Şimdi Ara

5000 TL PC Tavsiyesi ACİL (Full 1080P Oyun İçin) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
1.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ulan kadere bak ya. 5000 dolara insanlar gtx 980ti slili 5960x li sistem toplar. Biz gtx 970i zor sigdiriyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nick mesaj uyumu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Overclock yapacak mısınız ? @JimmyCool1907 arkadaşın sistemi güzel duruyor yalnız overclock yapmayı düşünmüyorsanız ( bahsi geçmemiş o nedenle diyorum) çarpan kilidi kapalı bir işlemci ve daha hesaplı bir anakartla +ekstra soğutma olmadan bütçeyi daha doğru kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Live Metal Music -- 10 Şubat 2016; 0:40:35 >
  •  5000 TL PC Tavsiyesi ACİL (Full 1080P Oyun İçin) 5000 TL PC Tavsiyesi ACİL (Full 1080P Oyun İçin) 5000 TL PC Tavsiyesi ACİL (Full 1080P Oyun İçin) ben boyle bir sistem yaptim ileriye donuk oc yaparsin herhalde 5.000 tl harciyorsun bari iyi birsey olsun fhd 380x fazlasiyla yeterli gelir bence bunu al pisman olmazsin bu arada mause ve klavye gaming mi olsun yoksa logitech veya microsoft multimedya setleri var onlarda olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Long Live Metal Music kullanıcısına yanıt
    Açıkçası bunuda göz önüne aldım , sonuçta K uzantılı bir işlemci seçtim daha önce overclockla hiç uğraşmadım, ama meraklı ve uğraşmayı seven bir insan olarak acaba overclock yaparmıyım ileride diye böyle bir sistem aklıma getirdim. GTX980 ile nasıl bir sistem toplanır sizce? Birde şu MSİ Afterburner vs gibi programlar overclock yapmaya giriyormu yoksa eski stil bir overclocktanmı bahsediyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JimmyCool1907 -- 10 Şubat 2016; 7:13:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JimmyCool1907

Açıkçası bunuda göz önüne aldım , sonuçta K uzantılı bir işlemci seçtim daha önce overclockla hiç uğraşmadım, ama meraklı ve uğraşmayı seven bir insan olarak acaba overclock yaparmıyım ileride diye böyle bir sistem aklıma getirdim. GTX980 ile nasıl bir sistem toplanır sizce? Birde şu MSİ Afterburner vs gibi programlar overclock yapmaya giriyormu yoksa eski stil bir overclocktanmı bahsediyoruz?

İşlemciye yapılan overclockdan bahsediyorum, Afterburner vs ile zaten GPU için hepsine yapılır da. Elbette uğraşacaksanız ilerde neden olmasın o karta da güzel bir besleme olur CPU cephesinde overclock :)

Bu arada, konu sahibi arkadaşa sordum aslında siz doğrudan böyle önerince acaba yapmayı düşünüyor mu diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Long Live Metal Music

quote:

İşlemciye yapılan overclockdan bahsediyorum, Afterburner vs ile zaten GPU için hepsine yapılır da. Elbette uğraşacaksanız ilerde neden olmasın o karta da güzel bir besleme olur CPU cephesinde overclock :)

Bu arada, konu sahibi arkadaşa sordum aslında siz doğrudan böyle önerince acaba yapmayı düşünüyor mu diye.

Dostum amd bir GPU almayacağım yanlış anlaşılmasın kartlarına lafım yok fakat hem 1080p Gaming açısından hemde bütçe açısından GTX970 kadar iyisi varmı sizce? Birde şöyle söyleyim bir önceki sayfada resmini attığım bir sistemim var,ben 1-2 yıl teknolojiden çok uzak kaldım diyebilirim oynayıp tadını çıkaramadığım çok oyun var ve günümüz oyunları tabii, bu sistemle rahat rahat oynarım diye düşünüyorum, ilerisi içinde overclock seçeneği bir kenarda kalsın sonuçta çok avantajlı birşey yanlışmı düşünüyorum sizce? Birde işlemci soğutucuyu skylake işlemcilerden stok fan çıkmıyor diye aklımda kalmış, önceki sayfada kendi mesajımda attığım sisteme bakarım yorumunuzu bekliyorum.

