Şimdi Ara

50 hz mi 100 hz mi hangi Tv? Karmaşaya son!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
9
Favori
38.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    peki hocam başka kaliteli 4K vestel hangi tv öneriyorsunuz çünkü 55ua9300 artık bulunmuyor,
  • Takip....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • en ucuz 55-60 inç arası 4k 100 hz televizyon hangisidir arkadaşlar?
  • Bu hz konusu kafami çok kariştiriyor nedenmi tv 100hz ise saniyede 100 kare gosterebilir diye biliyorum 50 hz ise 50 kare kafamda tam burda karisiyor tv yayinlari genelde saniyede 25 kare demek istedigim 25 kare saniye yayini ha 50hz tv de izlemissin hada 100 hz tv de izlemissin farki ne sonucta saniyede verilen kare sayisi 25 ikisinin arasinda ne fark olacak film desen ayni hikaye saniyede 24 kare veriyorlar bu konuyu tam olarak merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marsli61 -- 23 Mart 2017; 1:8:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marsli61

Bu hz konusu kafami çok kariştiriyor nedenmi tv 100hz ise saniyede 100 kare gosterebilir diye biliyorum 50 hz ise 50 kare kafamda tam burda karisiyor tv yayinlari genelde saniyede 25 kare demek istedigim 25 kare saniye yayini ha 50hz tv de izlemissin hada 100 hz tv de izlemissin farki ne sonucta saniyede verilen kare sayisi 25 ikisinin arasinda ne fark olacak film desen ayni hikaye saniyede 24 kare veriyorlar bu konuyu tam olarak merak ediyorum

İki farklı kavram karışmış

100 hz değeri saniyedeki kare sayısı değil, görüntünün yinelenme sayısını belirtir.

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 49ub830v modelde trumotion özelliği var mı
  • .
  • quote:

Orijinalden alıntı: marsli61

Bu hz konusu kafami çok kariştiriyor nedenmi tv 100hz ise saniyede 100 kare gosterebilir diye biliyorum 50 hz ise 50 kare kafamda tam burda karisiyor tv yayinlari genelde saniyede 25 kare demek istedigim 25 kare saniye yayini ha 50hz tv de izlemissin hada 100 hz tv de izlemissin farki ne sonucta saniyede verilen kare sayisi 25 ikisinin arasinda ne fark olacak film desen ayni hikaye saniyede 24 kare veriyorlar bu konuyu tam olarak merak ediyorum

Ben şöyle düşünüyorum ama yanlışsam bilen bir arkadaş düzeltsin.
    50 hz tv ler saniyede 25 fps olarak çekilen tv programlarını araya ek kare ekleyerek 50 kareye çıkarır ve bize öyle izletirler. 100 hz tvler ise daha fazla yani 4 katı kare ekleyerek görüntüyü daha da akıcı hale getirirler.

• Merhaba, çok güzel bir yazı olmuş 6-7 aydır bu TV'leri araştırıyorum. Bu yazıyı biraz geç fark etmiş oldum.

Eğer yanlış anlamadıysam, normal 50Hz olarak görünen 4K televizyonlardan 2. seviyede yer alanlardan alırsak kötü bir tercih olmayacağı gibi F/P oranı iyi bir tercih mi yapmış olurum. Ben ileri dönük almış olmak için ısrarla 100hz uygun fiyatlı güzel bir ürün almak üzere bekliyordum.
    O halde Webos 3.0 olan belirttiğiniz TruMotion özellikli bir LG de ihtiyacımı fazlası ile karşılar sanırım.
  • Aynen oyle, asagida incelemesini yazdigim tv de bu sinifda ve cok memnun kaldim

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=126716310

• Samsung ue55mu7350 bu konuda nasıldır? hz konusunda kesin bilgi yok, 50 diyen de var 100 diyen de. hatta bugün biri 60 dedi. http://www.samsung.com/tr/tvs/uhdtv-mu7350/UE55MU7350UXTK/
    burda yazılanlara göre, purecolor, automotion, hdr1000 gibi özellikleri var. Bu tv 50hz olsa bile günlük tv izleyicisinin hissedebileceği kadar titreme olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: BALCY

Samsung ue55mu7350 bu konuda nasıldır? hz konusunda kesin bilgi yok, 50 diyen de var 100 diyen de. hatta bugün biri 60 dedi. http://www.samsung.com/tr/tvs/uhdtv-mu7350/UE55MU7350UXTK/
    burda yazılanlara göre, purecolor, automotion, hdr1000 gibi özellikleri var. Bu tv 50hz olsa bile günlük tv izleyicisinin hissedebileceği kadar titreme olur mu?

55mu8000 alti hep 50 hz ama bu tv de de titreme engelleme yazilimi (auto motion plus) oldugundan sorun yasamazsiniz, ille de 100 hz olsun diye takilmayin, alinabilir bir tv 55mu7350

• Ellerine sağlık çok güzel ve açıklayıcı bir yazı.
  • kamasiz K kullanıcısına yanıt
    KU larda 24p titreme önleme yoktu, MU7 lerde var mı? İncelenen ürün MU8000 zaten 100Hz modüle sahip, bu fonksiyonun işlerliği de bununla geliyor. MU7 lerin paneli KU larla aynıysa 50Hz olduklarından bu özelliği barındırmayabilirler.

• kamasiz K kullanıcısına yanıt
    55mu7000 için böyle bir teknik özellik açıklaması yapılmış ve burada panel hızı 100hz olarak belirtilmiş ne derece doğrudut acaba?

50 hz mi 100 hz mi hangi Tv? Karmaşaya son!!!

• Bugün 49MU8000 TV kurulumu yapıldı. İlk mesajdaki bahsettiğiniz menünün resmini çektim. Bu sayfadaki ayarlar nasıl olmalı?

50 hz mi 100 hz mi hangi Tv? Karmaşaya son!!! 50 hz mi 100 hz mi hangi Tv? Karmaşaya son!!!

@kamasiz

• quote:

Orijinalden alıntı: elaziz23

Bugün 49MU8000 TV kurulumu yapıldı. İlk mesajdaki bahsettiğiniz menünün resmini çektim. Bu sayfadaki ayarlar nasıl olmalı?

50 hz mi 100 hz mi hangi Tv? Karmaşaya son!!! 50 hz mi 100 hz mi hangi Tv? Karmaşaya son!!!

@kamasiz

motion plus ayarında kişisel seçip, titreme azaltmayı 4 veya 5 yapın, hem titremeyi önler hem hareketli görüntüde rahatsız edici efektler oluşmaz.

led net hareketli görüntü ayarını kapalı tutun

• Teşekkür ederim

• Yukarıdaki ekranı görünce 49 inch in 50 hz olduğuna iyice emin oldum. 100 hz tv lerde motion ekranında 2 tane sürgülü ayar olurmuş, bulanıklık önleme ve titreme önleme. Bunda tek sürgülü ayar olduğu için 50 hz demek ki. ( en Alttaki sanırım 50 100 hz farketmeden hepsinde zaten oluyor )

• Evet tv 50 hz malesef. Curved olayına sıcak bakmadığım için bunu aldım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.