Şimdi Ara

50 liraya 72 km'lik yol. Iyi mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
1.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam LPG ile 300 km yol yapilio o paraya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıkıntı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki bu corsalarin lpg destegi var mi?

• Ucuzluk 3.80 mazut power fındık dizel motor 3.8lt/100km tüketim= 50TL'ye 346km yol. Sen hesapla artık gerisini.
  • gayet normal istanbul trafik falan sa... ben 1.2 corsa kullanıyordum kaskodan ikame diye verdiler...

50 lira attım ilk gün 3 gün götürmeyince arabayı bıraktım abimin c5 i kullandım...
  • Sırtında bir ağrı falan oluyor mu? Ağır yük taşımaktan kaynaklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Hureyre

Arkadaşımda Yaris var 1.33 Benzinli Otomatik demin baktım 9.2 litre yakıyor. Benzin kalitesiz galiba.

Bizde ki 1.6 multidrive s Corolla 7,5-8 lt yakıyor. (Kış lastikleri takılı)

• Kullandığınız şartlarda gayet normal burada yazılanlara bakmayın arkadaşların yazdıkları değerler şehirler arası yollarda ortalama 90 100 hızlarda yapılan rekor tüketimleri.- 20leri gören sıcaklıktan bahsediyorsunuz hasta olmadan otobüs taksi beklemeden yürümeden gittiğiniz kar.Burada 50 liraya 300 km lpg ile dizel ile diyenler egolarını tatmin ediyorlar.sizin araçta lpg ile yaz aylarında uzun yolda 100 km de 6-8 lt arası lpg tüketir.hele dizel araçlar o soğuklarda o kısa mesafelerde motoru ısıt yürüt durdur turboyu bekle kapat şeklinde kullanılırsa 1 lira da yakar ama halkımız dizel araç kullanımını bilmiyor.Haklı olarak 100 bin kmden sonra işi bilenler dizele yanaşmıyor ikinci elde.70 liraya kaç kez taksiye binip işimi görebilirdim diye düşünürseniz yine karlı olursunuz.Yazın daha çok kullanırım uzun yola da çıkarım derseniz hemen lpg taktırın 1500 civarına böylece %40 a varan tasarruf yakalarsınız ama lpg sistemi motor suyu sıcaklığı en az 20 25 dereceye ulaşmadan çalışmaz yani yaklaşık 0 derece sıcaklıkta motor çalıştıktan yaklaşık 1 km sonra lpg ye geçer baştan bilin

• quote:

Orijinalden alıntı: turgay0651

Kullandığınız şartlarda gayet normal burada yazılanlara bakmayın arkadaşların yazdıkları değerler şehirler arası yollarda ortalama 90 100 hızlarda yapılan rekor tüketimleri.- 20leri gören sıcaklıktan bahsediyorsunuz hasta olmadan otobüs taksi beklemeden yürümeden gittiğiniz kar.Burada 50 liraya 300 km lpg ile dizel ile diyenler egolarını tatmin ediyorlar.sizin araçta lpg ile yaz aylarında uzun yolda 100 km de 6-8 lt arası lpg tüketir.hele dizel araçlar o soğuklarda o kısa mesafelerde motoru ısıt yürüt durdur turboyu bekle kapat şeklinde kullanılırsa 1 lira da yakar ama halkımız dizel araç kullanımını bilmiyor.Haklı olarak 100 bin kmden sonra işi bilenler dizele yanaşmıyor ikinci elde.70 liraya kaç kez taksiye binip işimi görebilirdim diye düşünürseniz yine karlı olursunuz.Yazın daha çok kullanırım uzun yola da çıkarım derseniz hemen lpg taktırın 1500 civarına böylece %40 a varan tasarruf yakalarsınız ama lpg sistemi motor suyu sıcaklığı en az 20 25 dereceye ulaşmadan çalışmaz yani yaklaşık 0 derece sıcaklıkta motor çalıştıktan yaklaşık 1 km sonra lpg ye geçer baştan bilin

Ego falan tatmin etmiyoruz doğruları yazıyoruz. Şehir içi de 6lt yakıyor 22,8TL'ye 100km. Az falan yazmadım trafik olmayan yerde 5-5.5lt/100km şehir içi...

• quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

2.0 T s60 otomatik ile 50tl ye 100 110km gidiyordum gecen sene... Ocagimiza incir agaci dikiyordu...

Lpg de mi?

• ulan sonra diyolar ki yok şu kadar km yapmıyosanız dizel almayın kazık yiyosunuz bilmem ne. kardeşim alırken verdiğim farkı satarken de alıyorum zaten ne değişiyor.

adam 50 liraya 70 km gidiyorum diyor.

ben nerdeyse 15 liraya gidiyorum o yolu 1.3 cdti motor ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

ulan sonra diyolar ki yok şu kadar km yapmıyosanız dizel almayın kazık yiyosunuz bilmem ne. kardeşim alırken verdiğim farkı satarken de alıyorum zaten ne değişiyor.

adam 50 liraya 70 km gidiyorum diyor.

ben nerdeyse 15 liraya gidiyorum o yolu 1.3 cdti motor ile.

He de geç işte kendilerini tatmin ediyorlar iyi bir iş başarmış gibi
  • MYılmaz4646 kullanıcısına yanıt
    Benzinde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir arkadaşta burada benim elde ettiğim verileri böyle yorumlamış ve inanmamış. Bu ülkede mecburen LPG yada dizel kullanmayana anlatamazsın haliyle. Birileri lütfen buna anlatsın artık benzinli araç bize bu ülkede haram diye..

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=120689964&p=9

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • twin turbo galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: abuzet

quote:

Orijinalden alıntı: fortune1905

ben 50 tl ye 280 km yol gdiyorum :)

araç ney hocam? 50 lirayı cebine koyup yürüyerek mi gidiyorsun

bu arada bizdede corsa e var. benzinli otomatik. depo delik gibi benzin içiyor.

nissan note 1.6 otomatik LPG li

• quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

Benzinde

Anladım hocam teşekkürler :)

• Ben 50 TL ye 260 Km yapıyorum :)

Not : motorla :D
  • turgay0651 T kullanıcısına yanıt
    Benim palioyu samsunda şehir içinde 10km gidiş daha sonra 10km dönüş şeklinde kullanıyorum.
    LPG 2.30dan şehir içinde 20tl'lik lpg ile 100-110 km gidiyor.
    Kayseri samsun arası uzun yolda da 100-120 arası genelde 110la giderek lpg ile 15tl ile 100km gidiyor. Ego tatmini değil yani ;)
    Palio 4.50tlden 20tl lik benzinle şehir içi 60-65km yapıyor daha fazla açıklamaya gerek yok sanırım
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.