Şimdi Ara

500 metre noktadan noktaya wifi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, 500 metre dogrudan gorus oolan catidan catiya bir baglantiyi nasil saglayabilirim. Baglanti hizi 24 mbs aktarilacak.

1000 tl lik butce ile sikintisiz ve kopma olmadan ve bir defa ayalardigimda dokunmayacagim bir sistem icin ne yapmam gerekiyor.
    Biraz arastirdim ubnt cihazlari iyi diyorlar fakat hangi modelini almaliyim. 1 sene sonra gorus kapanir araya bina girerse de sistemjn devam etmrsini istiyorum . Cihaz onerebilirmisiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Btk nın enson yayınladığı genelgeleri okuyup öyle yapın ne yapacaksınız zira faturası ağır olabilir.iss lerin hepsinde imzalatılan sözleşmelerde hizmet kişiye özel paylaşılamaz alınan kapı nosunda kullanılması gereklidir.dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar ;

Ubnt ve mikrotik cihazlarını inceleyeblirsiniz forum uzerınde oldukça fazla sayıda post da mevcut arama yapınız yada geçmişe doğru postları inceleyeniz ancak araya bina girerse de sistemin devam etmesi direk görüşte pek mümkün değil gibi ve 1000 tl 200$ bile etmiyor bu bütçe ile kaliteli ürünler bulabileceğinizi pek sanmıyorum.
  • Aşağıda adreste verdiğim ürünü alabilirsiniz. İki adet birbirine bağlı şekilde gönderilecektir. Sizin sadece çatılarda uygun yerlere birbirlerine bakacak şekilde monte etmeniz gerekiyor. Fiyat olarak belirlediğiniz fiyatın altında. Bu şekilde bir çok proje sorunsuz çalışıyor.

https://www.poyraznetwork.com/mikrotik-sq-lite-5-set-5-km-mesafeli

• Cevaplariniz icin tesekkurler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ism41L -- 5 Ocak 2019; 13:52:22 >
  • Merhaba, artı bu cihaza uyumlu 2.4 Ghz için access point almam gerekir mi?
    Elimdeki mevcut 2.4 Ghz Access point 'ler işimi görür mü ?
  • Elinizdeki tüm internet dağıtıcılar işinizi görecektir. Alıcı cihazdan gelen ethernet kablosunda internet olduğu için herhangi bir dağıtıcı işinizi rahatlıkla görür.

• Ism41L I kullanıcısına yanıt
    ubnt al daha başarılı olacağın kanatindaeyim. baktım da fiyatı biraz daha ucuz gibi. geri kalanı ile yemek yer, çay içersin.
    https://www.ubnt.com/airmax/powerbeam/https://www.nanokatalog.com/Ubiquiti-Networks-Networks-PBE-M5-300-network-antenna-22-dBi-Sector-antenna-PBE-M5-300-Diger-anten,PR-785412.html?gclid=EAIaIQobChMIpdbugb_X3wIVx6sYCh109g5ZEAQYASABEgLXI_D_BwE

db' si daha yüksek bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 5 Ocak 2019; 23:41:16 >

• Çok tesekkur ederim. Ne tur cihazlar almam gerektiginde beni aydinlattiniz. 🤗

Konu dahilinde bahsettiğiniz proje için ilk iki linkte verdiğiniz ürünler işinizi rahatlıkla görecektir. İlgili fiyatlar set fiyatıdır. Bir tane değil iki tane birbirine kablosuz bağlanmış şekilde teslim edilir.

• Outdoor cihaz almanız gerekir verici ve alıcı kısım iyi dizayn edilmeli yoksa düzgün bir bağlantı alamayabilirsiniz.

