz. P. Tug. K.lığı
    EDİRNE
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2011
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 54'üncü Mknz. P. Tug. Loj. Des. K.lığı Bkm. Brl. 2'nci Bkm. Bl. K.lığı
    SÜLOĞLU EDİRNE

• quote:

Orijinalden alıntı: glyniadakis

Sınıfı BAKIM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    EDİRNE
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 54'üncü Mknz. P. Tug. Loj. Des. K.lığı Bkm. Brl. 2'nci Bkm. Bl. K.lığı
    SÜLOĞLU EDİRNE

Alıntıları Göster
    Sınıfı TOPÇU
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    EDİRNE
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 54'üncü Mknz. P. Tug. K. Yrd. Top. Tb. 4'üncü 155/39 mm KM Ob. Bt. K.lığı
    SÜLOĞLU EDİRNE

Beyler burası için bilgisi olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.