Şimdi Ara

500 GB HDD WESTERN DIGITAL MYBOOK PREMIUM ES EDİTİON GELDİ.İZLENİMLERİM (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
14.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 30 dolara harici kutu alıp içine 500gb harddisk koymaktan ne farkı var bu aletin?

Mantığı ne yani bu ürünün alınmasının. Bir türlü anlam veremedim de.
    Saygılar
  • WD HDD 3.5 500 GB 16MB MyBook Essential
    http://www.e-turuncu.com/default.asp?git=9&urun=15040 143$+kdv

WD HDD 3.5 500 GB 16MB MyBook Pre.ES USB2.0/eSATA
    http://www.e-turuncu.com/default.asp?git=9&urun=14510 158$+kdv
  • 1TB likte fan vardı da
  • Merhaba,

500 gb kapasiteli WD MY Book harici hard diskimi, LG 3600se ev sinema sistemime USB den bağladım, ancak diskin içinde 285 gb seviyesinde data (film,Mp3,Divx diziler, resimler) olmasına karşın diskin içindeki tüm datayı göremiyorum.
    yaklaşık bir haftadır kafayı yedim. satın aldığım mağazadaki danışmanlar bende daha çok bilgiye sahip olmadıkları için yardımcı olamadılar.sölediklerine göre dvd playerın usb bağlantısı 4 gb dan fazlasını desteklemiyormuş ama ben my book harici diskimi usb den dvd playere bağladığımda yaklaşık 30 gb datayı okutabiliyorum.diskin geri kalan kısmını ya hiç görmüyor yada klasörleri açmıyor.cihaz geldiğinde fat 32 formatında idi, ntfs formata dönüştürüp dvd playera bağladığımda NO DATA uyarı mesajını veriyor.
    sonuç olarak bana bu konuda yardımcı olacak bir arkadaş varsa cevabını bekliyorum..

şimdiden ilgilenenlere teşekkür ederim....
    Hoşçakalın....

• WD MyBook 500GB Premium Es Edition kullanıyorum da bir sorunum var, toplu dosya aktarımı yapamıyorum dahili hdd'den mybook'a.. Yani en fazla 3lü 4lü gruplar halinde taşıyabiliyorum, ama oda 3-5 kereden sonra hata vererek duruyor.. Hata verincede anca kapatıp açınca tekrar işlem yapabiliyorum..

Sorun nedir acaba, servise falan mı götürmek lazım..?
  • quote:

Orjinalden alıntı: neyazsamolmuyor

WD MyBook 500GB Premium Es Edition kullanıyorum da bir sorunum var, toplu dosya aktarımı yapamıyorum dahili hdd'den mybook'a.. Yani en fazla 3lü 4lü gruplar halinde taşıyabiliyorum, ama oda 3-5 kereden sonra hata vererek duruyor.. Hata verincede anca kapatıp açınca tekrar işlem yapabiliyorum..

Gecikmeli yazma başarısız hatası mı alıyorsunuz;?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

WD MyBook 500GB Premium Es Edition kullanıyorum da bir sorunum var, toplu dosya aktarımı yapamıyorum dahili hdd'den mybook'a.. Yani en fazla 3lü 4lü gruplar halinde taşıyabiliyorum, ama oda 3-5 kereden sonra hata vererek duruyor.. Hata verincede anca kapatıp açınca tekrar işlem yapabiliyorum..

Gecikmeli yazma başarısız hatası mı alıyorsunuz;?

Hayır, kaynak dosya veya diskten okunamıyor hatası alıyorum.. Ha birde şimdi laptop'uma bağladım mybook'u, sorunsuz bir şekilde toplu dosya aktarımı yaptı.. Yani desktop'la ilgili bir problem var sanırım.. Acaba usb girişleriyle ilgili bir sorun mudur, ya da diskten okunamıyor dediğine göre dahili hdd'ler mi sorun çıkartıyor..?!?

• Aktarım yaptığınız dosyalarda sorun vardır..
  • quote:

Aktarım yaptığınız dosyalarda sorun vardır..

