Şimdi Ara

54.350 tl.ye sıfır renault fluence previlege 1.5 dci edc alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
7.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar oyak kampanyası var ve 54.350 tl.ye mart teslimli ve pazar son gün. Param olmadığı için bakmıyordum, babam destek çıkacağını söyleyince ciddi ciddi düşünmeye başladım. Aracı test ettim ama 2-3 km.lik sürüş açıkçası pek bir fikir vermiyor. Araç kullanıcılarının yorumlarını bekliyorum ne dersiniz? Araçtan beklentim yol rüzgar sesi az alsın, kabin içi gürültü olmasın, çukur tümsek pek hissettirmesin, sürüş zevki olsun ve tabii ki ekonomi. Sizce fluence bu konularda başarılı mı?

• başlığa cevap vereyim nesajın içeriğine değil. çünkü içeriği hakkında bir fikrim yok.

alınır mı?
    tabi ki alınır.
    alanlar veya üretenler geri zekalı değil sonuçta.

• video italanca ama goruntuler az cok fıkır verıyor.

bence alınmaz...daha kalıtelı araclar var o fıyata.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vvassabi -- 2 Aralık 2011; 21:28:33 >
  • Her arz kendi talebini yaratır muhakkak.

Konfor konusu öncelikli olduğu için hayal kırıklığı yaratır mı onu merak ediyorum.
    Yoksa donanım özellikleri-motor-şanzıman üçlüsü f/p iyi görünüyor. Ben görünen kısmı ile değil, kataloglarda yazmayan gerçeklerle ilgileniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: E@gle_1903

video italanca ama goruntuler az cok fıkır verıyor.

bence alınmaz...daha kalıtelı araclar var o fıyata.

Video görünmüyor, ayrıca sizin tavsiyeniz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: kanmet

Arkadaşlar oyak kampanyası var ve 54.350 tl.ye mart teslimli ve pazar son gün. Param olmadığı için bakmıyordum, babam destek çıkacağını söyleyince ciddi ciddi düşünmeye başladım. Aracı test ettim ama 2-3 km.lik sürüş açıkçası pek bir fikir vermiyor. Araç kullanıcılarının yorumlarını bekliyorum ne dersiniz? Araçtan beklentim yol rüzgar sesi az alsın, kabin içi gürültü olmasın, çukur tümsek pek hissettirmesin, sürüş zevki olsun ve tabii ki ekonomi. Sizce fluence bu konularda başarılı mı?

Kullanıcı değilim ama test etmişliğim var, çevremde de 1 tane kullanıcısı mevcut.

Yalıtım konusunda beni epey tatmin etmişti, test aracında 17' jant bulunmasına rağmen konforunu da başarılı bulmuştum, sürüş zevki bir Focus-Mazda3 kadar asla olamaz ama beklentileri karşılar düzeydeydi, yakıt ekonomisi de başarılı, 4.4 litre ortalama tüketimi var.

Zaten aracın adamakıllı iki rakibi var, biri 7 senelik Octavia, öbürü ateş pahası Jetta.. Bahsettiğiniz fiyata alternafiniz yok neredeyse (eğer dizel-otomatik-1.6-c segmenti-sedan arıyorsanız)

• Jetta ve octavia bunun bir gömlek altı arabalar, bir tutulmamalı bence.

Cevabım C sınıfı focusun c4ün astranın golfun 55binlere dayadığı piyasada gözü kapalı alınır.

Acil edit : Beynim bana oyun oynadı latitude ile karıştırdım :D 55bine fluence kesinlikle alınmaz.O aracı hiç sevmiyorum tip olarak ve etrafımdakilerde genelde hemfikir benimle.Motoru normal donanımda normal seviyesindeki araçlarla.Ama sürüş keyfi konfor kalitesine göre 55 bin etmez bence o araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emreün -- 2 Aralık 2011; 21:38:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emreün

Jetta ve octavia bunun bir gömlek altı arabalar, bir tutulmamalı bence.

Cevabım C sınıfı focusun c4ün astranın golfun 55binlere dayadığı piyasada gözü kapalı alınır.

Acil edit : Beynim bana oyun oynadı latitude ile karıştırdım :D 55bine fluence kesinlikle alınmaz.O aracı hiç sevmiyorum tip olarak ve etrafımdakilerde genelde hemfikir benimle.Motoru normal donanımda normal seviyesindeki araçlarla.Ama sürüş keyfi konfor kalitesine göre 55 bin etmez bence o araç.

