Şimdi Ara

508 SW (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
12
Favori
29.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haluk 23

Açılın ve de yol verin bakem.

Benim 2016 yılında İskenderundan alıp da Ankaraya Maraş üstünden döndüğüm, vesileyle de Ahmet dostumla tanışıp sohbet etme şansı bulduğum eski motorum kıçıkırık Nc750X'in bile 0-100 hızlanması 5 sn.

Motor işine bulaşsanız, otomobil olayını alt raflara indirirsiniz.

Alıntıları Göster
    Hacı motor işi sakat iş. Bı düştümu kafa göz kalmıyor evlerden ırak. Bana gelmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Hacı motor işi sakat iş. Bı düştümu kafa göz kalmıyor evlerden ırak. Bana gelmez.

Alıntıları Göster
    Hocam motosiklet işi ayrı bir zevk ayrı bir tutkudur.
    Motosiklet sevdalısı biri, otomobil işini her zaman 2. Plana atar.

Allah korusun tabii, kaza riski ve yaralanma ihtimali daha fazla.
    Ama ekipman olduğu zaman kazalarda hasar riski daha düşük.

Şu var, trafik derdi yok, park derdi yok. İstediğin yere park et.
    32 yıllık bir motosiklet sevdalısıyım, otomobil her zaman geri planda kalmıştır.

O piyasada görmüş olduğunuz tüm kalbur üstü araçları, trafik ışıklarında madara etmek ayrı bir duygu

850 cc aprilia marka scooter sahibiyim.
    0-100 4 saniye, varın gerisini siz düşünün..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi john mclane -- 4 Mayıs 2020; 0:56:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Aracınız çok iyiymiş kazasız belasız günlerde kullanın.Özellikle cam tavan harikaymış:)

Arada bi bagajı işime yarar ama illaki bi sw aracım olacak Allahtan bi dert keder olmazsa.Ara ara ilanlara bakıyorum bi ara megane st kestirdim gözüme 70bine temizi varken şimdi 80 90 hatta 100bintl ler istiyorlar

Kızıyorum birde avrupadaki 2.el fiyatlarına bakayım diyorum. B7 passat sw,pejo 508 sw, talisman estate gibi araçlar 9-14bin € arası değişiyor.Lanet ediyorum sinirlenip kapatıyorum.Yeni 508 sw 25bin€ falan
    Teşekkür ederim, çok daha iyileri sizin olsun hocam
    Fiyatlar marka model ayırt etmeksizin uçuk bir hal aldı malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

32 yıllık bir motosiklet sevdalısıyım, otomobil her zaman geri planda kalmıştır.

O piyasada görmüş olduğunuz tüm kalbur üstü araçları, trafik ışıklarında madara etmek ayrı bir duygu

Alıntıları Göster
    O nasıl birşeymiş diye bi bakayım dedim.
    Dünyanın en hızlı scooter'ı diyordu tanıtımında
    Kazasız belasız kullanın hocam

• john mclane kullanıcısına yanıt
    Bı yasima daha girdim 850cc scooter mi olur yav Koca efsanevi r6 lar, cbr600 ler bile 600cc.

O aşırı güçle nasıl viraj dönüyor o motor, tasarımı uygun değil ki. Scooter dediğin 125cc olur yazın denize giderken binersin abi

• İki teker işi bana da ters hacı. Şöyle chopper tarzı motorlar hep hoşuma gitmiştir ama o kadar. ülkemizde trafikte motor kültürü yerleşmemiş maalesef (hem motorcular hem de araç kullananlar çok abuk sabuk davranabiliyorlar). Bir kazada büyük sıkıntı olabiliyor. O nedenle 4 tekere devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapriceClassic -- 4 Mayıs 2020; 8:45:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de 10 yıl önceye kadar motor işi ters, bana gelmez, 4 teker olacahh diyenlerdendim. Virüsü kapıyorsunuz. Ufaktan ufaktan başlayıp eğitim alarak kendinizi geliştirip, devamlı robocop gibi tam koruma gezip önleminizi alıyorsunuz, sürerken de müthiş derecede defansif olmaya çalışıyorsunuz. Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Ben de 10 yıl önceye kadar motor işi ters, bana gelmez, 4 teker olacahh diyenlerdendim. Virüsü kapıyorsunuz. Ufaktan ufaktan başlayıp eğitim alarak kendinizi geliştirip, devamlı robocop gibi tam koruma gezip önleminizi alıyorsunuz, sürerken de müthiş derecede defansif olmaya çalışıyorsunuz. Tavsiye ederim.
    Demek 40 ından sonra böyle azılıyor