O kadar basit olsaydı buraya yazmazdım herhalde. Zaten sorun benim desktop bilgisayarda (laptop'la yapınca sorun çıkmıyor) onu anladıkta nedir acaba derdi, ne yapmak lazım diye şeettik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyazsamolmuyor -- 13 Kasım 2007; 23:28:15 >
  • quote:

quote:

O kadar basit olsaydı buraya yazmazdım herhalde. Zaten sorun benim desktop bilgisayarda (laptop'la yapınca sorun çıkmıyor) onu anladıkta nedir acaba derdi, ne yapmak lazım diye şeettik..

Bazen çözümler yanıbaşımızdadır. Birisi gösterene kadar bunun farkına varamayız..

Size yardımcı olmak istyenlere biraz daha nazik olsanız iyi olur.

Bir de, galiba başka forumlardan kalan bir alışkanlık, Türkçe dilbilginizi gözden geçirmelisiniz.

Ben değil de başkası,umarım, yardımcı olacaktır..

• Selam neyazsamolmuyor,
    sorunun desktpda olduğu kesin, ama usb den olup olmadığını denemek için ikinci bir usb bağlantısına flash bellek takarak onun içine veri atmaya çalış bence eğer atıyorsa sorun hdd inde demektir ama atmıyorsa senin pc nin usb girişlerinde sıkıntı var demektir. bir de bu veri atama işini başka bir desktopda deneme şansın varsa değerlendir bence...
    kolay gelsin,
  • quote:

quote:

quote:

Bazen çözümler yanıbaşımızdadır. Birisi gösterene kadar bunun farkına varamayız..

Size yardımcı olmak istyenlere biraz daha nazik olsanız iyi olur.

Bir de, galiba başka forumlardan kalan bir alışkanlık, Türkçe dilbilginizi gözden geçirmelisiniz.

Ben değil de başkası,umarım, yardımcı olacaktır..

Dilbigisini senden öğrenecek değilim ona hiç girmeyelimde, istersen bir oku; "laptop'a bağladım sorunsuz çalıştı" demişim dimi, buna rağmen dosyada sorun vardır dersen, bende öyle cevap veririm kusura bakma :)

quote:

Orjinalden alıntı: aakman

Selam neyazsamolmuyor,
    sorunun desktpda olduğu kesin, ama usb den olup olmadığını denemek için ikinci bir usb bağlantısına flash bellek takarak onun içine veri atmaya çalış bence eğer atıyorsa sorun hdd inde demektir ama atmıyorsa senin pc nin usb girişlerinde sıkıntı var demektir. bir de bu veri atama işini başka bir desktopda deneme şansın varsa değerlendir bence...
    kolay gelsin,

Başka usb bellekte sorun olmadı ama hdd laptopta sorunsuz çalışınca usb girişlerinde bir sorun vardır diye düşündüm.. Dediğin gibi başka bir desktop'ta denicem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyazsamolmuyor -- 14 Kasım 2007; 20:02:30 >

• quote:

Merhaba,

500 gb kapasiteli WD MY Book harici hard diskimi, LG 3600se ev sinema sistemime USB den bağladım, ancak diskin içinde 285 gb seviyesinde data (film,Mp3,Divx diziler, resimler) olmasına karşın diskin içindeki tüm datayı göremiyorum.
    yaklaşık bir haftadır kafayı yedim. satın aldığım mağazadaki danışmanlar bende daha çok bilgiye sahip olmadıkları için yardımcı olamadılar.sölediklerine göre dvd playerın usb bağlantısı 4 gb dan fazlasını desteklemiyormuş ama ben my book harici diskimi usb den dvd playere bağladığımda yaklaşık 30 gb datayı okutabiliyorum.diskin geri kalan kısmını ya hiç görmüyor yada klasörleri açmıyor.cihaz geldiğinde fat 32 formatında idi, ntfs formata dönüştürüp dvd playera bağladığımda NO DATA uyarı mesajını veriyor.
    sonuç olarak bana bu konuda yardımcı olacak bir arkadaş varsa cevabını bekliyorum..