55 bine latitude bulsam konu açmaz direkt alırdım

Zaten benimde içime çok sinmiyor ama çaresizim gibi de geliyor @janjan ın belirttiği gibi. Tereddütlerim var o yüzden kullanıcıların yorumunu bekliyorum

Aslında yüzeysel yorumlar biraz havada kalıyor, reno son yıllarda kaliteyi(ve fiyatını) arttırdı. Sorunum bu artış sürüş zevkine ve konfora ne kadar yansıyor?

Ülkemiz insanının kullandığı mala fanatikçe bağlanması da objektif kullanıcı yorumlarını engelliyor.

Aslında fiyatlar o kadar uçtu ki neredeyse anadoluda ev parasına c sınıfı araçlar var artık. D sınıf 2.0 lt. araçlarla İstanbul da bile ev alınabilir Sonumuz hayrola.

• Sizin beklenti ve isteklerinizi karşılayacaksa hiç düşünmeden alın derim.

B sınıfı araçların 50.000 TL fiyatlara dayandığı bir zamanda C sınıfı dizel-otomatik ve dolu donanım, az yakıt masrafı... Eğer gerçekten araçtan beklentiniz bu ise.

Dış görünüş çok fazla eleştiriliyor ama Türkiye'de sınıfında en fazla tercih edilen araç.

Hemen hemen aynı özelliklere sahip emsallerinin fiyatları da ortada.
  • quote:

Az daha editinizi okumadan yazıyordum.

Bence alınmaz. Bu aracın elektriklisi ncap'e girdi(Normalini sokmuyorlar niyeyse ki bence bu sebeple) ve 4 yıldız aldı. Jetta yetişkin korumasından 34 puan alırken Fluance 26 puan aldı. 2012ye gireceğiz ve ncapten 5 yıldız alamayan Renonun C segmenti aracı var bence ayıp yani. Gidin Megane alın Megane Sporttourer alın. Hem tip olarak daha iyiler hemde daha güvenli araçlar.

• Alınmaz daha ucuza Lİnea alınır.
  • ncap sonuçlarını vs bak derim.
  • Açıkçası rüzgar sesine pek dikkat edemedim kullanırken. Ama yalıtım konusunda nasıl iyi diyebiliyorsunuz anlamıyorum. Ben bu aracı test etme imkanı buldum ve açıkçası yalıtım bakımından pek iyi bir sonuç aldığımı söyleyemem. Motorun sesini aynen arabanın içinde hissettim diyebilirim. Ekonomi bakımından sitesinde yazan değerlere güvenebilirsin derim çünkü bende daha yeni renault megane coupe aldım ve oldukça memnunum ekonomi yönünden. Bu arada sürüş keyfi tatmin ediciydi diyebilirim. Bir tek 0-30km/s hız arasında araba torkunu tam ortaya koyamıyor ve biraz hantal kalıyor ama 30km/s den yüksek hızlarda oldukça tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.
    Eğer bana soracak olursan yazını ilk okuduğumda aklıma gelen Volkswagen golf veya polo oldu. Gerçi VW şu aralar fiyatları biraz abartmış durumda ama illa sürüş keyfi iyi ve özellikle ses yalıtımı konusunda çok iyi bir araba istiyorum diyorsan golf'lere bak derim. Arabanın içinde 4-5 kez bulunma şansım oldu ve 120/130km/s hızlarda bile ne bir rüzgar sesi ne de motor sesi işitebiliyorsun. Ekonomisi ise yapacağın motor tercihine göre değişir. Eminim Türkiye'de VW a para verilmez gereksiz pahalı diyenler çıkacaktır ve bende katılıyorum ama bu fiyat aralığında bu istediklerini sağlayabilecek pek araba düşünemedim açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: tmb7775

Açıkçası rüzgar sesine pek dikkat edemedim kullanırken. Ama yalıtım konusunda nasıl iyi diyebiliyorsunuz anlamıyorum. Ben bu aracı test etme imkanı buldum ve açıkçası yalıtım bakımından pek iyi bir sonuç aldığımı söyleyemem. Motorun sesini aynen arabanın içinde hissettim diyebilirim. Ekonomi bakımından sitesinde yazan değerlere güvenebilirsin derim çünkü bende daha yeni renault megane coupe aldım ve oldukça memnunum ekonomi yönünden. Bu arada sürüş keyfi tatmin ediciydi diyebilirim. Bir tek 0-30km/s hız arasında araba torkunu tam ortaya koyamıyor ve biraz hantal kalıyor ama 30km/s den yüksek hızlarda oldukça tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.
    Eğer bana soracak olursan yazını ilk okuduğumda aklıma gelen Volkswagen golf veya polo oldu. Gerçi VW şu aralar fiyatları biraz abartmış durumda ama illa sürüş keyfi iyi ve özellikle ses yalıtımı konusunda çok iyi bir araba istiyorum diyorsan golf'lere bak derim. Arabanın içinde 4-5 kez bulunma şansım oldu ve 120/130km/s hızlarda bile ne bir rüzgar sesi ne de motor sesi işitebiliyorsun. Ekonomisi ise yapacağın motor tercihine göre değişir. Eminim Türkiye'de VW a para verilmez gereksiz pahalı diyenler çıkacaktır ve bende katılıyorum ama bu fiyat aralığında bu istediklerini sağlayabilecek pek araba düşünemedim açıkçası.

