Şimdi Ara

500 GB HDD WESTERN DIGITAL MYBOOK PREMIUM ES EDİTİON GELDİ.İZLENİMLERİM (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
14.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaslar.Taşınabilir Hdd Almak İstiyorum Ve araştırmalarım Sonucunda WD almaya karar werdim..Fakat; WD'nin 4 Modeli war 500gb Olan..Bunlardan hangisini tercih etmeliyim sizce yardımcı olurmusunuz?Notebook'umda Kullanıcam.,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slaughter -- 23 Ekim 2007; 19:46:25 >
  • @blackandwhite
    ne yazıkki öyle oluyor.1024-1000 mevzusu değil sadece etki eden. burada uzun olur google dan ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsin. ama durumun normal bende de 35gb falan gitti...

@slaughter
    notebook da kullanacaksan sadece usb bağlantılı olanı alabilirsin. aktarım hızı da 30mb/s olur yaklaşık bu da idare ediyor. ben e-sata destekli aldım ama kullanamıyorum, kullanmaya kalkanlar da çeşitli sorunlarla karşılaşıyor sık sık. aktarım hızını kafaya takmıyorsan sadece usb li olan çok uygun idare de eder sürünmüyor yani sonuçta usb 2.0 da:)

Ama biraz daha hızlı, stabil bir bağlantı istiyorsan firewire da destekli olan modelini al usb+firewire şeklinde zaten. senin için en uygunu bu olur kanaatindeyim notebookda büyük ihtimal firewire vardır en sağlıklısı bu bağlantıdır. usb ye göre çeşitli avantajları var. firewire 400 mbit versiyonu bile olsa sözde 480mbit(!!)lik usb 2.0 dan çok daha iyi ve konforlu. usb çok dolaylı, işlemciyi işin içine karıştırıyor vs vs birkaç şey daha var. esata zaten notebook da yok.firewire ise ister notebookta ister pc de çıkış varsa çok iyi. zaten yaygınlaştı firewire. usb de yedekte olur firewire olmayan aletler olursa kablonu takarsın hemen.
    WESTERN DIGITAL MY BOOK PREMIUM 500GB 3.5" USB FIREWIRE TAŞINABİLİR DİSK WDG1C5000
    modelini öneririm yani. ama stokta yok. burada stokta var:
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=24556
    230ytl ye alabilirsin

• @gunman233
    yardımın için teşekkürler..
    Anladığım kadarıyla kutu üzerine 500gb yazmak da bir satış politikası.Aynen dvd ler üzerine 4.7 yazıpta hepsini kullanamamak gibi..Bendeki 40gblık hdd yi 38 göstermesi fazla göze batmıyor ama bundaki 35-40 lık farkı görünce insanın içine biraz oturuyor doğrusu
  • quote:

Orjinalden alıntı: gunman233

@slaughter
    notebook da kullanacaksan sadece usb bağlantılı olanı alabilirsin. aktarım hızı da 30mb/s olur yaklaşık bu da idare ediyor. ben e-sata destekli aldım ama kullanamıyorum, kullanmaya kalkanlar da çeşitli sorunlarla karşılaşıyor sık sık. aktarım hızını kafaya takmıyorsan sadece usb li olan çok uygun idare de eder sürünmüyor yani sonuçta usb 2.0 da:)

Ama biraz daha hızlı, stabil bir bağlantı istiyorsan firewire da destekli olan modelini al usb+firewire şeklinde zaten. senin için en uygunu bu olur kanaatindeyim notebookda büyük ihtimal firewire vardır en sağlıklısı bu bağlantıdır. usb ye göre çeşitli avantajları var. firewire 400 mbit versiyonu bile olsa sözde 480mbit(!!)lik usb 2.0 dan çok daha iyi ve konforlu. usb çok dolaylı, işlemciyi işin içine karıştırıyor vs vs birkaç şey daha var. esata zaten notebook da yok.firewire ise ister notebookta ister pc de çıkış varsa çok iyi. zaten yaygınlaştı firewire. usb de yedekte olur firewire olmayan aletler olursa kablonu takarsın hemen.
    WESTERN DIGITAL MY BOOK PREMIUM 500GB 3.5" USB FIREWIRE TAŞINABİLİR DİSK WDG1C5000
    modelini öneririm yani. ama stokta yok. burada stokta var:
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=24556
    230ytl ye alabilirsin

