Şimdi Ara

5000 BLACK EDİT. OC Yardım için ustad aranıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

derme catma kurdugum sistemde bi oc deneyim dedim fakat ince ayarlar ve ayrıntılar için bilgili arkadaslardan yardım beklıyorum.

BİLESENLER:

MSI K9A2 CF anakart
    AMD 5000+ BE
    2 ADET 2600xt 256mb lık
    lcpower 550 v2

sogutma için;
    enermax chakra kasa 25cm fanlı
    2 adet zalman 12cm lik mavi ledli fan
    artic cooling freezer 64pro

Gelelim ayarlara buyrun bios resimleri

Ayarları bulmak pek kolay olmadı defalarca ugrastım ama bu adam akıllı ilk oc denemem
    Yukardaki ayarlar dogrultusunda windows düzgün sekilde acıldı.
    Günlük programlarda hiç bir sorun cıkartmadı.
    Bir 3DMARK resmi ekliyim.

Şimdi ilk olarak deneyimli abi ve kardeslerim bu degerler normal mi?
    stabilite konusunda 3Dmark dan baska hiç bir sey denemedım. Baska bir program veya oyun falan.

Bundan sonrası için yardımlarınızı beklıyorum

Ne yapmam gerekiyor????

ilgilenicek olan arkadaslarla msnden de gorusebiliriz forumdan da yazabilirsiniz arkadaslar...

Şimdiden yardım edicek olanlara tesekkur ediyorum

• Orthos ile test et.2 Saat sorunsuz calısıyorsa sorun yok demektir tabi bu arada sıcaklıkları da kontrol et... NB voltage ve Hypertransport voltage yi biraz artırırsan ve işlemciyede biraz daha voltaj verirsen daha yuksek degerler elde edebilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eagle58

Orthos ile test et.2 Saat sorunsuz calısıyorsa sorun yok demektir tabi bu arada sıcaklıkları da kontrol et... NB voltage ve Hypertransport voltage yi biraz artırırsan ve işlemciyede biraz daha voltaj verirsen daha yuksek degerler elde edebilirsin.

orthos da test bolumunde ''Blend - stress Cpu and Ram'' mi olucak yoksa yoksa ben degiştiricek miyim?
  • Daha ne olsun rbe ile bios yaz 850-820mhz kartlara ,önce bios yedeklerini al,gelsin 9500-9800 puan.Rama 2,2 volt ver 255 mhz görür gibi.Ramlerin bankları elpidamı.
  • orthos da test bolumunde ''Blend - stress Cpu and Ram'' bolumunde 3. dakıka içinde hata verdi :S
    ne yapıcam???
  • Seçeneklere bak en alttaki ile test et,içinde ram olmayan, core yazıyordu sanırsam. Ramli olan seçenek arızalı gibi.
  • Orthosda 30 dakikalık bi deneme yaptım
    işlemci sıcaklıgı 55 dereceyi gecmedı.
    uzun sureli test artık daha uygun bi vakitte olucak.

@klasgenç

ya CCC de Zaten GPU ve MEMORY CLOCK 840 a ayarlı otomatik ayarladı kendi
    dedigini yaptım pek bir sey degişmedi ekran kartı için baska bi cozum gerekıyo.

sonunda son ss ve uyku modu

BU resimden sonra voltajı azalttım.

Yardımcı olan arkadaslara tek tek tesekkur ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forcun -- 28 Şubat 2009; 7:03:00 >

• Gpu-z programında o değerleri görüyormusun,screenshot alalım.ccc biosa yazmazsan kartın hızını aşağı düşürür.2 kartında biosa yazılı hızı aynı olmalı, yoksa düşük hızdakini baz alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuenoVentura -- 28 Şubat 2009; 7:37:29 >
  • Orthos da sistem stabilitesini deneyeceksen Blend yok işlemciye yuklensin diyorsan Large ı dene. Everest ile sıcaklıkları bi kontrol et.Cekirdekler 55 ise senin CPU 70 dereceyi rahat gormustur. Coretemp sadece cekirdekleri gosterir...Everestte butun sıcaklıkları gorebilirsin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.