Türkiyede VW'ye gereksiz pahalı diyenler acaba Almanyadan daha ucuza satıldığının farkındalar mı? Doğuş kazığı diye bir stereotype oluşmuş herkes aynı şeyi söyleyip duruyor. Neyse ben yukarıdaki mesajımda da dediğim gibi Megane tavsiye ediyorum.

• Alınmaz, ama kolay kazanıyorsan 54000 yi git al.
  • quote:

quote:

55 bine latitude bulsam konu açmaz direkt alırdım

Zaten benimde içime çok sinmiyor ama çaresizim gibi de geliyor @janjan ın belirttiği gibi. Tereddütlerim var o yüzden kullanıcıların yorumunu bekliyorum

Aslında yüzeysel yorumlar biraz havada kalıyor, reno son yıllarda kaliteyi(ve fiyatını) arttırdı. Sorunum bu artış sürüş zevkine ve konfora ne kadar yansıyor?

Ülkemiz insanının kullandığı mala fanatikçe bağlanması da objektif kullanıcı yorumlarını engelliyor.

Aslında fiyatlar o kadar uçtu ki neredeyse anadoluda ev parasına c sınıfı araçlar var artık. D sınıf 2.0 lt. araçlarla İstanbul da bile ev alınabilir Sonumuz hayrola.

kesinlikle katılıyorum.
    ben kahramanmaraştayım vetam tamına bir ev parasına bir golf alınır.
    3+1 doğalgaz kombili sıfır inşaatına girer 6 ay golf sırası yerine ev taksiti öderseniz 70 000 e 150 metrekare 3+1 güzel bir ev alırsınız.sıfır km bir evde bir golf highline tdı da 70000 e alınabilinir burada.
    otomobil konusunda tek hayalim var ne mercedes ne passat ne golf. tutulmayan piyasada en az bulunan ama insanlarca az çok bilinen hoş 2.el bir otomobil almak. biraz kaliteli olsun markası hiç önemli değil. bu tarifime uyan otom0billerden biri epica. diğeri evanda bir sonraki ise önceki kasa mazda 6 lar. misal iki örnek

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2011-chevrolet-epika-2-0-d-full-full-65021052/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ilk-el-20000-km-2011-model-highline-tdi-golf-66188027/detay/
    son iki örnek ilan sanırım demeye çalıştığım şeyi açıklar.ŞİMDİ KİMSE BANA GOLF EPİCA DAN İYİ DEMESİN.
    bu iki örneğe tek bir açıklama yaparım.
    MEMLEKETİMDEN İNSAN MANZARALARI.ben bu fırsatı değerlendirip DAHA LÜKS VE DAHA UCUZ BİR OTOMOBİL ALACAĞIM KISMET OLURP GÜCÜM YETERSE.

• Amaç 0 araba alıp ilk binen olmaksa ve beklentilerinizi karşılıyorsa alınır heleki b sınıfı araçlar bu fiyatlara yaklaşmışken. Ancak ben olsam almaz ve 2. ele yönelip d sınıfı veya en azından daha güvenli temiz bir araç bakardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ykaraca

Amaç 0 araba alıp ilk binen olmaksa ve beklentilerinizi karşılıyorsa alınır heleki b sınıfı araçlar bu fiyatlara yaklaşmışken. Ancak ben olsam almaz ve 2. ele yönelip d sınıfı veya en azından daha güvenli temiz bir araç bakardım.

Örnek verebilir misiniz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ykaraca

Amaç 0 araba alıp ilk binen olmaksa ve beklentilerinizi karşılıyorsa alınır heleki b sınıfı araçlar bu fiyatlara yaklaşmışken. Ancak ben olsam almaz ve 2. ele yönelip d sınıfı veya en azından daha güvenli temiz bir araç bakardım.

Örnek verebilir misiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-66166228/detay/#
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-50121596/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-66068223/detay/

Tabi temiz, boyasız, km oynanmamış bir araca denk gelmek önemli. 2.elde bir çok sahtekarlık, dolandırıcılık yaşanıyor. Araştırmak gerek. Ben olsam araştırır düzgün bir şeyler bulmaya çalışırdım. Karar sizin.

• Konuyu renault başlığına açsam daha iyi olacakmış sanırım. Hiç flu kullanıcısından görüş gelmedi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.