Şimdi Ara

500000 kmde 1.9 tdi Bora alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
4.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 13 bine verseler almam 500000 km boru değil
  • vites topuzunu ve direksiyonu merak ediyorum ne halde :) en az 4-5 bin tl indirim şart arkadaşım ama almanı tavsiye etmem sadece motor değil herşey eskiyor..
  • Bence alınmaz,her ne kadar VW motorları 1.000.000 km yapıyor deseler de kısa zamanda yeni motor isteyecektir eminim.Şirket aracı olarak kullanılması da,şirket aracı kullanan arkadaşlarıma baktığımda pekte tavsiye edilemez.Çok yıpranmıştır,deyim yerindeyse eşşek gibi kullanılmıştır..
  • o paraya madem dizel araç tercih edecekseniz daha azkmli 307 1.4 hdi gibi araçlara bakın derim yada era
  • Volanında vuruntu olan araba alınmaz. Piyangodan ne çıkacağını bilemezsiniz.
  • arkadaşım 1999 model 1.6 tüplü 120 bindeki arabasını 17 e sattı
  • sırf Vw diye 500.000de 1.9 tdi araca 17bin isteyen hadi bi terbiyesizlik yapmış da güzel kardeşim sen 17bine bu araç alınır mı diye nasıl soruyorsun.Anlaşılan hiç arabadan anlamıyorsun.
    Motoru şuan sıfır takılsa böyle fabrikadan kutusuyla gelse takılsa bile:
    1-Alt takım ne olacak? Amortisörler.Amortisör yayları.Rotbaşları salıncak burçları.Viraj denge demir çubuk lastikleri.Aks körükleri.aks başları direksiyon körükleri.Direksiyon pompası.Radtatörü ve içindeki kireçleri.Klima motoru.Klima radyatörü.Egzostu.Şanzumanı baskı balatası.fren merkezi.Debriyaj alt üst merkezi.Fren diskleri rekorları.Balataları.Rulmanları bunlar kaçbininci kmsinde.bunlar değişmesi gerektiğinde çok mu ucuzlar?
    2-Kapı kilitleri.Kapı cam açma düğmeleri.Kapı cam motorları.Kapı menteşeleri.Silecek motoru.Su fıskıye motoru.Far ampulleri.İç kondoldaki düğmeler.Far sinyal kolları.Bunlar hiç mi yıpramnadı bunlar çok mu ucuz?Elektrikli dikiz ayna motorları.
    Bir aracın sadece motoruna ve kaportasındaki vuruğuna boyanmışına bakılmamalı.Bu saydıklarım hergün tek tek arıza çıkarması motorun bir kere arıza çıkarmasından daha çok üzer adamı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Çoğunun km si düşürülmüş bunların

Oda olabilir tabi
  • 500.000 demek arabanın çok yorulmuş olması demektir. motor sıfır olsa dahi araçta metal yorgunluğu olur, özellikle alt takım aktarım organları elektrik tesisatı sürekli arıza çıkaracaktır. 17.000 civarlarında daha genç az km.li araç bulabilirsin...
  • başlığı aöan arkadaş ya bizimle dalga geçiyor yada saf numarası yapıyor bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

başlığı aöan arkadaş ya bizimle dalga geçiyor yada saf numarası yapıyor bence

Kimseyle dalga geçtiğim falan yok yanlış anlaşılmasın lütfen,
    benim bahsettiğim aracında kilometresi düşürülmüş üstünde 164 bin gibi bi kilometre mevcut ama servis kayıtlarına bakıldıgında 350000 kmlere kadar servis kayıtları mevcut.

Aracı sahibi olan şahıs ilk aldığında, rot başlarını, aksları baskı balatayı yenilemiş. Yaklaşık 5 senedir kullanıyor(yaklaşık 350000 kmde iken), bir kere elektronik arızadan dolayı yolda bırakmış. Birde fiyat konusunda son olarak şöyle konuştuk 10000 peşin geri kalanı 5 ay taksitle 1000er liradan toplam 15000 lira.

benim aslında merak ettiğim konu şu;
    Alman arabaları genellikle sağlamlıklarıyla ünlüdür. bu paraya aynı donanımda(abs dijital klima vs) dizel bir araç almaya kalksanız bunlarında kmsini 150-200 den aşagıya bulmanız zor, mesela albea,symbol. Şimdi bu araçlarmı daha çabuk dökülür yoksa bora mı?
    Selamlar,

• Çok düşeş aşırı kelepir olmadıkça alınmaz böyle arabalar. 17.000 diyor bi de
  • quote:

Orijinalden alıntı: uniqer

quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

başlığı aöan arkadaş ya bizimle dalga geçiyor yada saf numarası yapıyor bence

benim bahsettiğim aracında kilometresi düşürülmüş üstünde 164 bin gibi bi kilometre mevcut ama servis kayıtlarına bakıldıgında 350000 kmlere kadar servis kayıtları mevcut.