Firewire Dedigin 1394 deilmi?bende 1394 yok oyuzden soruorum:)

• quote:

Orjinalden alıntı: bL00d

Bu ürünü bende bugun aldım. Ve Digitus "e-sata - e-sata" kablosu satın aldım. Fakat WD yi satadan bağladığımdan dosya transferi çok kötüydü ( 6 GB - 30 dk ) usb den ise çok daha kısa sürede bu transferi yaptı. Sizde sorun nerdedir ?

anakartın asus dimi?
    yada e-sata yı jmicron chipi yönetiyor
    bu sorulara cevabın ewetse e-sata-esata kullanma çünkü wd in jmicron chipi yani asus un kullandıgı sata yöneticisiyle sorunalr cıakrdıgını biliyorum

çözüm basit esata-esata kullancagına hdd ni esata-sata oalrak direk anakarta bağla büyük ihtimal hız proglemi çözülür.
  • slaughter; 1394 evet.
    ertantasa; kesinlikle doğru söylüyorsun verdiğim yazı linkinde de bahsediliyor. almadan önce araştırmak gerek hem hdd nin hem de anakarttaki çiplerin uyumunu. esata-sata kablosu sorunları çözüyor genelde ama harici hdd alıp da kablonun bir ucunu kasanın içine sokmak da insana koymuyor değil, gönül ister gibi usb gibi kullanabilsek.
  • "Mybook World Edition 500 gb wd" Sipariş Werdim..Yanlız Bu hdd'nin cache bellegi 8 mb.diğerleri 16 mb bunun farkı nedir?neden wd'nin en donanımlı hdd'sinin cache bellegi düşük?İşe yararmı bu Ürün?
  • http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=27564 Arkadaşlar bu ürünün içinden çıkan yazılımları her şeyi winrarlayıp kim bana gönderebilir ben kaza ile sildimde
  • arkadaslar bugun mybook premium es edition 500 gb lik disk aldim ve dosya kopyalayim dedim fakat bazı dsyaları kopyalarken diskte 350 gb bos alan olmasına ragmen resimdeki
     500 GB HDD WESTERN DIGITAL MYBOOK PREMIUM ES EDİTİON GELDİ.İZLENİMLERİM
    hatayi veriyor.bu konuda bilgisi olan arkadaslar varsa yardimlarinizi bekliyorum.tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcmavi -- 26 Ekim 2007; 21:31:41 >
  • diski biçimlendirirsen sorun hallolur
  • ya bende içindeki yedekleme programı lisana keyi istiyor.bir türlü çözemedim.keyi nereden bulup yüklyecezki.sinir etti beni
  • quote:

Orjinalden alıntı: toful

ya bende içindeki yedekleme programı lisana keyi istiyor.bir türlü çözemedim.keyi nereden bulup yüklyecezki.sinir etti beni

Seageta ise hdd ufak bir kitapçık var orada etiket ile yapıştırılmış bana upload edebilirmisin içindeki programları
  • "Mybook World Edition 500 gb wd" Sipariş Werdim..Yanlız Bu hdd'nin cache bellegi 8 mb.diğerleri 16 mb bunun farkı nedir?neden wd'nin en donanımlı hdd'sinin cache bellegi düşük?İşe yararmı bu Ürün?
    Ürünü Almıs Bulunmaktayım Fakat Kutunun İçerisinden USB kablosu Cıkmadı..+Bu Ürünü Ben Usb Olarak Kullanamazmıyım?Sonucta arkasında usb cıkısı war..2 ucuda usb Olan bi kabloyu takıp kullanamazmıyım?Daha Demin Vista yüklü Bi makinada denedim fakat Makina Hdd'yi gormedi..Acaba vistaya uyumsuzmu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mkashgari