Hoşçakalın....

kolay gelsin,
    ilk olarak mecburen fat 32 ye cevirmeni tavsiye ediyorum sana hdd ni, yoksa o playerda göremessin, aynı player bende de var çünkü,
    bide dosyalarin icindekilerini gorememe olayını çözemedim büyük ihtimal sende çözemiyeceksin,
    bazı folderların içindekileri görüyo bazı folderlari hic gormuyo...
    benden sana tavsiye herseyi tek tek folder olarak ortalikta birak, yane hdd ye bir film klasörü açıp onun içine filmlerini atma o zaman lg görmemezlikten gelebiliyo görmüyo hatta, ama bütün filmler için müzikler için tek tek klasör oluşturursan o zaman görmemezlik etmez, içindeki herşeyi görür,
    tabi onun da sorunu çok uzun zamandan dosyalarını bulup izlemek anlamına geliyo...
    başka diyeceğim birşey yok :)

• Ben de 2 gün önce bu ürünü aldım. Gerçekten e-sata inanılmaz hızlı. 700 MB'lık bir avi dosyasını 20-25 saniye gibi bir sürede kopyaladı. Daha sonra diskin içinde gelen programları rar dosyası olarak sıkıştırıp diğer diske kopyaladım. 218 MB'lık bu rar dosyası da yaklaşık 4-5 saniye içinde kopyalandı. Yani gerçekten mükemmel bir ürün ancak almayı düşünen arkadaşlara önerim gunman223'ün verdiği linkteki yani BURADAKİ yazıyı baştan sona okuyun. Gerçekten çok harika bir yazı olmuş. Merak ettiğim bir çok şeyi buradan öğrendim.

Anakartının sata yongası JMicron olan arkadaşların, ürünü e-sata portundan bağlamak için biraz daha masraf yapması gerekecek. Çünkü diskin içindeki "Oxford Semiconductor" markalı yonga, JMicron yongalarla bir çok sorun yaratabiliyor. Ben de yazıyı ilk okumaya başladığımda neredeyse ürünü almaktan vazgeçiyordum ki yazının tamamını okuduktan sonra testte kullandıkları e-sata kartının üzerindeki Sil3132 yongasının benim anakartımda entegre olduğunu gördüm. Artık e-sata kablosu dışında hiç bir sorunum kalmamıştı.

Ertesi gün İzmir'deki Bimel'in yerini buldum ve burdan bir e-sata > e-sata kablosu aldım. Yalnız diskin e-sata girişi çok içerde olduğu için kabloyu maket bıçağıyla sıyırmak zorunda kaldım. Aynen şu şekilde.

500 GB HDD WESTERN DIGITAL MYBOOK PREMIUM ES EDİTİON GELDİ.İZLENİMLERİM

Kısacası üründen gerçekten çok memnunum. Özellikle anakartında Sil yongası olan arkadaşlar hiç düşünmeden alabilirler. Kesinlikle tavsiye ederim.

• Evet hakikaten yazı çok bilgilendirici herkes okumalı.Bu arada tekrar tekrar hayırlı olsun seve seve eskit _VoRTeX_ im tam senlik bir alet oldu o zaten
  • durumu gayet güzel bir şekilde özetlemişsin malesef senin dediğin gibi bazı klasörleri bazılarını görmüyor senin tavsiyene uyucam ve tek tek klasörler yaratıcam ve hatta mesela mp3 klasörüne çok fazla dosya koymamaya özen göstericem..

ilgin için teşekkür ederim....

quote:

Orjinalden alıntı: erginbay

quote:

Merhaba,

Hoşçakalın....

kolay gelsin,
    ilk olarak mecburen fat 32 ye cevirmeni tavsiye ediyorum sana hdd ni, yoksa o playerda göremessin, aynı player bende de var çünkü,
    bide dosyalarin icindekilerini gorememe olayını çözemedim büyük ihtimal sende çözemiyeceksin,
    bazı folderların içindekileri görüyo bazı folderlari hic gormuyo...
    benden sana tavsiye herseyi tek tek folder olarak ortalikta birak, yane hdd ye bir film klasörü açıp onun içine filmlerini atma o zaman lg görmemezlikten gelebiliyo görmüyo hatta, ama bütün filmler için müzikler için tek tek klasör oluşturursan o zaman görmemezlik etmez, içindeki herşeyi görür,
    tabi onun da sorunu çok uzun zamandan dosyalarını bulup izlemek anlamına geliyo...
    başka diyeceğim birşey yok :)