Aracı sahibi olan şahıs ilk aldığında, rot başlarını, aksları baskı balatayı yenilemiş. Yaklaşık 5 senedir kullanıyor(yaklaşık 350000 kmde iken), bir kere elektronik arızadan dolayı yolda bırakmış. Birde fiyat konusunda son olarak şöyle konuştuk 10000 peşin geri kalanı 5 ay taksitle 1000er liradan toplam 15000 lira.

Alman arabaları genellikle sağlamlıklarıyla ünlüdür
    . bu paraya aynı donanımda(abs dijital klima vs) dizel bir araç almaya kalksanız bunlarında kmsini 150-200 den aşagıya bulmanız zor, mesela albea,symbol. Şimdi bu araçlarmı daha çabuk dökülür yoksa bora mı?
    Selamlar,

Evet , doğrudur, Alman araçları sağlamlıklarıyla ünlüdür , ama bu lafı sanırım yukarıda mevzusu geçen araç için değil de Mercedes için söylemişlerdir.

Eğer km'si fazla olsa bile sağlam olsun diyorsanız Mercedes'lere baksanız diyorum.Bu fiyatlara Mercedes var. Bakın göreceksiniz.

Macera arıyorsanız bari onunla yaşayın derim.

Ha, bu arada bu aracı size satmayı planlayan kişi bence bayram ediyordur.

• bence hıc bulasma daha ne araba bulursun 17-18 bıne
  • Fiyat coşmuş o paraya daha az km de daha düzgün bir araç almaman mümkün değil neden o na takıldın ki ?

Kaldı ki bende kurumsal bir şirkette çalışıyorum şirketin araç filosu var çalışanlar maalesef kendi malları olmadığı için arabaların anasını ağlatıyor yollarda da benzer örneklerini görüyoruz hor kullanılıyor.

Bütçe olarak kısıtlı olsan aracın fiyatı düşük olsa aklım alacak fakat 17.000 gerçekten güzel bir rakam başka alternatifleri değerlendirmelisin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uniqer

Alman arabaları genellikle sağlamlıklarıyla ünlüdür. bu paraya aynı donanımda(abs dijital klima vs) dizel bir araç almaya kalksanız bunlarında kmsini 150-200 den aşagıya bulmanız zor, mesela albea,symbol. Şimdi bu araçlarmı daha çabuk dökülür yoksa bora mı?
    Selamlar,

Arkadaşım bende arabamı yaza doğru satıp üzerine biraz daha ekledikten sonra dizel passat almayı düşünüyorum.Km aralığıda 300-330 bin km olacak.Ama alma ihtimalim olan araçların geçmişlerini bildiğim için sorun yok.Üstelik kullanmışlığım da var.Bu arabalar rahat 500-600 km götürür fakat senin alacağın aracın kmsi ile oynanmış, belli bi yerden sonra kayıtları yok bence o arabadan uzak dur.Haa kullanırsın , ustasını bulup baktırırsın satıcıda ödeme şartlarını kabul eder o zaman düşünülebilir ama 17 bin çok bu araca.1.6 lpg lisini al aynı tasarrufu sağlarsın.

10 yaşında dizel araç, hele böyle kaliteli araçları düşük km bulamazsınız.Tesadüf emekli,yaşlı birinden bulursanız bir şey diyemem ama bunların en temizi 250 bindedir.Çoğununda km si ile oynanmıştır

• Gerçekten çok fazla.Düşeş bir araç olmazsa bu yüklerin altına girilmez.Mesela,geçenlerde bir arkadaş bir palio dan bahsetmişti.Km yüksekti ama aracın modeli de epey yüksekti.5500-5750 gibi alabilirim demişti.Genellikle "al" dendi.Çünkü düşeş denecek kriterlere sahipti.Lakin bu bora meselesinde durum aynı değil.Belirttiğiniz para size iyi bir araç alabilir ve bu borayla heba edilmeyecek kadar da çok bir para.Bakımlarını yaptırdık deyince ikilem yaşamış,kafanız karışmış olabilir ama bu araba bu fiyata olmaz.Sadece motor yaptırmakla her şey bitmez.Eğer vw grubundan dizel bir araç almak istiyorsanız kardeşi diyebileceğimiz toledo lara bakın.

edit: ekleme
    Söylemeyi unuttum.Adamlar yine dürüstmüş de 500000 i bilerek yorum yapabildik.Zira birçok boranın km si düşürülmüştür.Ha bu araç yarın birgün birilerinin karşısına150-200 binlerde çıkmaz inşallah,tek beklentim budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chnbs -- 12 Mart 2010; 11:33:43 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.