Ayrıca BTK'nın son çıkardığı maddelerde ev dışı yayın yapmak yasakladı birisi şikayet ederse baz istasyonu diye ciddi ceza yiyebilirsiniz ben genede alacağınız cihazın linkini bırakıyorum.

https://www.tp-link.com/us/products/details/cat-37_CPE510.html
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    beşyüz metre için ben yine ubnt öneririm. tp-link' in ubnt kadar iyi bir performans vermeyeceği kanaatindeyim. bu önerdiğin için ben logo m5 yazabilirdim ama özellikle yazmadım. senin önerdiğin ürün o db ile bağlantıda iniş ve çıkışlı çalışır diye düşünüyorum. yoksa logo m2 de yazabilirdim. bu arkadaşa bence anten lazım. yanlış mı düşünüyorum.
  • The souls migration kullanıcısına yanıt
    Anten tipi daha iyi aslında noktadan noktaya daha uzağa gidebilir tp link pek önermesem de sonuçta işlevi önemli ve fiyatı uygun evimdeki router rezalet hiç iyi çekmiyor .
  • Merhabalar,

UBNT LBE-M5 diye düşünüyordum fakat hız aralığı 60-80 Mb arasındaymış.
    Araştırmalarım sonucu UBNT PBE-5AC-GEN2 almaya karar verdim.Arayüzü olsun özellikleri olsun beni tatmin etti.
    100 MBit hızda da sorunsuz olsun diye bu urunu seçtim.

Fakat ürünü bulamıyorum :(
    UBNT PBE-5AC-GEN2 x 2 lazım.

Internetten sipariş verebileceğim önerdiğiniz bir yer varmıdır acaba? 1 hafta içerisinde lazım :(

nanokatalog sitesi nasıldır güvenilir midir?
    poyraznetwork 'de ürün yok
    wi.com.tr 'de 1 adet var :(

Önerdiğiniz bir yer varmıdır?
  • Net Vizyon Bilgi İşlem A.Ş.
    Mecidiyeköy Mah.Cemal Sahir Sk.
    Polat Mecidiyeköy İş Merkezi No:29 Daire :25
    34387 Mecidiyeköy - Şişli
    Istanbul, Turkey
    90-212-3549000
    Contact

Resellers
    5 Results
    INTERNETTEN Teknoloji San.Tic.Ltd.Sti.
    Sultan Orhan,
    41400 Gebze/Kocaeli,
    Turkey
    90-850-532-2361
    Contact
    MNS Bilisim Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Sti.
    Şehit Ahmet Sok.
    No. 48, Mecidiyeköy
    İstanbul, Turkey
    90-212-347-9066
    Contact
    Segment Bilgisayar Dış Ticaret Ltd. Şti.
    Şehit Er Cihan Namlı
    Cad.No:79/B 34387 Mecidiyeköy
    Şişli-Istambul, Turkey
    +90 212 266 62 90
    Contact
    Sistem Bilisim Teknolojileri Ltd. Sti.
    Muhittin Mah. Adnan Kahveci
    Cad. M. Ezen Apt. No:25/A,
    59860 Çorlu, Turkey
    90-282-6543030
    Contact
    Wirelesssistem Cem Bulent UNSAL
    Toros Mah Turgut Özal Bulvarı
    Tayyibe Hanım Apt. B Blok 9/17
    Çukurova, Adana, Turkey
    90-322-2120012
    Contact

• The souls migration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Daha önce resellerden birini kontrol etmiştim. Şuanda hepsine baktım UBNT PowerBeam - PBE-5AC-Gen2 stoklarında yok görünüyor.
    Almaya çalıştıgım ürün eski mi anlayamadım. :(
  • eski mi bilmem ama pahalı olduğu muhakkak. neden 450 mbps? bu arada antenlerin hepsi de güzel. ilk günde çalarlar onu. sigorta yaptır muhakkak. bir de resetlemeyi kapat ara yüzünden. çalan olursa kullanamasın.
  • Tek iken calismiyormus ikisinide calmalari lazim. :-) yari fiyatli olan lite beam ac olani alacagim yarin ;) onuda zincirle catiya baglarim :-))

Hocam aldınız mı aynı sistemi bende kurmak istiyorum da
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.