• JimmyCool1907 kullanıcısına yanıt
    K eki ile bitmeyen Skylake işlemcilerden stok fan çıkıyor, sizin seçtiğiniz gibi K serisi ile biten çarpan kilidi açıklardan çıkmıyor. Ben de yarın sistem alıyorum, fanboy olmadığım için hangisi işime gelirse onu almak için araştırma yaptım. AMD almayacağım dedin zaten ama yazayım söylenen şu ki, GTX 970'de vram 3.5 GB+0.5 GB olduğu için günümüzde 1080p çözünürlüklte problem yaşanmasa da 8 GB olan AMD modeller (390&390x) gelecekte bu avantajı kullanıp öne geçecek vs.

Bana kalırsa bu önerme yanlış, halihazırda şuan bile GTX970'in 2k performansı, 4k performansı ahım şahım olmasa da ortada, bir de AMD mimarisi eski olduğu için şuan yaptıkları tek şey daha iyi soğutma+daha yüksek vram belki biraz daha daha kaliteli silikon, her halükarda eski kart eski karttır. GTX970 1080p de bile vram problemi çekeceği dönemde AMD'nin de o eski mimarisi yeterli vram olsa da pek performans gösteremeyecektir.

Ben GTX970 alacağım, 60hz monitör seçtim bana 1080p de 60 fps verebilse yeter çünkü. Yani uygun bana kalırsa. İmkan varsa 980 falan da bakılabilir ama o verdiği performansa değer fiyatta değil, o kadar para verecek olsam beklerdim yeni mimariyi. Ben beklemiyorum çünkü 1400-1500 lira bandında asla çıkmaz yeni mimari ilk etapda, önce ağır topları sürerler diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Live Metal Music -- 10 Şubat 2016; 8:53:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Long Live Metal Music

K eki ile bitmeyen Skylake işlemcilerden stok fan çıkıyor, sizin seçtiğiniz gibi K serisi ile biten çarpan kilidi açıklardan çıkmıyor. Ben de yarın sistem alıyorum, fanboy olmadığım için hangisi işime gelirse onu almak için araştırma yaptım. AMD almayacağım dedin zaten ama yazayım söylenen şu ki, GTX 970'de vram 3.5 GB+0.5 GB olduğu için günümüzde 1080p çözünürlüklte problem yaşanmasa da 8 GB olan AMD modeller (390&390x) gelecekte bu avantajı kullanıp öne geçecek vs.

Bana kalırsa bu önerme yanlış, halihazırda şuan bile GTX970'in 2k performansı, 4k performansı ahım şahım olmasa da ortada, bir de AMD mimarisi eski olduğu için şuan yaptıkları tek şey daha iyi soğutma+daha yüksek vram belki biraz daha daha kaliteli silikon, her halükarda eski kart eski karttır. GTX970 1080p de bile vram problemi çekeceği dönemde AMD'nin de o eski mimarisi yeterli vram olsa da pek performans gösteremeyecektir.

Ben GTX970 alacağım, 60hz monitör seçtim bana 1080p de 60 fps verebilse yeter çünkü. Yani uygun bana kalırsa. İmkan varsa 980 falan da bakılabilir ama o verdiği performansa değer fiyatta değil, o kadar para verecek olsam beklerdim yeni mimariyi. Ben beklemiyorum çünkü 1400-1500 lira bandında asla çıkmaz yeni mimari ilk etapda, önce ağır topları sürerler diye tahmin ediyorum.

Kardeşim dediğim gibi ilerisi için çok büyük bir beklentim yok fakat GTX970 in 1080p de Performansı açık ve net diye düşünüyorum. İlk defa kasa topluyorum, ileride çok zorlanma olursa ekran kartı takviyesi yapabilirim diyorum. Yoksa diğer parçalardan kısıp amiral gemilerinden biri GTX980 li bir sistemmi dizilmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JimmyCool1907 -- 10 Şubat 2016; 9:09:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jb.ati

ben boyle bir sistem yaptim ileriye donuk oc yaparsin herhalde 5.000 tl harciyorsun bari iyi birsey olsun fhd 380x fazlasiyla yeterli gelir bence bunu al pisman olmazsin bu arada mause ve klavye gaming mi olsun yoksa logitech veya microsoft multimedya setleri var onlarda olabilir.

h170 anakart ile overclock yapamazsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 10 Şubat 2016; 13:21:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kraix

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kraix

Arada 20-30 lira fiyat farkı var ben yinede 390X i tercih edeceğim bir baktım da bu daha iyi olacak gibi...
    ram i 16 ya çıkarırım senin verdiğin sistemde alırım bunu cuma günü...
    Monitör olarak ne almayı düşünüyorsun sen?