Aşağıda esata destekli 500 GB kapasiteli 5 farklı harici harddiski test etmişler:
    http://www.extremetech.com/article2/0,1697,2173840,00.asp

Diskler şunlar:
    # Cavalry CAXM37500
    # Iomega Silver Series Professional Hard Drive
    # LaCie d2 Quadra
    # Seagate ST305004FPA1E3-RK FreeAgent Pro
    # Western Digital MyBook Premium ES Edition

Test sonuçlarına göre en başarılı buldukları iki ürün, Iomega ve Cavalry'nin.

Harici harddisk alma aşamasında olanların ilgisini çekecek bir inceleme.

arkadaşlar burdaki incelemeden bahseden yok
    şaşırıyorum, ayrıca pclabsdaki incelemedede aynı sonuçlara ulaşmışlar
    sürünüyor seagate ile wd... -"Micron JMB 363 yongası WD MyBook Premium ES ve Seagate FreeAgent Pro ile düzgün çalışmıyor" deniyor

esata da deniyen arkadaş varsada nasıl oluyorda bu problemlerden birini yaşamıyor. farklı partilermi var ortada. varsada alırken nerden anlayacağız

• arkadaşlar bu üründen dün aldım fakat dosya sistemi bunlarda fat 32mi gelior ntfs yemi çevimeliyiz randıman için teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: geniusm38

arkadaşlar bu üründen dün aldım fakat dosya sistemi bunlarda fat 32mi gelior ntfs yemi çevimeliyiz randıman için teşekkürler

NTFS ye çevirirseniz daha iyi olur NTFS ye çevirme işlemini disk yönetiminden de yapabilirsiniz..
  • bu üründen 3 kasımda bende aldım 500gb es modelinden gercekten güzel bi ürün kullanımı güzel fazla ses seda cıkmıyor tek tuş kapama özelligi güzel birde içteki halka hdd kapasitesini gösteriyor tabiki button manager programını kurmanız gerekiyor benim hdd içinde gelen kurulmamıştı siteden yeni sürümü indirdim ve calışıyor dıştaki halkanın ışıgı ictekini etkiledigi için fazla belli olöuyor ama dikkatli bakıldıgında biraz ton farkı göze carpıyor..

usb kablosunu taktıgımızda direkt olarak hdd calışıyor aslıkda güzel özellik ama benim hoşuma gitmedi belki ben kendim calıştırmak isteyebilirim. bunu düşüne bilirlerdi üreticiler

hdd kapalıyken pc yi actıgınızda hdd acılmıyor hdd acıkken pc yi kapatırsanız hdd kendini pc tekrar acılınca
    acılacak şekilde kapatıryor mavi halka 5sn de bir yanıyor içindeki hdd calışmıyo o sırada tabi

bendede şole bi sorun oluyor hdd den film izledigimde izledikten sonra yaklasık 2 saat sonra md playeri kapadıgımda hdd yin kapama tusuna bastıgımda hdd ile ilgili bir program calışıyor sinyalini veriyor her ne kadar hdd ile program acık olmasada ok hdd yi kapat dersek baglantıyı normal bi şekilde yine kesiyor hdd kapanıyor bi sorun yoktur umarım

• fan varmı arkadaşım içinde
  • WD lerin içinde fan yok plastigi degilki oldugu için ısınan hava yükselerek hdd den uzaklasıyor böyle bi sogutması var
  • ısınma gibi bir sorun olmaz merak etmeyin,extra sogutmaya gerek yok,eski ATA diskler gibi olsa belki ısınma olabilirdi.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.