Şimdi Ara

5000+ TL Sistem Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 7 senelik yoldaşımla ayrılıp, bir canavar yapmak istiyorum kendime. Tavsiyelerle yorumlarla bir sistem oluşturdum kendime 2 gün sonrada alacağım hayırlısıyla ama ondan önce tekrar biraz tavsiye almak istedim.

5000+ TL Sistem Tavsiye

Buna ekstra corsair graphite serisi mtower 650w ve hydro serisi h80 sıvı soğutma düşünüyorum yaklaşık 5.200 gibi bir fiyat çıkıyor(dolar). Düşünceleriniz, sistem +/- lerini ve yeni tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitxkrieg -- 23 Nisan 2015; 21:27:35 >

• Oyunlarda i5 i7 farkı çok yok

anakart abartı aynı işi gigabyte z97x gaming 5 yapar. (gigabyte gaming 5 8 gerçek fazlı o anakart 6 gerçek fazlı (12 ama doubler var) gigabyte fazları dijital daha iyidir msi hybrid faz var daha zayıf oc)

16gb ram şu an gerekli değil.

Almışken evo 850 alın 840 larda bir sorun var düzeltildimi bilmiyorum.

http://sinhardware.com/images/vrmlist.png faz tablosu oc için daha önemlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 23 Nisan 2015; 23:16:56 >
  • O fiyata 980 sığdırılır hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i7 yi i5 yapıp 980 almayı düşündüm ama 980 le birlikte monitor de almak gerekir diye düşünüyorum oda ekstra bin tl yi bulabilir. Kararsız kaldım bu konuda.

edit: 980 li sistem yapabilicek olan var mı birde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitxkrieg -- 24 Nisan 2015; 0:23:04 >
  • Bu sisteme sıvı soğutucu şart mıdır ? Onu çıkartsam bir sıkıntı çıkar mı ? Onun dışında gayet hoş oldu bence.

5000+ TL Sistem Tavsiye
  •  5000+ TL Sistem Tavsiye

toplam 5800 civarı. Sıvı soğutucu şart değil aşırı overclock yapmicaksanız. önerdiğim soğutucu çoğu sıvı soğutucudan daha iyi. anakart gaming 5 , işlemci 4690k seçilirse eğer güzel bir monitör de alınabilir . birde ekran kartı konusunda msi a yanaşma. coilwhine sorunu yaşayan çok kullanıcı var. şahsen kendim asus strix 970 kullanıyorum hiçbir sorunu yok. o yüzden strix önerdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordposeidon -- 24 Nisan 2015; 1:12:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lordposeidon

5000+ TL Sistem Tavsiye

toplam 5800 civarı. Sıvı soğutucu şart değil aşırı overclock yapmicaksanız. önerdiğim soğutucu çoğu sıvı soğutucudan daha iyi. anakart gaming 5 , işlemci 4690k seçilirse eğer güzel bir monitör de alınabilir . birde ekran kartı konusunda msi a yanaşma. coilwhine sorunu yaşayan çok kullanıcı var. şahsen kendim asus strix 970 kullanıyorum hiçbir sorunu yok. o yüzden strix önerdim

Cw sorununu bende duydum ama değiştirme şansı varmış cw sorunu halinde. Yaptığım sistemden hoşnutum aslında o.c pek yapıcağımı sanmıyorum o yüzden soğutucu almaktan vazgeçtim.

• Blitxkrieg kullanıcısına yanıt
    oc yapmıcaksanız k serisi bir işlemci ve z97 almamalısınız. biraz araştırın isterseniz bu konuyu. h97 ile k olmayan bir işlemci almanız gerekli bu durumda. z serisi anakartlar oc için tasarlanmıştır. Önerimi şu şekilde modifiye ettim 5100 tl civarı.

5000+ TL Sistem Tavsiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordposeidon -- 24 Nisan 2015; 1:32:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blitxkrieg

Bu sisteme sıvı soğutucu şart mıdır ? Onu çıkartsam bir sıkıntı çıkar mı ? Onun dışında gayet hoş oldu bence.

5000+ TL Sistem Tavsiye

Hyper 212 Evo ile yarı devir fan hızında 25-30 C boşta max 45-50 C yükte (tüm saydığım ısı senaryoları fanın yarı devir hızlarında gerçekleşiyor sessiz...)

Sizce şart mı ? Boşa kaç yüz lira fazladan masrafa gerek var mı ? Ha 4,7 - 4,8 stabil hızlarda kullanmak istiyorum ısı sorunu yaşamak istemiyorum dersen belki h80i falan düşünülebilir... 4,5 Ghz stabil kullandığımda bile 50 C görmüyorum hava soğutmayla yarı devir fan hızında

Yani kardeşim 425 liralık sıvı soğutmanın işini 150 liralık ideal bir hava soğutma da pekala yapabilir hemde "sessiz" He kasana güzel bir hava katar işin estetik boyutu ben bunun için + 275 lira öderim dersen hiç durma al

Sistemine gelince , 5000 lira bütçeli (belki biraz da esnetilebilecek) bir sistem de 2x8 gb ram belleğe "ne gereği vardı" demem uygundur alınabilir vengeance pro 1600mhz cl9 çok iyi bellekler

Msi z97 Gaming 7 yerine bir arkadaşın da söylediği gibi Gigabayte Z97x Gaming 5 alınabilirdi 200 lira cebinde kalır hiçbirşey de kaybetmezdin. + söylendiği gibi faz kalitesi gigabayt ın daha üst seviyede.