• The Division Bell kullanıcısına yanıt

• The Division Bell kullanıcısına yanıt
    Orta yaş krizi itinayla atlatılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Kazasız belasız kullanın hocam
    Bu arada yakıt demişken.
    Hazır baskı balata bakım falan yapılmışken uzun dönem tüketim verisini sıfırladım.
    Buda sıfırlamadan önceki 6_7 aylık karma tüketim verisi.
    İçinde her türlü kullanım var,
    Şehir içi, şehir dışı, yaz lastiği, kış lastiği, vesire..
    Bakalım baskı balata değişimi falan yakıta etki edecek mi.
    Gerçi bundan sonra uzum dönem tüketim verilerimiz daha yüksek ortalama hızlarda olacaktır.
    Çünkü artık işe bu araçla gidip gelmiyoruz.
    Not: reel tüketim için yol bilgisayarı verisi üzerine şartlara göre 0,1 ile 0.3 litre arasında ilave etmek gerekiyor. Bu uzun dönem kullanımı olduğu için 0.2 litre diyelim

Alıntıları Göster
    Bakımdan sonra kmyi sıfırladığımı söylemiştim yaklaşık 3_4 ay kadar zaman geçti.
    İl dışına çıkmak yasak olduğundan aracı sadece şehir içi kullandık ama eskisinden farkı bu sefer genel de 3_4 kmlik kısa mesafelerde değil.
    Bugün kışlıkları çıkartırken göstergeyi sıfırlandım.
    Sonuç aşağı da.
    Tamamı kışlık lastiklerle kış kullanımında dolaysıyla uzun dönem ortalama tüketimden daha yüksek bir veri çıkması gerekirken böyle bir ortalama çıkmış.
    Bu arada sırasıyla 1 yıl içerisinde hankok ventus prime k3 (aracı aldığımda üzerinde varlardı 4 yıllıktılar), goodyear eagle tz, Kışlık olarak pirelli sottezero dan sonra şimdide pirelli p7 seal leri araçta deneme ye başladım.
    Yol sesi anlamında oldukça başarılı bulmakla birlikte beklediğimden daha sert geldiler.
    Bakalım 2 yıl kullanalım o zaman değerlendiririz.

508 SW

• 18 yaşından sonra hayatımın en uzun süren uzun yol yapmama aralığına bugün son verdim, dile kolay tam 7 aya yakın süre oldu uzun yol yapmayalı. (Malum pandemi süreci yoksa nisan ve mayıs aylarına yapılmış yaklaşık 10.000 kmlik planlarımız vardı ama olmadı)
    Tabi bu özlem patlamaya dönüştü ve samsundan adanaya 2 saatlik uyku ile hiç mola vermeden yolların boş oluşundan da mütevellit tapa gaz geldik.
    Adana içinde öğle sıcağında 4 saat dolaştık ve halen bunları yazabiliyorum.
    Uzun yol yorgunluğu anlamında fikir verir sanırım.
    508 SW
    2 yetişkin 2 çocuk yolun yarısı klimalı son derece süratli kullanım sonucu elde edilen tüketim değeride aşağıfaki2 gibidir.
    İlgililere duyrulur.