Hocam ben 4500 kasaya bütçe ayırdım 500 TL'de monitör için , ASUS'un Gaming Modeli var Tepki süresi 1ms,23 İnç olması lazım bulunca yazacağım biraz meşgulum ,100-120 TL daha fazla vererek ASUS Gaming Monitör tercih edin,bundan önceki PC monitörümde Asus'tu allaha şükür sıkıntı çıkarmadı :)

Bak ben ufak tefek oynamalar yaptım nasıl olmuş acaba?
    AOC diyor herkes ama bende onu düşünebilirim valla ilgin alakan için çok teşekkür ederim. Monitörü bulursan yaz bana da :)

5000 TL PC Tavsiyesi ACİL (Full 1080P Oyun İçin)

Bu sistem alınır ama şu haf kasanın modası geçti artık gidip gör beğenirsen al. Millet itx kasa olsun ufak olsun diye kasarken bu kasa gereksiz derece büyük bir kas ave toz çekme durumuda var

390x gtx970 den iyi bir karttır.Orda bir yanılgı yok.Gameworks yüzünden biçilmemiş oyunlarda daha iyi sonuç alır Gameworks oyunların da da eşdeğer sonuç alınır.https://www.youtube.com/watch?v=vSDQzlKDYq4

Ekran kartını bekletebiliyorsan beklet yaza doğru yeni kartlar gelmiş olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 10 Şubat 2016; 13:51:03 >

• Long Live Metal Music kullanıcısına yanıt
    Yok dostum OC filan yapmayı düşünmüyorum normal şekilde kullanacağım sadece...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

quote:

Orijinalden alıntı: Jb.ati

ben boyle bir sistem yaptim ileriye donuk oc yaparsin herhalde 5.000 tl harciyorsun bari iyi birsey olsun fhd 380x fazlasiyla yeterli gelir bence bunu al pisman olmazsin bu arada mause ve klavye gaming mi olsun yoksa logitech veya microsoft multimedya setleri var onlarda olabilir.

h170 anakart ile overclock yapamazsın

Yanlis sepete eklemisim birden fazla sekme acinca karismis kusura bakmayin

• AL SANA İ7 SİSTEM! AMA 600 TL FAZLA GELMİŞ KUSURA BAKMA
    http://hizliresim.com/28BLad

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -HacKeD- -- 10 Şubat 2016; 16:37:48 >
  •  5000 TL PC Tavsiyesi ACİL (Full 1080P Oyun İçin)  5000 TL PC Tavsiyesi ACİL (Full 1080P Oyun İçin)  5000 TL PC Tavsiyesi ACİL (Full 1080P Oyun İçin)
    Adam o.c yapmicam demis ayrica 970e i7 cok gereksiz bunuda bilesin... onerdigim sistem ile ultra oynarsin..

• Beyler i5 6600K hakkından yorumunuz nedir ? Almışken İ7 alıp bütçeyi zorlamak çokmu gereklidir sizce ? Elimde olsa ekran kartına çok yatırım yapmak isterim ama İnternetten toplamayacağım gidip direk mağazadan alıcam bu nedenle GTX980 benim için uzak gözüküyor.Bu arada Cooler Master HAF 912 Advanced yerine alternatif önerebilirmisiniz ?

Birde ASUSZ170 PRO GAMİNG İLE MSİ Z170 PRO GAMİNG arasından hangisini neden tercih etmeliyim ? Birde M5 modeli vardı sanırım.Anakart konusunda bilgim çok az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JimmyCool1907 -- 10 Şubat 2016; 17:34:12 >
    Anakart konusunda yardım edeyim teknik altyapısı faz yapısı ASUSZ170 PRO GAMİNG in daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 10 Şubat 2016; 17:37:14 >
  • quote:

Anakart konusunda yardım edeyim teknik altyapısı faz yapısı ASUSZ170 PRO GAMİNG in daha iyi

Yeterli bir kartmıdır sizce ?
    600 lira civarında satılan bu kartta yeterli mi demenin bir anlamı yok 8 dijital fazlı kullanılan faz sürücüleri de gayet kaliteli overclock açısından başarılı bir model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 10 Şubat 2016; 17:48:02 >
  • quote:

600 lira civarında satılan bu kartta yeterli mi demenin bir anlamı yok 8 dijital fazlı kullanılan faz sürücüleri de gayet kaliteli overclock açısından başarılı bir model.

Hocam cevaplarınız için çok teşekkür ederim :) , bu kartın 1 tık ötesi hangi karttır ? Onuda not alayım :)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.