Şimdi Ara

54. MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI - EDİRNE (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
336
Cevap
5
Favori
321.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 54'üncü Mknz. P. Tug. K.lığı EDİRNE

Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 54'üncü Mknz. P. Tug. K. Yrd. 3'üncü Mknz. P. Tb. Muh. Des. Bl. K.lığı SÜLOĞLU / EDİRNE

bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
  • Arkadaşlar 331.kd olarak acemi birliğimi süloğlunda yaptım. Gayet rahattı. Birlik nato standartlarında hazırlanmış natonun beğenmemesi sonucu sanırım yanlış bilgilendirmeyim kullanılmaya başlanmış. Koğuşlar 10 ar kişilikti. Sosyal imkanları oldukça fazladır. İçeride halısahası, sineması, fastfoodu var. 7/24 sıcak su ve duş imkanı var. Her bölüğün içinde ve birliğin içinde çok sayıda ankesörlü telefon mevcut. Yalnız Edirne'nin soğuğu berbattır içlik ve kazaklarınızı almayı ihmal etmeyin. Yer olarak güzel... İyi komutanlarada denk geldiğiniz sürece çok güzel askerlik yaparsınız. Hepinize şimdiden hayırlı teskereler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msaldiray

Arkadaşlar 331.kd olarak acemi birliğimi süloğlunda yaptım. Gayet rahattı. Birlik nato standartlarında hazırlanmış natonun beğenmemesi sonucu sanırım yanlış bilgilendirmeyim kullanılmaya başlanmış. Koğuşlar 10 ar kişilikti. Sosyal imkanları oldukça fazladır. İçeride halısahası, sineması, fastfoodu var. 7/24 sıcak su ve duş imkanı var. Her bölüğün içinde ve birliğin içinde çok sayıda ankesörlü telefon mevcut. Yalnız Edirne'nin soğuğu berbattır içlik ve kazaklarınızı almayı ihmal etmeyin. Yer olarak güzel... İyi komutanlarada denk geldiğiniz sürece çok güzel askerlik yaparsınız. Hepinize şimdiden hayırlı teskereler.

Bilgiler için teşekkürler.

Edirne Terminalinden nasıl gidebiliriz merkez birliğine onu da söylersen çok sevinirim. Birde cep telefon olayları ne alemde ?

• İlk Katılışını Yapacağı Eğitim Merkezi: 54'üncü Mknz. P. Tug. K.lığı EDİRNE

Esas Birliği/Görev Yeri : 54'üncü Mknz. P. Tug. K. Yrd.(Kestanelik) 2'nci Hd. Tb. 2'nci Hd. Bl. K.lığı
    UZUNKÖPRÜ ESKİKÖY EDİRNE

Herkese Hayırlı Teskerler Allah İzin Verirse P.tesi Oradayım...
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TOPÇU
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 54'üncü Mknz. P. Tug. K.lığı
    EDİRNE
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2011
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 54'üncü Mknz. P. Tug. K. Yrd. Top. Tb. 3'üncü 105/24,5 mm Çek. Ob. Bt. K.lığı
    SÜLOĞLU EDİRNE

Beyler bende burası çıktıgında sevinmiştim ama bu forumda yazılanları okudum pek iç açıcı değil

Anladığım kadarı ile sınır karakolları rahatmış bakalım ne olcak İstanbuldan gidiyorum pazartesi 10 otobüsüne binmeyi düşünüyorum
    İstanbuldan giden olursa eşlik edebilirim. Herkese hayırlı tezkereler.
  • Sınıfı BAKIM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    EDİRNE
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 54'üncü Mknz. P. Tug. Loj. Des. K.lığı Bkm. Brl. 1'inci Bkm. Bl. K.lığı
    EDİRNE

Nasıl bir supriz bizi bekliyor?daha önceden askelriğini burada yapan çok sayıda üye war,sizlerden ricam loj.des. bakım ne yapar,acemilikte gitceğimiz kışla belli mi yoksa orada mı öğreniyorz we usta birliği nerede loj desteğin? bilgilendirme yapılırsa çok sewinirm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: €voLin

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TOPÇU
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    EDİRNE
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 54'üncü Mknz. P. Tug. K. Yrd. Top. Tb. 3'üncü 105/24,5 mm Çek. Ob. Bt. K.lığı
    SÜLOĞLU EDİRNE

Beyler bende burası çıktıgında sevinmiştim ama bu forumda yazılanları okudum pek iç açıcı değil

Anladığım kadarı ile sınır karakolları rahatmış bakalım ne olcak İstanbuldan gidiyorum pazartesi 10 otobüsüne binmeyi düşünüyorum
    İstanbuldan giden olursa eşlik edebilirim. Herkese hayırlı tezkereler.

Sınır karakolları rahattır ama komutana bağlı o rahatlık birazda.soğuk çok etkilidir.kesinlikle içlik kazak falan alın yanınıza.bol bol da çorap.ayakkabımızı seçerken 1 numara büyük isteyin.çift çorap hatta 3 kat çorap giyiceğiniz zaman faydası olur.onun dışında gerekli bir çok şeyi kışlalarda kantinde bulabiliyorsunuz.süloğlu eğitimi ağır bir yer.ben karaağaçtaydım.eğitim açısından oldukça rahattı.temel prensip şu "evet komutanım" "hayır komutanım" "emredersiniz kpmutanım" bu üç cümle ile 5 ay göz açıp kapatıncaya biter .herkese hayırlı teskereler.