• İstanbulda yaşayan arkadaşlar için aracınızın otomatik anahtarı olur da bozulursa yardımcı olmak için yazayım dedim. Geçen zamanlarda yaptırdım bende gayet uygun fiyata ve kalite ile. Servise para dökmek yerine yazmak istedim. Herkes bilsin. Adres bilgisi yazmayacağım web sitesi var aklınızdaki herşeyi oradan giderebilirsiniz zaten. Herkese iyi akşamlar dilerim. https://www.otomobilanahtar.com
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    HDI motorun gözünü seveyim ya.. Benim ortalama da 5.4.
    400km sakin ama 800litre kadar bagaj
    400km tek kişi 140-150km hız
    100km İstanbul içi, daha çeyrek depo kadar var :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Alıntıları Göster
    Bir ara ben de motor işine sardım. Önce 250'lik sonra kesmeyince de 1000'lik ducati aldım. Güzelcene de düştüm, sağ bacakda 3 kırık oldu.

Şimdilik motor işi rafa kalktı, artık emekli olunca alırım herhalde. Gözüm endurolarda

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

HDI motorun gözünü seveyim ya.. Benim ortalama da 5.4.
    400km sakin ama 800litre kadar bagaj
    400km tek kişi 140-150km hız
    100km İstanbul içi, daha çeyrek depo kadar var :)))
    Evet çok başarılı.
    Bu cüssedeki arabalar (artı içi dolu klima açık) için, bu hızlarda, bu tüketim değerleri iyi.
    700 km lik yolda 110 ortalama hız değeri tutturmak için nasıl gittiğimi arif olanlar anlamıştır zaten.
    İnsan gibi kullanılsa uzun yolda 5 litreyi geçmiyor.
    Şehir içinde (kısa mesafe ortalama hız 18 km civarı) klima kullanımına göre 7_8 litrelerde.
    Ee daha ne olsun.

• 3 ay olmuş ekleme yapmayalı, araç artık tamamen uzun yol aracı oldu şehir içi hafta sonu gezileri haricinde neredeyse hiç kullanılmıyor.
    (Bu 3 ayda ev taşıdık, sw bagaji o kadar çok işimize yaradı ki anlatamam.)
    Kullanılmadığı süre zarfında da Temmuz Ağustos sıcaklarında Adana güneşinde kavruldu araç.
    Ve günün büyük bölümünde sağ taraftan güneşi yedi, rengide siyah olunca 1 hafta arayla ön ve arka sağ camlar düştü (taşıyıcı asansörü plastik ve bir yeri kırılıyor, bütün 508 perde kronik sorun) 275 liraya tamir ettirdim.
    Soldakilerde düşerse onlarla ilgili de paylaşım yaparım.
    Bu arada araç şehir içi her gün kullanılmadığından şehid dışına çıktığımızda keyfi katmerleniyor dolayısıyla daha öncede bahsettiğim gibi hızlı kullanmak durumunda kalıyoruz ve her geçen sefer ortalama hızımız artıyor.
    Bugün Adana Ankara yaptık değerler evden evedir.

508 SW

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Hocam, En sıcak dönem için aracın üstünü ört, en ucuzundan aracı saracak amerikan bezi iyi iş görüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Hocam, En sıcak dönem için aracın üstünü ört, en ucuzundan aracı saracak amerikan bezi iyi iş görüyor.

Bu sene geçti artık (inşallah geçmiştir yanıyoruz çünkü) seneye bı çözüm bulmam lazım.
    İş yeri için kapalı otoparka abone oldum 150 lira veriyorum olmadı bunuda yazın 3 ay oraya koyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 12 Eylül 2020; 13:52:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Evet çok başarılı.
    Bu cüssedeki arabalar (artı içi dolu klima açık) için, bu hızlarda, bu tüketim değerleri iyi.
    700 km lik yolda 110 ortalama hız değeri tutturmak için nasıl gittiğimi arif olanlar anlamıştır zaten.
    İnsan gibi kullanılsa uzun yolda 5 litreyi geçmiyor.
    Şehir içinde (kısa mesafe ortalama hız 18 km civarı) klima kullanımına göre 7_8 litrelerde.
    Ee daha ne olsun.

Alıntıları Göster
    övüp övüp duruyosunuz da benim tdi passat ile istanbul içi yakışım senin adana'daki yakışından düşük. hiçbir zaman klimayı kapatmam ben. insan gibi derken uzun yolda sakin kullanımı kastediyorsun sanırım 4.5 en fazla tdi passat. yani hdi çok da özel bir motor değilmiş.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.