İşlemci için söyleyeceğim tek şey o bütçeye "ne altı,ne üstü" =) Çok güzel seçim ama Vatan da cidden çok pahalı fiyatlar en azından bazı parçaları Eksen,sinerji gibi daha uygun yerlerden alabilirsin.

Depolamaya gelince , 850 Evo 250GB tam olarak o bütçenin hakkı onuda güzel seçmişsin , fakat hdd seçimi kötü 2TB Seagate Barracuda (imzamda yazan) hdd modelini al 5,000 liralık sistemde 250gb ssd tamam fakat yanına en azından 2tb ek depolama gerekir bence şuanda onun için en iyi seçim 2tb seagate tam modeli imzamda yazıyor 3-4 aydır kullanıyorum sessiz,sorunsuz cavier green serisi performans sisteminde olmamalı !

Kasan hakkında fazla bilgim yok fakat daha iyi ve geniş kasalar alınabilir mesela graphite 600T çok güzel kasa fiyatını bilmiyorum tabi boş kasa psu lu seçtiğin modelden pahalı olabilir tahminen :D

O da olmadı belki biraz eskidi artık ama kullandığım Carbide 400R hala alınabilecek bir kasa yanına CX750 modüler psu aldınmı kablolama da iyi olur ledler falan büyüklüğü sorun etmezsen düşünebilirsin graphite 230T den daha iyi bir kasa , Obsidian serisine de bakabilirsin sade ama güzel modelleri var...

Ekran kartı seçimin temelde iyi bir seçim Gtx980 de 2k oyun keyfine bile ufaktan geçebilirsin ancak detaylarda seni üzebilir CW gibi (bobin çınlaması)

şöyle bir tavsiyem de var sana ekran kartı konusun da , R9 290X Vapor-X 8GB modelini de düşünebilirsin performans olarak Gtx 980 in biraz gerisinde kalıyor ancak VRAM söz konusu olduğunda bazı oyunlarda bu açığı kapatabilir gtx980 ile yakalayamadığın detaylara ve erişemediğin ayarlara 290X ile ulaşabilirsin 500 lira da cebinde kalır , bu benim fikrim arkadaşa mantıklı geliyorsa deneyebilir bence üzülmeyecektir.

Son olarak monitörünü merak ettim veya nasıl bir ekranda kullanacaksın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisioner -- 24 Nisan 2015; 1:39:34 >

• Madem oc yapılmayacak diyorsunuz z97 anakarta o kadar para vermeye gerek yokki yapılacaksa da teknik olarak da açıkladım gigabyte ve asus oc için daha kaliteli malzeme üretir. Faz yapıları daha iyidir.
  • İşlemciyi i5 yapıp 980 alın bence. Şimdi 60hz monitörde o ekran kartı olmaz diyenler olacaktır ama çok uzun süre en ufak bir fps drop yaşamadan sabit 60 fpsde oyun oynarsınız.
  • Yorumlar için teşekkür ederim.

@Nerd Miner 1-2 sene içinde pek yapıcağımı sanmıyorum oc ama ilerisini bilemediğim için şimdiden alıyım ileride de değiştirmek zorunda kalmayım diye oc yapılabilicek parçalar tercih ettim.

@Provisioner casper 23'6 wide led kullanıyorum yani 980 alıpta bununla tam performans oynayabiliceğimi sanmıyorum o yüzden tereddütteyim.

Ayrıca Ankara da oturuyorum ve vatan çok yakınımda. Bugün çıkıp araştırıcam başka ucuz olan yerleri de ama uğraştırmasını istemiyorum 200-300 lira az vermek için o yüzden vatan ı seçtim. Son yaptığım i5 ve 980 li sistem gayet hoşuma gitti, sıvı soğutmayı çıkarınca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitxkrieg -- 24 Nisan 2015; 11:07:02 >
    İntellipower modelleri ve WD green serisi alma,performansları düşük aniden uykuya geçtiği için yüksek verim sunmuyor.
  • I5 4690k
    Gigabyte z97x gaming 5
    Kingston 2x4 gb xmp cl9 1600 mhz ram
    Wd blue 1 tb hdd 7200rpm
    Asus strix gtx 980
    Zalman z11 neo kasa
    Zalman glx 700 80+ plus psu
    Coolermaster hyper 212x islemci sogutucu
    Samsung 850 evo 120 gb ssd
    Asus dwd rw
    Toplam 5000 civari tutar onerim bunlar olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeknoGamings

İntellipower modelleri ve WD green serisi alma,performansları düşük aniden uykuya geçtiği için yüksek verim sunmuyor.

Yerine tavsiyeniz nedir ?
  • Evet ekran kartlarının güç tüketimleri düşüyor ama yine de 650W yerine 750W almanı öneririm.
    Bence sinerjiden al. ben sistemi ordan aldım. Sistemine sıvı soğutma eklersin 300tl lik vatandaki ile aynı fiyata gelir. Bende öyle oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    7200 RPM disklere ve WD Blue veya üst seviye black serilerine yakından bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Evet ekran kartlarının güç tüketimleri düşüyor ama yine de 650W yerine 750W almanı öneririm.

980 in normal güç tüketimini 160w olarak okumuştum, onun dışında 650W un yeterli olucağını düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.