• ya beyler herkezin bilgileri için çok teşekkür ederim öncelikle yanlız benimde bi sorum var
    ben smart disk 500 gb aldım aleminyum kaplama fakat bana biraz fazla ısınıyo gibi gelıo fazla bi bilgim yok çnkü bide bu cihazın bilgisayara bağlandıktan sonra kaç zarar görmeden çalışabileceğini (dahili smartdisk 500gb) sormak istedim.pc başında uzun müddet kaldığım için bu cihazla kaç saat pc ye bağlı kalabilirim çok merak edıorum eğer bi bilginiz varsa ltfen beni aydınlatırsanız sevinirim :) harici disklerde ideal kullanım süreside ne bu arada ?? siz ne kadar açık tutuosunuz bi yazabilirseniz mutlu olucam :D pls::):)
  • bu anakartların sata yongasını nerden öğrenebiliriz? bende asus g1ws laptop var bununla kullanıcam hem e*sata hem firewire girişleri var bende e-sata almaktan yanaydım ama bu sata yongasının destekleyip desteklemem mevzusu çıktı buna nasıl bi çözüm bulabiliriz? cewaplar için teşekkürler
    quote:

Orjinalden alıntı: _VoRTeX_

Ben de 2 gün önce bu ürünü aldım. Gerçekten e-sata inanılmaz hızlı. 700 MB'lık bir avi dosyasını 20-25 saniye gibi bir sürede kopyaladı. Daha sonra diskin içinde gelen programları rar dosyası olarak sıkıştırıp diğer diske kopyaladım. 218 MB'lık bu rar dosyası da yaklaşık 4-5 saniye içinde kopyalandı. Yani gerçekten mükemmel bir ürün ancak almayı düşünen arkadaşlara önerim gunman223'ün verdiği linkteki yani BURADAKİ yazıyı baştan sona okuyun. Gerçekten çok harika bir yazı olmuş. Merak ettiğim bir çok şeyi buradan öğrendim.

Anakartının sata yongası JMicron olan arkadaşların, ürünü e-sata portundan bağlamak için biraz daha masraf yapması gerekecek. Çünkü diskin içindeki "Oxford Semiconductor" markalı yonga, JMicron yongalarla bir çok sorun yaratabiliyor. Ben de yazıyı ilk okumaya başladığımda neredeyse ürünü almaktan vazgeçiyordum ki yazının tamamını okuduktan sonra testte kullandıkları e-sata kartının üzerindeki Sil3132 yongasının benim anakartımda entegre olduğunu gördüm. Artık e-sata kablosu dışında hiç bir sorunum kalmamıştı.

Ertesi gün İzmir'deki Bimel'in yerini buldum ve burdan bir e-sata > e-sata kablosu aldım. Yalnız diskin e-sata girişi çok içerde olduğu için kabloyu maket bıçağıyla sıyırmak zorunda kaldım. Aynen şu şekilde.

500 GB HDD WESTERN DIGITAL MYBOOK PREMIUM ES EDİTİON GELDİ.İZLENİMLERİM

Kısacası üründen gerçekten çok memnunum. Özellikle anakartında Sil yongası olan arkadaşlar hiç düşünmeden alabilirler. Kesinlikle tavsiye ederim.

• Dahili HDD'lere göre sağlamlıkları ne düzeyde ? Bu HDD'yi alıp depo alanımı genişletmek istiyorum fakat ileride sorun çıkarmasından korkuyorum. Sizce bu korku yersiz mi ? Ürünü kullanıp sorun yasayan arkadaşlarımız var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ziw®o

Dahili HDD'lere göre sağlamlıkları ne düzeyde ? Bu HDD'yi alıp depo alanımı genişletmek istiyorum fakat ileride sorun çıkarmasından korkuyorum. Sizce bu korku yersiz mi ? Ürünü kullanıp sorun yasayan arkadaşlarımız var mı ?

sağlamlıkları bence aynı. fakat taşınabilir olduklarından taşırken biraz daha dikkat etmek lazım. taşınabilir diye oraya buraya atmamak lazım. sonuçda içince normal dahili haardisk var. firmalar ne kadar korunaklı yapsalarda bence yeterli değil.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.