• Arkadaşlar gideceğim usta birliği 54'üncü Mknz. P. Tug. Loj. Des. K.lığı Bkm. Brl. 1'inci Bkm. Bl. K.lığı
    EDİRNE

burası hakkında bilgisi olan var mı? acemilik nerede olur,usta birliği hangi kışla oldugu yada nasıl bi yer oldugu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim...
  • Eski günler gözlerimde canlandı bende gitmeden önce çok bakmıştım forumlara yorumlara şimdi buraya yazan arkadaşlar ya karaağaç da yada süloğlunda ali veli istanbul emret komutanım diye bağırıyorlardır :) umarım sorunsuz bir şekilde bitirip en kısa zamanda sivil hayata dönüş yaparlar.

Genel olarak daha sonraki dönemlerde gidecek arkadaşlar içinde kısaca bilgi vereyim acemi birliğine giderken yanınıza öyle abartılı şeyleri yük etmeyin temel olarak gerekli olanları alın içlik atlet don çorap gibi. diğer şeylerin büyük kısmı kantinlerde mevcut orda temin edersiniz. Acemi birliğinin tadını çıkartın çünkü nobet yok birşey yok sorumluluk yok usta birliğinden bunlar genelde çokca var.
  • ...

Açtıkça ateş batayalardan,
    Afakı boğar köpüklü bir kan bir duman.
    Bilsin bunu kainatta herkes
    Topçu sesidir bu gürleyen ses.

...
  • SLM ARKADAŞLAR BEN EDİRNE KARAAĞAÇA DÜSTÜM AMA BAKIYORUM KİMSE KARAAĞAÇ HAKINDA BİŞİ YAZMIYOR BEN ZH.BRL.OKL.VE EGT.TÜM.K.LIĞI DAN BURAYA DÜSTÜM GZPT ŞÜFÖRÜ OLARAK GELECEM 54ÜNCÜ MKNZ PİYADE TUĞAYI. KOMUTAN YARDIMCILIĞI 1 İNCİ MKNZ TBR 3ÜNCÜ MKNZ PİYADE BÖLÜĞÜ BURASI HAKINDA KÜÇÜK Bİ BİLGİ SADECE MERAK EDİYORUM BÜYÜKMÜ KÜCÜKMÜ BİDE..
  • 84/1 tertip olarak edirne kıyıkta gorev yapmıştım
    Zafer yüzbaşımız Fatih üsteğmenimiz (spor manyağa bi herif) Osman üre başçavuşumuz vardı ki dengesiz ama iyi bir komutandır :)
    Ben Güneş 2 olarak gorev yaptım yani santral oparotoruydum içtima nöbet spor hic cıkamasamda güzel biryerdir

A ve B kapısı olmak üzere 2 kapısı mevcut B kapısında nöbet tutmak demek evlere uzaklığınız 50mt demek
    gece B kapısından kaçıp bira ve sigaranızı 200mt ilerden bakkallardan alabilirsiniz :)) ( dikkatli olun yinede )
    8 sene oldu askerden geleli sivil hayatı özlüyorsunuz ancak gelince keşke orda kalaydım diyecekleriniz olucaktır eminim :)
    Herkese hayırlı tezkereler Vatan size emanet sağlıcakla kalın..
  • Edirne karaağaç 2. tabur 3.tank bölük takım komutanlığı yaptım 2 ay sonra istihkam şubeye yani edirne merkez tugay karargahına geçtim. Asteğmen olarak karargahın çok nimetlerinden faydalandık. Tugay komutanı ile içli dışlı oldukça karargah personeli daha avantajlı oluyor gerçekten Çok güzel günlerim oldu... Edirneyi severdim evet hapçı balici askerler çoktu..... sürgün yeri yapacak bişey yok
  • edirne süloğluna düştüm ustalık (kısa dönem) bilgi alabilir miyim ulaşım konusunda ankarada acemiliği yapıp gelicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifiyesiz -- 10 Ağustos 2012; 10:55:21 >
  • İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 3'üncü P. Eğt. Tug. 58'inci P. Eğt. A. K.lığı
    BURDUR
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2012
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 54'üncü Mknz. P. Tug. K. Yrd. K.lığı
    SÜLOĞLU EDİRNE

usta birliğinde Süloğlu'ndayım.Önerilerinizi bekliyorum
  • 54'üncü Mknz. P. Tug. Loj. Des. K.lığı Shr. Hiz. Bl. K.lığı
    EDİRNE

Edirnenin tam olarak neresindedir? Birçok isim geçiyor karaağaç, süloğlu, keşan, sınır. Çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyrazed -- 10 Aralık 2012; 4:51:07 >
  • 54'üncü Mknz. P. Tug. 3'üncü Snf. As. Ceza ve Tutukevi K.lığı EDİRNE'de usta birliğini yapacağım. Cezaevi hakkında hiçbirşey bulamadım internette. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Kuvveti - Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TANK
    Statüsü -Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 3'üncü P. Eğt. Tug. 58'inci P. Eğt. A. K.lığı
    BURDUR
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2012
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 54'üncü Mknz. P. Tug. K. Yrd. 1'inci Tnk. Tb. K.lığı
    SÜLOĞLU EDİRNE

@dream207 ikimize de aynı yerler çıkmış askerde görüşmek üzere! :)
  • @yakuza283 görüşürüz tertip :)
  • Benim de usta birliğim buraya çıktı. Karaağaç Kışlası.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.