Şimdi Ara

50 liraya 72 km'lik yol. Iyi mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
1.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakıt konusunda bu arkadaşın arabası ile benzer sanıyorum. Yanılmıyorum umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: root16

Büyük ihtimal araçta sıkıntı var. Kontrol ettirin.

Servisine mi yoksa ustaya mi goturmek lazim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Yakıt konusunda bu arkadaşın arabası ile benzer sanıyorum. Yanılmıyorum umarım.

Geçen fulledim yine. 12 litre benzin yakmış. Canı sağolsun. Marşa basınca tık diye çalışması,saat gibi işleyen motoru ve sarı arıza lambası yakmaması benim için yeterli. Günde 10 km yapıyorum zaten.

• sat gitsin benzinliğin yoksa nedir kardeşim bu müsriflik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Orijinalden alıntı: Nelazim

quote:

Tek kontakta kaç km yol gidiyorsunuz ve ortalama suratiniz kaç km?

Havasi soguk yerde yasiyorum su an. Eksi 20 leri buluyoruz.

Tek kontakta bazen 1 km bazen 3 km bazen 10 km. Degisiyor yerine gore. Ortalama 50-60 km hizla gidiyorum.

Hocam herşey normal. Tork konvertör lu tam otomatik vites atmosferik motorlu bütün araçlar kısa mesafe ve soğuk hava şartlarında yüksek yakıt tüketimi sergilerler.

Aracim manuel. Ayrica yazin 50 liraya 120 km yol yapiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nelazim -- 6 Kasım 2016; 0:16:55 >

• Bugun lastik degistirirken 2015 otomatik honda civic araciyla,1600 km yolu 160 liralik gazla yaptigini soyleyen bir vatandasla tanistim.ankara/alanya arasi yapmis km yi.hizida 150den assagi dusmedigini iddaa etti.bunla kiyaslayinca sizin araca hemen bir kibrit cakmaniz gerekiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tek kontakta kaç km yol gidiyorsunuz ve ortalama suratiniz kaç km?

Havasi soguk yerde yasiyorum su an. Eksi 20 leri buluyoruz.

Tek kontakta bazen 1 km bazen 3 km bazen 10 km. Degisiyor yerine gore. Ortalama 50-60 km hizla gidiyorum.

Hocam herşey normal. Tork konvertör lu tam otomatik vites atmosferik motorlu bütün araçlar kısa mesafe ve soğuk hava şartlarında yüksek yakıt tüketimi sergilerler.

Aracim manuel. Ayrica yazin 50 liraya 120 km yol yapiyordum.

Manuelse durum vahim

• quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

Bugun lastik degistirirken 2015 otomatik honda civic araciyla,1600 km yolu 160 liralik gazla yaptigini soyleyen bir vatandasla tanistim.ankara/alanya arasi yapmis km yi.hizida 150den assagi dusmedigini iddaa etti.bunla kiyaslayinca sizin araca hemen bir kibrit cakmaniz gerekiyor.

Civicse normaldir.onlar zaten 7000 devirde vtec acip, 2.viteste 100 yapiyorlar.20 yillik atmosferik.motorlari ile 12 sn.lik 0-100 degeri ile ucup kaciyorlar.Bir de bunlari yaparken 10 kurus yakarlar km de;)

Bir de unutmadan arac beyaz ve 2. El olunca 0indan daha pahaliya satarlar

• quote:

Bugun lastik degistirirken 2015 otomatik honda civic araciyla,1600 km yolu 160 liralik gazla yaptigini soyleyen bir vatandasla tanistim.ankara/alanya arasi yapmis km yi.hizida 150den assagi dusmedigini iddaa etti.bunla kiyaslayinca sizin araca hemen bir kibrit cakmaniz gerekiyor.

O arkadaşla tanışmak isterdim, millet bu kafayı nasıl yapıyor anlamıyorum ki

• Ustaya gostersem bu sorunu halleder mi?

• quote:

Ustaya gostersem bu sorunu halleder mi?

Usta eğer ustaysa çözer de, gerçekten usta olanı bulmak zor mesele

• Selamünaleyküm kader ortağım :) Bende opel corsa d var.Kmde 55-60 kuruş yakıyor

• quote:

Bende 1.8 hb civic var. Lpg deposu 35 litre alıyor. Yakıt fiyatına göre dolum ücreti değişiyor doğal olarak. 90 tl ye dolduğunu varsaysak 835 kmlik yolu 120 km hızı geçmeden ve mesafenin az da olsa bazı kısımlarında şehir içi yollara girerek ikinci depo bitmeden tamamlıyorum. İkinci depoda en fazla 50 km yapacak yakıt kalıyor. Tek depo ile 420-430 km civarı yapıyor. Biraz daha dikkatli kullanılsa ve yol şartları elverse daha iyi sonuçlar alınabilir. Galiba sedan otomatiklerde son vites ekonomi amaçlı onların daha uzun gitme ihtimalleri var. Ama sizin bahsettiğiniz biraz abartılı sanki.

• hocam satıp v8 jeep alın bari yaktığınıza değsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omer_Faruk.

Selamünaleyküm kader ortağım :) Bende opel corsa d var.Kmde 55-60 kuruş yakıyor

Aleykum selam.Yav niye bu kadar fazla yakar ki? Ustaya falan gosterdin mi?

• Nelazim N kullanıcısına yanıt
    Yetkili servis bakımlı aracım.Herhangi bir sorunu yok.BiZim araba 4 vites ve genel yüksek devirde gittiğimiz için fazla yakıyor

• Yeni corsa 1.4 otomatik var 50 kuruşa yakın yakıyordu. Bu araç şehir içi yakıtı içiyor mübarek. SiZinki hem manuel hem 70 kuruş. 1-2 km lik mesafeler için soğukta kullanıyorsanız eh diyeceğim de yine de çok fazla :/

• quote:

Orijinalden alıntı: fortune1905

ben 50 tl ye 280 km yol gdiyorum :)

araç ney hocam? 50 lirayı cebine koyup yürüyerek mi gidiyorsun

bu arada bizdede corsa e var. benzinli otomatik. depo delik gibi benzin içiyor.
  • corsa 1.2 dusman basina. servisten 5 gun verdiler. denemek icin dolasmaya ciktim. 30 km sonra ceyregin yarisi kadar inmis. donerken biraz daha sikistirdim 1 saat icinde tam tamina ceyrek depo benzin tuketti. 50 lirayla puro yaksam belki daha fazla zevk verirdi. o zaman kmde 33 kurus diye hesaplamistim ikinci doldurusta simdi 43 kurus yapmasi lazim. 1.2 1.4 atmosferik alip lpgsiz kullanmak akil kari degil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kısa mesafe yokuşlu yerde normal bizde öyle yakıyoruz broadway ile motor ısınamadan yokuş çıkıyoruz ve stop ediyoruz uzun yolda kokluyor ama
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.