Şimdi Ara

500 metre için 435 tl alan taksici konuştu; (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
3.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Ben din olarak ayırmadım tüm dinler için söyledim yine söylüyorum dindar ile dinci ayrı şeyler değildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heliosis -- 12 Nisan 2022; 0:41:52 >
  • forvet09 kullanıcısına yanıt

Adam CHPli çıksa da aynısını derdin. Bana dini bir oluşumun ülkeye faydalı olduğunu göstersene. Herhangi bir tarikatın, ülke için bir şeyler yaptığını. Mesela ağaç ektiğini, şeyhini zengin etmek için uğraşmadığını, okul yaptırdığını ama Cumhuriyeti kötülemediğini.

Profil resminde Fatih var. Sizlerin onunla zerre alakası yok. Fatih sizin gibileri asardı mesela. Çok severim kendisini. En eğitimli, vizyonlu ve çağın ilerisinde bir sultandı. Onun gibi bir sultan daha gelmedi(Kanuni falan demesin kimse, tırnağı olamaz Fatih'in). Onunla aynı vizyonda düşünen de Atatürktü. Sizler pek seversiniz gerçi.

• Heliosis kullanıcısına yanıt

Bir de bu dinci ve dindarların inancı gereği, tecavüz etmek büyük günah. Normal bir insanla, Kuran'ın hükümlerine uygun yaşamak istiyorum diyenin yaptıkları suç aynı değil.

• forvet09 kullanıcısına yanıt

Neyse ki bir tane çıkmıyorlar da size laf düşmüyor. İstisnasız bütün hepsi böyle.

• pistbaksana kullanıcısına yanıt

Dinci = Dinden faydalanan,

Dindar = Allah için ibadetiyle ilgilenen.

Dincilerin tamamı pisliktir. En adi şerefsizlerdir. Dindarlar ise Allah rızası için ibadet eden kul hakkı yemekten korkan kendi halinde insanlardır. Aradaki farkı anlayabilirseniz ne mutlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B3097644 -- 12 Nisan 2022; 2:9:32 >
  • Bir taksici olarak diyorumki,hicbir taksici 700 m. yolun 435 tl yazmayacağını bilir tamam bu pars marka taksimetreler piyasaya yeni çıktı ve ilk defa otomatik uzaktan fiyat güncellemesi aldı,sistemsel arıza olabilir ama bunu heleki ben uzun yıllardır yapan birinin bilmeyerek oldu diyerek bu parayı istemesi dürüstçe bir davranış değil.Kınıyorum.

Bu arada suç sahsidir,kimsenin yaptığı suç başkasını bağlamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fallen Angel by A.C kullanıcısına yanıt

Burada Dinin mi kusuru var, yoksa Dinin emir ve yasaklarına uymayan havyanın mı!?

Edit : İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fofer -- 12 Nisan 2022; 9:21:40 >
  • Cat Stevens müslüman olduktan sonra ,Yusuf İslam adını almıştı ,

şöyle demişti ,

önce kuranı okudum , müslüman oldum .

önceden müslümanları tanısaydım ,olmazdım .

• fofer kullanıcısına yanıt

kafaları bu farkı anlayacak kadar basmaz.

boş yere memleketin zeka yaşı 10-12 değil.

• Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt
    kıme laf atıcam hristiyanlığa mı ?

• Birde utnmadan parayı nasıl aldık yaw bende bilmiyorum diyorradikal dimciler.

• metrede 1 lira yakıyo aplağğ

• ahlaksız soytarı..cübbeli sarıklı olsa ne farkeder şortlu terlikli olsa ne yazar..insanın içi bozuksa kılıfının önemi yok,her sakallı cübbeliyi adamdan sayanlar ders alsınlar..

• Şimdi bunun din ile hiçbir alakası yok öyle mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim insanımız şark kurnazıdır, eğitilmez, güzel sözden anlamaz sadece ve sadece caydırıcı cezadan anlar. Şimdi bu adama 1000 saat eğitim versen bir kulağından girer diğerinden çıkar, he he der geçer ve de diğer taksicilere de kötü örnek olur ama bu hareketinden sonra ceza olarak taksi plakasını iptal edersen hayatı boyunca hangi işi yaparsa yapsın alavere dalavere yapmaz, bu cezayı gören diğer taksiciler de böyle bir hırsızlığı akıllarından bile geçirmezler... Almanya'da insanlar çok eğitimli olduğu için kurallara uymazlar, cezaları can yakıcı olduğu için kurallara uyarlar, 2 nesil o cezalardan korkusuna kurallara uyunca sonradan gelen nesil o kurallara alışık ve uyumlu yetişir.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.