Şimdi Ara

500-700 Arası Öneri İstiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi geceler. Öncelikle bütçem 500-700 arası buna göre makine arıyorum.

Çok fotoğraf çekmiyorum bunun sebebi de telefon kamerası çok kotu olduğundan kumlanmalar aşırı fazla olmasından ve fotoğraf kalitesinin kotu olmasından.

Biraz makineleri inceledim kompakt aynasız zaten bu bütçe ve acemilik için DSLR v.s pek anlamıyorum onları da alınmaz diye düşünüyorum. Kurcalayabilecegim manuel modları öğrenebileceğim ama bir yandan da amatör olan biri için birazda olsa tatmin edecek bir makine arıyorum. Çünkü telefon kamerası gün ışığında anca biraz kaliteli çekiyor. En ufak karanlıkta çok kumlanmalar oluyor. Şimdi başlangıç için amatör biri için tatmin edici bir makine arıyorum kısaca.

Tabii makineler isteğe göre falan değişiyor sanırım. Özellikleri v.s.. Şuan sadece düşündüğüm zaten hobi olarak kullanacağım için dışarıda doğa fotoğrafı manzara fotoğrafı çekeceğim. Gittigim yerlerde kendi fotografimi ortam fotoğrafı v.s cekmeyi istiyorum. Öyle hayvan bitki falan çekeceğimi sanmıyorum. Birde fotoğrafları telefona hızlıca aktarmak istiyorum. Bunun için wi-fi özelliği olması lazım sanırım kameranın. Buna dikkat ediyorum.

İstediğimi tam anlatamadigim umarım dediğim biraz olsun anlaşılmıştır. Çünkü benimde bilgim olmadığı için fazla birşey de yazamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ikinci el Sony Dsc Rx100 ve M2 lere bak

Rx100 dedigin fiyat araliginda var, M2 ise 1000 TL ye bulursun.

• Rx100 çok iyi tabii ama 700 e bulunamayabilir. 800 900 artık. bir de wi fi yok.

Nx mini bakabilirsiniz. Standart kit lensli 9 27

selfi ekranı ve wifi var

RX100 kadar düşük ışıkta iyi çekmez ama ucuz telefonlardan iyi çeker.

• Manuel modları öğrenmek için sonh p200 - sony p150 tavsiye ederim. yok pahasına öğrenirsiniz manuel ayarları.

İkinci el sitesinde elimdeki p150 yi satıyorum. İlgilenirsiniz indirim yaparım mesaj atarsınız site üzerinden.

• multimatom kullanıcısına yanıt
    Hocam benim telefonum çokta ucuz sayılmaz 2000-3000 bandında. Xiaomi kullanıyorum. Performans olarak iyi ama kamerası bana göre çok kötü. Yine size özelden fotoğraf yollarım nasıl çektiğine dair. Ama çok beğendiğimi söyleyemem. Anca çok çok iyi ışık alacak yada gün ışığında olacak o zaman fotoğrafları bir nebze güzel. Ama saat 4 ten sonra hava çok az kararmaya başladığında hemen kumlanma oluşuyor. Fotoğraf kalitesi bana göre çok iyi değil. Fotoğraflar keskin olmuyor yani gündüzde aynı. Fotoğraflar bulanık gibi çok hafif. Ona göre konuşursak sıkıntımı anlatırsam daha iyi olur tabii sizin için bir sorun yoksa.
  • phonel59 P kullanıcısına yanıt
    Sıfır olarak 2000 liradan aşağıya telefonundan iyi çeken makina bulman zor.
    İkinci el de en aşağı RX100, o da 900 liralara satılıyor şuan.

teloefonun manuel modalrı varsa önce tripod ile uzun pozlamalı çekmeni tavsiye ederim.
    İso 100de

İso 100 olacak, tripod olacak. 2-3 saniye pozlansa bile sıkıntı olmaz güzel fotoğraflar çıkar.
    Telefonda öğrendikten sonra ona göre daha rahat seçim yaparsınız

500-700 Arası Öneri İstiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 17 Ekim 2018; 9:54:26 >

• phonel59 P kullanıcısına yanıt
    TRİPOD Joby GorillaPod Original Telefon Tutacağı ÜCRETSİZ KARGO

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-aksesuarlar-tripod-joby-gorillapod-original-telefon-tutacagi-ucretsiz-kargo-607518202/detay

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.